امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 18:چگونه می توانم اصول را درزمینه های مختلف زندگی تمرین کنم ؟
#1
سوال 18:چگونه می توانم اصول را درزمینه های مختلف زندگی تمرین کنم ؟
پاسخ
#2
بکارگیری اصول روحانی درتمام امورزندگی نیازبه جدیت ، تلاش ، پشتکار وتمرین جهت دست یابی به مهارت دربکارگیری این اصول روحانی دارد ومهم نیست به چه اندازه دربکارگیری این اصول موفق هستم ، آنچه مهم است تشخیص وضعیت خودم می باشد واینکه شناختی ازنواقص خودم پیداکنم وآنچه که بر روی زندگیم تاثیرمنفی گذاشته است راشناسایی کنم وسپس اصول روحانی راکه گوشه گوشه زندگیم راتحت تاثیر مثبت خود قرار می دهد را انجام دهم وازطریق انتقال این اصول به دیگران اعتقاد واعتمادم به این اصول بیشتر می شود و درنتیجه عملکرد بیشتری پیدا می کنم.
پاسخ
#3
با تمرین کردن من باید سعی کنم این اصول را رعایت کنم. البته به عنوان معتاد من دوست دارم بعضی از قسمتهای زنگیم را از این قایده مستثنی کنم چون ترس دارم که شاید به خواسته هایم نرسم
پاسخ
#4
این قدم از ما می خواهد که اصول را در همه امور زندگی به کار بندیم ، اکثر ما دوست داریم که مسائل شغلی ، روابط عاشقانه ، یا قسمتی از زندگی خود را از این قاعده مستثنا کنیم ، چون مطمئن نیستیم که اگر اصول روحانی را تمرین کنیم به خواسته های خود دست پیدا کنیم .ما باید اصول روحانی را تمرین کنیم . احتمالا حق انتخاب های زیادی جهت اقدام ضمن رعایت اصول وجود دارد . مهم این است که ما طبق اصول رفتار کنیم .
پاسخ
#5
سلام
کمک بدون توقع در رفع مشکل یک نیازمند-کمک به همسایه-محبت به یک کودک-عشق به مردم سرزمینم.
پاسخ
#6
18_تمرین وتکرارکارهای نیک وانسانی مارابسمت عادتهای خوب سوق میدهد.
اصول روحانی فروتنی وتواضع،صفتی خوب وپسندیده و زیباست وسعی مابر این است که اصول رابرشخصیتهاترجیح داده وآنهارادرتمام امورزندگی چه درداخل انجمن وچه درخارج از آن به اجرا در بیاوریم وتنها امیدمابرای رهایی ازبیماری فعال اعتیاد تمرین ورعایت این اصول روحانی درزمینه های مختلف زندگیمان است اصولی مانند:قدردانی وقدرشناسی، داشتن صداقت،روشن بینی وتمایل،داشتن شهامت وشجاعت،اقرار و پذیرش،خدمت بلاشرط،ازخودگذشتگی وثبات قدم و......که بایدبرروی آنهامتمرکز باشیم با شرکت منظم درجلسات، راهنماشدن،ادامه دادن کارکردقدمها و انتقال آنها،باتسلیم روزانه شدن واقراربه عجزهایمان،باترازقدم10گرفتن ودر روند خسارت نزدن وجبران خسارت کردن بودن،مشارکت صادقانه داشتن ومشورت کردن،دعاومراقبه کردن وشکرگزاربودن، باسپردن اراده وزندگیم بخداوند،باتمرین اصل روحانی بخشش،باترمیم روابط خصوصا روابط جنسی،باجایگزین کردن شهامت بجای ترس،باخدمت وعشق ورزی به دیگران،زندگی کردن درلحظه وفقط برای امروز،اسیرغرورنشدن وزیادی مهم نشمردن خودم و......
خدمت بلاشرط،فرصت های فراوانی جهت تمرین وبه اجرا درآوردن اصول درزندگیمان برایمان فراهم میسازد.?
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 1 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر5
#7
نکته کلیدی سئوال #تمرین کردن اصول است.
یاد می گیریم که اصول روحانی در بهبودی و در زندگی ما کارآمد است.
با رعایت اصول درک می کنیم که چیزی از دست نمی دهیم بلکه به دست میاوریم.
تمرین یک اصل و مراقبه تاثیرش در زندگی و انرژی که از آن اصل به دست میاورم نسبت به زمانی که آن اصل را رعایت نمی کنم و تکرار و تمرین آن با اصول دیگر.
احساسات بد را سریعا اقرار می کنم حتی کوچک.
تظاهر نمی کنم که حالم خوب است.
خلاصه با مرور و تکرار و تمرین هر یک از اصول به جاب نواقص شخصیتی ام آنها را در همه زمینه های مختلف زندگی ام تمرین و اجرا می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر5


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان