امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 14. چگونه این سنت را خارج از NA بکار گرفته ام؟ به چه راههایی اصول این سنت می تو
 سوال 14. چگونه این سنت را خارج از NA بکار گرفته ام؟ به چه راههایی اصول این سنت می تواند مرا در افکار و اعمالم راهنمایی کند؟
پاسخ

سلام مجدد
یه مثل قدیمی هست که میگه دیگران کاشتند و ما خوردیم . ما بکاریم تا دیگران بخورند

من یک تکه از پازل در کل جهان اطرافم هستم...اگر درست نباشم جهانم مشکل میخورد ... حالا این جهان بخواهد خانواده من باشد یا شهر من یا کشور من یا قاره من یا کل هستی
این سنت کمک میکنه تا از روی غرایض شخصی و یا چیزی که فکر میکنم منفعت شخصی من هست پرهیز کنم و به منافع اون جهانم فکر کنم
مثلا من خودم عاشق سرعت هستم ... دوست دارم رانندگی سرعتی رو ...ولی من پدر یک خانواده ام... فرزند یک خانواده دیگر... برادر خانواده ای دیگر... راهنمای همدردانی دیگر...
حالا من باید بفکر خودم باشم یا این خانواده ها؟
بیماری من به من میگه گاز بده و لذت ببر.... بهبودی در این سنت به من میگه به فکر اونها هم باش

از یه طرف دیگه بخوام به این سنت در خارج از انجمن رجوع کنم میبینم تعهدهای من دو دسته هستند:
  تعهدهایی رو که ایجاد کردم ...مثل همسر یه انسان شدم و قبول کردم تلاش کنم. فرزندانی خدا به من داد که میبایست برای رشدشون تلاش کنم... شغلی که انتخاب کردم و باید مسئولیتم رو انجام دهم

تعهدی که از قبل بوده : مثل انسان بودن... مثل عضو سازنده اجتماع بودن ، و...

خب این تعهدها من رو با جامعه ای که بهش متعهد هستم ادغام میکنه و به فکر ما بودن هستم نه من بودن

البته این نکته رو هم بگم که بیماری من سد راه من هست و با تمام آگاهی ای که از طریق انجمن به من انتقال پیدا  کرده بارها اشتباه میکنم... ولی کمتر از گذشته چون این سنت من رو وادار  به فکر کردن میکنه تا راهنمایی لازم برای اعمال و رفتارم رو دریافت کنم ...

خیلی اوقات تو تفریخاتی که با خانواده میرم بیرون دوست دارم جایی که من دوست دارم بریم برای مثال من میگم انزلی همسرم میگه پارک بچه بازی کنه اینجا منافع مشترک برای من اینه که روحیه اتحاد رو در راس قرار بدم شاید دریا رفتن رو دوست داشته باشم ولی میدونم خودرایی من باعث میشه پیوندهایی که ما رو به هم متصل میکنه ضعیف بشه مثله محبت حتی اگر هم دریا بریم چون اونا راضی نیستن میدونم هم به منم خوش نمیگذره و وجدان درد میگیرم
ساده گفتم اما گاهی اوقات توجه نکردن به همین مثال گاهی اوقات آبستن اتفاقات بزرگ مثله جدایی هست و من این اصول رو یاد میگیرم تا تبدیل به عضو قابل قبول اجتماع خودم بشم اجتناع کوچکتر خیلی اوقات خانواده منه

ب
وقتی سنت یکم رو تو اجتماعات تمرین میکنم درد کمتری میکشم و میپذیرم باید برای لذت بردن از زندگی پذیرش داشته باشم
 افکارم جمع رو در نظره میگیره و اعمالم که از احساساتم نشات میگیره سازنده و وصل کننده باشه نه جدا کننده

سلام،عصرتون بخیر شادی?
برای من به اینصورته که تو محل کارم با بالا دستیها و زیر دستیهام تعامل وهمکاری داشته باشم،وتمام توانم رو بکار بگیرم تو کارها هماهنگ عمل کنم اگه همکارام اشتباهی ازشون سر میزنه سعی کنم باپذیرش وحفظ گمنامیشوم وتعهدی که به بهبودیم دارم با همدلی سعی در کمک کردن وبرطرف کردن مشکل باشم که باعث اتحاد وامنیت بینمون میشه.توخونواده هم سعی میکنم به همین منوال عمل کنم که تا الان هم نتیجه خیلی خوبی داشته.

__ در واقع وقتی هدف حفظ منافع مشترک ومنافع جمع باشه،منم تمرکز وعملکردم را روی بکار گیری اصول روحانی این سنت ومابقی اصول روحانی نهفته تو قدمها میگذارم،نگاه وتمرکزم روی اصول روحانی که باشه رفتار وعملکردم با این سنت تطبیق پیدا میکنه ونتایج مثبت عملکرد ورفتارم باعث بپجود امدن احساس خوب نسبت به زندگیم میشه.باتشکر?
پاسخ
برای من تومحیط کارم به این صورت است که باسرپرستم ونیروهای زیردستم تعامل دارم وتمام توانم روبکارمیگیرم تاباهم هماهنگ باشیم واگرزیردستای خودم اشتباهی کردن باصحبت کردن درموردش برطرف کنم این کارم باعث اتحادوامنیت بین همون میشه درواقع وقتی هدف حفظ منافع مشترک جمع باشه منم تمرکزم وعملکردم راروی بکارگیری اصول روحانی این سنت ومابقی اصول روحانی نهفته توقدمهامیگذارم نگاه وتمرکزم روی اصول روحانی که باشه رفتاروعملکردم بااین سنت تطبیق پیدامیکنه ونتایج مثبت عملکردورفتارم باعث بوجودامدن احساس خوب نسبت به زندگیم میشه.
پاسخ
- چگونه این سنت را خارج از NA به کار گرفته ام ؟
ما درپی هدفمان هرجا که قرار گرفته باشیم با عده ای همانند خودمان که در آن محیط حضور دارند برای هدف مشترکی آمده ایم و به هم مرتبط و با هم درارتباطیم و منافع مشترک داریم ، پس لازم است وحدت خود را برای دسترسی به هدف شخصی و دستیابی به همزیستی مسالمت آمیز که منظور این سنت است حفظ کنیم و در این راه خودبینی ، خودخواهی ، خودمحوری ، تکروی و سرکشی را کنار بگذاریم و درک متقابل و منافع مشترک را تو رفتار و عملکردمون در نظرداشته باشیم و اصول این سنت را تمرین کنیم... با وظیفه شناسی نسبت به مسئولیتم تحت عنوان پدر در خانواده به تمرین عشق ورزی... بعنوان شهروند در جامعه با رعایت احتیاط و قوانین رانندگی به تمرین برقراری امنیت... بعنوان کاسب، خوش قولی در تحویل کار وکالا به تمرین تعهد... با خوشرویی در مواجهه با ارباب رجوع به تمرین محبت... پرهیزازارسال مطالب تفرقه انگیز و شایعه ساز که از صحت و سقم آن بی خبرم در فضای مجازی به تمرین اتحاد... با غیبت نکردن از دیگران در جمع دوستان یا خانواده به تمرین گمنامی... برای دیگران ارزش قائل شدن وخود را با آنان یکی دانستن ومنافعشان در نظرگرفتن به تمرین همدلی... با عذر خواهی سریع هنگام خسارت دیدن فردی از سوی من و به اختیار گذاشتن نحوه جبران آن به طرف مقابل، به تمرین تسلیم و پذیرش می پردازم...
...به چه راه‌هایی اصول این سنت می تواند مرا در افکار و اعمالم راهنمایی کند ؟
ازراه تمایل من به رشد کردن با تمرین و تکراراین اصول... از طریق خود را درموقعیت و شرایط دیگران قراردادن ودرکشان کردن... از طریق سعی در پاسخ دادن به پرسشهای کتاب روح سنتها... از راه کمک گرفتن ازنیروی برتر و درخواست تجربه از راهنما و دوستان بهبودی... از راه نیاز من به توسعه افکار واتحاد و درگیری ذهنی نداشتن... از راه تمرکز و توجه وتلاش من بخاطر عجزم در روابط عمومی و ارتباط با دیگران... از طریق انگیزه ای که توسط اعضا قدیمی با عملکرد و رفتاراصولی درمن ایجاد میشه... از طریق اندیشیدن در اصول روحانی و خود را تافته  جدا بافته ندانستن و یکی بودن
پاسخ
وحدت درخانواده وتمرکزهمگی اعضایخانواده واحترام ووفاداری نسبت بحریم خانه برخلافدهم عمل نکردن حفظ رابطه دوستانه بین زن ومردبدون سرزنش وحتی درمحل کاروباهمکاران ویاحتی درجامعهدباعث پیشرفت استحکام دوستی هادرک متقابل وازبین رفتت نزاع قهرودرگیری لفضی وفیزیکی شده برام دوستی ولبخندزدن وبامحبت بایکدیگرحرف زدن حتی وقتی نظرات متفاوت باشه میتونه درک متقابل واستحکام روابطوبهمراه داشتهدباشه ونتیجه اش عشق محبت یدلی ووحدته
پاسخ
سوال 14. چگونه این سنت را خارج از NA بکار گرفته ام؟ به چه راههایی اصول این سنت می تواند مرا در افکار و اعمالم راهنمایی کند؟(سنت۱)
دیگه نمیگم حرف ، حرف منه و هرچی من بگم درسته ، منافع جمعی را که در آن هستم را درنظرمیگیرم.
در تصمیماتی که به دیگران هم مربوط میشه‌،نظر و عقیده آنها را هم جویا میشم و به آنهااحترام میگذارم .
در کارهای تیمی سعی میکنم وحدت را در رأس قرار بدم .
- بکارگیری اصول این سنت باعث ارتقا دیدگاه و ارتقا طرزتفکر من میشود و درک میکنم که انسان موجودی اجتماعی است و برای زندگی نیاز به  تعامل بادیگران دارد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان