امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرهنگ آموزش پذیری
چگونه فرهنگ آموزش پذیری را در جلسات وساختار،تقویت وگسترش دهیم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر14
سلام
زمان مصرف و ورود به انجمن عقل کل بودم.با کارکرد و دوره قدم ها در هر دوره به نادانی ام پی می بردم.شروع به مطالعه نشریات و کارکرد قدم و خدمت کردم.هر دور قدم و هرحرکت خدماتی متوجه عدم اگاهی نسبت به مسائل می شدم و شروع به اموزش دیدن در کمیته های خدماتی و نیز سوال و تجربه گرفتن از اعضاء که این خدمت رو گذرانده بودند کردم.من برای بدست آوردن چیزهای جدید باید دریچه افکارم را باز بگذارم و علی رغم هر مدت خدمت و پاکی همچون امروز آموزش پذیر و سوال کننده باشم.این مبنای یاد داشتن است.

سلام
۱-باید از خود اعضایی که خود را در کمیته کم حرف و دور می دانند استفاده کرد.
۲-مطالب را ساده بیان کرد
۳-بهبودی شخصی نقش موثری دارد
۴-ترجیج دادن اصول.از اعضاء در گروه و کمیته مرجع و بت نسازیم
۵-تنوع در انتخاب آموزش
۶-ارتباط موثر و دوستانه با اعضاء
۷-ارسال پیامک در مورد موضوعات
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حوریا ___Bu ، totia ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
یکی از نکات مهم گرایش من به مصرف مواد مخدر، خودمحوری، وتکامل پرستی بود هرگاه کسی میخاست منو نصیحت کنه ویا در رابطه با مسائل زندگی ونحوه برخورد من با زندگی چیزی به من یادبده، واکنشهای تندی بخرج میدادم وصرفا بخاطر اینکه به طرف مقابل درس بدم که در کارم فضولی نکنه به هر روشی اونو تحقیر می‌گردم تا دیگه حوس نکنه به من چیزی یاد بده، چون من خودمو ادم کاملی میدونستم، ولی امروزه با کار کرد قدم متوجه شده ام که همه این بلاها که سرم اومده بخاطر عدم شخصیت اموزش پذیری منه ودر قدم دوم یاد گرفتم که چطور با پذیرفتن اشتباهات گذشته ام برای بهبود روابطم شخصیت انعطاف پذیر وآموزش پذیری داشته باشم تا از تکرار اشتباهاتم پرهیز کنم، یکی از راهای یاد گیری شرکت در جلسات، گرفتن راهنما، وشرکت در کارگاه‌های آموزشی است، وبا مشارکت کردنم در این راستا دیگران هن تشویق به همین کار میکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حوریا ___Bu ، totia ، حـمـیـد ، حمید65 ، ناظر10 ، ناظر14
بنام خدا
بنظر من آموزش پذیری یعنی گوش کردن یعنی سکوت یعنی احترام به خودم و جمع  یعنی بهبودی .تا وقتی یاد نگرفتم تعادل تو زندگیم باشه و سلامت عقل برگرده اموزش پذیر نخواهم بود و رفتارهای اعتیادی همچون اموزش دهنده  رو در همه موارد خواهم داشت ولی اگر اولویت زندگی اجرای ارکان بهبودی و تراز هر شب قدم دهم بلشه و به غریزه تبدیل شه متوجه خساراتی که زدم خواهم شد در هر لایه ساختاری 
کلا من بعنوان ی معتاد با نمیدونم و میشنوم مشکل دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، totia ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
ارزش وتاثیرات وهدفمندی  اموزش  ها
شناسایی ؛جذب و  اموزش 
پرورش خدمتگزارگرداننده  اعزام به نواحی مختلف ایران بنا به درخواست ها
شناسایی واستفاده بهینه ازمنابع متنوع نواحی مختلف واعزام به نواحی دیگر  بالا بردن سطح آگاهی 

فراهم آوری یک سازکاردرست برای جمع اوری مشکلات وچالشهاونیازهای اعضا

طراحی وبرنامه ریزی بهینه  درجهت رفع نیازها ومشکلات گروههای  برنامه ریزی اموزشی هدفمند ومدون به جهت جذب حفظ    پرورش هدایت  منابع نفر
ارتقاء سطح کیفی اموزش 
رساندن به خوداتکایی گروههادرزمینه آموزش
پاسخ
 سپاس شده توسط totia ، عبدالرحیم_بوشهر ، عباس23 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
Exclamation 
من ازبدو ورود شروع به یادگرفتن کردم وهمیشه مشتاق یادگرفتن هستم ولی قبلا میگفتم که من میدانم ومن میتوانم واجازه یادگرفتن رانداشتم ولی الان یک تازه واردویااعضای قدیمی می توانند به من تجربه بدهند ومن شروع به یادگرفتن کنم این شروع فرایندتغیراست ودرمسیربهبودی قرارگرفتن هست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، عباس23 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
سلام
شناخت راه هایی برای کمک به بهتر درک کردن اعضاء در موضوع نشریات و شناخت نیازها بر اساس شرایط اعضاء از جمله سن پاکی یا میزان دانسته های اعضا به این فرهنگ کمک می کند...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، mosafer8707 ، حـمـیـد ، ناظر14
در دوران مصرف، دنیاى واقعى آن قدر براى ما دردآور شده بود که فراموشى رابدان ترجیح مى دادیم . ما سعى مىکردیم درد خود را از دیگران پنهان کنیم. منزوى شده و در بند زندانهایى که از تنهایى خود ساخته بودیم، روزگار مىگذراندیم و بالاخره از روى ناچارى دست به دامن معتادان گمنام شدیم. وقتى ما به NA مى آییم از لحاظ جسمانى، روانى و روحانى ورشکسته ایم. ما آنقدر درد و بدبختى کشیده ایم که براى پاك ماندن حاضر به انجام هر کارى هستیم.یکی از این راه ها آموزش است که من بعنوان یک معتاد باید آموزش پذیر باشم تا در مسیر بهبودی قرار بگیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
(۱۴۰۰/۷/۱۶، ۰۶:۲۸ عصر)ناظر9 نوشته است: چگونه فرهنگ آموزش پذیری را در جلسات وساختار،تقویت وگسترش دهیم؟
با سلام 
با دوری کردن از خود محوری بعضی وقتها ما بنا به سن پاکی که داریم بر روی خاسته هایمان پا فشاری میکنیم از این داستان دوری کنیم بدانیم که دیگران هم میتوانند درست بگویند
روشن بین بودن به مشارکت و ایده های دیگر دوستان
سکوت کردن و ایجاد نظم
درخواست کمک کردن و مشاوره از دیگر دوستان و احترام گذاشتن به نظرات این دوستان
نخندیدن هنگام مشارکت کردن دوستان بهبودی
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان