امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ۶ : آیا از چالشی در رابطه با اتحاد گروه خود آگاه هستیم ؟
سوال ۶ : آیا از چالشی در رابطه با اتحاد گروه خود آگاه هستیم ؟چگونه بهتر می‌توانیم از اتحاد مان محافظت کنیم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، admin ، حـمـیـد
زمانی میشه به چالشهای گروه واقف بودکه تعهدبه یک جلسه وجودداشته باشدیعنی داشتن یک جلسه خانگی اگاهی ازچالشهادرنتیجه ارتباط باگروه حاصل میشود.حتی داشتن بروزترین اطلاعات ازدانش NAبرای حل کردن مشکلات گروهی که به تازگی به ان پیوسته ایم کافی نیست.پس درستش اینه که گوش کننده خوبی درابتداباشیمگاهی خورده اطلاعات مادست وپاگیرمیشن.اوناییکه چیزی توچنتهدارندوادمای اگاهی هستندمعمولابرای هرچیزپاوسط نمیزارن وروحانی عمل میکنندیعنی میگن وردمیشنجروجدل نمیکنند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر11 ، admin ، حـمـیـد ، ناظر10
باتوجه گروهها و شخصیت گروهی چالش ها میتواند متفاوت باشد
عمده چالشهایی گروهها با آن مواجه هستند میتواند اینگونه باشد
وجود اعضای اخلالگر  و نبود امنیت در فضای جلسه
مشارکت ناسالم در گروه
راهنما و رهجو بازی
نبود احترام متقابل در بین اعضا
شایعه پراکنی
کمبود خدمتگذار در گروه
چالشها در گروه زمانی است که اعضای گروه تجربه کمی دارند و  اعضا قدیمی کمتر شرکت کنند
یا اختلافات بیرون از جلسه وارد فضای بهبودی میشوند

باتوجه گروهها و شخصیت گروهی چالش ها میتواند متفاوت باشد
عمده چالشهایی گروهها با آن مواجه هستند میتواند اینگونه باشد
وجود اعضای اخلالگر  و نبود امنیت در فضای جلسه
مشارکت ناسالم در گروه
راهنما و رهجو بازی
نبود احترام متقابل در بین اعضا
شایعه پراکنی
کمبود خدمتگذار در گروه
چالشها در گروه زمانی است که اعضای گروه تجربه کمی دارند و  اعضا قدیمی کمتر شرکت کنند
یا اختلافات بیرون از جلسه وارد فضای بهبودی میشوند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
 6 - آیا از چالشی در رابطه با اتحاد در گروه خود آگاه هستیم ؟
اگه سنت کار کرده باشیم... عنوان « بهبودی شخصی به وحدت na بستگی دارد » را درک کرده باشیم... نسبت به بهبودی خود و ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر متعهد باشیم... حضور مرتب تو جلسات گروهمون داشته باشیم... نسبت به گروه خود واصول نهفته توسنتها بی تفاوت نباشیم... میشه گفت از چالشهایی که مربوط به اتحادمون هست مطلع میشیم و میتونیم بسهم خودمون براش کاری بکنیمم.
...چگونه بهتر می توانیم از اتحاد مان محافظت کنیم ؟
ما بشیم و خود را جزئی از یک کل بدونیم ومنیت نداشته باشیم... با همکاری صمیمانه و بی غل و غش در خدمات... تو خدمت بجای کنترل کردن مدیریت داشته باشیم... عجزمون در برابراعتیاد را بپذیریم و همواره بیاد این دشمن مشترک باشیم... با استفاده ازسخنران تو جلسات با موضوع اتحاد تا یادمون نره ما به همدیگه احتیاج داریم و معنی اتحاد یکدست بودن نیست... با مشارکتهای سالم و سازنده اعضای آگاه تا بفهمیم اتحاد مهمترین عاملِ بقا ، رشد و تغییر تک تک ماست... با برگزاری منظم و مرتب جلسات... با حفظ گمنامی اعضاء... وقتیکه تو چالشها دنبال مقصرنباشیم... ازخودگذشتگی داشته باشیم ، یه جا با سکوتمون یه جا با کاندیدای خدمت نشدن...  
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
سلام
گاها اتفاق افتاده که یک عضو و یا چند عضو بدلیل مدت پاکی و یا آغاز گر گروه احساس می کنند باید نظرات خود را به اعمال برسانند و این نظریه را باید در این گروه اجرا کنند که عملا باعث چند دسته شدن و اختلافات سلیقه ای در اجرای اصول میشود و امکان اصلاح خود را نیز ناممکن می کنند.ماهیت گروه باید روحانی و صرفا برای درک و کمک و احساس تعلق یک عضو باید.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش ، ناظر10
سلام

- عدم پذیرش اعضائ و دریر امدن اعضاء به جلسه- سکوت نکردن بعضی اعضاء- شوخی های نابجا ویا تمسخر در حین مشارکت دیگران. مورد تمسخر قرار دادن اعضاء قدیمی...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش ، ناظر10
بله درسته من درگردههای دیگری هم شرکت میکنم ولی زمانی ازچالش گروهم مطلع میشم که یک گروه خانگی برای خودم داشته باشم جایی که درانجاحضورفعال دارم ودرجلسه بهبودی واداریش شرکت میکنم وازمشکلات گروه باخبرم حالایاخدمتی دران گروه دارم یاعضوهستم ولی انجاگروه خانگی منه ومن درچالشهای ان گروه بطورمستمرشرکت وحضوردارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سوال ۶ : آیا از چالشی در رابطه با اتحاد گروه خود آگاه هستیم ؟چگونه بهتر می‌توانیم از اتحاد مان محافظت کنیم؟(سنت۱)
هر کاری که باعث شود به اتحادمان ضربه بخورد چالش است ،البته زمانی یک مسأله چالش محسوب میشود که تداوم داشته باشد ،وگرنه که ما در جمع معتادها هستیم و خیلی ازاین اتفاقات که ما اسم چالش روی آن می گذاریم کاملا عادی هستند.
-مابرای حفظ اتحادمان خیلی مهمه که اگرهم چالشی راشناسایی کردیم چطور با آن روبرو شویم و مقابله کنیم ،اگرازجانب شخص یا عده ای بودباید در فضایی آکنده ازعشق وفضایی صلح آمیز حرف هامان را بهم بزنیم که اتحادازبین نرود و دودستگی ایجادنکنیم، 
در هر حال واکنش ما به چالش یا عامل چالش میتواند بازهم روی اتحادتأثیرگذارباشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان