امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2 : آیا اخیرا بیماری اعتیاد من فعال بوده است ؟ به چه صورت؟
سوال 2 : آیا اخیرا بیماری اعتیاد من فعال بوده است ؟ به چه صورت؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10 ، admin ، Essi.toobchi ، ابی ن ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، عبدالرحیم_بوشهر
هرزمان كه زندگى من تعادل نداشته باشد بيمارى من فعّال شده است مثل:« پرخاشگرى ،كنترل نداشتن روى خشم ، تنبلى ، پرخوابى ، پرخورى ، قضاوت خود و ديگران ، بي هدفى و....» در كل بيمارى من روى تك تك نقصها يم فعّال مي شود .هرگاه زيادى كار مي كنم ، همواره در NA هستم ، دنبال هواى نفس هستم و.. .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10 ، admin ، Essi.toobchi ، ابی ن ، محمدمهدی ۱۲ ، عبدالرحیم_بوشهر
بله به صورت وسوسه نسبت به کسان و چیزهاو مکان های مختلف به صورت رفتارها و عادات خودمحورانه که از خود نشان داده ام به صورت داشتن احساسات مختلف به صورت تنبلی و شهوت رانی و استفاده از نواقص اخلاقی به صورت ترسیدن و بیان نکردن احساسات واقعی و یا مشارکت صادقانه نکردن در جلسات و یا پیش راهنما به صورت احساس کردن خلاء روحانی و بها دادن منفی به ان حکومت کردن بر اطرافیان انجام ندادن مسئولیت های فردی ماسک زدن و ناصادقی نداشتن حق انتخاب و تصمیم گیری لذت جوئی و دنبال روابط احساسی بودن رعایت نکردن یار توپ و زمین بازی -
بیماری من به دنبال مرگ من است حالا به هر طریقی که بتواند از من امتیاز بگیرد 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، بهادر ج ، Nazer 5 ، ابی ن ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10 ، admin ، Essi.toobchi ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، عبدالرحیم_بوشهر
شاخه مصرف مواد مخدر خیر .
اما امروز بیماری اعتیاد به شکل جدید و مرموزی خودشو نشون میده مثلا خیلی مواقع بیماری لباس بهبودی را میپوشه وبه سراغم میاد .
بیماری هرروز در من فعال است . به صورت قضاوت کردن ولا غیر......
بیماری همیشه بامن حرف میزند طریق مختلف مثل ترس . خشم .تایید طلبی . خود کم بینی . رنجش......وتنها پادزهر ان صداقت با خود است .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، بهادر ج ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10 ، admin ، Essi.toobchi ، ابی ن ، محمدمهدی ۱۲ ، عبدالرحیم_بوشهر ، مسعود مله
بله من حدود هفت سالی هست که سیگار نمیکشم اما خیلی دوست دارم که کنار من سیگار بکشن و دودش رو هم طرف من بفرستن یعنی من خودم از دیگران میخام که در ماشینم سیگار بکشن و دودشم رو داخل بفرستن تا من بخوری بشم ..اینم از فعالیت بیماری من که همه به من میخندن...
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، بهادر ج ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10 ، sepher1877 ، jahad ، admin ، Essi.toobchi ، ابی ن ، محمدمهدی ۱۲ ، Darush sistan ، عبدالرحیم_بوشهر
امروز بیماری اعتیاد من به این صورتها فعال است احساس میکنم که همه چیز باید کامل باشد وکمال گرا شده ام توقع کامل بودن از خودم و دیگران باعث بروز مشکلاتی در روابطم با خود و دیگران شده است که نهایتا برای من تنهایی و منزوی شدن و رنجش و توقع از دیگران را و نارضایتی درونی  و عدم صداقت در مشارکت و سردر گمی برایم بوجود اورده
پاسخ
بیماری من همیشه فعال است ولی تا بروز ندهم برایم مشکل ساز نمیشود بیماری دائما فعال و در حال صحبت با من است
پاسخ
بله
 اخیرا بیماری من با دل نگرانی ،نداشتن تعادل در مسائل جنسی، کنترل ، عصبانیت تغییر کردن لحظه‌ای حال و احساس یعنی از این رو به اون رو شدن، فاز افسردگی گرفتن، هر از گاهی ناامید شدن ،تنبلی ،خوابیدن، بی برنامه بودن و در صورت برنامه داشتن عمل نکردن به برنامه ،هر از گاهی خود کم بینی و در لحظه زندگی نکردن.
هرچه نقطه ضعف هایم را برطرف می کنم و در مسائلی که مشکل دارم قوی میشوم بیماری هم چون پیش رونده است با من پیشرفت می کند و از جای دیگری فعال می شود به مرور زمان و با تمرین و ‌استفاده از نتیجه حاصل از برداشتن قدم ها در زندگی‌ام سعی خواهم کرد که غلبه کنم و حالات را شناسایی کرده و با استفاده از ابزارهای برنامه موفق بشوم در حل مشکلات.
پاسخ
با سلام....در محیط کار دنبال تایید طلبی هستم یا دنبال جلب نظر دیگران هستم با به نمایش گذاشتن توانایهایم فقط در قالب کلام نه اینکه باری از روی دوشم برداشته شود یعنی نه اینکه در قالب عمل توانا باشم و این هیچ سودی برایم ندارد یه حُسن اخلاقی را آنقدر اصرار و اجبار و تکرار میکنم که تبدیل به نقص میشود.یا در خدمت در NA نسبت به رعایت یک اصل آنقدر افراط میکنم که پیوندهای مشترکمان را فراموش میکنم اینروزها هر جا میروم آنقدر از شرایط بَد موجود صحبت ، شکوه و شکایت میکنم که ترس و نامیدی به دیگران منتقل میکنم آنقدر انرژی منفی به دیگران منتقل میکنم که حال خودمم خراب میشود.
یه قسمت شاخص اعتیاد من اینستکه دائم در حال مقایسه خود با دیگران هستم.من یا بیشتر از تواناییهایم دعا میکنم یا وقتی دعا میکنم به همان اندازه تلاش نمیکنم یعنی در ظرفِ مکان و زمان واقعی ام زندگی نمیکنم
پاسخ
با سلام ...  هر گاه بدون حق انتخاب واز روی اجبار رفتاری را بصورت وسوسه واجبار انجام میدهم ینی بیماری فعال شده است

به چه صورت میاد؟  بصورت مقایسه۰۰پول..تایید طلبی..شهرت..قیافه..وصع خانواده..لذت طلبی..ووو

کار بیماری اعتیاد تفرقه انداختن است تفرقه بین من وخانواده بین من ودوست بهبودی بین من وراهنما جلسه بین من وخداوند۰۰
پاسخ
بله بیماری اعتیاد من امروز که دیگر مصرف مواد رفته کنار به شکلهای مرموز و گاها ناشناخته ای خودش را نشان می دهد . عموما شکل بیماری اعتیادم امروز در استفاده از نواقص اخلاقیم خلاصه میشود . بدبینی هایم نسبت به محیط پیرامون در طی روز فعال است . هر اتفاقی که برایم می افتد حتی اتفاقات خوب از جنبه منفی به آن نگاه میکنم . دائم احساس میکنم دیگران قصد سو استفاده از من را دارند . خیلی از جاها بین صداقت با خود و بیماری نمیتوانم مرزی قایل شوم . بواسطه این بدبینی سایر نقص هایم هم فعال می شود از بدگویی گرفته تا تهمت و رنجش و کینه . بواقع اینکه گفته میشود ما با اولین بار مصرف مشکل داریم تنها در خصوص مواد مخدر نیست بلکه در خصوص استفاده از نواقصمان نیز می باشد . وقتی از روی بیماریم از یک نقص استفاده میکنم بدنبال آن کلی نقص دیگر نیز فعال میشود .
پاسخ
برای فعال شدن بیماری اعتیاد یک پیش زمینه های وجو دارد مثل

وسوسه و عادت های خود محورانه و کنترل و قضاوت و مقایسه کردن (تمام این چیز ها رو اصول روحانی برنامه بر من معتاد حرام کرده است)

بیماری اعتیاد من امروز از طریق بیان نکردن افکار و احساسات واقعی و سرپوش گذاستن رو آنها فعال است

پادزهر این سوال رعایت کردن اصول روحانی برنامه میباشد
پاسخ
باسلام. بیماری من امروزدرلذت جویی های من نمایان است. بااینکه میدانم ازروی بیماری عمل میکنم بخاطرخلاهای عاطفی ظاهرسازی میکنم تاتوجه بیشتری به من شودمثلاتوقع زیادی دارم یاخودراعصبانی نشان میدهم یااینکه ازخستگی صحبت میکنم وبااین کارهامیخواهم به لذت برسم. مثلاتوقع زیادی(کارهایم رادیگران انجام دهند) عصبانی (بخاطرتنبلی کسی درخواستی نداشته باشد) خستگی(باب میل من رفتارکنند) واینهاادامه داشته باشددرچرخه معیوب بیماری گیرم به همین خاطراقراربه عجزروزانه لازمه زندگی امروزمن است. متشکرم
پاسخ
با سلام امروز بیماری در من بصورت روحانی ویا احساسی بروز کرده مثلا با خود محوری هایم باعث مشکلاتی برای خودم واطرافیانم درست میکنم یا با نداشتن تعادل اصلا نمیتوانم با پسرم رفتار مناسبی داشته باشم .با تشکر
پاسخ
سلام من اسمم عباس هست۲۴ساله از شیراز.ـقبلا ترامادول مصرف میکردم که تشنج کردم و ب نحوی مجبور شدم ترکش کنم و دیگه یکساله ترا نخوردم اما پنج ماهه رو اوردم ب متادون بیست۲۰ میخام ترک کنم اما دوبار قبلا ترک کردم در داره سرماخوردگی داره کسی هست راهنمای من بشه کمکم کنه ?البته فقط از شیراز خیلی ممنون

(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۰:۰۰ عصر)admin.a نوشته است: سوال 2 : آیا اخیرا بیماری اعتیاد من فعال بوده است ؟ به چه صورت؟
سلام بله بیماری اعتیاد لعنتی من فعاله متادون میخورم روزی نصف بیست خسته شدم ب مرز جنون رسیدم دلم میخاد خودکشی کنم با اینکه سابقه خودکشی هم دارم اما میترسم؛استرس دارم اضطراب دارم تنهام نه رفیقی دارم نه کسی که بهش اعتماد کنم...حتی سیگارم نمیکشم اما متادون داره نابودم میکنه خدایا کمکم کن Confusedخسته شدم دیگه نمیکشم...کسی هست راهنمای من بشه الیته فقط از شیراز
پاسخ
(۱۳۹۹/۱/۳۱، ۱۱:۳۲ عصر)عباس تنها نوشته است: سلام من اسمم عباس هست۲۴ساله از شیراز.ـقبلا ترامادول مصرف میکردم که تشنج کردم و ب نحوی مجبور شدم ترکش کنم و دیگه یکساله ترا نخوردم اما پنج ماهه رو اوردم ب متادون بیست۲۰ میخام ترک کنم اما دوبار قبلا ترک کردم در داره سرماخوردگی داره کسی هست راهنمای من بشه کمکم کنه ?البته فقط از شیراز خیلی ممنون

(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۰:۰۰ عصر)admin.a نوشته است: سوال 2 : آیا اخیرا بیماری اعتیاد من فعال بوده است ؟ به چه صورت؟
سلام بله بیماری اعتیاد لعنتی من فعاله متادون میخورم روزی نصف بیست خسته شدم ب مرز جنون رسیدم دلم میخاد خودکشی کنم با اینکه سابقه خودکشی هم دارم اما میترسم؛استرس دارم اضطراب دارم تنهام نه رفیقی دارم نه کسی که بهش اعتماد کنم...حتی سیگارم نمیکشم اما متادون داره نابودم میکنه خدایا کمکم کن Confusedخسته شدم دیگه نمیکشم...کسی هست راهنمای من بشه الیته فقط از شیراز
سلام دوست همدرد از گذاشتن هر گونه شماره تماس ایدی یا ایمیل خودداری کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط Essi.toobchi ، admin ، sepher1877 ، ابی ن ، ناظر10 ، ناظر9 ، Nazer 5 ، محمدمهدی ۱۲ ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
سلام یکی از شاخه های بیماری من تایید طلبی و چاپلوسی هستش که خودش رو در قالب یک ادم حسابی و سرشناس و متکبر و مغرور و همه چیز دان نشون میده
در محیط کارم چون با همکارانم به مشگل نخورم و از انها سو استفاده کنم به این کارها میپردازم 
پاسخ
 سپاس شده توسط toobchi ، admin ، ناظر11 ، sepher1877 ، ابی ن ، ناظر10 ، ناظر9 ، Nazer 5 ، محمدمهدی ۱۲ ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
(۱۳۹۹/۳/۲۶، ۱۰:۲۶ عصر)ناظر 13 نوشته است:
(۱۳۹۹/۱/۳۱، ۱۱:۳۲ عصر)عباس تنها نوشته است: سلام من اسمم عباس هست۲۴ساله از شیراز.ـقبلا ترامادول مصرف میکردم که تشنج کردم و ب نحوی مجبور شدم ترکش کنم و دیگه یکساله ترا نخوردم اما پنج ماهه رو اوردم ب متادون بیست۲۰ میخام ترک کنم اما دوبار قبلا ترک کردم در داره سرماخوردگی داره کسی هست راهنمای من بشه کمکم کنه ?البته فقط از شیراز خیلی ممنون

سلام دوست همدرد از گذاشتن هر گونه شماره تماس ایدی یا ایمیل خودداری کنید
سلام عباس دوست همدرد من خوشحالم از اینکه دارم تجربه بهبودی و پاکی خودم را با شما در میان میگذارم  به حرات بگم تمام این احساسات و رفتاری را که شما انجام داده اید من هم انجام داده ام ودر نهایت متوجه شدم که خود داری از مصرف در همان بار اول و صحبت با دوستان هم درد و با تجربه می تواند به من جهت برگشتن به زندگی که ارزش زندگی کردن را داشته باشد کمک بسیار زیادی کند من لینک ورود به آدرس جلسات  فضای مجازی را به همراه شماره تلفن ماندگار یکی از مسوولین کمیته های آدرس جلسات شیراز را واستون میزارم و امید وارم هرچه زودتر شمارو در جلسات ببینم ما باهم میتوانیم مواد مصرف نکنیم.
شماره ماندگار آدرس ها شورای ۱۵ شهر شیراز09175143419
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ناظر11 ، sepher1877 ، ابی ن ، ناظر10 ، ناظر9 ، محمدمهدی ۱۲ ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
باسلام وقت بخیربیماری من اخیرابانداشتن تعادل مسائل جنسی ومالی وتاییدطلبی شدیدبین همدردام ومحیط کارم فعال بوده وفقط فقط به وسیله اصول روحانی ومرورکردن قدم هابیماریم رامتوقف کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ابی ن ، ناظر10 ، ناظر9 ، ناظر11 ، Nazer 5 ، محمدمهدی ۱۲ ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
سلام بله از  اه چشم چرانی دروغ گفتن قضاوت کردن بیماری من از هر راهی بتونه ‌ارد میشه بیماری من در لحظه غافلگیرم میکنه اگه حواسم نباشه
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ابی ن ، ناظر10 ، ناظر9 ، Nazer 5 ، محمدمهدی ۱۲ ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
بیماری اعتیادم فعال بوده در زمینه های:
۱ .جنگیدن با واقعیتهای زندگیم(نبود پذیرش)
۲ .سد راه خود شدن(همینی که هستی بسه) 
۳ . از اصل غافل شدن و سرگرم حاشیه شدن(روزمرگی و خودفریبی هایش)
۴ .نبودن تعادل در بعضی اعمال و رفتارم
۵.
۶.
۷.
.
.
.
پاسخ
بله،بیماری اعتیاد از سه راه حمله ور می شود:وسوسه،اجبار،عادتهای خودمحورانه،بیماری اعتیاد وقتی فعال می شود که تعادل درونی و بیرونی وجود نداشته باشد و وقتی این تعادل نباشد نقایص به صورت بیماری اعتیاد فعال خواهند شد.

وسوسه،اجبار،عادتهای خودمحورانه،زمانی فعال می شود که کنترل کردن دیگران ومسایل اطرافم شروع و باعث اجبار می شودودر آن زمان است که دیگر از خودم اختیاری ندارم ،انواع بیماری فعال شده عبارت اند از خود محوری،خودخواهی،وحشت زدگی،نگرانی،عصبانیت،دروغ گویی ،شهوت،تایید طلبی،تنبلی،انتقام جویی،خیال پردازی،کینه،رنجش،نفرت و خیلی چیزهای دیگر،بیماری اعتیاد انقدر قدرتمند است که کنترلذامور را از من می گیرد وبرروی رفتار،گفتار،کردارمن تاثیر می گذارد،برای رهایی پیشنهاد می شود که به جلسات برویم ،مشارکت کنیم،در حال زندگی کنیم ،هرروز با بیماران روبرو شویم،قدم هاروبه طور مرتب و روزانه در زندگی به اجرا گذاریم واز دیگران کسب تجربه نماییم
پاسخ
    فعال بودن بیماری در من همیشگی است . اون جاهایی که خود از محوری و تنبلی و ... خلاصه نواقص شخصیتی که توی جلسات در موردشون صحبت مشه و منم کم ندارم استفاده می کنم همون زماناییه که بیماری من فعاله
زمانی که خودم را عقل کل می پندارم
زمانی که عجولم
و ...
که در همه ی این موارد میخوام بشینم جای خدا ، همون وقته که افسار دست بیماریه
پاسخ
اخیرایعنی تعریفی که خودت ازرفتارهای خودت داری وآنرابحساب نمی آوری.

وسوسه یعنی امروزاجازه نمیدهدبه چیزی فکرکنم.
اجباریعنی عمل وفکرواحساس که به تواجازه انجام کاردرست را نمیدهد.

عادت خودمحورانه یعنی هراتفاقی که دردنیا میوفتدبه من ربط دارد.

ازهرابزاری برای رسیدن به اهدافم استفاده میکنم .ازطریق ناصادقی,تنبلی دراصول روحانی,ضعیف شدن باورم نسبت به اصول روحانی,تازه شدن رنجشهای قدیمی
بخاطراین است که بخشیدن من ازروی ترس است.امروز احساس امنیت میکنم نسبت به اینکه موادمصرف نمیکنم ولی همه کارهارا انجام میدهم.اصول روحانی یعنی دردبکشم وخودم راپنهان کنم.بی تفاوتی نسبت به مذهبم,بی نظمی نسبت به کارهایم وامورمالی وشکستن گمنامی
پاسخ
من در چنگال یک بیماری مزمن، پیشرونده، لاعلاج و کشنده گرفتارم که هر لحظه ممکنه منو غافلگیرم کنه و در  هر قسمت از وجودم که ضعف شخصیتی دارم از همان نقطه بهم غلبه کنه.

نتیجه: بله، به صورت غفلت روحانی
پاسخ
اخیرایعنی تعریفی که خودت ازرفتارهای خودت داری وآنرابحساب نمی آوری.

وسوسه یعنی? امروزاجازه نمیدهدبه چیزی فکرکنم.
اجباریعنی? عمل وفکرواحساس که به تواجازه انجام کاردرست را نمیدهد.

عادت خودمحورانه یعنی? هراتفاقی که دردنیا میوفتدبه من ربط دارد.

ازهرابزاری برای رسیدن به اهدافم استفاده میکنم .ازطریق ناصادقی,تنبلی دراصول روحانی,ضعیف شدن باورم نسبت به اصول روحانی,تازه شدن رنجشهای قدیمی
بخاطراین است که بخشیدن من ازروی ترس است.امروز احساس امنیت میکنم نسبت به اینکه موادمصرف نمیکنم ولی همه کارهارا انجام میدهم.اصول روحانی یعنی دردبکشم وخودم راپنهان کنم.بی تفاوتی نسبت به مذهبم,بی نظمی نسبت به کارهایم وامورمالی وشکستن گمنامی

1کدام رفتارهای من باحق انتخاب بوده ؟?رفتن به مهمانی ,
تماس با راهنما

2کدام باوسوسه واجبار؟
مشارکت نکردن ورعایت نکردن هفت فاکتور

3?کدام باعادت خودمحورانه؟
?سعی درتغییردادن دیگران ونپذیرفتن آنها
پاسخ
بیماری مزمن من به صورت روزانه از طروق مختلف بروز میکند ، امروز از طریق عدم برنامه ریزی و روزمره گی ، و دقیقا پیامش برای عدم رشد من ، همینه که پاکی یک روز موفق داری ، به خودت فرصت بده
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، Nazer 5 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9
بله. 
 ✅کنترل کردن. 
✅ تنبلی. 
✅ شهوت. 
✅عدم انتقادپذیری. 
✅بی تفاوتی نسبت به مسئولیتها. 
✅غبطه خوردن به حال خود.

زمانی بیماری من فعال است که درچرخه بیماری خودگیرکنم ودچاروسوسه واجبار وعادات خودمحورانه شوم ونقطه مقابل وعلاج آن تعادل است.
✳️استفاده ازنواقص شخصیتی نشانگرفعال بودن بیماری ماست.

✅دنبال نتیجه دلخواه بودن ودنبال کردن افکار خراب لذت جویانه وبهادادن به تصاویرذهنی نامناسب مثل لذت وشهوت وشکاک بودن نسبت به اطرافیان و....
پاسخ
بیماری اعتیاد من همیشه فعال است

فقط بکار گیری اصول روحانی

قدم هاست که متوقف می‌شود
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، حـمـیـد
بله این اعتیاد لعنتی همیشه فعاله
امشب بعد از ۴ روز مصرف نکردن شیشه میخواستم برم سمتش دوباره تا دیدم نمیشه حواسمو پرت کنم اومدم اینجا کسی هست از مشهد راهنمایه من بشه لغزش و نرم سمت چیزی؟
پاسخ
بله این روزها بیماری من فعال است چون با راهنمایم صحبت کردم من ترس از امنیت مالی ،و امنیت اجتماعی دارم کنترل و قضاوت میکنم  همین ترس ها باعث میشود که در زمان حال زندگی نکنم رهنمودهای راهنما که گوش دادم وبه اجرا گذاشتم آروم شدم
پاسخ
بله به صورت لذت طلبی و لذت جوییوسوسه خودمحوری زندگی بدون اصول روحانی و نداشتن بهبودی
پاسخ
بله به صورت وسوسه نسبت به کسان و چیزهاو مکان های مختلف.، به صورت رفتارها و عادات خودمحورانه که از خود نشان داده ام .، به صورت داشتن احساسات مختلف.به صورت تنبلی و شهوت رانی و استفاده از نواقص اخلاقی. به صورت ترسیدن و بیان نکردن احساسات واقعی و یا مشارکت صادقانه نکردن در جلسات و یا پیش راهنما. به صورت احساس کردن خلاء روحانی و بها دادن منفی به آن.
حکومت کردن بر اطرافیان. انجام ندادن مسئولیت های فردی. ماسک زدن و ناصادقی. نداشتن حق انتخاب و تصمیم گیری.لذت جوئ و دنبال روابط احساسی بودن. رعایت نکردن یار توپ و زمین بازی
پاسخ
بله بیماری من تا آخرعمر همراه من است وهیچ موقع عجله نمی کند وصبر کرده ومنتظر است که روزنه ای هرچندکوچک پیدا کرده وازآنجا به من حمله ورشود بخاطر همین است که همیشه باید فقط برای امروز زندگی کنیم و بایدبطور روزانه بانیروی برتر درارتباط بوده واز اوکمک بگیریم وهرروزه بایدازاصول برنامه پیروی کرده وباشرکت درجلسات کارکردقدم مطالعه نشریات سعی درپیداکردن راه های جدید برای مقابله با بیماری باشیم زیرا بیماری هرروز سعی می کنداز راه های مختلف و جدیدی برما غلبه کند
پاسخ
بیماری من معمولا اکثر اوقات در کمین است و نمی تونم بگم که بهبودی من دائمی است بیماری من با نرفتن به جلسه قدم کارنکردن ، وسوسه ، به دنبال شهرت و پول رفتن و افراط و تفریط و عادتهای معتادگونه می تواند فعال شود .اخیرا برای من بصورت افراط در کار کردن و همچنین نرفتن به جلسه می باشدو بهانه ام این است که درگیر کار هستم و این امر باعث شده که در رفتارم(خشم،رنجش،کنترل و قضاوت،مقایسه ،حسادت ، غیبت ، دروغگویی)  تغییراتی ایجاد بشه که باعث خسارت زدن به خودم و دیگران بشه و موجب حال بدی خودم میشم که هیچ رضایتی ازخودم ندارم.
پاسخ
سلام بله با یک جر وبحث ساده اعصاب من ملتهب می شود و تا ساعتها بعد از آن عصبی هستم دعا نمیکنم از نواقصم استفاده میکنم قضاوت کار من شده و گاهی اوقات گفتگوی ذهنی دارم خیال بافی میکنم جلسه نمیرم دنبال لذت طلبی ومصف نیکوتین هستم چشم چرانی میکنم و .............
پاسخ
سلام داریوش معتاد
ترس و نا امیدی
با وجود اینکه معمولا این مسائل به طور تقریبی در زندگی ام بر اساس شرایط مالی و درامد اتفاق می افتد و همیشه هم نیرویی برتر بوده و این مساله طول نکشیده و رفع شده.اما من چونکه توانایی درک نیرویی برتر در زندگی را کم و زیاد می کنم این مورد پیش میاد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر12
بله بوده است با پرخاشگری و رفتارهای خودمحورانه
پاسخ
سلام داریوش معتاد
بله.ترس از بی پولی.وقتی که حساب بانکی من کم میشه و بدهی بالا میره ترس دارم.و نا امیدی هم پشتش میاد.
پاسخ
باسلام محودتورکمن هستم یک معتاد 
پرخوری ، خرید لباس ولوازم غیر ضروری از روی وسوسه واجبار ، کشیدن قلیان وسیگار،رابطه جنسی افراطی ،ثروت اندوزی ،دزدی ، قمار ، مردم آزاری ، کلوپ بازی شبانه به صورت افراطی ، خودمشغولی وتوهم ، استفاده از نواقص اخلاقی به صورت عادت مثل : بددهنی ، قضاوت کردن ، کنترل کردن ، منفی نگری ، سواستفاده کردن و........ Heart        
پاسخ
باسلام
پرخوری ، خرید لباس ولوازم غیر ضروری از روی وسوسه واجبار ، کشیدن قلیان وسیگار،رابطه جنسی افراطی ،ثروت اندوزی ،دزدی ، قمار ، مردم آزاری ، کلوپ بازی شبانه به صورت افراطی ، خودمشغولی وتوهم ، استفاده از نواقص اخلاقی به صورت عادت مثل : بددهنی ، قضاوت کردن ، کنترل کردن ، منفی نگری ، سواستفاده کردن و........  Heart
پاسخ
در زمینهای مختلف زندگیم فعال می‌شود مثل: خودخواه وخودمحورمی شوم،واکنش نشان می‌دهم، رنجش پیدا می‌کنم ،آرامش خودرابه هم می‌زنم، افسرده می شوم، خشم سراغم می آید، ترسهایم زیادشده وبیماریم اجازه تصمیم گیری به من نمی‌دهد، نقش آدمهای موفق رابازی می‌کنم، تحمل انتقاد ندارم، غرورم بزرگ شده درانکاروتوجیح هستم نقش خودم راخیلی کمترمی بینم واز دیگران تراز می‌گیرم.
پاسخ
زمانیکه ما موفق می شویم استارت زده ، و ماشین بهبودی خود را روشن کنیم و آنرا بحرکت در آوریم ،
یکی از مهمترین ابزارهای که می تواند فرمان یا  رُل ماشین بهبودی ما را از انحراف خارج سازد و ما را به مسیر بهبودی باز گرداند همین سوال آسمانی است ،
 و لذا تا رسیدن به قدم دهم باید دفتری جداگانه فراهم کنیم و

هر شب و یا دست کم هفته ای یکبار به این سوال پاسخ بدهیم .
 بطور قطع این سوال ظرفیت هایی دارد که می تواند بهترین ابزار برای بهبودی ما باشد ،
اما به شرطی که این دفتر مهیا شود .

در واقع ما امروز در حال بناکردن و چیدن آجرهای دیوار بهبودی خود هستیم
 ولذا این سوال حُکم شاقول ما را دارد ،
بدیهیست معماری که شاقول نداشته باشد ، بعید نیست که دیوارش کج بالا برود .
 اما پیام این سوال این است که بیماری ما ، راهها و روزنه های زیادی دارد که می تواند از آن جناحین به روند بهبودی ما بتازد
 و لذا ما باید متوجه این روزانه ها باشیم تا حائلی باشد بین ما و لغزش
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، Shayan.y
سعید هستم معتاد

دیروز از ترس تغییر با مدیر بالا سری مستقیم خودم درگیر شدم
عصبانی شدم
ترسیده بودم
امنیت شغلیم رو به خطر انداختم
داشتم به درآمد خودم و خونواده آسیب می زدم
ارتباطم با نیروی برتر قطع شده بود
جلسه نرفتم
با راهنما تماس نداشتم
و اینها منو به شدت داشت به سمت
مثلث خودمشغولی می برد
 رنجش; عصبانیت; ترس
ولی باز خدا رو شکر
باز با مشارکت تو این سایت و خوندن فقط برای امروز 
آرامش عجیبی بهم دست داد
و ترس از تغییر کلا از بین رفت
خداوندا سپاس گزارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر12
بله به صورت پرخوری ناصادقی عصبانیت شوخی بی‌مورد بد دهنی وقتی در مدار بهبودی نیستم بیماری فعال است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9
(۱۴۰۰/۱۰/۱۴، ۰۸:۲۳ عصر)ابی9145 نوشته است:
بله به صورت پرخوری ناصادقی عصبانیت شوخی بی‌مورد بد دهنی وقتی در مدار بهبودی نیستم بیماری فعال است

(۱۴۰۰/۱۰/۱۴، ۰۸:۲۳ عصر)ابی9145 نوشته است:
(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۰:۰۰ عصر)admin.a نوشته است: سوال 2 : آیا اخیرا بیماری اعتیاد من فعال بوده است ؟  کوروش معتاد 
بیماری اعتیاد یک. چیزی هست ک در تمام روح روان سلول بدن من اجین شده... بیماری  بعضی اوقات میاد بادلباس روحانیت صافت میکنه میره خودت خبردار نمیشی.. بیماری اعتیاد راهی برای راهی ازش نیست فقط oof... on داره
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر14
سلام بله   یک تجربه را دریک موردخاص دههابارتجربه میکنم وهربار به دیوارمیخورم  واقعیتهایی برایم آشکار میشود  با احساسات وروانم بازی میشود اما باز هم هربار تکراراشتباه میکنم   واجازه میدم یه آدم مضخرف بادروغهاش ونقش بازی کردناش  بتونه روی من تاثیربدبزاره   با جر وبحث  روان من آشفته شودو تا ساعتها بعد از آن بهم ریخته  باشم وحال خوبی تجربه نکنم  اما زمانیکه باراهنما مشارکت میکنم آروم میشم وانرژی ازدست رفته م بابت تمامی دروغهایی که میشنوم بازیابی میشود  
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر 13 ، ناظر14
سوال 2 : آیا اخیرا بیماری اعتیاد من فعال بوده است ؟ به چه صورت؟(قدم اول)
نکته سوال اینه که امروزبعدقطع مصرف بیماری من به روش های متفاوتی فعال میشود.
و منظور از اخیرا یعنی این چند روز.
بیماری من شایدبعدمقطعی بشکل وسوسه مصرف نیاد ، اما فعالت آن در زمینه های دیگر نهایتا من را بسمت مصرف سوق میدهد.
من میتونم این سوال را هرروزازخودم بپرسم و فعالیت های بیماریم را رسد کنم .
امروز برای من بشکل تنبلی، عدم مسؤلیت پذیری ، استفاده از الگوهای رفتاری گذشته ، رنجش گرفتن فعال شده بود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر6 ، حـمـیـد ، ناظر14
نمیتونم درک درستی از این سوال داشته باشم پس جوابی ندارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
بیماری اعتیاد من اخیرا" بصورت بی تفاوتی نسبت به انجام مسؤلیتهای بهبودیم، و بی تفاوتی نسبت به انجام مسؤلیتهای محوله سرکارم ، بصورت ناسپاسی و عدم دیدن داشته هایم و نارضایتی از زندگی فعلیم فعال بوده و سطح توقع من رااز اطرافیان و جامعه بالا رفته و تنها اقرار و گرفتن ترازنامه و پر زنگ کردن اصول برنامه و مراقبه می تواند به من کمک کند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
بله عموماباافکارذهنی مخرب وسوسه هاترسهای درونی تفکرب رنجشها وانتقام نقشه کشی تصورات باطل بیماریم فعاله شایدبجدبتونم بگم من بیش ازاینکه دربین مردم واجتماع ودنیای واقعی زندگی کنم درذهنم زندگی میکنم باافکارووسوسه های جورواجورفعالیت بیماریم بصورت وسوسه درذهن استارت میخوره وبعدمن بکمک نواقص وباورهای مخرب بهش بال وپرمیدم ومثل تارعنکبوت توی دام خودساخته ذهنی اسیدمیشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، جعفر۲۱ ، یاسی ، راکی ، یثنا ، ناظر14
سلام

بله- بیشتر نگرانی برای آینده نامشخص است .البته یک سری اتفاقات امروزه هم رنجش هایی ایجاد کرده است که معمولا باید با راهنمای خود تماس بگیرم واو را در جریان قدم ها قرار دهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر14
بیماری من امروزه با نداشتن تحمل و صبر فعال شده است .23 روز پاکی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
بله من بعنوان یک معتاد یادرمسیربهبود هستم یا بیماری زمانهای که برای بهبود تلاش موثرنداشته باشم حتمن بابیماری زندگی میکنم مثلن امروز رفتن به گذشته وخودراسرزنش کردن وبعد مقایسه کردن خودبادیگران ودرون پرازترس وحس خودکم بینی پیداکردن ونتیجه میشود ازدست دادن زمان حال کم حوصله شدن وپنچرشدن خود به این صورت بیماریم فعال  شده
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
سلام..بیماری من سه جنبه داره.بااین حال من بیماری اعتیاددارم.پس فعال بودن بیماری تنها یک فکر یاوسوسه نیست.به عنوان مثال به صورت شهوت یا پرخوری ویاغیره فعال بوده. مکمل این سوال،سوال هفتمه که شکل وبروزشو میخواد ازمن.که چ جسمی چ روحی و روانی چطوربرمن تاثیرگذاشته رو جواب میدم. این سوال برای من ازین لحاظ مهمه که سخت نگرفتن برنامه روهم بهم یاد آوری میکنه. که فکری ب سرم زد نشانه فعال بودن بیماری من نیست فقط درحدیک وسوسه ویافکربوده امابایدباراهنمایا دوست بهبودی یاتوجلسه مشارکت کرد.
پاسخ
بله هرزمانی که افکارمن ازحدومرزقدمهاوسنتهاخارج
شودوفرمول فقط برای امروزورعایت نکنم مسلماافکارم
ازحدتعادل وبرنامه منحرف وبیماری فعال میشه
بصورت ترافیک فکری خودخوری فکرانتقام توهمات ترس ازاینده
رنجش قضاوتهاوپیش داریهای ذهنی قصاص قبل
ازجنایت وهرانچه که وسوسه راتولیدوگسترش بده
رادرذهنم خواهم داشت
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، راکی ، ناظر10 ، یثنا ، ناظر14
درود

نگرانی برای اینده ام و نیز مشکلات احساسیعدم توانایی در کنترل رفتارهایم....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
کنترل و قضاوت وسوسه شهوت استفاده از کلمات رکیک و زشت بی احترامی مسخره  کردن دیگران حق خوری نسبت به فرزندان بی ارزش شدن به جسم خود ،خود ارضایی،حیله بیماری اعتیاد من در رابطه با زناشویی با همسر خود نیز رحوع میکند وادار به استفاده از ابزار های تاخیری می اندازد این یک از فعالیت های بیماری اعتیاد است احساس توانایی کردن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر6 ، ناظر14
سوال 2 : آیا اخیرا بیماری اعتیاد من فعال بوده است ؟ به چه صورت؟(قدم۱)
خیـر،تا چندوقت پیش بیماریم با شکل هایی بغییرمصرف فعال بود اما من امروز با کارکرد دوازده قدم،گرفتن تراز روزانه ،دعاومراقبه باخداوند و تماس باراهنما وهمچنین شرکت مرتب درجلسات اجازه فعالیت به بیماریم را ندادم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6 ، ناظر14
بلی . 
در زمان مصرف با مصرف مواد مخدر خیلی از نقص ها و شاخه های بیماری ما سرکوب میشد اما امروز که اجبار در مصرف نداریم بع صورت های 
تنبلی ، بی تفاوتی ، افراط و تفریط در رفتارهای روزمره مثل صحبت کردن ، غذا خوردن ، ارتباط با افراد جامعه  خود را بروز می دهند که در صورت عدم کنترل به واسطه کارکرد قدم ، خدمت ، حضور در جلسات و مشارکت بسیار مخرب تر از مصرف مواد خود را بروز می دهند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر6 ، ناظر14
 سلام
بله. خشم و پر خواشگری که در عجول بودن بیشتر شده و صبر را از دست داده ام. قضاوت نیز در دوره ای من را ازار می دهد. ترس و عدم توانایی در درک احساسات...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر6 ، ناظر14
وسوسه برام همیشه فعاله انگارتوذهنم دایم افکارواحساسات وخاطرات مرورمیشه بی خودی رنجش مرورمیکنم توکلم انتقام میگیرم خشمگین میشم خودازاری میکنم توذهنم خودمودیگرانومیکوبم میرم توتوهم حواسم بجایی که بایدنیست وکلاتولحظه نیستم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، یثنا ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، ناظر14
امیر معتاد
این سوال می‌خواد بدونم که من امروز تا چه حدی مراقب خودم رفتارم هستم و آیا تشخیص میدم که عملی که اخیراً انجام داده‌ام از روی بیماری بوده یا نه
و هدف اینه که من متوجه باشم یا به قول کتاب هوشیارانه زندگی کنم
من وقتی که پاکم و اون روحانیت پاکی در وجودم هست مطمئنم اگه عملی انجام بدم و اون کار منو مجبور کنه که به خودم رجوع کنم با راهنمام تماس بگیرم و چگونگی دقیقشو در میون بذارم یقیناً یک ناهنجاری در وجود من بوده و این ناهنجاری حتماً از نواقص اخلاقی به وجود میاد
بیماری من وقتی فعاله که از روی نقصی عمل کنم خودخواهی خودمحوری و به دنبال اون انکار رفتارم
این‌ها چیزاییه که نشون میده بیماری من فعال بوده
تنبلی و بی‌حوصلگی و عدم مسئولیت پذیری معمولاً زیربنای این رفتارهای منه
مهم اینه که من درک کنم امروز رین راه برای من تنها راه حل ممکن برنامه بهبودی هست و اون چیزی که منو مشغول این فعالیت می‌کنه کارکرد قدم‌های ۱۲ گانه است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، ناظر14
بله امروزدرگیرخاطرات بدگذشته هستم تولحظه نیستم بارنجشهاودلخوریها
طی میکنم ازدرون خشمگین وعصبانیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، ناظر6 ، حـمـیـد ، ناظر14
درمقایسه بیماریم بادیگران واقعیت بیماری خودرا پنهان می کنم.

شدت بیماری وسرعت بهبودی مابادیگران
متفاوت است ومن بامقایسه شروع به قضاوت می کنم وازنظرروانی روی من تاثیر می گذاردوخود به خود دچاراحساس خود بزرگ بینی یاکوچک بینی  شده وباقضاوت کردن  ازخودم
فاصله میگیرم وانکارم بیشترشده ودچارخودآذاری میگردم . (نبودفروتنی )

مثلا :برای خدمت کردن ویافرارازخدمت خودم رابادیگران مقایسه می کنم ومی گویم من بیماریم ازدیگران شدیدترویاکمتراست. 

وقتی که من میگویم فلانی بیماریاخیلی بیماراست یعنی درحال انکارم درهرصورت بیماری بیماری هست وهیچ تفاوتی دراصل ماجرا ایجادنمیکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد ، ناظر14
.....*اصل اساسی گمنامي باعث می شود تا معتادان بدون ترس از ممانعت های اجتماعی و قانونی در جلسات شركت كنند اين برای معتادی كه قصد دارد برای اولين بار در جلسات شركت كند مساله مهمی است همچنين گمنامی فضای يكسانی و مساوات را در جلسات به وجود آورده و اين اطمينان را ايجاد می كند كه هيچ فرد يا شرايطی مهمتر از پيام بهبودی كه در قالب مشاركت مطرح می شود نيست*

برگه خواندنی منبعی در خدمت اجتماع
پاسخ
بله چندوقتیه بیماریم بصورت بی حوصلگی ورنجش پذیری فعال شده تازگیهاشدیدابهم برمیخوره ودلم میخادتنهاباشم حوصله خودمودیگرانوندارم وادمهاوصداهاخیلی زودبرام تکراری میشن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حبیب ۶۶۶ ، ناظر14
بله امروز بیماری من در افراط و تفریط فعال پرخوری افراط در سکس دنبال یک عامل بیرونی برای آروم کردن درونم نداشتن پذیرش نداشتن ارتباط موثر با راهنما در کل بیماری من امروز از تمام نواقص من استفاده میکنه تا بتونه من به گذشته برگردون
پاسخ
بله.. حسرت خوردن درباره چيزهايی که در گذشته از دست داده ام ، ناديده گرفتن حق و حقوق خانواده، قضاوت کردن در مورد ديگران، کنترل کردن ديگران، تاييد طلبی ، خود کم بينی، رنجش از خانواده، وسوسه، و نواقص ديگر ... نشان از فعال بودن بيماری اعتياد من دارد!!..
در واقع بيماری هميشه با من است و از طريق حواس پنج گانه با من حرف می زند و تنها پادزهر آن برگشت به برنامه و مشارکت کردن آن و رعايت اصول روحانی است !!.
پاسخ
اخیرا به این صورت که داشته های خودم را نمی تونم ببینم و ناسپاسی می کنم از بیماری اعتیاد دارم استفاده میکنم اما شهامت اقرار به راهنما را ندارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14
بله بیماری ام هر روز فعال است
امروز خودمو مقایسه کردم با دیگران
ترس از آینده دارم از اینکه رشد نکنم
ترس از آبرو ریزی دارم بخاطر کارهایی که در دوران مصرف انجام داده ام
رنجش دارم از اعضای خانواده ام

با راهنما ارتباط ندارم
اصول انجمن رو رعایت نمیکنم
امیدم کم شده
بی حوصله وتنبل شده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
بله توذهنم همیشه پرحرفه پرترسه همیشه یوسوسه داره باهام حرف میزنه دلخورم ازخودمودنیا رنجشهاوترسهاتوذهنم انبارشدن توکلم باخودم حرف میزنم ونقشه میکشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
بله زودرنج سریع برام میادروزتاشب وسوسه های گوناگون توذهنمه وانگارتوکلم خودم با خودم می جنگم و حرف میزمم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر۱۶ ، ناظر۴ ، ناظر14
بله چه فعالیتشوبفهمم چه نفهمم دایم این بیماری بشکل افکارمغزی احساسات ووسوسه های دردرونم فعالیت دارد اخیرابصورت بی تفاوتی بی حوصلگی ومیل بتنهایی درمن فعالیت دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر10 ، حـمـیـد ، Reza.z1362 ، ناظر۴ ، ناظر14 ، ناظر۱۶
 بله
نگران آینده بودن و ترس هایی که بابت بیماری پسرم بوجود آمده است...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر10 ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۱۶ ، حـمـیـد
بیماری من آتش زیر خاکستر است ودر مقابل من آهسته و آرام شروع به فعالیت کرده وکم کم قدرت میگیرد .در جلسه وهنگام خواندن چرا اینجا هستیم نکته ای قابل توجه برایم این است که میگویم //   ما افرادى بیمار هستیم و از بیماریى رنج برده‌ایم که درمان شناخته شده اى ندارد. اما به هر حال می توان آن را در نقطه اى از فعالیت باز داشت .....//        

پس بیماری من با پرهیز از مصرف مواد توقف کرده وبا آن وسعت مصرف وخسارت نیروی بزرگی را ذخیره کرده و برای به حرکت در آمدن   از طریق زیر و رو کردن افکار واحساسات و روحیه و روان من نسبت به نقصهایم وفراموشی بیماریم ودست آوردی که در شروع  پرهیز از مصرف داشتم فعالیت هایی آرام یا شدید میکند وبا تمام ابعاد بیماری که شناختم سعی در ایجاد وسوسه برای دست برداشتنم از روی ترمز بیماری وپا گذاشتن روی پدال مصرف نقصها وسرعت گرفتن جهت مصرف مواد دارد و قدرت هر گونه تفکر و اراده ای را از من دور میکند

بیماری من آتش زیر خاکستر است ودر مقابل من آهسته و آرام شروع به فعالیت کرده وکم کم قدرت میگیرد .در جلسه وهنگام خواندن چرا اینجا هستیم نکته ای قابل توجه برایم این است که میگویم //   ما افرادى بیمار هستیم و از بیماریى رنج بردهایم که درمان شناخته شدهاى ندارد. اما به هر حال مىتوان آن را در نقطهاى از فعالیت باز داشت .....//        

پس بیماری من با پرهیز از مصرف مواد توقف کرده وبا آن وسعت مصرف وخسارت نیروی بزرگی را ذخیره کرده و برای به حرکت در آمدن   از طریق زیر و رو کردن افکار واحساسات و روحیه و روان من نسبت به نقصهایم وفراموشی بیماریم ودست آوردی که در شروع  پرهیز از مصرف داشتم فعالیت هایی آرام یا شدید میکند وبا تمام ابعاد بیماری که شناختم سعی در ایجاد وسوسه برای دست برداشتنم از روی ترمز بیماری وپا گذاشتن روی پدال مصرف نقصها وسرعت گرفتن جهت مصرف مواد دارد و قدرت هر گونه تفکر و اراده ای را از من دور میکند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر20 ، ناظر۴ ، ناظر14 ، ناظر9 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان