امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
سؤال 3- آیا تمام اعضای کمیته خدمات ناحیه شما مسئولیت قابل توجهی در قبال خدمات NA که د
#1
سؤال 3- آیا تمام اعضای کمیته خدمات ناحیه شما مسئولیت قابل توجهی در قبال خدمات NA که در ناحیه شما ارائه می‌شود، دارند؟ آیا تمام اعضاء یک کمیته فرعی مسئولیت قابل توجهی در مورد تصمیمات و کارهای ان کمیته فرعی را تحمل می‌کنند؟ آیا تفاوتی بین حضور و شرکا اعضاء کمیته خدمات ناحیه (هیئت نمایندگان) در جلسات آن کمیته با حضور و شرکت اعضاء یک کمیته فرعی در جلسات آن کمیته وجود دارد؟ چرا یا چرا نه؟
پاسخ
#2
 3- آیا تمام اعضای کمیته خدمات ناحیه شما مسئولیت قابل توجهی در قبال خدمات NA که د
بله تمامی خدمتها در NA قابل ستایش و شکرگزاری هستن و البته مهم چون تمامی خدمتها در مقابله مرگ وزندگی افراد مسئولیت دارند؛ بله چون مسئولیت یعنی قبول درست هر خدمت پس مهم وحیاطی میباشد؛ خیر تفاوتی وجود ندارد چون انجام هر خدمت باید برنامه ریزی شود قبول مسئولیت شود وبطور صحیح انجام شود شاید تفاوت کوچکی فقط داشتن رأی وجدان میباشد؛ بله نماینده وعدل بدل به عنوان بازوهای کمیته فرعی در ارائه خدمات کمیته فرعی فعال میباشد بله من وقتی در کمیته فرعی عضوءمیشوم به عنوان بازو قسمتی از کار آن کمیته فرعی را انجام می‌دهم یعنی تفاوت بگزاری هیئت نماینده گان با یک درون کمیته ای چیست در هیئت نماینده گان مسئولین اداری موضف به ارائه گزارش دادن پیش نهادات جدید و پاسخ به نماینده گان گروهی می‌باشند اما حق رأی ندارند ولی در فرآینده تصمیم سازی شرکت می‌کنندامادر کمیته‌های فرعی تمام اعضا حق رأی دارن۰

[تصویر: postbit_pm.gif] [تصویر: postbit_find.gif]
[تصویر: postbit_delete.gif] [تصویر: postbit_quote.gif] [تصویر: postbit_multiquote.gif] [تصویر: postbit_report.gif]

 
« قدیمی تر | تازه‌ تر »

[تصویر: newreply.gif] 
پاسخ
 سپاس شده توسط shapor z ، حـمـیـد
#3
کلیه خدمتگزاران کمیته‌های فرعی در مقابل خدمت خود مسئولیت قابل توجهی دارند و در فرآیند تقسیمات شرکت می‌کنند. ولی در رأی‌گیریها فقط رأی‌گیری به عهده نمایندگان و رابطین می‌باشد. - اعضای خدمتگزار باید با تعهد و مسئولیت‌پذیری در مقابل کسانیکه که با آنها خدمت میکنند نقطه پاسخگویی داشته باشند کمیته‌ها باید به مشکلات و ایده‌های سازنده وجدان‌های گرفته شده تصمیم باشند و بعنوان یک خدمتگزار در جلسات مشارکت کنند نه فقط حضور فیزیکی داشته باشند.

– 1- اعضای کمیته‌های فرعی باید در جلسات درون کمیته‌ای ناحیه شکرت کنند کمیته فرعی طبق مفهوم پنجم می‌بایست اساسنامه تنظیم کند کمیته‌ای فرعی فقط می‌توانند در مورد اختیارات آن کمیته شرکت کند ولی نمایندگان بین گروه و رابطین حق اظهار نظر بر روی کمیته ها را دارند.

2- تمامی اعضای یک کمیته فرعی میتوانند در فرایند تصمیم‌گیری شرکت کنند.

3-مفهوم‌اش این است که راهی برای بکار بردن اصل وجدان گروه هموار شود.

4-تفاوت بین حضور و شرکت خدمتگزاران یک کمیته فرعی در جلسه درون کمیته‌ای با شرکت در جلسات هیئت نمایندگان وجود دارد در هیئت نمایندگان وجدان گروهی پشت همه مسئولین است اما در کمیته فرعی وجدان فقط پشت مسئول آن کمیته است.

5-ویژگی‌های یک خدمتگزار هنگام انتخاب باید مورد توجه و دقت قرار گیرد باین صورت اختیارات لازم جهت انجام آن خدمت باو داده میشود تا آزادی عمل در حین پاسخگویی را داشته باشد.
پاسخ
#4
خدمات در NA کوششی گروهی است . نمایندگان خدماتی ما و نیز دیگر خدمت گزاران مورد اعتماد ما همگی ، در برابر انجمن NA در کل مسئول هستند . شرکت و حضور هر یک از اعضاء ارزش بسیار دارد ، چون ما خواستار بیان وجدان گروهی جامع در کل هستیم.

مقررات خاصی برای به کارگیری مفهوم شرکت و حضور ، در شرایط مختلف وجود ندارد . در یک فضای آکنده از عشق ، احترام متقابل ، مباحثه رک و باز هر عضو از کمیته خدماتی بر روی هر یک از این مسائل به راحتی تصمیم می گیرد .

در موارد مهم که بر گروه ها اثر می گذارد ، کمیته خدماتی مستقیما از گروه ها درخواست راهنمائی می کند . اگر چه در اکثر موارد کمیته خدماتی از اختیار واگذار شده جهت انجام مسئولیت های محوله از طرف گروه ، استفاده می کند و مسائل را در جلسات خدماتی به نحو معمول رتق و فتق می کند.

اصل روحانی گمنامی در NA ، اساس و بنیاد مفهوم هفتم است . این اصل انجمن ما را به سوئی سوق می دهد که برای فعالیت هر عضو در خدمات NA اهمیت قائل شویم . مفهوم هفتم با اصرار بر هم سنگ بودن نظرات هر عضو ، اصل روحانی گمنامی را اعمال می کند . اگر چه ممکن است ما در همه تصمیم گیری هایی که در انجمن می شود شرکت نکنیم ، ولی همه ما حق شرکت کامل و برابر در تصمیم گیری های کمیته ای که در آن عضو هستیم را داریم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر11 ، حـمـیـد
#5
بله. بله. بله – کلیه خدمتگزاران کمیته‌های فرعی در مقابل خدمت خود مسئولیت قابل توجهی دارند و در فرآیند تقسیمات شرکت می‌کنند. ولی در رأی‌گیریها فقط رأی‌گیری به عهده نمایندگان و رابطین می‌باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#6
بله تمامی اعضایی که با رأى وجدان گروهها انتخاب میشوند و ساختار را تشکیل میدهند مسئولیت سنگینی در قبال نوع خدمات و حمایت از آن را دارند . نمایندگان بایستی در این کمیته های فرعی شرکت کنند تا به نوعی رأی وجدان گروهی تک تک اعضا گروه در این کمیته ها مد نظر قرار گیرد . خدمات در کوشش گروهی است و با توجه به اصول قدمها و سنتها و مفاهیم همه اعضاء هیئت مسئولند و در وجدان گروه دخیل هستند اما پاسخگویی به عهده یک نفر میباشد . تمامی اعضاء یک کمیته فرعی در قبال مسئولیتی که دارند برابرند اما پاسخگویی با یکنفر میباشد مثل کمیته کارگاهها ، آدرس جلسات ، اطلاع رسانی ، چیپ و سکه . خیر . در هیأت نمایندگان فرقی در شرکت کردن ندارند اما از نظر رأي دادن فرق دارند ، اعضاء کمیته فرعی حق رأی ندارند اما در شکل گیری وجدان و فهم گروهی همه یکسان هستند و فقط تفاوت در تصمیم گیریها میباشد اما نمایندگان گروهها حق رأی دارند . در کمیته های اصلی پروسه تصمیم گیری وجود دارد به دلیل وجدان گروههای موجود ولی در کمیته های فرعی تصمیم گیرنده نهایی مسئول کمیته میباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#7
مفهوم و منظور این سوال اینه که کادر اداری میتونه در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی به کمیته یا ناحیه که خدمت میکنه شرکت کنه و نظرش رو بگه و جزعی ازز راه حل باشه .ولی در رای گیری حق نداره .و یا در مورد پرسش از خدمتگزاران دوره میز فقط میتونه سوالی رو بپرسه که تداخل بین خدمت خودش و دیگر خدمتگزار کادر رخ داده
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#8
سلام
بله همه اعضاء خدماتی در اجرای کیفیت خدمات نقش دارند و با نظر و مشورت همه است که یک وجدان شکل می گیرد.خدمات در انجمن بالا و پایین ندارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#9
سلام

انجمن معتادان گمنام مختص شخص یا افراد خاص نیست.تمام اعضاء انجمن معتادان گمنام می توانند در فرایندها شرکت کنند ودر مقابل رساندن پیام تمام اعضاء انجمن معتادان گمنام مسئولیت قابل توجه دارند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
#10
درسطح هیئت نمایندگان و ناحیه تک تک اعضای تشکیل دهنده آن سطح در فرایند تصمیم گیری حضور و شرکت دارندورای تک تک اعضا وجدان گروه  را مشخص میکندامادرکمیته های فرعی  اعضای تشکیل دهنده آن کمیته درفرایندشرکت میکنندونقطه نظرات و پیشنهادات خودراارائه میدهندامادرنهایت تصمیم گیری درامورداخلی یک کمیته مسئول کمیته است میبایست درقبال مسئولیت پاسخگوباشددربعضی مواقع حق رآی به همه داده میشود ولی در کمیته های فرعی پروسه تصمیم گیری با تشخیص مسئول کمیته است کمیته های اصلی طبق وجدان گروه عمل میکنند که نمایندگان حق رآی دارند ولی بقیه اعضا حق رآی ندارند حق پیشنهاددارندتایید پیشنهاد مخالف ناموافق را دارند
همه اعضا باتوجه به دوازده قدم دوازده سنت درفرایندتصمیم گیری ها مسئولند میبایست به مسائل توجه کنند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان