امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ۵ - چگونه منافع مشترک را در راس قرار دهم ؟ چگونه تعهد خود را نسبت به آن نشان مید
سوال ۵ - چگونه منافع مشترک را در راس قرار دهم ؟ چگونه تعهد خود را نسبت به آن نشان میدهم ؟ آیا جا برای رشد دارم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
ایثار و از خودگذشتگی،توجه به همسانی و درد مشترک،درک این واقعیت که همه حق اشتباه دارند و هیچ کس کامل نیست و دادن فرصت اشتباه به دیگران

چگونه تعهد خود را نسبت به آن نشان میدهم؟
انجام سهم خود در گروه و پرهیز از کنترل کردن دیگران ..دادن تجربه و گوش دادن به احساسات دیگران
حفظ فضای بهبودی و گسترش پیام انجمن با توجه به عملکرد خود

آیا جا برای رشد دارم..؟
امید و باور به تغییر ،نیروی پیشبرنده من در انجمن است
هرگاه امید خود را از دست بدهم نیاز به تغییر را انکار کرده ام و به استقبال خطر رفته ام
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، Rezaakbar
با حضورخوددرجلسات بهبودی، اداری ،خدمت ،گروه رادررآس قراردادن ،هدف مشترک رادرنظرگرفتن ،بهبودی شخصی خود رادنبال کردن،اگاهی خودرابالا بردن،امیال شخصی رابه خاطرمنافع کل کنارگذاشتن و...منافع مشترک رادررآس قرارمیدهم وهمین موارد راباتمرین درست انجام دادن باعث تعهد وعملکرددرستم میشود .من به این درک رسیدم که یک بیماری مرموزو کشنده دارم که جلوی این بیماری من محکوم به رشد هستم وگرنه میمیرم ودر انجمن معتادان گمنام

فضا برای رشد روحانی بی نهایت است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
سلام
شرکت کردن در کمیته خدماتی و جلسه بهبودی و مشارکت و تبادل تجربه و همچنین یادم نرود که باید به فکر دیگران باشم و فقط برای خودم و رفع نیاز خودم تصمیم نگیرم.منافع دیگران را هم باید در نظر بگیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، آریا داریوش
توجه به وجه مشترک یعنی بیماری اعتیاد -تعهد و مسئوليت ( مسئوليت پذيري در گروهها ) - شخصيت پردازي نكردن و اينكه معتاد برجسته نداريم- برگزاري جلسات و راه اندازي جلسات طبق ساختار با موضوعات متنوع- دور نشدن از هدف اصلي ( پيام رساني )- شركت منظم و حضور مرتب در جلسات و استفاده از سخنران از افراد با تجربه و قديمي- حمايت كردن و استقبال از تازه واردان و رعايت گمنامي  - آزادي را باهرج و مرج اشتباه نگرفتن- گذشتن از منافع شخصي و به منافع گروه فكر كردن- رعايت كردن نظم جلسه و دست برداشتن از خودمحوري و تابع جمع بودن- سوء استفاده نكردن از نام NA و انجمن در قالب منافع شخصي- تغيير كردن و جاذبه بودن و الگو بودن و در اختيار تازه واردين بودن-  روشن بيني و آگاهي دادن در هدف انجمن و رعايت گمنامي- خودمحور نبودن - رعایت گمنامی -  مشارکت صحیح - پذیرش نظرات دیگران -احترام به رأی وجدان گروه -پیشنهادات سازنده
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، Rezaakbar
سلام
بقای من به بقای انجمن بستگی دارد.منفعت من در منفعت انجمن است اگر این جلسات نباشد من و بهبودی ام نیز به خطر می افتد پس باید کمک کنم که منافع مشترک گروه و انجمن حفظ گردد.کمک به برپایی جلسه.مشارکت و کمک به خدمات و...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، آریا داریوش
سلام 
روی خواستم ام پا فشاری نکنم 
خودم ر عقل کل ندونم وب رای و وجدان گروهی در هر زمینه‌ای احترام بگذارم 
خودمحوری یا تکروی تو خدمتم انجام ندم وهمیشه نیت خیر خدمت رو در نظر داشته باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سوال ۵ - چگونه منافع مشترک را در راس قرار دهم ؟ چگونه تعهد خود را نسبت به آن نشان میدهم ؟ آیا جا برای رشد دارم ؟(  سنت۱)
ازخودخواهی و منافع خودم دست بکشم و بدانم خیروصلاح من در منافع کل است.
اتحادبرای ما یک الزام است.
من در قدم یک تسلیم شدم و دراینجاهم تسلیم این باشم که جزیی از کل هستم.
منافع مشترک یعنی خیروصلاح گروه ، یعنی آرامش،رفا ،سلامتی ،خوشی،...
دراین برنامه هم فردبرای گروه مهم است و هم گروه برای فرد. و در چنین برنامه ای هم جا برای رشد فرد هست و هم گروه .
پاسخ
درود برهمراهان جان با حضور درجلسات به حغظ داشته هاکه مارابه هم نزدیکترمیکند وفضاجلسه راامن ترمیکند مثل مشارکت سالم ودستکار نکردن پیام امید تشگرازخدمتگزاران وحفظ همه اعضا شنیدن صدای مخالف وناسازگارنشدن  به عشق دادن به تازه وارد گوش دادن با دادن شماره ونشریات به تازه وارد دعوت به نوشیدن قهوه احترام به اعضای قدیمی حمایت سبد هفت دوری ازتفاوتها مثلن چی مصرف کردم چی دارم چی ندارم درکل پرهیزازانجام دادن وگفتن هرچیز که امنیت گروه رابه خطر بیندازد وقت مشارکت رارعایت کردن وبیاداوردن روزهای اول پاک خودم ومن تازه اول راه هستم وبه مسیربهبود ادامه دهم
پاسخ
درگروه وnaکه منافع مشترک کاملامشخصه باحفظ ومراقبت ازانهابطورجمعی هدرندادنشون شفافدنگهداشتن پیام واصول روب شخصیتهاترجیح دادن همچنین احترام به یکدیگروخدمت درچهارچوب میتونیم منافع مشترکمونوحفظ کنیم تامخدوش نشوددرضمن سادگی خودموحفظ کنیم وازپیچیدگی باندبازی تجمل گرایی هم پرهیزکنیم واتحادرادرراس قراربدیم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان