امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1- وجدان گروه کاملاً آگاه یک وجدان گروه مؤثر خواهد بود. چرا مهم است که حتماً مطمئن شو
1- وجدان گروه کاملاً آگاه یک وجدان گروه مؤثر خواهد بود. چرا مهم است که حتماً مطمئن شویم که همه نقطه نظرات بررسی شده، قبل از این که تصمیمی در مورد خدمات بگیریم؟
پاسخ
- وجدان گروه کاملاً آگاه یک وجدان گروه مؤثر خواهد بود. چرا مهم است که حتماً مطمئن شو
به ماآموخته اندکه قبل ازتصمیم گیریهای مهم وحساس قضاوت خودرادر برابرافکاردیگران ارزیابی کنیم تجربه به مانشان داده که افکاری که با ما موافق نیستندبیشتراز همه به شنیدنشان نیاز داریم هنگام تصمیم گیری گروهاهیأتهای خدماتی وکمیته های مابایست فعالانه خواستارتمامی نقطه نظرات موجودباشندوجدان گروهی مؤثریک وجدان گروهی کاملا آگاه است؛ این مفهوم به ما نمیگویدکه یک مخالف یاسازناهمگونه دائمی باشیم وبه اکثریت هرچیزی که موافق دارد ما مخالفت کنیم بلکه به مامیگویدمسئول هستیم که افکار و وجدانمان رابادیگراعضادرمیان بگزاریم و به دقت موضع وموقعیت خودراتشریح کنیم وبه همان دقت به موضع وموقعیت دیگران گوش فرا دهیم؛ چون در کل به انجمن لطمه می‌خوردو روی کلNA تعثیرداردباید درگروهاآنقدردر موردمسائل بحث

کنیدتاگروه به آن فهم ودرک برسدوبعددرمورد آن تصمیمی بگیریم ما باید قبل از هرتصمیمی نظرات همه و ایده گروهارابشنویم۰

پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ALI.JAFAR ، ناظر10
بله، چون به ما كمک می كند اطلاعات جديدی در مورد موضوع مورد بحث بدست آوريم و از جوانب مختلف موضوع را بررسی كنيم كه باعث بالا رفتن آگاهی ما می شود و اين آگاهی مانع قضاوت ما می شود و گروه را از گرفتن تصميمات ناآگاهانه و عجولانه باز می دارد و از ايدهای جديد دعوت می شود تا وجدان گروهی موثری شكل بگيرد هرج و مرج كمتر شده و مانع جر و بحث و دوباره كاری می شود و وقت و منابع مان هدر نمی رود و ساختار ما حكومتی نمی شود و انجمن را در برابر نتايج تصميمات ناآگاهانه قرار نمی دهيم و به ما شهامت به زبان آوردن و شنيدن حرفهای اعضاء را می دهد (مخالف) تا راهنمايی شويم و وجدان گروهی آگاه بر اساس شنيدن نظرا ت موافق و مخالف بدست می آيد، خدمات ما آسيب نمی بيند و به اعضاء بی احترامی نشده و ناديده گرفته نمی شوند اتحادمان حفظ می شود و از همه مهمتر از خواست و اراده خداوند در تصميم گيری و رساندن پيام و هدف اصلی استفاده می شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر10
بحث کردن با اشخاصی که با ما موافق هستند کاری آسان است . اما در بهبودی آموخته ایم که بهترین فکرهای ما ، لزوما بهترین راه حل و راهنمائی ممکن نیست . به ما آموخته اند که قبل از تصمیم گیری های مهم و حساس ، قضاوت خود را در برابر افکار دیگران ارزیابی کنیم .

تجربه ما نشان داده است افکار کسانی که با ما موافق نیستند ، اغلب همانی است که بیشتر از همه به شنیدنش نیاز داریم . مفهوم نهم این بعد از بهبودی ما را در محیط خدماتی به کار می گیرد. هنگام تصمیم گیری ، گروه ها ، هیات های خدماتی و کمیته های ما بایست فعالانه خواستار تمامی نقطه نظرات موجود باشند.

وجدان گروهی موثر ، یک وجدان گروهی کاملا آگاه است . مفهوم نهم وسیله ای است که به ما کمک می کند تا مطمئن شویم وجدان گروهی ما تا حد امکان بخوبی آگاه است. در صورت هر گونه بحثی همیشه وسوسه نادیده گرفتن اعضاء مختلف وجود دارد ، بخصوص اگر اکثریت بزرگی از اعضا مثل یکدیگر فکر کنند .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر6 ، ALI.JAFAR ، ناظر10
برای جلوگیری از اشتباه رفتن راه

از طریق نماینده بین گروه، از طریق تماس با خدمتگزاران کمیته خدماتی – از طریق شرکت در کمیته خدماتی و اظهار نظر مستقیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6 ، ناظر10
هیچ کس به تنهایی قادر به درک خواست خداوند نمیباشد . در کار گروهی باید این نکته را در نظر گرفت که تک تک اعضا حق بازگو کردن نظرات و پیشنهادات را دارند و می بایست تمام نظرات بدون در نظر گرفتن شخصیت و یا سن پاکی را در نظر گرفت . مشارکت و کار گروهی فضای لازم برای دیدن یک مسئله و تصمیم را از زوايا مختلف فراهم میکند ، بهتر است قبل از گیری گروه به اتفاق نظر رسیده باشد چون ممکن است نظراتی که بازگو با بررسی نشده باشد برای پیشبرد هدف گروه موثرتر باشد . وجدان آگاه وقتی شکل میگیرد که نظر موافق و مخالف بازگو شود و مورد بررسی قرار گیرد . رسیدن به فهم مشترک از ایجاد اختلاف و دلخوری و حاشیه جلوگیری میکند . داشتن شهامت بیان نقطه نظرات خود و شهامت گوش کردن به حرف مخالف ، چون برنامه به ما آموخته که حرفهای مخالف اغلب همان است که بیشتر از همه به شنیدنش نیاز داریم . بررسی و شنیدن نقطه نظرات دیگران کمک میکند که اعضا از دیدگاههای مختلف به موضوع نگاه کنند و از زوایای مختلفی موضوع را مورد ارزیابی قرار دهند چه بسا نظرات موافق و مخالف باعث دستیابی به اطلاعات جدید و تصویر درست و کامل از موضوع شده و گروه را از گرفتن تصمیمات عجولانه و نا آگاهانه باز دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، ناظر10
وجدان گروه آرمانی دارای دو شاخه مهم است.
آگاهی؛
اطلاع  از همه زوایا و روزنه های یک موضوع.
موثر ؛
شرکت دادن ٬نظر خواهی کردن از همه اعضا .
گاهی اعضای پیشکسوت دارای تجربه کافی و سازنده هستند و تنها پرسیدن نظر آنها موجب آگاهی ما از همه زوایا و ابعاد موضوع می گردد.
اما چه کسی می تواند ادعا کنند که چیزی جا نیفتاده باشد.
بنابراین برای اطمینان و قوت قلب باید از همه اعضا تجربه جمع آوری گردد.

اما  حتی فرض کنیم با تمام وجود مطمئن هستیم که اعضای پیشکسوت به همه ابعاد موضوع احاطه دارند. باز یک مسئله جا مانده است.
موثر بودن تصمیمات اخذ شده.
معمولا تجربه نشان می دهد شرکت همه اعضا در نظرسنجی موجب پویایی و نشاط و همکاری اعضا با همدیگر می گردد.
وقتی عده ای مورد همکاری قرار نمی گیرند ٬ آنها نیز تمایل کافی برای اجرای سازی تصمیم گرفته شده نخواهند داشت.
مسئولیت و تعهد اعضا وقتی به یک تصمیم قوی تر و نیرومند تر می گردد که اعضا حس کنند آنها در تصمیم گرفته شده شرکت موثر داشته اند.
پاسخ
سلام
گاهی ممکن است که یک نفر تجربه ایی را بدهد که اعضاء دیگر متوجه آن نبوده و در ان دقت نداشتند.حتی صدای تنها و مخالف.
پاسخ
برای اینکه فکر بکر ما ،ما را به درب های انجمن رساند ، امروز من بایست ازخودرأی و خودمحوری دست بکشم و فکر نکنم که فکرمن ازهمه بهتره ،و اینجادیگه بحث شخصیت هاکنارمیره ،ما میخایم یه وجدان قابل اتکا و وجدان کارآمد که مارادرادامه برنامه راهنمایی کنه بگیریم،لازمه هم یه قدم جلوبزارم یعنی ایده نظر وتجربه ام را بدم و هم یه قدم عقب بکشم و باگوش دادن فعال آن هم بدور از،قرض ورزی به صحبت های دیگران گوش بدم وباخاموش کردن صدای بیماریم آنجاست که میتونم بادرونم ارتباط،سالمی برقرارکنم و اجازه بدم کلمات من ازآن خداوند باشد نه خودمن  Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر6
سلام

در تصمیمات ممکن است که ما متوجه یک نکته نشویم واین نکات معمولا در ساختار خدماتی باعث دوباره کاری می شوند لذا لازم است همیشه قبل از تصمیم گیری همه نظرات را گوش داده باشیم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
وجدان گروهی کاملا این مزیت راداردکه از تصمیمات عجولانه ناآگاهانه جلوگیری میکند به ما کمک میکند تا مطمئن شویم وجدان گروهی ماتاحدالامکان به خوبی آگاه است وبه ما کمک میکند که خدمات مناسبی نبیندواینکه ناتمام نقطه نظرات را بشناسم واگرنقطه مبهمی وجودداشته باشدراجع به آن وارداتی وجدان گروه نشویم الان نقطه مبهم روشن و شفاف شود.زمانیکه مابه کلیه نظرات اعضاموافق و چه مخالف گوش ندهیم باعث میشود که از تجربیات گذشته یانظراعضای قدیمی رامرجعیت قرار بدهیم
مفهوم نهم به مایاداوری میکند که همیشه به صدای تنهاگوش کنیم چون نظر مخالف همیشه ویاخیلی وقتهاکمک میکندتاازتصمیمات عجولانه ناآگاهانه جلوگیری کنیم به ما کمک میکند به ساختارخدماتی خسارت وارد کنیم نقطه تاریک همیشه درنظرمخالف وجودداردجهت جلوگیری ازاین تصمیمات نااگاهانهوعجولانه و دعوت آزادیهای جدیدجهت مشارکت باید تمام نظرات هنگام تصمیم گیری بررسی شودمنظورازوجدان گروه کاملا آگاه یعنی وجدانی که نظرات مخالف را بررسی کند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

--وجدان گروه کاملاً آگاه یک وجدان گروه مؤثر خواهد بود. چرا مهم است که حتماً مطمئن شویم که همه نقطه نظرات بررسی شده، قبل از این که تصمیمی در مورد خدمات بگیریم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

--من باید متوجه باشم که به چه علتی باید وجدان بگیرم در فرایند تصمیم گیری شرکت نمایم.پس باید در مورد تصمیم می گیرم احساس مسئولیت نمایم با اگاهی ونگاه به توضیحات ...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
سلام
برای این که اطمینان حاصل کنیم که در مورد موضوع قابل بحث به دقت فکر کرده باشیم و نتیجه مناسب را بگیریم باید به همه نظرها گوش داده شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
با سلام خدمت تمام همدرد ها که واقعا لیاقت پاکی را داشته اند و برای بدست اوردن ان تمام تلاش و خود را به کار گرفته اند حمیدم یک معتاد شاکر خداوند هستم که یک روز پاک دیگر را تجربه کرده ام دوستان هفت ماه که پاکم و خیلی خوب شروع کردم یه چند روزیه احساس میکنم که مواد مخدر در کمین من هست و میخواهد مرا دور بزند و ایا مشکل شرکت نکردن در جلسات است البته ترس از شرکت کردن در جلسات NA دارم فقط اگر تا امروز در راه بهبودی مانده ام اراده ی خودم و قدرت نیروی برتر بوده لطفا تجربیات خودتان را در اختیار من قرار بدهید
پاسخ
(۱۴۰۲/۴/۲، ۱۱:۲۲ صبح)حمید443 نوشته است: با سلام خدمت تمام همدرد ها که واقعا لیاقت پاکی را داشته اند و برای بدست اوردن ان تمام تلاش و خود را به کار گرفته اند حمیدم یک معتاد شاکر خداوند هستم که یک روز پاک دیگر را تجربه کرده ام دوستان هفت ماه که پاکم و خیلی خوب شروع کردم یه چند روزیه احساس میکنم که مواد مخدر در کمین من هست و میخواهد مرا دور بزند و ایا مشکل شرکت نکردن در جلسات است البته ترس از شرکت کردن در جلسات NA دارم فقط اگر تا امروز در راه بهبودی مانده ام اراده ی خودم و قدرت نیروی برتر بوده لطفا تجربیات خودتان را در اختیار من قرار بدهید
سلام دوست من، برای من بهبودی در جلسات معتادان گمنام اتفاق افتاد، من در جلسات چگونگی بکارگیری برنامه را فراگرفتم ، اگر فعلا از گمنامی ترس داری در جلسات شهردیگرشرکت کن ، میتونی بر روی همین سایت آدرس جلسات هر شهری را پیدا کنید .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان