امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 16. چگونه احساس پذیرفته شدن بر روی رفتار و اعمال من تاثیر می گذارد؟
سوال 16. چگونه احساس پذیرفته شدن بر روی رفتار و اعمال من تاثیر می گذارد؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر

تنها جایی که بعد از قطع مصرف احساس پذیرفته شدن به من داد جلسات بهبودی بود وقتی برای اولین بارمرا با آغوش باز پذیرفتن ترس و آشفتگی جای خودش را به احساس امنیت وهمدلی و تعلق و آرامش داد.احساس ارزشمندی، توانایی و امید باعث شد تا تمایل من نسبت به اینکه درقطع مصرف باقی  بمانم بیشتر شود .افکار منفی و مخرب جای خود را به دوستی ،صمیمیت،همدلی،یکسانی وفروتنی داد.به مرور هدفمند شدم از طریق خدمت گرفتن مشارکت وسکوت سعی در ترمیم روابطم درسطح انجمن وجامعه کردم.احساس ارزشمندی مرا متعهد کرد که خودم را جزئی از کل ببینم وسعی کنم تارفتاروگفتارم منافع مشترکمان رابه چالش نکشد.امروز سهم خود را درحدتوانم انجام می دهم به تازه وارد سرویس می دهم در جلسات اداری شرکت میکنم ودرفرایند تصمیم گیریهای گروه شریک می شوم.

?????????
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
جلسات بهبودی تنهاجایی بودکه من پذیرفته شدم ودرانجااحساس امنیت همدلی وارامش داشتم احساس پذیرفته شدن باعث شدکه من تمایل نسبت به شرکت درجلسات پیداکنم وبه مرورهدفمندشدم وباخدمت گرفتن ومشارکت درجلسات بهبودی درجامعه واجتماع روابطم رادرست کردمامروزسهمم رادرحدتوانم انجام میدهم ودرجلسات بهبودی واداری شرکت میکنم ودرفرایندتصمیم گیری شرکت میکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
- چگونه احساس پذیرفته شدن بر روی رفتار و اعمال من تأثیر می گذارد ؟
با درد ، خستگی ، غرور و دنیایی از خرابی وارد NA شدم... توجلسه وقتی با در آغوش کشیده شدن... با لبخند از سوی اعضاء... با دادن یک پمفلت برای خوندن... با تعارف برای چای نوشیدن... معرفی خودشان و شماره تلفن دادن... با نام کوچک صدایم زدن... با گوشهایی برای شنیدن حرفهام... درمجموع بسادگی رفتار  کردن که مواجه شدم ، احساس پذیرفته شدن در من ایجاد شد... وقتی اشتباهی کردم و دیگران با چشم پوشی و گذشت فرصت اشتباه را به من دادن و راهنمایی ام کردن و تجربه های خودشون به رایگان در اختیارم گذاشتن  احساس پذیرفته شدن کردم و وجدانم تکانی خورد و اجازه نداد سرکشی کنم و بد عمل باشم و کم کم ازغرورم کم می شد... تلاش کردم من هم خوب باشم و بهتر عمل کنم... سعی کردم خودم را با گروه هماهنگ کنم... همراه آنان باشم وساز مخالف نزنم و ناسازگاری نکنم... بی تفاوت نباشم و کاری برای قدردانی انجام دهم... خدمتی در گروه داشته باشم و به انجمن عشق بورزم.
پاسخ
سلام
وقتی در جلسه من را تحویل گرفتند و با من به عنوان یک عضو قابل احترام برخورد شد و من احساس کردم که اینجا جای من است توانستم به بهترین شکل در راستای پیام انجمن در گروه خدمت کنم و کفش ها را مرتب می کردم.در جامعه هم همین گونه اگر در محل زندگی من احساس پذیرفته شدن کنم می توانم در راستای حقوق همسایه و اطراف تلاش کنم و مشکلات و احساسات دیگران را نیز در نظر بگیرم و کمک کنم.
پاسخ
درود فراوان ب شما 
من هم ب عنوان یک معتاد فقط در انجمن‌ پذیرفته شدم وبعد از اینکه اعتیاد فعالم رو متوقف کردم ب کمک یک معتاد دیگر و با کار کرد قدمهای ۱۲ گانه در اجتماع و خانواده و محل کار خود پذیرفته شدم و کماکان این راه را ادامه می‌دهم
پاسخ
سوال 16. چگونه احساس پذیرفته شدن بر روی رفتار و اعمال من تاثیر می گذارد؟(سنت۱)
احساس پذیرفته شدن ، به من حس سهیم شدن در آن جایگاه یا مکان یا موقعیت را میدهد.
با این احساس من خودم را جزیی از آن جمع  میدانستم.
منافع آن جمع را منافع خودم میدانستم .
احساس پذیرفته شدن کمک کرد که من دیگر برخلاف آب شنا نکنم ، و رفتار ضد گروه نداشته باشم .
این احساس کمک کرد که من اعمالم را با گروه هماهنگ و هم سو کنم و به منافع گروه اهمیت دهم .
مثل داستان شخصی که در قایق جای خودش را سوراخ میکرد و میگفت که به کسی ربطی ندارد ، من دیگر رفتار و عمل نمیکنم .
وقتی در جایی من پذیرفته میشوم ،آنجا را مال خود میدانم و سعی من بهتر شدن آن مکان خواهدشد تا تخریب آن .
پاسخ
حس پذیرفته شدن من باخویشتن پدیری خودم ازخودم احساس ازادی وانسان بودن بمن میدهدوحس پذیرفته شدن درخانواده جامعه محیط کارجلسه وجاهای جمعی حس خوشحالی وجودداشتن امیدوازادی رابرایم بهمراه دارد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان