امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار این کمیته چیست؟ چالش ها و ظرفیت های این کمیته چه چیزهایی میتوانند باشند؟
#1
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Essi.toobchi ، ناظر11 ، admin ، ناظر10 ، Goldare.Sogra ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9
#2
رساندن پیام انجمن به معتادانی که دسترسی به جلسات انجمن راندارند
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، Essi.toobchi ، ناظر11 ، admin ، ناظر9 ، Goldare.Sogra ، محمدمهدی ۱۲
#3
بر گذاری جلسات پنل و سخنران با رعایت کامل اصول نهفته در کارگاه  باید و نبایدها که لازمه حضور خدمتگذار زندانها قبل خضور در زندان شرکت در این کارگاه و رعایت تصول بیان شده در این کار گاه میباشد.و وظیفه خدماتی این کمیته رساندن پیام امید به دوستان همدردی که در درون زندان ها در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند میباشد .

یکی از چالشهای این کمیته کمبود نیروی لازم آموزش دیده و گاهی اوقات اجازه صادر نشدن از طرف زندان جهت ورود به زندان و انجام خدمت میباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط Essi.toobchi ، ناظر11 ، admin ، حـمـیـد ، ناظر9 ، Goldare.Sogra ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر6 ، admin.a
#4
در واقع پستچی ان ای هستش خدمتی فوقعلاده که درونش گمنامی جاری هست و یک پیام رسانی فوقعلاده
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، admin ، حـمـیـد ، ناظر9 ، Goldare.Sogra ، محمدمهدی ۱۲ ، admin.a
#5
باسلام کارکمیته زندانهاوبیمارستانهارساندن پیام انجمن به معتادانی که دسترسی به جلسات انجمن ندارندوکسانی که بعنوان پنل به این مراکزبرای رساندن پیام رجوع میکنندلازمه که بایدونبایدهای این کمیته رورعایت کنندتابهترین شکل بتوانندپیام عشق وامیدانجمن روبه همدرادن داد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، admin ، صادق. یزد ، Goldare.Sogra ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، hamid45 ، admin.a ، حـمـیـد
#6
کمیته فرعی زندان‎ها و بیمارستان‎ها (H&I) در جهت پیام رسانی به معتادانی که دسترسی کامل به جلسات NA را ندارند تشکیل شده است. این کمیته کار خود را به چند صورت در زندان‎ها، بیمارستان‎ها، کلینیک‎ها و مراکز سم‎زدایی و مراکزی که معتادان در آن حضور داشته باشند انجام می‎دهند؛ این کمیته کار خود را به دو صورت انجام می‎دهد.
1- با در اختیار گذاشتن نشریات تایید شده دفتر خدمات جهانی انجمن معتادان گمنام برای معتادانی که دسترسی به جلسات NA را ندارند.
2- با برگزار کردن پنل‎های پیام رسانی توسط اعضای با تجربه و کار آزموده در زندان‎ها، بیمارستان‎ها، کلینیک‎ها و مراکز سم‎زدایی.

وظیفه ما اطمینان از این که معتادان در بیمارستان‎ها و زندان‎ها و مراکز بازیابی که در جستجوی بهبودی‎اند هرگز لازم نیست بمیرند بدون آن که فرصت پیدا کردن راه بهتری برای زندگی به آنها داده شود. کلیه فعالیت‎های این کمیته لازم است به صورت گروهی انجام شود. هیچ عضوی از H&I در امور مراکز، دادگاه‎ها، بیمارستان‎ها، قضات و پزشکان دخالت نمی‎کند.همچنین خدمتگزاری در این کمیته مستلزم طی کردن دوره‎های آموزشی لازم با طرح و برنامه قبلی می‎باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط صادق. یزد ، Goldare.Sogra ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، hamid45 ، admin.a ، حـمـیـد
#7
بسیاری از ما ، نمی‌دانیم که باید چه انتظاری از زندگی بدون مصرف مواد مخدر داشته باشیم . بعضی اوقات فکر میکردم برای خراب کردن دیوار هایی که در درونم ساخته بودم ،به دینامیت، نیاز دارم اگر چه این کار نیاز به زمان دارد ولی اعتقاد دارم که مقدار زیادی از این دیوارها را فرو ریختم. من با مصرف نکردن، رفتن به جلسات، گرفتن راهنمایی که در کارکرد قدم ها و استفاده عملی از آنها در زندگی جدیدم در دنیای بیرون، به من کمک کند شروع کردم .
بعضی از اعمالی که ما در مرحله انتقال از از زندان به محیط بیرون ،مفید یافته‌ایم عبارتند از :
* تحت هر شرایطی مصرف نکنید .
*در اولین روز آزادی ،در یک جلسه na شرکت کنید و به طور مرتب در جلسات ،حضور داشته باشید .
*یک راهنما بگیرید و با او تماس داشته باشید ،معتادان در حال بهبودی حرف بزنید.
* نشریات ان ای را مطالعه کنید .
*شماره تلفن سایر اعضای را بگیرید .
* دوازده قدم انجمن معتادان گمنام را کار کنید .
* باز هم می گوییم تحت هر شرایطی،  مصرف نکنید. وقتی در آخر خط ، متوجه می شویم که چه با مواد و چه به آن، دیگر نمی توانیم مثل یک انسان، رفتار کنیم، همه ما با همان معمای پیچیده همیشگی رو به رو می شویم: آیا دیگر کاری مانده که انجام دهم؟ به نظر می‌رسد دو راه وجود دارد:  یا با آخرین حد حد توان،  آنقدر ادامه دهیم  که به سرانجام های تلخی مثل زندان ، تیمارستان و مرگ برسیم یا اینکه راهی جدید برای زندگی بیابیم .در سال‌های دور گذشته، تعداد بسیار کمی از معتادان فرصت تجربه راه دوم را داشتند. آنهایی که امروز معتاد هستند شانس بیشتری دارند. برای اولین بار در تاریخ ،یک راه ساده، خود را در زندگی بسیاری از معتادان، ثابت کرده است. این راه برای همه ما، در دسترس است. این برنامه یک برنامه ساده، که  به اسم انجمن معتادان گمنام،  شناخته می شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط Goldare.Sogra ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، hamid45 ، admin.a ، حـمـیـد
#8
(۱۳۹۸/۱۰/۲۳، ۰۹:۲۵ عصر)admin.a نوشته است: کار این کمیته چیست؟ چالش ها و ظرفیت های این کمیته چه چیزهایی میتوانند باشند؟
برگزاری جلسات پنل وپیام رسانی به زندانیان و بیماران در حال سم زدایی در مراکزترک اعتیاد وبیمارستانها هستند و اطلاع رسانی به مسئولین مربوط به مراکز ذکر شده، چالشها :کمبود اعضا با تجربه وآموزش دیده، ویا داوطلبینی که خودشون به تازگی از زندانهاازاد شدن، که انتخاب این افراد معمولا خودشیک چالش هست، درحال حاضر هم در کل بخاطر شرایط کرونایی ونبود اینترنت وفضای مجاازی برای این افراد دسترسی به مراکز فوقان امکان پذیر نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، admin.a ، حـمـیـد ، فریبرز۶۵ ، omed44 ، حمید65
#9
⏺آشنا سازی با خدمات کمیته H&i:⏺


تعریف مراکز:


مراکز درمانی:

⬇️⬇️

✅ما از واژه درمان برای تمام مکانهایی استفاده کرده ایم که قصد کمک به معتادان برای پاک زیستن و یا تبدیل شدن به اعضاء مسعول و سازنده اجتماع را دارند.

⬇️⬇️


❇️مراکز درمانی شامل مراکز بستری

?(مثل:بیمارستانها و مراکز اعصاب و روان)

و مراکز زودگذر
?(مثل:mmtمتادون درمانی-dic مراکز کاهش آسیبهای اجتماعی-Bmtبوپرونرفین درمانی- مراکز مشاوره رفتاری می باشند.

مراکزی که در آنها بیماران زیر ۲۸ روز بستری شوند کوتاه مدت و بالای ۲۸ روز بستری شوند بلند مدت محسوب می شوند.

⬇️⬇️


ما در مراکز بستری(بلند مدت)پانل پیام رسانی برگزار می کنیم و در مراکز زود گذر (کوتاه مدت)فقط نشریات ارائه می کنیم.

پیشنهاد ما برای زمان برگزاری جلسه پانل در مراکز درمانی بستری (بلند مدت)۴۵ دقیقه می باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، hamid45 ، admin.a ، حـمـیـد
#10
معرفی کمیته زندان‎ها و بیمارستان‎ها

کمیته فرعی زندان‎ها و بیمارستان‎ها (H&I) در جهت پیام رسانی به معتادانی که دسترسی کامل به جلسات NA را ندارند تشکیل شده است. این کمیته کار خود را به چند صورت در زندان‎ها، بیمارستان‎ها، کلینیک‎ها و مراکز سم‎زدایی و مراکزی که معتادان در آن حضور داشته باشند انجام می‎دهند؛ این کمیته کار خود را به دو صورت انجام می‎دهد.

1- با در اختیار گذاشتن نشریات تایید شده دفتر خدمات جهانی انجمن معتادان گمنام برای معتادانی که دسترسی به جلسات NA را ندارند.

2- با برگزار کردن پنل‎های پیام رسانی توسط اعضای با تجربه و کار آزموده در زندان‎ها، بیمارستان‎ها، کلینیک‎ها و مراکز سم‎زدایی.

وظیفه ما اطمینان از این که معتادان در بیمارستان‎ها و زندان‎ها و مراکز بازیابی که در جستجوی بهبودی‎اند هرگز لازم نیست بمیرند بدون آن که فرصت پیدا کردن راه بهتری برای زندگی به آنها داده شود.

کلیه فعالیت‎های این کمیته لازم است به صورت گروهی انجام شود. هیچ عضوی از H&I در امور مراکز، دادگاه‎ها، بیمارستان‎ها، قضات و پزشکان دخالت نمی‎کند. همچنین خدمتگزاری در این کمیته مستلزم طی کردن دوره‎های آموزشی لازم با طرح و برنامه قبلی می‎باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، hamid45 ، admin.a ، حـمـیـد
#11
سلام
کار کمیته زندانها دسترسی به معتاد در حال عذاب و معرفی انجمن NA از طریق برگزاری پانل هایی که در مراکز خاص مانند زندان و یا بیمارستان است
پاسخ
#12
جلسه H&I چیست؟

هدف یک جلسه H&I، رساندن پیام بهبودی به معتادانی است که دسترسی کامل به جلسات مرتب انجمن معتادان گمنام را ندارند. جلسات H&I، به جز اماکنی که مخصوص نگهداری زندانی‌هایی با حبس طولانی مدت است، قصد دارد معتادان را با مبانی برنامه NA آشنا سازد. برای درک روشن از یک جلسه H&I، مهم است که ساختار خدماتی‌مان را بشناسیم، جلسه H&I، عموماً خدمتی است که توسط کمیته فرعی H&I وابسته به کمیته خدماتی ناحیه، برگزار می‌شود. این جلسات در بیمارستانها، مراکز درمانی، مراکز بازپروری، زندانها و دارالتادیب‌ها برگزار می‌گردد. این جلسه قالب یک جلسه NA را ندارد و ضروری است که همیشه تحت نظارت یک کمیته فرعی H&I برگزار گردد.

جزوه عضو NA و ارائه خدمات در بیمارستانها و زندانها
پاسخ
#13
تاریخچه برگزاری اولین جلسه در زندانها :
اولین جلسه در سال 1962 توسط زندانیان معتاد در زندان والا والا در ایالت واشنگتن برگزار شد
به مرور زمان یک جلسه تبدیل به چند جلسه در هفته شد.
تاثیر این جلسات در زندان آنقدر قوی بود که وقتی چند نفر از اعضایش آزادی مشروط گرفتند، باعث وبانی راه اندازی جلسات معمول بیرون از زندان در 1963 و 1964 درسیاتل شدند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، hamid45 ، admin.a ، حـمـیـد
#14
اعضایی که مقاطع پاکی و تجارب خدماتی مورد نیاز را دارا بوده، بدون توجه به درگیر بودن ایشان در این فرآیند، اغلب برای اینگونه تلاش‌ها بسیار مناسب هستند. اینگونه اعضا می‌توانند منابع با ارزشی باشند. ما حتی ممکن است بتوانیم یک هدف و یا برنامه اقدام برای جذب اعضای با تجربه، را شناسایی کنیم. مثلاً، به این نتیجه برسیم که علت کمبود خدمتگزاران مورد اعتماد برای خدمت H&I ممکن است با اساسنامه مرتبط باشد. ما می‌توانیم بپرسیم: چرا اعضایی که سالهای زیادی تجربه دارند باید در جلسات ماهانه H&I شرکت کنند؟ آیا حضور در یک کمیته خدماتی شایستگی ایشان را برای گردانندگی یک پانل افزایش می‌دهد؟ به منظور تلاش برای بازگرداندن اعضای با تجربه به خدمت، ممکن است احتیاج باشد ما اساسنامه مورد تایید کمیته، یعنی آنطور که یک خدمت خاص همیشه انجام می‌شده، را بازنگری کنیم. برنامه‌ریزی ممکن است نشان دهد که برای جذب مجدد اعضای با تجربه به خدمت، به انعطاف نیاز داریم.

"جزوه مبانی برنامه‌ریزی"
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، admin.a ، حـمـیـد
#15
[تصویر:  %D8%A8%DB%8C%D8%A8%D9%84wer.jpg]
پاسخ
#16
سلام

گمنامی در کمیته H&iچگونه رعایت می شود؟
گمنامی به ما متذکر می شودکه دست از خودمحوری وغرائض شخصی برداریم و اصول رابه خودوشخصیت ها ترجیح دهیم
روحیه همکاری بدون درنظرگرفتن تفاوت ها
درسن پاکی'راهنما رهجوئی وترازهای شخصی به وضوح بیانگر تواضع اعضای کمیتهH&Iمی باشد.
همانطورکه می دانیم رازداری بخش اساسی گمنامی می باشد،مخصوصا پیام رسانان که مستقیما بامعتادان
دربیمارستانهاوزندانهادرتماس هستند،
می بایست توجه بیشتری به اصل رازداری داشته باشند.تنها چیزی که ماهیت روحانی برنامه مارا ازبین می برد زیرپا گذاردن اصل گمنامی در مسائل می باشد.
اگرچه هیچ فردی نماینده معتادان گمنام نیست اماوقتی به داخل یک مرکز می رویم بعنوان نماینده NAبه ما نگاه می کنند،
پس باید به شیوه مناسب رفتار کنیم ولباس مناسب بپوشیم.
گمنامی یعنی تنها لازمه عضویت ما تضمین کننده این موضوع می باشدکه هیچ معتادی نباید بدون داشتن فرصتی برای بهبودی بمیرد.
گمنامی یعنی:باید بدانیم که پیامی که به جامعه می رسانیم این نیست که به آنها بگوئیم چه افراد خوبی هستیم،بلکه بگوئیم که این برنامه به معتادی که هنوز در عذاب است چه کمکی می تواند بکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد
#17
سلام

تاریخچه کمیته زندانهاوبیمارستانهایH&l ناحیه۹ایران کرمان       
اولین استارت ناحیه۹زندان بندرعباس زمستان سال ۱۳۸۵بوده است.
اولین کمیته  H&lدرتاریخ۸۴/۱۱/۲۸ در استان هرمزگان تشکیل شد.
اولین کمیته H&lکرمان د
رسال۱۳۸۵تشکیل شد.
اولین حرکت درتاریخ ۸۵/۸/۹درزندان مرکزی کرمان انجام شد.
اولین کمیته  H& lزرنددرخردادماه سال ۱۳۸۶تشکیل شد.
اولین کمیته H&lدرزاهدان درسال۱۳۸۶تشکیل شد.
اولین کمیته H&lمنوجان و کهنوج در بهمن سال۱۳۸۶تشکیل شد.
اولین کمیتهH&lراوربهمن۱۳۹۱ تشکیل شد.
اولین کمیتهH&lشهربابک بهمن ماه ۱۳۸۷تشکیل شد.
اولین کمیتهH&lسیرجان تیرماه ۱۳۹۰ تشکیل شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان