امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12- رابطه ای که بین این سنت با یک یا چند تا از قدم ها وجود دارد را توصیف کنید .
سوال 12- رابطه ای که بین این سنت با یک یا چند تا از قدم ها وجود دارد را توصیف کنید . این رابطه ها به من چه چیز در مورد بهبودی شخصی ام یاد می دهد ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، A.Nasihat

سنت یکم در رابطه با جنگ نداشتن با درونیات خودم و همگام شدن یا شناور شدن در گروه صحبت میکنه که برای من تداعی قدم یک رو میکنه برای نجنگیدن با مواد مخدر و قبولی بیماری اعتیاد و پناه آوردن به همدردانم
از یک طرف گمنامی سنت یک در رابطه با  مشارکت کردن و خدمت کردن و پذیرش و سایر اصول روحانی نهفته در اتحاد صحبت میکنه ...که منو یاد قدم دوم و قدم هفتم میندازه
از طرف دیگه میگه با تمام مشکلاتی که داری و احساسات مخربت حواست به اتحاد گروه باشه که منو یاد قدم ۴ و ۵ و قدم ۱۲ میندازه
 سکوت من در گروه بخاطر رعایت منافع مشترک  و خسارت نزدن به اعضا و انجمن هست که قدم هشت ونه رو یجورایی در حال عمل هستم.

الب اینجاست که هرچی بیشتر تفکر میکنم متوجه میشم سنت یک یعنی عملکرد قدمها ....خیلی عجیب و خیلی واقعی برام هست...امیدوارم نوشته هام منو به عملکرد بیشتر هدایت کنه نه فقط شعار دادن
سلام
           لازمه اینکه من بتونم سنت اول رو در گروه ، انجمن و زندگی اجتماعی بصورت کاربردی و عملی بکار بگیرم ، اینکه باید مفهوم دوازده قدم رو بخوبی درک کرده باشم ....
        یعنی من به تنهایی در مقابل بیماری اعتیاد هیچ قدرت و توانایی ندارم
      یعنی اینکه نیروی برتر از اعتیاد من در انجمن  وجود داره
       یعنی اینکه من باید از خواسته ها و اراده خودم دست بردارم
     یعنی اینکه نقش و جایگاه خودم رو به عنوان یک عضو در انجمن پیدا کنم
       یعنی اینکه به تاثیرات نواقص خودم آگاه باشم و سعی در تمرین و بکارگیری اصول روحانی داشته باشم
     یعنی اینکه خسارت نزنم و اگر چنین اتفاقی افتاد سریعا به قدم 9 و جبران خسارت اقدام کنم
     یعنی اینکه همیشه و در همه حال مراقب اعمال انگیزه ها رفتارها و احساسات خودم باشم
       یعنی اینکه برای دست یافتن به اتحاد جویای خواست و اراده خداوند باشم
       و درنهایت اینکه این سنت رابطه مستقیم با قدم 12 داره
    یعنی اینکه وقتی من برای رسوندن پیام بهبودی تلاش میکنم و دیگه تنها به فکر منافع و راحتی خودم نیستم ، باعث ایجاد فضای امن و سالم و مطمئن برای سایر اعضا خواهم شد و بکارگیری تمام این مراحل باعث وحدت و اتحاد ما خواهدشد . ان شاا........
تو قدم یک میفهمم که باید برای بهبودی شخصی تسلیم بیماریم بشم و برای بقا و ادامه دادن فرایند بهبودی به اعضا و گروه نیازمندم و باید تسلیم اعمالی بشم که به بهبودی دیگران و رحیه اتحاد در کل خسارت وارد میکنه وقتی سعی میکنم فروتنانه برای این کمبودها درونم مرتفع شود در حال کارکرد قدم هفت هستم و احساس میکنم که در حال حمایت و هدایت شدن به ساکت شدن ذهن هستم و با خانواده ام و اجتماع زندگی خوبی دارم و بدونه اشتغال ذهنی چون روی بهبودی شخصیم تمرکز دارم و این خود قدم۱۱ برای من است

به نظره من رابطه با کله قدم های ما و تمام اصول روحانی۱۲ قدم داره

هر چی بگم بازم کم گفتم

با سلام وعرض ادب و احترام

ما اگرقدم اول را برنداریم دوباره مصرف کرده وخواهیم مرد ودر صورتی که منافع مشترک را در نظر نگیریم نیز محکوم به فنا هستیم.
قدم اول وسنت اول بنیان بهبودی شخصی وگروهی ماست.
در قدم اول وسنت اول اقرار میکنیم به تنهایی قادر به انجام همه کارها نیستیم.
در قدم اول وسنت اول مسٸله نجنگیدن است.(تسلیم)
در قدم دوم موضوع این است که ما به دلیل عدم سلامت عقل به تنهایی نمیتوانیم وباید باروشن بینی وذهنی باز عمل کنیم ودر سنت دوم نیز بر این مسٸله تأکید شده است که باید روشن بینانه منافع مشترک را در نظر گرفت.(در نظر گرفتن تنها منافع شخصی دریچه افکار وذهن مرا میبندد)
در نظر گرفتن منافع شخصی بدون توجه به منافع مشترک از اراده شخصی ما سرچشمه میگیرد و منافع مشترک ما اراده خداوند است، ما با توجه به منافع مشترک حرکت میکنیم و ترسهایی که ناشی از اراده شخصی ویا به خطرافتادن منافع شخصی ماست به خدا میس سپاریم.(قدم سوم)
یکی از مهم ترین عوامل به خطر افتادن وحدت ما، رنجش های ما از یکدیگر، ترس ها و احساسات ماست که ما باید آنهارا بررسی ودر موردشان گفتگو کنیم.(قدم چهارم وپنجم)
از عواملی که ما را به سمت منافع شخصیمان سوق می دهد کمبودهای ماست ونواقص ما میتواند همدلی و اتحاد ماراخدشه دار کند ضمن اینکه فروتنی باعث پذیرش نواقص دیگران ونجنگیدن می گردد.(قدم ششم وهفتم)
تلاش برای اینکه با رفتار واعمال و گفتار خود به گروه، منافع مشترک و اعضاءانجمن لطمه نزنیم ودر صورت وقوع چنین مسئله ای، با پذیرش اشتباه خود در صدد جبران برآییم اتحاد وهمدلیمان را تقویت میکند.(قدمهای هشتم ونهم)
ما باید مرتبا خود را ونیتها وانگیزهایمان وهمچنین رفتار و اعمالمان را در جلسات وخدماتمان بررسی کنیم تادرجهت منافع مشترک حرکت کنیم و اسیر منافع شخصی وعادات خودمحورانه نگردیم.(قدم دهم)
در نظر گرفتن منافع مشترک واتحاد وهمدلیمان به نوعی ارتقاء رابطه آگاهانه وخودنیزمحصول رابطه آگاهانه با خداوند است وما تلاش میکنیم ازآن مراقبت نماییم وبرای حرکت در مسیر آن دعا کنیم.(قدم یازدهم)
انجام مستمر قدم دوازدهم و خدمات صادقانه وخالی از هوای نفس و تلاش در راستای پیام رسانی صحیح خود به نوعی منافع مشترک ماست وهمچنین منافع مشترک مارا حفظ واتحادمان را تقویت میکند و بصورت گروهی(سنت پنجم )ما را باهم ، همدل ومتحد می سازد.(قدم دوازدهم)

سلام
رابطه این سنت با قدم یک وجود داره برای من به این معنیه که با توجه به اقرار به عجزم درمقابل بیماری اعتیاد من بایدبدم کاری که لازم باشه برای جلوگیری از هم پاشیدگی گروه وفاصله گرفتن از اختلافها جهت بوجود امدن گروهی منسجمتر تمام تلاشم رو انجام بدم تا بتونم بهبودیم را در گروه دنبال کنم چون جایی بجز اینجا برای تسلیم شدن دربرابر اصول روحانی ندارم.
رابطه این سنت با قدم دوم اینه که با توجه به عدم سلامت عقلم  تمام تلاشم را برای حفظ اتحاد وارامش گروهی که به برگشت سلامت عقلم کمک میکنه انجام بدم وبا مشورت کردن از خودمحوری که باعث تکروی ونفاق میشه پرهیز کنم.

درمجموع برای تحقق بخشیدن به هدف اصلی معتادان  گمنام من باید  با تمام توانم اصول روحانی در قدمها رو در رابطه با زندگی اجتماعی گروهیمان شامل مسئولیت پذیری،انتقال پیام امید وعشق،دست برداشتن از غرایز شخصی،رعایت همدلی وهمسانی،پرهیز از باند بازی ودر نهایت روح قدمها رو در گروه پیاده کنم،واین روابط وتمرین در گروه باعث یادگیری روابط ومهارت های زندگی اجتماعیم میشه که لازمه بهبودیه منه.
پاسخ
 سپاس شده توسط Saghar d ، A.Nasihat
بهبودی باجمع معنی داردومن درقدم یک اعلام کردم
بتنهایی محکوم بشکستم ونیازبه اتحادجمعی ویکدلی دارم
رعایت گمنامی فردی تافته جدابافته نبودن مشارکت ومشورت راهیست برای اتحادواراده خداونددردل گروه وجودداره درپیام جمعی ووحدت ماپیام تکی ناقص وبی معناست واراده شخصی برخلاف وحدته قدمهاوسنتهاباهم کارمیکندن بتنهایی
پاسخ
 سپاس شده توسط A.Nasihat
سوال 12- رابطه ای که بین این سنت با یک یا چند تا از قدم ها وجود دارد را توصیف کنید . این رابطه ها به من چه چیز در مورد بهبودی شخصی ام یاد می دهد ؟(سنت۱)
زیربنای بعمل درآوردن این سنت اینه که قدم ها را کارکنیم،و ترازقدم ده راهرروزبگیریم،زمانی که تراز نگیریم بیماریم باعث عدم اتحادمیشه،اگرمن قدم ۶و۷رامرتب کارنکنم نمیتوانم باوجودنواقص و عدم کمبودهادرجمع زندگی کنم،من اگراراده شخصی قدم۳ و ارداه خداوندقدم ۱۱ رابکارنگیرم منافع شخصی ام را به گروه ترجیح میدهم، امکان نداره بدون تسلیم قدم یک برای حفظ بقای گروه تلاش کنی چون نفهمیدی که بتنهایی محکوم به مرگ هستی، قلب قدم۱۲خدمت و پیام رسانی است واین سنت میگه ماجزیی ازکل هستیم .
-بهبودی شخصی و سنت۱، یک جاده دوطرفه است.
پاسخ
 سپاس شده توسط A.Nasihat

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان