امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 24:چگونه اصل روحانی ایثاروازخودگذشتگی راهنگام خدمت تمرین میکنم ؟
سوال 24:چگونه اصل روحانی ایثاروازخودگذشتگی راهنگام خدمت تمرین میکنم ؟
پاسخ
من ازطریق انجام خدمت صادقانه وصحیح ، موثر وبدون چشم داشت ، انتقال تجربیاتم را به دیگران وبدون
درنظرگرفتن منافع خودم وبا متحمل شدن سختیها و با تحمل ناسپاسی بعضی ازاعضاء برای حفظ سنت یکم با توجه کردن به نفس خدمت ونه توجه به حواشی وتبعات آنها اصل روحانی ایثار
و ازخودگذشتگی را تمرین میکنم.
پاسخ
همان طور که بیماری اعتیاد ما بیشتر خود اهی وخود محورانه مان بروز می نماید . بهبودی امان نیز به زیبای در خدنمت ایثارگرانه تجلی می یابد
پاسخ
من با کارکردن این قدم بعد جدیدی از زندگیم رو کشف می کنم
اینکه اصول روحانی از خصوصیات شخصیم برای من مهم تره
اگر در زمان مصرف خودمحوری شاخصه من بود
الان در بهبودی باید روی اصول ایثار و از خودگذشتگی  تمرین کنم
پس با انتقال تجربیاتم به دیگران(مثل انتقال قدم ها) و  بدون هیچ چشم داشتی این اصول را تمرین می کنم.
پاسخ
سلام
زمان ورود من با یک نفر خوش آمدگو مواجه شدم که من تحویل گرفت و به گرمی از من استقبال کرد.داخل جلسه یک نفر اجازه می داد مشارکت کنیم و یک نفر خوش امد می گفت و منظم بود یک عضو چند تا کتاب جلوی خودش گذاشته بود و در وقت خودش یک کتاب معرفی می کرد و.یک نفر کمک های مالی اعضاء جمع می کرد و گذارش می داد.این ها هیچ کدام وظیفه و حقوق نداشتند بلکه به صورت داوطلبانه خدماتی رو انجام می دادند و منتی هم سر کسی نداشتند.
پاسخ
کارکردصحیح وصادقانه 12قدم یعنی رسیدن به عملکرد خصوصاخود قدم دوازده یعنی خدمت همراه باعشق وایثاروازخودگذشتگی،یعنی خودرابرای انجام خدمت،بدون شرط وتوقع دراختیار خداوند،اصول وانجمن روحانیمان قراردادن،وباسپاس ازخداوندمهربان و قدردانی ازاصول روحانی وتشکر از دوستان قدیمی بهبودی،وقت ودانش و آگاهی وتجربه خودرابه رایگان وبدون منت درخدمت دوستی که نیازمندآن است قراربدهیم وبابکارگیری قدمهاو شناخت خودویادگیری اصول روحانی وبه اجراگذاشتن آن وخدمت صادقانه، ازخودگذشتگی وایثارراتمرین میکنیم ودرزمان خدمت سعی میکنیم نسبت به عکس العمل های منفی واکنش نشان نداده واز روی نواقصمان عمل نکنیم اولین اولویتمان بایدخدمت باشد به دوستانمان خصوصاتازه واردان بیشترنزدیک شویم وبیشتردر دسترسشان باشیم خدمت باایثاروازخودگذشتگی هدف اصلی تمامی گروههای مامیباشدو مفهوم این خدمت،رسانیدن پیام بهبودی به معتادی است که هنوز درعذاب است.
هرچه این ایثاروازخودگذشتگی بیشترو خدمتمان صادقانه ترباشد،بیداری روحانی پربارتری خواهیم داشت.
ماتمام این خدمت هاراباایثارو ازخودگذشتگی و نیتی خیرو برای رسیدن به هدفی والا انجام میدهیم.?
پاسخ
(۱۳۹۹/۴/۲۹، ۰۵:۳۲ عصر)sepher1877 نوشته است: همان طور که بیماری اعتیاد ما بیشتر باخودخواهی وخود محورانگی کردنمان بروز می نماید ؛ بهبودی مان نیز به زیبایی در خدمت ایثارگرانه تجلی می یابد

سلام دوستان عزیزم. ایثارگری و از خودگذشتگی بر پایه طلب نیت خیر دسته جمعی و برقراری وجدان گروهی و با حضور و آگاهی از تاثیر مرجع نهایی بروز پیدا میکند.
پاسخ
شکرخدا

محسن معتاد

کارکردصحیح وصادقانه 12قدم یعنی رسیدن به عملکرد خصوصا خود قدم دوازده یعنی خدمت همراه با عشق. ایثار و ازخودگذشتگی، یعنی خود
رابرای انجام خدمت ، بدون شرط و توقع در اختیار خداوند ، اصول وانجمن روحانیمان قراردادن ، وبا سپاس ازخداوندمهربان و قدردانی
ازاصول روحانی وتشکر از دوستان قدیمی بهبودی ، که وقت و دانش وآگاهی وتجربه خود را به رایگان و بدون منت دراختیار ما قرار دادند تا
ماهم بافروتنی درخدمت دوستی که نیازمند آن است قراربدهیم.و بابکارگیری قدمها و شناخت
خود و یادگیری اصول روحانی وبه اجراگذاشتن آن وخدمت صادقانه،ازخودگذشتگی و ایثار را تمرین میکنیم ودر زمان خدمت سعی میکنیم نسبت به عکس العمل های منفی واکنش نشان نداده و از روی نقایصمان عمل نکنیم.اولین اولویتمان باید خدمت باشدبه دوستانمان خصوصا تازه واردان بیشترنزدیک شویم و بیشتر دردسترسشان باشیم. هرچه این ایثار و ازخودگذشتگی بیشترو خدمتمان صادقانه ترباشد ، بیداری روحانی پربارتری خواهیم داشت.من ازطریق انجام خدمت صادقانه وصحیح ، موثر وبدون چشم داشت، انتقال تجربیاتم را به دیگران وبدون درنظرگرفتن منافع خودم وبا متحمل شدن سختیها و با تحمل ناسپاسی بعضی ازاعضاء برای حفظ سنت یکم با توجه کردن به نفس خدمت ونه توجه به حواشی وتبعات آنها اصل روحانی ایثارو ازخودگذشتگی را تمرین میکنم.ما تمام این خدمت ها را با ایثارو
ازخودگذشتگی و نیتی خیرو برای رسیدن به هدفی والا انجام میدهیم.
کارکردصحیح وصادقانه 12قدم یعنی رسیدن به عملکرد خصوصا خود قدم دوازده یعنی خدمت همراه با عشق. ایثار و ازخودگذشتگی، یعنی خود
رابرای انجام خدمت ، بدون شرط و توقع در اختیار خداوند ، اصول وانجمن روحانیمان قراردادن ، وبا سپاس ازخداوندمهربان و قدردانی
ازاصول روحانی وتشکر از دوستان قدیمی بهبودی ، که وقت و دانش وآگاهی وتجربه خود را به رایگان و بدون منت دراختیار ما قرار دادند تا
ماهم بافروتنی درخدمت دوستی که نیازمند آن است قراربدهیم.و بابکارگیری قدمها و شناخت
خود و یادگیری اصول روحانی وبه اجراگذاشتن آن وخدمت صادقانه،ازخودگذشتگی و ایثار را تمرین میکنیم ودر زمان خدمت سعی میکنیم نسبت به عکس العمل های منفی واکنش نشان نداده و از روی نقایصمان عمل نکنیم.اولین اولویتمان باید خدمت باشدبه دوستانمان خصوصا تازه واردان بیشترنزدیک شویم و بیشتر دردسترسشان باشیم. هرچه این ایثار و ازخودگذشتگی بیشترو خدمتمان صادقانه ترباشد ، بیداری روحانی پربارتری خواهیم داشت.من ازطریق انجام خدمت صادقانه وصحیح ، موثر وبدون چشم داشت، انتقال تجربیاتم را به دیگران وبدون درنظرگرفتن منافع خودم وبا متحمل شدن سختیها و با تحمل ناسپاسی بعضی ازاعضاء برای حفظ سنت یکم با توجه کردن به نفس خدمت ونه توجه به حواشی وتبعات آنها اصل روحانی ایثارو ازخودگذشتگی را تمرین میکنم.ما تمام این خدمت ها را با ایثارو
ازخودگذشتگی و نیتی خیرو برای رسیدن به هدفی والا انجام میدهیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد
توقع نداشتن حکومتی رفتارنکردن ازتجربه خودبرای دیگران
گفتن درکل مایه گزاشتن ازوقت اگاهی پول و....بدون هیچ چشم داشتی 
اوج ایثاروبخششه اوج فروتنیه حرکت کردن ورفتن مسافتی
طولانی برای گردانندگی برای یک تازه وارد
یاپیام رسانی انداختن پول درسبدهفتم بلندشدن
برای خدمتی که توانایی اگاهی وشرایط انجامش
رادارم ایثاروازخودگزشتگیه امروزبرام
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن: