امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنت های 12 گانه معتادان گمنام
؟
پاسخ
ما آنچه را که داریم فقط با مراقبت کامل می توانیم حفظ کنیم و همانطور که آزادی فردی ما از دوازده قدم سر چشمه می گیرید به همان صورت آزادی گروه نیز به سنتهای ما بستگی دارد .
تا زمانی که پیوندهایی که ما را به هم متصل می کند از آنچه که ما را از یکدیگر جدا می کند محکمتر باشد همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت .

1.منافع مشترک ما باید در رآس قرار گیرد ، بهبودی شخصی به اتحاد معتادان گمنام بستگی دارد .
2.در رابطه با هدف گروه ما فقط ، یک مرجع نهایی وجود دارد – خداوندی مهربان که بگونه ممکن خود را در وجدان گروه ما بیان می نماید . رهبران ما فقط خدمتگزاران مورد اعتماد می باشند ، آنان حکومت نمی کنند .
3.تنها لازمه عضویت ، تمایل به قطع مصرف می باشد .
4.هر گروه باید مستقل باشد به استثناء مواردی که بر گروههای دیگر یا معتادان گمنام در کل اثر بگذارد .
5.هر گروه فقط یک هدف اصلی دارد – رساندن پیام به معتادی که هنوز در عذاب است .
6.یک گروه معتادان گمنام هرگز نباید هیچ مؤسسة مرتبط ، یا سازمان انتفاعی خارجی را مورد تآیید قرار بدهد یا در آنها سرمایه گذاری مالی کند و یا نام معتادان گمنام را بدانها به عاریت بدهد ، زیرا ممکن است مشکلات پولی ، مالکیت و یا شهرت ، مارا از هدف اصلی خود منحرف سازد .
7.هر گروه معتادان گمنام باید کاملاّ خودکفا باشد و کمکهای مالی از خارج دریافت نکند .
8.معتادان گمنام باید برای همیشه غیر حرفه ای باقی بماند ، اما مراکز خدماتی ما می توانند کارمندان مخصوصی استخدام کنند .
9.معتادان گمنام ، تحت این نام ، هرگز نباید سازماندهی شود ، اما می توانیم هیئتهای خدماتی و کمیته هایی ایجاد کنیم که مستقیماّ در برابر کسانی که بدانها خدمت می کنند مسئول باشند .
10.معتادان گمنام هیچ عقیده ای در مورد موضوعات خارجی ندارد ، بنابراین نام معتادان گمنام هرگز نباید به بحث اجتماعی کشیده شود .
11.خط مشی روابط عمومی ما بر اصل جاذبه است تا تبلیغ ، ما همیشه نیاز داریم گمنامی شخصی را در سطح مطبوعات ، رادیو ، و فیلم حفظ کنیم .
12.گمنامی اساس روحانی تمام سنتهای ما می باشد ، همیشه یادآور ماست که اصول را به شخصیتها ترجیح دهیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، HesamB ، آریا داریوش
معجزه واقعى زمانى است که متوجه شوید نیاز به موادمخدر به طریقى برطرف شده و شما مصرف را قطع و شروع به زندگى کرد هاید. 
قطع مصرف، اولین قدم ما در راه بهبودى است. نم ىتوانیم انتظار داشته باشیم که با جسم و فکر آلوده به موادمخدر، این برنامه برا ىمان نتیج هاى داشته باشد. ما م ىتوانیم این کار را در هر جائى انجام دهیم، حتى در زندان و یا جاهاى مشابه. فرقى نم ىکند که چطور آن را انجام م ىدهیم، آیا به بیمارستان م ىرویم و یا بدون دارو ترك م ىکنیم و خمارى م ىکشیم. مسئله مهم پاك شدن است. 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش
معتادان گمنام، تا کنون با بیش از صدها هزار معتاد سر و کار داشته است و
در این مورد سال ها تجربه دارد. این تجربه مستقیم و دست اولى که ما از تمام
مراحل مختلف بیمارى و بهبودى پیدا کردهایم، خاصیت درمانى بىنظیرى در
خود دارد وما مایلیم آن را به رایگان در اختیار هر معتادى که مىخواهد بهبود
پیدا کند قرار دهیم Heart Heart Heart Heart Heart
پاسخ
ما به اندازه کافى خود آزارى کرده بودیم.
عاقبت عجز خود را تجربه کردیم و وقتى دیگر هیچ چیز نمىتوانست ترس و
وحشت ما را از بین ببرد، به آخرخط رسیدیم و آماده درخواست کمک شدیم. Heart Heart Heart
پاسخ
ما کارهائى که در مقابل مان هستند را انجام مىدهیم و همینطور که به جلو مىرویم موقعیت هاى تازهاى براى اصلاح و بهتر شدن براى مان پیش خواهد آمد.
پاسخ
با پیروى از این رهنمودها، در ارتباط با دیگران و اجتماع، از بسیارى از مشکلات
اجتناب خواهیم کرد. این، بدان معنى نیستکه سنتهاى ما تمام مشکلات را از
میان بر مىدارند
پاسخ
سلام داریوش معتاد
کنار امدن با دنیای اطراف با رعایت سنت ها مقدور می باشد.من یاد می گیرم که با خودم در سازش باشم و در کنار مردم زندگی کنم.رعایت سنت ها به من کمک می کند که بشود بفهمم چگونه به دیگران کمک کنم و برای خودم هم سودمند باشد.
پاسخ
آن ها رشته ها ى واقعى پیوند ما هستند و فقط با درك و اجراي شان است که کاربرد پیدا مىکنند
پاسخ
هر یک از ما درباره این که چگونه می توان خدمات مؤثرتری ارائه دادعقیده ای دارد .
حال وقتی هر کدام از ما یک نقشه بخصوص برای اقدامات ارائه می کند ، چگونه باید تصمیم گرفت که کدام صحیح تر می باشد ؟ 
حرف آخر در مباحث ما کیست ؟
پاسخ ما آن است که حرف آخر با یک خداوند مهربان است که منبع اتحاد ماست همان نیروی برتری که ما را دربهبودی شخصی هدایت می کند .

"چگونگے عملکرد
پاسخ
ما نمىتوانیم اهمیت راهنمائى و توجه مخصوص به معتاد سر در گمى را که
مىخواهد قطع مصرف کند، فراموش کنیم. تجربه به خوبى نشان مىدهد آن
عده ازافرادى که مسئله راهنما بودن براي شان اهمیت دارد بهترین نتیجه را از
برنامه معتادانگمنام مىگیرند
پاسخ
سلام
همکاری در انجمن برای من یک اصل خوب است.اما این همکاری و خدمت نیازمند رعایت یک سری اصولی است که بشود آن را اجرا کرد. سنت های دوازده گانه انجمن این اصول هستند.پس با درک و رعایت انها می توانم بهتر خدمت کنم.
پاسخ
كاربرد اصول روحاني ۱۲ سنت

اولين اصلي كه گروه ها و انجمن ها در رعايت سنتها به كار مي گيرد اصل اتحاد مي باشد . با تمام گوناگوني عقايد كه در بين اعضاي مان وجود دارد ، به عنوان يك انجمن معتادان گمنام هميشه به دليل عدم ابراز هر گونه عقيده اي به غير از برنامه خود اتحادش را حفظ نموده است .

به عنوان يك انجمن ما به توافق رسيده ايم كه فقط در رابطه با آن مفاهيمي كه ما را دور يكديگر جمع كرده است يعني اصول بازيابي مان ابرازنظر كنيم و از مسائلي كه ما را از يكديگر دور مي كنند بگذريم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، ناظر12 ، آریا داریوش ، حـمـیـد
سلام
سنت های دوازده گانه ما را در برابر فشارهای داخل و خارج که ممکن است باعث نابودیمان شود حفظ می کند.آنها رشته های واقعی پیوند ما هستند و فقط با درک و اجرایشان است که کاربرد پیدا می کنند.اگر در تعامل با صاحب مکان جلسه و یا با همسایگان دور و بر جلسه به مشکل برخورد کردیم احتمال داره در درک و اجرا سنت هایی که کار کردیم مشکل داریم.مشخص کردن حدود ساعت جلسه و این که ما فقط یک ساعت و نیم در مکان جلسه هستیم و اتفاقات بعدی نیز مربوط به ما نمی شود باعث کم کردن این فشارها می شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، حـمـیـد
سلام حمیدمعتاد 
باید درک کنیم کدام پیوندها مارا به هم متصل میکند تابه خوبی پیش برویم  گرچه اول راهیم و هیچ نمیدانیم
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، حـمـیـد
سلام
مسیر زندگی بعد از ورود به انجمن معتادان گمنام تغییر می کند.من باید به یک سری اصول پایبند باشم.من باید بتوانم خوب و بد را از هم تشخیص دهم. سنت های دوازده گانه انجمن معتادان گمنام این مسیر را به من نشان می دهد من پس از کارکرد کتاب روح سنت ها خیلی چیزهایی که نمی دانستم را متوجه شدم...
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، ناظر10 ، حـمـیـد
 سلام

من باید بتوانم یک سری کارها را برای برقراری ارتباط ونیز کمک در جلسات و همچنین توان پذیرفتن دیگران انجام دهم.

این کارها نیاز به اموزش وفهمیدن دارد- پس باید سنت های دوازده گانه را بفهمم و اجرا نمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، ناظر10 ، mosafer8707 ، حـمـیـد
در معتادان گمنام، اتحاد الزامى است، البتّـه منظـورایـن نیسـت کـه برخـورد واختلافى نداریم. هر جا که یک عده دور هم جمع شوند، بى تردید اختلاف عقیـده هم وجود خواهد داشت. ما مىتوانیم مخالف باشیم، اما ناسازگار نباشیم. بارها وبارها در بحران ها، اختلافات را کنارگذاشته وبراى منافع مشتركمان تلاش کرده ایم. مـا اعضایى را دیده ایم که با آن که با هم حسن تفاهم نداشته اند، اما براى کمک به یـک تازه وارد، با یکدیگر همکارى کرده اند.گروهى را دیده ایم که با انجـام کارهـاى کـم اجرت، اجاره اتاق جلسات خود را پرداخته اند. اعضایى را دیده ایم که براى حمایـت یک گروه نوپا، صدها کیلومتر رانندگى کرده اند. اینگونه فعالیتهـا و نظـایر آن در انجمن ما مسئله اى عادى است. بدون این فعالیتها بقاى NA ممکن نبوده است.( سنت اول)
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
ما در تمام سنتهاىمان به جاى عنوان «من» و «مال من» از «ما» و «مال ما» صحبت کرده ایم. ما با تشریک مساعى در راه هدف مشترکمان، معنـاى واقعـى گمنامى را درك مىکنیم و بدان دست مىیابیم.گمنامى، یکـى از عوامـل اصلى و اولیه بهبودى ماست و تمامى سنتها و انجمن ما را در بر مىگیرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان