امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12:قدم دوازدهم وسنت پنجم چگونه با هم در آمیخته اند ؟
سوال 12:قدم دوازدهم وسنت پنجم چگونه با هم در آمیخته اند ؟
پاسخ
وجه مشترک این دو در آن است که 
پیام رسانده شود ، اگر یکایک اعضاء
به توسط قدرت ناشی از بیداری روحانی
شان تلاش کنند ، فقط رساننده پیام
رهایی از اسارت مواد مخدر ، امید و
زندگی باشند ، آنگاه جلسات NA به تنها
هدفش نائل می شود و تمامی معتادان
حاضر در آن و خودمان می توانیم
زندگیمان را بازیابی نمائیم.

من و دیگر همدردانم نمی توانیم با گفتار
و رفتاری سالم به یکدیگر کمک نمائیم تا
پاک بمانیم و از زندگی لذت ببریم.

تا مادامی که انگیزه هایمان از حضور در
جلسات NA بهبودی خودمان و رساندن
پیام باشد ، زنده خواهیم ماند ، چرا که
همگام و همراه NA هستیم و بعنوان یک
عضو می توانیم انجام وظیفه نماییم.

رشد شخصی و رشد گروهی است که 
ما را زنده نگاه میدارد و به زنده ماندن
دیگران کمک می کند ، پس برای نتیجه
گیری بهتر ، لازم است گروه نیز ، بهتر و
موفق تر عمل نماید که همان حرکت در
راستای تنها هدفش که رساندن پیام به
یک معتاد در عذاب است ، می باشد.
پاسخ
در قدم دوازدهم ما با بیداری روحانی حاصل از برداشتن این قدمها ما کوشیدیم این پیام را به دیگر معتادان برسانیم و این اصول را در تمام امور زندگیمان اجرا کنیم و در سنت پنجم به ما میگوید یک گروه معتادان گمنام تنها یک هدف مشترک دارد و آن رساندن پیام به معتادی که هنوز در عذاب است پیام رسانی که در قدم 12 به آن توصیه میشود در راستای تحقق تنها هدف گروه ما بوده که رساندن پیام است در واقع سنت 5 و قدم 12 به طور دوطرفه همدیگر را مورد حمایت قرار میدهند یعنی چه به صورت فردی چه به صورت گروهی پیام رسانی مورد تشویق و حمایت و اصول و رکن اصلی برنامه میباشد وقتی من پیام میرسانم هم قدم 12 و هم سنت 5 را رعایت میکنم وقتی گروه این کار را میکند یعنی اعضائ هم در حال کارکرد سنت5 و قدم 12 خود هستند این یک اتوبان دوطرفه واقعی است که پیوند این دو را میرساند
پاسخ
سنت پنجم برای من هدف را مشخص می کند و قدم دوازدهم روش رسیدن به این هدف را به بهترین شکل تعیین می کند . در قدم دوازدهم ما سعی می کنیم پیام رسانی کنیم و سنت پنجم در تکمیل این

قدم برای ما هدف رساندن پیام بهبودی را مشخص می کند . در قدم دوازدهم من به عنوان یک عضو باید با عملکرد ویا به صورت مستقیم پیام رسانی کنم و در سنت پنجم این گروه است که اقدام به پیام 

رسانی می کند و تازه با دیدن اعضای قدیمی و عملکرد آنها پیام برنامه را دریافت می کند . این نقطه اتصال قدم دوازده و سنت پنجم است که ما را در راستای یک هدف والا و مشترک قرار می دهد .

پیام رسانی در قدم دوازدهم و سنت پنجم به منزله قلب انجمن ما تعریف شده است .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، masoud1986
داریوش معتاد
برای اجرای رساندن پیام و درک پیام و کمک به یک دوست نیاز است که خودم بتوانم چیزی را متوجه شده و درک کنم‌.خودم باید یاد بگیرم و در زندگی ام اجرا نمایم و بعد امادگی رساندن پیام بدست می اورم.
پاسخ
هردو ازیه وجه مشترک برخوردارن هدف اصلی و پیام رسانی وخدمت

در قدم دوازده عملکرد شخصی من باعث جذب تازه وارد وکمک به سنت 5 من میشه
پاسخ
سختی باعثِ اتحادِ ما می شود و شکوفایی و بهروزی ممکن است اگر مواظب نباشیم, باعثِ جدایی و نفاقِ بینِ ما گردد... " تا زمانیکه ما یکدیگر و معتادانِ گمنام را داشته باشیم، همه ی چیزی که به آن نیاز داریم در اختیارمان است... چالش هایِ پیش رویِ مادراین شرایط استقلال و هویتِ ما، اصولا از بهترین انگیزه هایِ ما سرچشمه می گیرند و نه از بدترینِ آنها. به ندرت اتفاق می‌افتد که کسی را ببینیم که اشتیاق دارد NA را نابود سازد یا بر سرِ آن مصالحه کند... درشرایط بحرانی ودرتمامیلحظات ازطریق تشریک مساعی کنار رفتن تفاوتها وتوجه به تشابهات واحساس همدردی ودوری ازتفرقه هدف اصلی مارا حمایت میکند. و  ما درکنارهم وباهم پاک میمانیم‌ و درعین باهم بودن گمنام میمانیم گمنامی بهمون مفهوم ماشدن وبی نام بودن درهم حل شدن ودرآنصورت میتوانیم پیام رسان ان ای باشیم 
پاسخ
سلام.
سنت پنج قلب انجمن است و کار انجمن از این سنت نشات گرفته است.انجمن کارش رساندن پیام انجمن است این پیام از طریق قدم دوازده رسانده میشود.
پاسخ
_درهردوموردیعنی قدم12وسنت5 بایدبه آن تمایل وروشن بینی وفروتنی وتسلیم وبیداری روحانی که لازمه رساندن پیام عشق وامیداست رسیده باشیم.قدم12وسنت5هردو،هدف مشترک انجمن راتعیین ودنبال میکنند،ودراینجاست که باکارکردن قدمها وسنتها به آن بیداری روحانی که انجمن نویدمیدهدهدایت میشویم،رسیدن به بیداری روحانی وکارکردن قدم12وسنت5بمااین امکان رامیدهد تابتوانیم اصول روحانی رادرزندگی خوداجراکرده وپیام بهبودی رابه معتادی که هنوزدرعذاب است برسانیم ودرهردومورد،خدمت مابایدهمراه بااز خودگذشتگی،ایثار وصبروبردباری باشد واگراین پیام رسانی ما توأم بادقت، فروتنی،عشق ومحبت،ثبات قدم وعشق بلاشرط باشد کاربزرگی درحق خودمان،انجمن وانسانیت انجام داده ایم ودرهردوموردهدف اصلی رساندن این پیام است که هر معتادی میتواندمصرف موادمخدرراقطع کرده ومیل واشتیاق خودرانسبت به مصرف ازدست بدهدو راهی جدیدبرای زندگی کردن پیداکند.
یکی از نشانه های رسیدن به بیداری روحانی حاصل از برداشتن این قدمها این است که سنت پنجم راحتما به اجرا درآوریم واین پیام رابه معتادان برسانیم واین اصول رادرتمام امور زندگی خود به مرحله عمل دربیاوریم.?
پاسخ
قدم ۱۲درموردکوشش برای رساندن پیام همراه بابیداری روحانیی که شخصبعدازکارکردن قدمهابدان دست یافتهدصحبت میکندوسنت پنج هم حرف ازتنهاپیام انجمن که رساندن پیام امیدبه معتادان درحال عذاب هستندتک هدفی بودن درقدمهاوسنتهاواینکه یک معتادپس ازبیداری روحانی برای نیل به سنت ۵ عمل کندازطریق کارکردقدمهاوسنتهاانجام میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، راکی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان