امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 7:چه کار خدماتی جهت رساندن پیام انجام می دهم ؟
سوال 7:چه کار خدماتی جهت رساندن پیام انجام می دهم ؟
پاسخ
بله:مواردی بوده است که مورد تمسخر و
کنایه بعضی افراد و اعضاء قرار گرفته
ایم .

کاوش روحانی فقط انجام اعمال روحانی
نیست ، بلکه پرهیز از نفسانیات نیز 
می باشد و این مورد دوم ، بیشتر مورد
تمسخر دیگران قرار می گرفتیم.

از آنجایی که می دانیم همه ما بیماری
اعتیاد داریم و با شخصیت های متفاوت
و شدت بیماری های متغیر دور هم جمع
شده ایم ، حساسیت بیش از حد به خرج
نداده ایم و افکارمان و عملکردمان را
تحت تأثیر قضاوت آنها قرار نداده ایم ،
ولی گاهی اوقات احساسی نامطلوب به
ما داده است و مهم این است که با یک
چنین احساسات ناخوشایند و زودگذر ،
دچار اشتباه نشده ایم که واکنش
شتابزده و منفی از خودمان بروز دهیم.

وفاداریمان را به ادامه راهمان با پشتکار
و جدیت بیشتر به خودمان ثابت نموده
ایم ، چرا که ایمان ، اعتماد ، اعتقاد و
امیدمان به مسیر بهبودی اصول روحانی
آن در حال حاضر جایگاه محکمی دارد.

باید مراقب باشیم که طریق روحانی
دیگران را مورد قضاوت و انتقاد قرار
ندهیم و با تعصب و غرض برخورد
ننماییم . ( خسارت ) 

ممکن است مواقعی نوع کاوش روحانی
ما ، مثلا نوع دعا و مراقبه ما مورد
اعتراض و یا تمسخر دیگران قرار گیرد و
یا این که بخواهند نظر و نوع کاوش
خود را به ما تحمیل کنند که احتمالا حال
ما بد شود ، ولی چون در قدم ها آموخته
ایم که صبور باشیم و حق اشتباه هم به
دیگران داده و به عقاید آنها احترام و از

کنار آن موضوع براحتی گذشته و به
اعتقادات خود وفادار خواهیم ماند ، اما
خوب است در مورد نظرات دیگران
علیرغم مغایر بودن با نوع کاوش ما کمی
تأمل کرده و آنها را هم مورد کنکاش قرار
دهیم ، شاید مفید باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، Darush sistan
شرکت مرتب در جلسات و مشارکت کردن من تقریبا در تمام جلسات مشارکت میکنم بدون استثناء مگر در جلسات پنل که آن هم با اعلام آدرس جلسات پیام بهبودی خود را میرسانم مدتی مسئول نشریات و منشی بودم و حتی خوش آمدگو بیرون جلسه به تازه واردان گوش کرده و شماره تلفن رد و بدل میکنم راهنما شده ام و به رهجویان خدمت میکنم خودم هم رهجوشده و به راهنمایم خدمت میکنم البته بیشتر به خودم خدمت میکنم در جشنها هم شرکت میکنم البته دوست دارم اگربشود عضوکمیته های اطلاع رسان یا زندانها و بیمارستانها شوم البته بهترین پیام چگونگی عملکرد من در انجمن و اجتماع و تغییرات مثبت من میباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، Darush sistan
خدمت مستدام در گروه و جایجای بدنه خدماتی NA و جاری کردن قدم دوازدهم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan
سعی می کنم خدمت کنم ، در هر زمینه ای از na که بتوانم خدمتی برای یک دوست همدرد انجام دهم دریغ نمی کنم ، امروز سعی می کنم رفتارم طبق اصول باشد تا بتوانم پیام

رسان خوبی باشم . در جلسات حضور پیدا می کنم و هنگام دعا از خداوند می خواهم تا سایر معتادان در عذاب به حلقه ما بپیوندند .
پاسخ
داریوش معتاد
من به شخصه در کمیته روابط عمومی حضور و شرکت مرتب دارم و سعی در این دارم که برای اطلاع رسانی به روز باشم. در زمینه کمیته زندانها نیز مستمر در ارتباط هستم و جدیدترین اموزش ها را میبینم.
پاسخ
پیام ما در رفتار ماست،، گرفتن رهجو، خدمت،، مشارکت اصولی
پاسخ
سلام
کمک به رهجو در درک کردن بهتر سوالات-گرداننده بودن در جلسه بهبودی-کمک به اطلاع رسانی-سکوت در جلسه-جفت کردن کفش.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
_فقط برای امروز،باحضوردرانجمن وکارکردن قدمهاودرمسیربهبودی بودن به این نتیجه رسیده ام که فقط بادرمیان گذاشتن چیزی که داریم میتوانیم آنرا حفظ کرده ونگهداری کنیم.
زمانیکه ماپیام بهبودی رابادوست همدردی درمیان گذاشته ومشارکت میکنیم دراصل داریم بهبودی خودرا تقویت کرده وبروز میکنیم.
باشرکت منظم خودمان درجلسات بهبودی وباخدمت کردن وراهنمای سایر معتادان شدن،باشنیدن مسایل ومشکلات و درد دل تازه واردان وهمدردانمان،باگفتن قسمت کوتاهی از سرگذشت خودمان،بااطلاع رسانی به جامعه وخانواده ومسئولین باجاذبه خودمان،باشرکت درکمیته های اطلاع رسانی،وباخدمت درکمیته های فرعی مانندh&I بامشارکتهای صادقانه ودادن پیام امیدوبهبودی،باخوشنام بودن خودمان وحفظ ظاهرمان،باتجربه دادن وتجربه گرفتن، باخوشآمدگفتن ویادگرفتن نام تازه واردوبادادن وگرفتن شماره تلفن والبته پاسخ دادن،زمانیکه تازه وارد تماس میگیرد نیاز به دوگوش شنوا وهمدلی مادارد،بادان پیام انجمن، که بدون میل واشتیاق به مصرف مواد هم میتوان زندگی شادوموفقی داشت. وبابرگزاری منظم جلسات بهبودی وداشتن انضباط وهماهنگ بودن با وجدان گروه،باغلونکردن و وعده های بیجا ندادن،با امید دادن به رهاشدن ازشر اعتیادفعال،بادعوت کردن به جلسات بهبودی،باهمدل وهمزبان شدن باطرف مقابل واحساس امنیت به او دادن،با خوش آمدگویی بارویی بازلبی خندان وآغوشی بازتر
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد
سلام
 من در کمیته زندان ها تجربه می دهم و شرکت می کنم و برای رساندن پیام تلاش می کنم که خوب خدمت کنم.در کمیته آدرس جلسات نیز همچنین خدماتی را انجام می دهم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
ب اقتصای سن پاکی واگاهی ازسنتهاوقدمهادرگروه 
خدمت کردهام تقریباهمه خدمتهارودربدنه های خدماتی 
بهمین شکل درمقابل تازه واردین انتقال قدم
اطلاع رسانی کمیته های فرعی کمیته های شهری 
درون کمیته ایها وخصوصاکمیته
زندانهاوبیمارستانها وادرسها ک هنوزهم فعالانه خدمت دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، راکی ، Darush sistan
راهنما شدم
با شرکت در جلسات
مشارکت کردن صادقانه

سوال جواب دادن توی گروه
با عملکردم
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan
با سلام
همه ما در قبال انجمن معتادان گمنام مسئول هستیم،واین مسئولیت از طریق خدمت کردن به عمل تبدیل میشود
مهمترین کار رشد در بهبودی شخصی برای من تغییردادن عادتهای گذشته و جایگزین کردن اصول، پایه و بنیان خدمت و پیام رسانی بودوهست، 
در این برنامه زمانی میتوانم یه عضو و خدمتگزار موثر باشم که کارهای فراتر از اساسنامه انجام دهم، مثلا در پست خدماتی هیچ بندی از شرح وظایف ننوشته که رفتارت  وعملکرت بیرون از انجمن یک نوع پیام رسانی هست و اینطوری باشد، پس با به  کارگیری این اصول در تمام امور زندگی و رفتار درست و عملکرد من در بیرون از انجمن یک نوع خدمت وپیام رسانی است،به دست آوردن اطلاعات دقیق در رابطه با انجمن و در اختیار گذاشتن آن به کسانی که تمایل به شنیدن این پیام دارن خارج از برنامه یک نوع پیام رسانی است
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan
سلام
در جلسات شرکت میکنم 
پیام امید و رهایی از اعتیاد رو با دوستانم در میان میگذارم 
سعی میکنم این اصول را در تمام مراحل زندگی به اجرا در بیارم
با تازه واردین شماره تماس رد و بدل میکنم
کلاس قدم برگزار میکنم
گمنامی دوستانم رو حفظ میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، Darush sistan

پرش به انجمن: