امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 17. چگونه به کارگیری پذیرش و تحمل بر روی رفتار و اعمال من تاثیر می گذارد؟
سوال 17. چگونه به کارگیری پذیرش و تحمل بر روی رفتار و اعمال من تاثیر می گذارد؟
پاسخ

صبر پذیرش دو اصل روحانی زیر بنایی و کاربردی می باشد من با تمرین اصول روحانی صبر پذیرش روابطم بهتر میشود راحتتر و بهتر ارتباط برقرار میکنم اعمالم  شکل بیماری به خود نمیگیرد کمتر خسارت میزنم پیام منفی انتقال نمیدهم قدرت جذب بیشتری پیدا میکنم بی شک این مسئله در تداوم اتحاد گروه تاثیر دارد.تمرین اصل روحانی صبر کمک میکند تا بیشتر بشنوم و دیر تر عکس العمل نشان داده و واکنش های آنی و لحظه ای نداشته باشم.اصل پذیرش به من می آموزد که هر شخصی را همانگونه که هست بپذیرم و این اصل در انجمن به من کمک میکند تا به جای تفاوت ها به وجه مشترک بنگرم. این اصل در سنت یک به من کمک میکند تا راحتتر در جمع قرار گرفته،ببینم و دیده شوم و در انتها با یک حس همسانی و همدلی در قالب یک گروه با اجسامی متعدد،روحی واحد باشیم.تا پذیرش را که یک امر درونی است را تمرین نکنیم صبر هم نداریم و به یک عضو ناسازگار تبدیل می شویم.
پاسخ
تمرین اصل روحانی صبرکمکم میکنه تابیشتربتوانم بشنوم وکمترعکس العمل نشان بدم پذیرش بمن میاموزد هرشخصی راهمانطورکه هست بپذیرم واین اصل درانجمن بکارم میاییدتابه جای تفاوتها به نقاط مشترک هم بنگرم اصل روحانی صبروپذیرش درسنت یک کمک میکندتاراحتتردرجمع قراربگیرم تاوقتی که پذیرش راتمرین نکنم صبرهم نخواهم داشت وتبدیل به یک عضوناسازگاردرانجمن میشوم.
پاسخ
- چگونه بکارگیری پذیرش و تحمل بر روی رفتار و اعمال من تأثیر می گذارد ؟
پس از شرکت تو جلسات و قبول  پسوند معتاد و کار کرد قدمها پذیرفتم معتاد بودنم محصول بیماری من  است... وقتی خود را پذیرفتم ، پذیرش دیگران برام ممکن شد... وقتی تراز گرفتم از خودم و پی به تکرار اشتباهاتم بردم، پذیرفتم دیگران هم مثل من هستند و هرکسی ممکنه اشتباه کنه... وقتی خود را تحمل کردم تا بمرورخداوند نقصهام برطرف کنه، تونستم به دیگران فرصت اشتباه بدم... وارد جنگ با دیگران نمیشم ...تحمیل عقیده نمیکنم... پافشاری و اصرار نمیکنم... منطقی تر صحبت میکنم... دست ازقضاوت کردن برداشتم... درگیری ذهنی با دیگران ندارم... بدنبال انتقام گرفتن یا رسواکردن نیستم... کمتر احساساتی میشم... از خطای دیگران چشم پوشی میکنم... تو گروه صدام برای کسی بلند نمیشه... تصمیمات آنی نمیگیرم... پذیرش و تحمل خودم ، با کمک صبروتسلیم تونستم از درون به اتحاد برسم و با تمرین و تکراراین اصول تو گروهی که یک هدف دارن باعث شد با دیگران به اتحاد برسم و حضورشون برام با ارزش باشه.
پاسخ
اینکه نبایددرمورددیگران قضاوت کنم چون امنیت را برهم میزنم بایدپذیرش خودرادرمورداعتیادبالا ببرم به مشارکت دیگران احترام بگذارم
پاسخ
وقتی من خودمومیپزیرم لاجرم دیگران راهم خواهم پدیرفت پدیرش خودم بعنوان یک انسان باخوبی هاوبدیها وضعفها یابقولی داشته هاوکمبودها هنگامی که خودموبپذیرم وکمتربخودم گیربدم وانتقادکنم ازخودم بخاطراشتباهاتم خبداین فرصت اشتباه رابدیگران هم میدهم وباعث نبودجنگ دعوابحث رنجش ودرنهایت وحدت وهمدلی میشود
پاسخ
سوال 17. چگونه به کارگیری پذیرش و تحمل بر روی رفتار و اعمال من تاثیر می گذارد؟(سنت ۱)
من اگر آدم بردبار و صبوری باشم ، قطعا تحملم در برابر رفتار و گفتارنسنجیده دیگران بالا میره ، دیگه زود بهم نمیام ، دیگه سریع بیماریم فعال نمیشه ، و این صبر و تحمل کمک میکنه بیشتر پذیرش داشته باشم ،اینطوری رفتاری ازم سرنمیزنه که دیگران را فراری بدم و یا با اعمالم مجبورشان کنم که طردم کنند،من با کسانی که منافع مشترک دارم نیاز دارم حالا چه برای بهبودی باشه و چه زندگی، پس باید بتونم با آنهاوحدتم راحفظ کنم،برای همین رفتارواعمال من دربرقراری اتحادخیلی تأثیرگذاراست.
پاسخ
با تمرین اصول روحانی یاد میگیریم که هر عملی عکس،العملی داره و هر آنچه برای خودمون نمیخوایم برای دیگران هم نخوایم و با رعایت سنت ها یاد میگیریم پایدار باشیم همراه با صداقت و اقرار صادقانه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان