امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
18. آیا من ارزش اعتماد دیگران را دارم ؟ امروز چگونه میتوانم قابل اعتماد بودن را تمرین
18. آیا من ارزش اعتماد دیگران را دارم ؟ امروز چگونه میتوانم قابل اعتماد بودن را تمرین کنم؟
پاسخ
قسمت اول:
درصورتی دیگران به من اعتماد می کنند ومن احساس ارزش می کنم که خدمتگذار باشم نه یک خدمتکار.خدمتگذارباعشق وسپاس به طور رایگان می بخشه اما یک خدمتکاردر ازای کاری که انجام میده درخواست حقوق وپاداش از دیگران میکنه.
زمانیکه خدمتگزاری باشم متعهد ومسئولیت پذیر وطبق وجدان گروه بدور از خودمحوری خدمت کنم.
زمانیکه بعنوان یک عضو در چهارچوب 12 قدم و 12 سنت زندگی کنم وایجاد جاذبه داشته باشم.
قسمت دوم
زمانی که برای خدمتی میخام کاندید بشم ازخودم میپرسم چقدرمیتونم مسوولیت پذیر باشم چقدرمیتونم متعهدباشم چقدرمیتونم منافع جمع درنظربگیرم
 چقدرمیتونم  ایثارگرانه حرکت کنم وایا پذیرش دارم ایا صبوری دارم وایا تابع نظرجمع هستم اگرمن این نکات رو تو وجودم ببینم مطمنا ارزش اعتماد کردن
رو دارا هستم
هر چقدر که در بهبودی فردی تلاش کنم وتمرین کنم میتوانم.به کمک مشورت مشارکت حضور مستمر درجلسات و اداری تمرین خدمت برای روح خدمت واینکه زمانی من سهم خودم مسولیت پذیری تعهد عشق گمنامی و....را سرلوحه خدمت خود بدانم انگاست که با کمک تواضع فروتنی واحساس عشق وهمدردی میتوانم احساس اعتماد را در وجودم حس کنم ...اعتمادی که سالها با او بیگانه بودم . وقتی احساس همدردی وعشق با یک معتاد د حال عذاب میکنم وقتی برچسبی به یک تازه وارد نمی زنم وقتی با همه وجودم احساس ادای دین میکنم بازبان سپاس گمنامی فردی و گروهی وغیره رو حفظ میکنم.
آموزش پذير بودم و سعي كردم در راستاي اصول برنامه حركت كنم.
زماني كه خدمت دارم وقتي گزارش شفاف ب گروه و يا ساختار بدم
وبا روحیه فروتنانه به دور ازغرور وخود بزرگ بینی خدمتی انجام بدم طبیعتا انتقادپذیر میشم ،به صدای موافق ومخالف به طور یکسان توجه میکنم.بااعضای ناسازگار واردجنگ ودرگیری نمیشم.به امنیت فضای خدماتی اهمیت میدم.
همیشه به خدمت به چشم یک امانت نگاه کردم واینکه باید ازش مراقبت کنم تا بدست یک خدمتگرار دیگر بسپارم
بهترین خدمات ما زمانی است که نسبت به اعتمادی که دیگران به ما داشته اند وفادار باشیم.

وامروز میبینم خدماتمو طبق وجدان گروه وبخاطر تعهدم نسبت ب انجمن و ب اجرا دراوردن قدم 12 و سنت 5 هست نسبت ب  خودم احساس رضایت دارم واز اینکه مورد اعتماد اعضا هستم سپاسگزارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط آرین ی
18. آیا من ارزش اعتماد دیگران را دارم ؟ امروز چگونه میتوانم قابل اعتماد بودن را تمرین کنم؟(سنت۲)
اعتماد یک جاده دوطرفه است ،اگر من ارزش اعتمادی را که از طرف یک فرد یا یک گروه بهم شده را غنیمت نشمرم و نهایت سعی ام را در به اجرا درآوردن تعهداتم نسبت به اون اعتماد ایفا نکنم دیر یا زود خودم از دست میروم ،چون دیگر کسی نیست که باهاش تجربه ام را درمیان بگذارم ،کسی نیست که احساس مفید بودن و ارزشمند بودن رابهم بده، کسی نیست که فرصت جبران خسارت را در اختیار من قرار بده و یا فرصت سپاسگذاری را به من بده ...
اعتمادی که از جانب گروه یا یک شخص دیگر به من میشود در واقع یک فرصت را نیز به همراه خود برای من بوجود می آورد که خودم را به خودم اثبات کنم ، که متوجه بشم چقدر رشد کردم ، کجای داستان هستم ، چقدر با برنامه هستم ، اما در ضمن تمام اینها فراموش نکنم که من صاحب اختیار نیستم و قرار نیست جای خدا بشینم موعضه کنم .
تمرین قابل اعتماد بودن در سنت ۲ یعنی شعار و عملکردم هر دو در یک راستا باشد، یعنی نیت خیرم برای دیگران مشهود باشد ، یعنی هر جا نیاز بهم بود در دسترس باشم و اون کاری را انجام بدم که از من انتظار میرود،یعنی گمنامی دیگران را حفظ کنم ، یعنی سهمم و مسؤلیتم را تا حد توان بطور کامل انجام بدهم ، یعنی اگر پست خدماتی گرفتم طبق اساس نامه خدمت کنم .
قابل اعتماد بودن یعنی قابل اتکا بودن ، یعنی تداوم در خوب بودن در ارتباط و در خدماتی که انجام میدهم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان