امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 16:من چگونه مراقبه می کنم ؟
سوال 16:من چگونه مراقبه می کنم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر۸ ، ناظر14
من چون بطور مدام تحت تاثیر بیماریم قرار دارم واین روی رفتار و اعمالم اثرات منفی بجای می گذارد ، نیازبه نوعی تخلیه و پالایش ذهن دارم تا بتوانم ذهنی سالم و پیرو افکار مثبت وحس درونیم که قلبم هست داشته باشم و از درون راهنمایی بگیرم و مراقبه به من آگاهی می دهد تا پیام خدا را دریافت کنم .

روشهای مختلفی برای تمرین و پیداکردن مهارت در امر مراقبه وجود دارد وآن امری شخصی می باشد و هرکسی می تواند طریقه روحانی خودش را براساس درکی که از نیروی برتر دارد تعیین کند . 

یک قسمت ازمراقبه ، مراقبت ازرفتار ، گفتار ، کردار و احساسات و روابطی است که با دنیای اطرافم  دارم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر۸ ، ناظر14
با سکوت در جلسات و سکوت در تفکراتم خداوند را در در ذهن خود در نظر می گیریم ، امروز با داشته هایم زندگی می کنم و از آنها مراقبت می کنم ، از

داشته هایی که در انجمن به دست آورده ام ، مانند : پاکی ، روشن بینی ، تمایل حضور در جلسات na و سایر داشته هایم مانند : خانواده ، کار و ....
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ssaeedg ، عباس23 ، حـمـیـد ، ناظر۸ ، ناظر14
من یه موسیقی آرامش بخش که از اینترنت دانلود کردم پخش می کنم
تو اتاقی یا جایی که هیچکی نیست
و یک ربع با گوش دادن به موسیقی بسیار آروم و بستن چشم هام
سعی می کنم آروم باشم و به چیزهای خوب فکر کنم
و جاهای خوب رو تو ذهنم تجسم کنم
بعد آروم فقط تمرکز کنم
افکار مزاحمی هم که میاد بخشی از مراقبه من هست
با تکرار و تمرین سعی می کنم که آروم باشم و فقط گوش بدم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۸ ، ناظر14
داریوش معتاد
سکوت کردن و فکر کردن به اتفاقات روزمره...شرکت در جلسات و گوش کردن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۸ ، ناظر14
مراقبه برای من یعنی آرام شدن ذهن و افکارم،دیدن نشانه هاودست پیداکردن به آگاهی های ناب روحانی،مراقبه دیدن وشناسایی راه است وآگاه شدن ازخواست واراده خداوندوسپردن اراده وزندگیمان به مراقبت او.
زمانی که میخواهم نیروهای منفی را از وجودم خارج کنم وانرژی ونیروهای مثبت الهی راوارد وجودم کنم اگرامکان داشته باشددرمحیطی ساکت وآرام وبدورازهیاهونشسته وسعی میکنم شمع وعودی روشن کرده ومحیط راپاکیزه ومعطرنموده وسکوت را رعایت کنم.
دیگرباافکاری که به مغزم هجوم میاورند واردجنگ نمیشوم واجازه میدهم کارخودشان رابکنند،آنهاواردمیشوندومن هم باشمارش معکوس اعدادوبادم وبازدم های منظم ومتمرکزشدن بر روی آنها،این افکاررابه خارج هدایت میکنم، ذهن وافکارم پس ازچنددقیقه سکوت وتنفس منظم آرام شده وکم کم تخلیه افکارواحساسات میشوم دیگرچیزی مزاحمم نیست نه فکری،نه صدایی ونه جنگی، کاملامتمرکز شده ام ودریچه افکارم کاملابازاست وآماده گرفتن الهامات تازه.
درمراقبه آرام کردن افکار،آرامش درونی خاصی به همراه میاورد ومراباروحانیتی که در درون من است مرتبط میسازد،درآن لحظه دیگرهیچگونه حس خودخواه وخودمحوری وتاییدطلبی ندارم وفقط درانتظار آگاهی ازاراده خداوند وقدرت اجرایش هستم مراقبه کمک میکند تا آرام شدن وصبرکردن رایادبگیرم وشنونده خوبی بشوم،کمکم میکند تادست از احساس دانایی وتوانایی بردارم ودر اقدام وعمل هایم ثابت قدم باشم ونتیجه راچه خوب وچه بدبپذیرم.
مراقبه درهرلحظه ودرهمه جامیتواندانجام شودحتی بادیدن یک گل، بادیدن پروازیک پروانه،وباشنیدن صدای یک آبشار منوط براینکه بتوانیم درلحظه متمرکزباشیم.
بادیدن زیبایی های طبیعت میتوانیم ناب ترین مراقبه هارادرلحظه انجام دهیم.?
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، yagoub ، ناظر۸ ، ناظر14
سلام

-مراقبه از ارام کردن افکارم می آید ومن باید فکر و روحم را آرام نمایم با فکر نکردن به چیزهایی که باعث می شودمن ازار ببینم ذهن خود را برای مراقبه اماده می نمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر۸ ، ناظر14
من باپیاده روی نفس عمیق بااشپزی وطرف شستن
بانقاشی کردن توجه کردن به
اکواریوم ماهیهام کوه رفتن وبودن درطبیعت
یاوقتی پاهاموتواب روون میزارم ذهنم ارام میشه البته
تمام سیستم دعاومراقبه برام باهم کارمیکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر۸ ، ناظر14
وقتی دعا میکنم مراقب هستم نشانه ها از راه برسه و از کنار هر چیزی راحت رد نمیشم

مراقبت برای من یعنی از فکرم و احساسم مراقبت کنم تا ندای درونم صداش رو بشنوم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر۴ ، ناظر۸ ، ناظر14
سعی می کنم در جایی که حس خوب بهم میده مراقبه کنم به چیزی فکر نکنم گوشی موبایل را حتی الامکان خاموش میکنم چیزهایی که ممکن است حواس پرتی در من ایجاد کنند را از خودم دور کنم. بهترین زمان برای مراقبه ساعات اولیه روز و اواخر شب است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر۴ ، ناظر۸ ، ناظر14
[b]مراقبه یا مدیتیشن[/b]  یکی از روش های آزادسازی احساسات و عواطف و رسیدن به آرامش درونی است. در روش مراقبه سعی بر این است که به جای سیر کردن در آینده و گذشته، بر زمان حال تمرکز شود.دادن این فرصت به ذهن که دست از قضاوت و تقسیم اتفاقات به خوب و بد بردارد می تواند فضایی امن و آرامش بخش را در فکر افراد ایجاد کند. من روی یک موضوع تجربی مانند یک احساس خوب، هاله‌ای از نور، یک شاخه گل، صدای موسیقی و مواردی شبیه به این‌ها تمرکز می کنم. با تمرکز روی یک موضوع، می‌توانم فکر را از پریشانی‌ها و اضطراب‌ها دور کرده و به درک و فهم بالایی از هوشیاری و آگاهی برسم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر۸ ، ناظر۱۶ ، ناظر9 ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان