امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
16. آیا من برای شنیدن حقیقت از هر منبعی که باشد ،تمایل دارم یا تعصب باعث انحراف من می
16. آیا من برای شنیدن حقیقت از هر منبعی که باشد ،تمایل دارم یا تعصب باعث انحراف من میگردد؟
پاسخ
تعصب ما به دوشکله.
1-تعصب روی افراد خاص مثل دوستان خاص  هم رهجویی هاوراهنم
2-تعصب روی گروه وNAکه باعث میشه بااستفاده ازنقص خودمحوری گوشم رابه روی نظر وایده بقیه اعضا ببندم وروی نظر خودم پافشاری کنم.
من تو یکی دوسال اول پاکی بخاطر نا اگاهی رایم نظر اعضای قدیمی بود چشم وگوش بسته قبول میکردم وبهش رای میدادم.کم کم تعصب جای نااگاهی را گرفت وفکر میکردم اگه من حرف نزنم یا اگه دوستم یا راهنما رای نیاره جلسه ازهم پاشیده میشه وبازطبق این افکار میجنگیدم وتاثیرمنفی تو رای وجدان گروه میگذاشتم.
این سوال میخاد بمن بگه ایا گوش شنوا داری صحبتهای مخالف یا حتی صحبتهای اعضای ناسازگار اعضایی که حتی خلاف جهت حرفهای توصحبت میکنند رو گوش میکنی؟ زمانیکه متعصبانه برخوردمیکنم خودبخود اتحاد همدلی من با دیگراعضا بهم میخوره ولی زمانیکه به دورازتعصبات وسلایق فردی و خودمحوری بدون کنترل وقضاوت فرصت میدم به صدای مخالف ومیشنوم وتوجه میکنم متوجه نکاتی میشم که شاید هرگزخودم بهشون توجهی هم نکرده بودم وقتی صدای مخالف وصدای موافق درکنارهم میشنویم وتوجه میکنیم وسعت دید ودرک ماتغییرمیکنه وتصمیمات بهتری میگیریم وان تصمیمات همان وجدان بیدارگروهی هست که کمتر اشتباه میکنه وبه انحراف میره.
وقتي درون جلسات و مخصوصا جلسات اداري گروه قرار ميگيرم هميشه سعيم بر اين بوده كه  نابع راي گروه باشم و خواستار نظر خداوند باشم،
امروز به این نتیجه رسیدم که اگرمیخوام اتحاد گروه حفظ بشه باید فقط حرفمو بزنم و ساکت بشینم.
یک تصمیم شاید الان به گروه کمک کنه همه رای وجدان گروه درحال تغییر هستش و در زمان دیگری شاید لازم بشه که رای عوض بشه
برای بیدار شدن وجدان فردی و گروهی بایست چیزی که مفهوم ششم میگه رو رعایت کرد یعنی به روح نهفته در پس جملات دقت کنیم. هر حرفی زده میشه رو خوب بسنجییم و تبعیت کورکورانه نداشته باشیم و چنانچه به خودمان رجوع میکنیم دقت کنیم تعصب مانع نشنیدن و گوش نکردن نشود. منبع باید موثق و مورد تایید na باشد و با نیت خیر همراه باشد. ً

باتمرین اصل روحانی وتسلیم وروشن بینی مرا بیشتر نسبت به شنیدن هر منبع ایی ومطالبی که کاربرد واقعی داشته وبازخورد ان مثبت بود بدون هرگونه تعصبی وانحرافی جهت شنیدن واگاه شدن گوش دل میسپارم چرا که متوجه شدم عدم اگاهی بیشتر برای من اسیب رسان است
پاسخ
. آیا من برای شنیدن حقیقت از هر منبعی که باشد ،تمایل دارم یا تعصب باعث انحراف من میگردد؟(سنت۲)
اخیرا اختلاف نظری که در ساختار naو خدمات جهانی افتاد به من فهماند که هر منبعی قابل اطمینان نیست،من به منابعی رجوع میکنم که خدمتگزاران آن از طریق رأی وجدان اعضاna منتصب شده اند، و روشن بینی خود را نسبت به آنها نشان میدم، اینجور بگم اگر منابع داخلی باشد من می بایست طبق مفهوم نهم (تمامی نظرات شنیده شود حتی صدای تنها و مخالف)و باکمک مفهوم ۶و با بکارگیری اصول روحانی سنت ۲ سعی در تحقق بخشیدن هدف اصلی انجمن داشته باشم .
تعصب بیجا و کورکورانه باعث عدم دید مطلوب و همچنین کر و کور شدن من می شود و مانع از دستیابی به راهنمایی روحانی خداوند در مسیریابی درست میشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حسن علینژاد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان