امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8:راههای مختلف پیام رساندن چیست ؟ من شخصا کدام یک را به کار می گیرم ؟
سوال 8:راههای مختلف پیام رساندن چیست ؟ من شخصا کدام یک را به کار می گیرم ؟
پاسخ
مشارکت صحیح که حاوی پیام مثبت
باشد ، یادآوری اصول وتجربه های شخصی و دادن نیرو وامید که با حضور
درجلسات وکارکرد قدمها به دست آورده
ام ، ازطریق رفتارسالم و ظاهری مناسب
درخدمت گروه بودن ، مسئولیت خود را
ازطریق حضور درجلسات وکارکرد قدمها
با رهجوها وتازه واردین انجام دادن ،
متعهد بودن و مسئولیت پذیری درزندگی
شخصی ، رعایت صبر و فروتنی وآرامش واحترام به دیگران ، انجام خدمات موثر ، تماس موثربا راهنما و مشارکت باز با آن ، حضوردرکلاس قدم و رعایت نظم وانضباط ، نشان دادن اینکه برای دیگران ارزش قائل هستم ، چراکه تجربه همین اعضاء باعث بهبودی من شده است وما محکوم به رساندن پیام هستیم ولی درچگونگی آن آزاد هستیم .
پاسخ
فارق از پیام‌رسانی‌های مرسوم در انجمن که توسط اصول پیشنهاد شده است از نظر من یکی از مهمترین پیامرسانی‌ها نوع رفتار و عملکرد اعضای قدیمی و خدمت‌گزاران در گروه‌هاست به گونه‌ای که هیچیک از اعضاء حتی عضو تازه‌وارد احساس نکنند که کسی به واسطه سن پاکی و یا دانش و یا خدمتی که در گروه یا ساختار دارد برتری نسبت به سایر اعضاء پیدا می‌کند
پاسخ
شرکت مرتب در جلسه چرا که قوی ترین پیام را گروه می­رساند. خدمت در کمیته های خدماتی NA برای آموزش پیام رسانی هیچ خدمتی در NA به تنهایی انجام نمی­شود بخصوص پیام رسانی که نیاز به آموزش و تجربه دارد.
پاسخ
خیلی ساده ، ما فقط تا سر حد امکان پیام را بطور موثر می رسانیم و سعی می کنیم که در صورت درخواست کمک همیشه در دسترس باشیم . در ضمن به یاد داشته باشیم که امکان ندارد تا ما بتوانیم از افکار و ضمیر دیگران آگاه باشم 
پاسخ
داریوش معتاد
یکی از راه های ان شرکت مرتب در جلسه. نشستن به موقع در جلسه سکوت اول و سکوت اخر. خواندن پمفلت های جلسه
پاسخ
من خدمت گمنام و باخیروبرکت  اچ ان آی رو دوست دارم  کمپ میرم با گروه پیامرسانی 
واسع همدردها صحبت میکنم یک دنیا حالم خوب میشه
پاسخ

1. از طریق یک گروه انجمن معتادان گمنام
  2. از طریق مشارکت های سالم و اصولی در گروه
  3. خدمت گرفتن در گروه
  4. راهنما شدن
  5. خدمت در کمیته های فرعی اطلاع رسانی و h&i
  6. با رفتار صحیح و اصولی در سطح خانواده و اجتماع

*بهترین مکان برای پیام رسانی یک گروه NA است*

*کمیته اطلاع رسانی یا پیام رسانی و روابط عمومی،،،*

*کمیته زندانها یا بیمارستانها،،،*

*نشریات و بولتن ها وتک برگی ها،،،،*

*همایش ها و سالگردهای NA*

*پیام رسانی توسط اعضا،،،*

*اینترنت،،،*

*معرفی NA توسط سایر نهادها و ارگانها،،،*

*از طریق مشارکت های سالم و اصولی در گروه،،،*

*خدمت گرفتن در گروه،،،*

*راهنما شدن،،،*

*خدمت در کمیته های فرعی اطلاع رسانی و h&i،،،*

*بافتار صحیح و اصولی در سطح خانواده و اجتماع،،،*

*ازنظرمن مهمترین راه برای پیام رسانی باز وزنده نگه داشتن جلسات بهبودی وحفظ امنیت گروه می باشد،،،*

*باتقویت گروهها وکمیته های اطلاع رسانی وشرکت وخدمت دراین کمیته ها،،،،*

*چاپ وپخش برگه های خواندنی وآدرس جلسات ،،،،*

*باحضور وخدمت درکمیته های فرعی،خصوصا در h&I،،،،*

*بادرست رفتارکردن،،،،،، و جاذبه شدن برای دیگران،،،،،باسالم وبانشاط بودنمان،،،،،،با گفتاری مهربانانه وبدون هرگونه نصیحت وارشادی،،،،،*

*باچاپ کتاب ونشریات ودراختیارعموم خصوصا خانوادها ومدارس وکلینیک هاوزندان ها گذاشتن،،،،،*

*بابرگزاری تولدها،جشنهاوهمایش های سراسری ومنطقه ای،،،،،*

*بابرگزاری جلسات بازودعوت ازعموم..*

*اولین راه برای رساندن پیام داشتن صداقت وروشن بینی وتمایل است،،،*

*واین که غرور وخودمحوری وتاییدطلبی را ازسرراهمان برداریم،،،،*

*کوتاه صحبت کنیم وازتکرارجملات خودداری کنیم ،،،،،*
*توضیح کوتاهی دهیم ازاین که چگونه بیماریمان فعال شده واشاره کنیم که مابا به کارگیری اصولی ساده، پاک وبدون میل واشتیاق به مصرف موادمخدرزندگی می کنیم،،،*ماهیچ گونه وعده ووعیدی نمی دهیم..*

*احتمالا به همان تعدادکه معتادان درحال بهبودی وجوددارد به همان اندازه هم راههای متفاوتی برای رساندن پیام وجود دارد..*

*من همیشه سعی کرده ام جاذبه وعملکرد درستی داشته باشم وقبل از پیام رسانی ظاهرم کاملا موجه وتمیزباشد،،،،خوش رو باشم،،،،خوش آمدگوی خوبی باشم،،،،، برخوردی خوب وصمیمی داشته باشم،،،،،پندواندرز ندهم ونصیحت وسرزنش هم نکنم،،،،،ازموضع بالاترنگاه نکنم،،،،،وسعی نکنم چیزی رابه زور وارد مغز کسی بکنم،،،،،اسم ازجای خاصی نبرم چون کسانی رادیده ام که به دلیل پیام رسانی ناقص ومغرضانه ونادرست،از انجمن رنجش بدی گرفته اند،،،،،پس مراقب تک تک کلماتم هستم..*

*همیشه برای همدردانم دعامی کنم وسعی می کنم جاذبه ام راباعملکردم نشان بدهم ،،،،مشارکتهایم صادقانه باشد،،،،سخنران وگرداننده خوبی باشم،،،، با تازه وارد برخوردی صمیمی داشته باشم وبامشارکت کردن درکارهاوخدمت در جلسات اطلاع رسانی زیرنظرکمیته مربوطه به پیام رسانی خودادامه دهم..*

*برای پیام رسانی بهترین چیز عملکرد است، بایدظاهروباطن خودرایکی کنیم،،،، صداقت درگفتارداشته باشیم وهمدل وهمزبان شویم..*

*سخن کز دل برآید لاجرم بردل نشیند..**باعرض سلام ودرودوادب واحترام خدمت تک تک اعضای محترم گروه*

*محسن معتاد*

*ازنظرمن مهمترین راه برای پیام رسانی باز وزنده نگه داشتن جلسات بهبودی وحفظ امنیت گروه می باشد،،،*

*باتقویت گروهها وکمیته های اطلاع رسانی وشرکت وخدمت دراین کمیته ها،،،،*

*چاپ وپخش برگه های خواندنی وآدرس جلسات ،،،،*

*باحضور وخدمت درکمیته های فرعی،خصوصا در h&I،،،،*

*بادرست رفتارکردن،،،،،، و جاذبه شدن برای دیگران،،،،،باسالم وبانشاط بودنمان،،،،،،با گفتاری مهربانانه وبدون هرگونه نصیحت وارشادی،،،،،*

*باچاپ کتاب ونشریات ودراختیارعموم خصوصا خانوادها ومدارس وکلینیک هاوزندان ها گذاشتن،،،،،*

*بابرگزاری تولدها،جشنهاوهمایش های سراسری ومنطقه ای،،،،،*

*بابرگزاری جلسات بازودعوت ازعموم..*

*اولین راه برای رساندن پیام داشتن صداقت وروشن بینی وتمایل است،،،*

*واین که غرور وخودمحوری وتاییدطلبی را ازسرراهمان برداریم،،،،*

*کوتاه صحبت کنیم وازتکرارجملات خودداری کنیم ،،،،،*
*توضیح کوتاهی دهیم ازاین که چگونه بیماریمان فعال شده واشاره کنیم که مابا به کارگیری اصولی ساده، پاک وبدون میل واشتیاق به مصرف موادمخدرزندگی می کنیم،،،*ماهیچ گونه وعده ووعیدی نمی دهیم..*

*احتمالا به همان تعدادکه معتادان درحال بهبودی وجوددارد به همان اندازه هم راههای متفاوتی برای رساندن پیام وجود دارد..*

*من همیشه سعی کرده ام جاذبه وعملکرد درستی داشته باشم وقبل از پیام رسانی ظاهرم کاملا موجه وتمیزباشد،،،،خوش رو باشم،،،،خوش آمدگوی خوبی باشم،،،،، برخوردی خوب وصمیمی داشته باشم،،،،،پندواندرز ندهم ونصیحت وسرزنش هم نکنم،،،،،ازموضع بالاترنگاه نکنم،،،،،وسعی نکنم چیزی رابه زور وارد مغز کسی بکنم،،،،،اسم ازجای خاصی نبرم چون کسانی رادیده ام که به دلیل پیام رسانی ناقص ومغرضانه ونادرست،از انجمن رنجش بدی گرفته اند،،،،،پس مراقب تک تک کلماتم هستم..*

*همیشه برای همدردانم دعامی کنم وسعی می کنم جاذبه ام راباعملکردم نشان بدهم ،،،،مشارکتهایم صادقانه باشد،،،،سخنران وگرداننده خوبی باشم،،،، با تازه وارد برخوردی صمیمی داشته باشم وبامشارکت کردن درکارهاوخدمت در جلسات اطلاع رسانی زیرنظرکمیته مربوطه به پیام رسانی خودادامه دهم..*

*برای پیام رسانی بهترین چیز عملکرد است، بایدظاهروباطن خودرایکی کنیم،،،، صداقت درگفتارداشته باشیم وهمدل وهمزبان شویم..*

*سخن کز دل برآید لاجرم بردل نشیند..*
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر6 ، حـمـیـد
سلام
یکی از راهها رفتار من با فرزندانم است که شروع میشود.رفتار من در همسایه ها و نوع کلام و حرفهایی که در مقابل سوالات اطرافیان برایم پیش می آید.حال راه هایی هم که از طریق ارتباط با جامعه از طریق خدمات انجمن معتادان گمنام است نیز موثر است مانند چاپ پوستر.آدرس جلسات .من شخصا در کمیته زندانها و بیمارستان ها و نیز کمیته اطلاع رسانی را می پسندم و حمایت می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد
سوال 8:راههای مختلف پیام رساندن چیست ؟ من شخصا کدام یک را به کار می گیرم ؟(قدم۱۲)
صفحه ۲۳ کتاب راهنمای خدمات محلی پنج نوع کار و وظیفه را در چگونگی رساندن پیام بهبودی مطرح می کند ؛ 
نشریات- اطلاع رسانی-خطوط تلفن و نقاط مرکزی تماس- بیمارستان ها و زندان ها  -حمایت داخلی .
احتمالا به همان اندازه که معتاد در حال بهبودی وجود دارد به همان اندازه نیز راه های متفاوت برای پیام رسانی موجود است .
تنها راه شخصی رساندن پیام این است که ما خود واقعی مان باشیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد
شرکت وحضورفعال داشتن درجلسات وگروههای ان ای
مشارکت سازنده ازخوددرموردبهبودی کردن
خدمت گرفتن وهمگام وهمراه بااصول برنامه
حرکت کردن انتقال قدم خدمت دربدنه های خدماتی
مثل زندانهاکلینیکها وبیمارستانها
درجامعه عضوسازنده مسیول وقابل اعتمادبودن...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، راکی ، ناظر10
برنامه اچ اند آی
راهنما شدن
صحبت با یه تازه وارد
خدمات جز

سعی کردم راهنما باشم با عملکردم
و انتقال قدم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان