امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سؤال 3- الف- چه زمانی، وقت مناسب بکارگیری مفهوم دهم می‌باشد؟ چه زمانی، وقت مناسبی نیس
سؤال 3- الف- چه زمانی، وقت مناسب بکارگیری مفهوم دهم می‌باشد؟ چه زمانی، وقت مناسبی نیست؟
پاسخ
سؤال 3- الف- چه زمانی، وقت مناسب بکارگیری مفهوم دهم می‌باشد؟ چه زمانی، وقت مناسبی نیس
الف:درموردآزارقرارگرفته باشیم‌؛ترازنامه گرفته باشیم؛ مشورت کرده باشیم دعاومراقبه کرده باشیم؛ باوجود کارهای قبلی آزردگی در من وجود داشته باشد‌؛
ب: زمانی که اجرائی شکایت منافع را به خطر بندازد من درجاای میتوانم استیناف بدهم که منافع مشترک در خطر باشد۰
پاسخ
زمانی كه به فرد ثابت شود حقی از او ضايع گرديده است و يا بی جهت به اعتبار و شهرت شخصی او تهمت بزنند و در نتيجه در انتخابات شكست بخورد و مراحل پيشنهادی مفهوم دهم مانند مشاركت با راهنما، نوشتن ترازنامه، دعا و مراقبه را انجام دهد و باز هم اعتقاد داشته باشد خسارتی وارد شد(وقت مناسب قبل از برگزاری جلسه بعدی ساختار و از طريق نامه نوشتن و درخواست بررسی هيئت يا كميته مورد نظر اين كار را انجام می دهيم)در موارد ديگر(زمانی كه خدمتگزار يا خدمت او مورد هجوم قرار بگيرد و يا به اشكال مختلف از خدمت او جلوگيری شود گمنامی فردی شكسته شود، بهبودی فردی به خطر بيافتد)
زمان نامناسب وقتی می باشد كه فضا متشنج و ناامن باشد، مفهوم دهم خسارت تازه ای به بار آورد، مفهوم نهم انجام شود، در جلسات بهبودی، در جلسه اداری كه طرف مقابل حضور نداشته باشد و در مورد او تصميم گيری شود و يا اقدامات(مشورت، ترازنامه، دعا و مراقبه)انجام نشود، از روی بيماری و نواقص تصميم گيری كنيم، راهنما اجازه ندهد، زمان زيادی از واقعه گذشته باشد، به اتحاد ما لطمه بزند زمان مناسبی برای انجام مفهوم 10 نمی باشد چون احترام و دوستی از بين می رود و به تمام نقطه نظرات رسيدگی نمی شود
پاسخ
هرگاه درخدمات خوداحساس کنم که حقی ازمن ضایع شده اول باراهنمای خودموضوع را به مشارکت می گذارم
سپس ترازگرفته ونقش خودراتوسط رهنمای خوددراورده وبعدازان دعاومراقبه انجام می دهم وبعددرخواست
استیناف ازهیعت خود جهت خسارتی که به من واردشده می کنم وپس ازرسیدگی نتیجه را می پذیرم این می شود
احترام متقابل
پاسخ
1- مورد آزار قرار گرفته باشیم 2-ترازنامه گرفته باشیم 3-مشورت کرده باشیم 4-دعا و مراقبه کرده باشیم 5-با وجود کارهای فوق آزردگی در من وجود داشته باشد.
ب- زمانی که اجرای مفهوم دهم (شکایت شخصی) باعث به خطر افتادن منافع مشترک شود.
پاسخ
وقتی با غرایز شخصی و مغرضانه با خدمتگزار رفتار میشود ، زمانی که باعث خسارت و بد رفتاری با خدمتگزار مورد اعتماد میشود ، وقتی که لطمه میخورم و ترور شخصیتی میشوم ، زمانی که برایم ثابت شده که در حقم اجحاف شده ، زمانی که گمنامی فردی شکسته شده ، هر زمان که در صورت عدم حضور یک مسئول در رابطه با مسئولیت وی تصمیم گیری شود بدون اینکه اظهارات او شنیده شود . سپس باید تراز بگیرم و به سهم و نقش خودم پی ببرم ، با راهنمایم مشورت کنم ، دعا و مراقبه کنم ، اجازه فکر کردن بیشتر به خودم و گروه بدهم ، وقتی به تعادل نسبی و رسیدم میتوانم مفهوم دهم را بکار گیرم . نامناسب : زمانی که هنوز عصبانی هستم و با خودم و دیگران در جنگ هستم ، زمانی که هنوز سهم و نقش خود را نمیدانم و هنوز در غرایز شخصی هستم و با بیماری ام درگیر هستم و بدون مشورت کردن و درخواست راهنمایی به خواهم احساساتی تصمیم بگیرم
پاسخ
سلام
--راهنما بهترین شخص برای کمک گرفتن و این که چگونه این مفهوم اجرای کنیم.تراز گرفتن از خودم.مشورت کردن با یک نفر دیگر و درخواست راهنمایی از نیروی برتر.زمان نامناسب وقتی است که از روی رنجش و کینه و یا به قصد تفهیم باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آرین ی
سؤال 3- الف- چه زمانی، وقت مناسب بکارگیری مفهوم دهم می‌باشد؟ چه زمانی، وقت مناسبی نیست؟(مفهوم ده)
زمانی که قصد ونیتم رابررسی کرده باشم، زمانی که برای انجام این کار دعاکرده باشم و خاست خدا را در نظر گرفته باشم، زمانی که تراز خودم را باصداقت کامل میگیرم ، زمانی که از مشورت راهنما و آگاهی از اساس نامه خدماتی برخوردار باشم ، زمانی که منافع ان ای در کل را در نظر گرفته باشم، زمانی که در قید و بند خودخواهی و تکبر و رنجش و ترس نباشم ،
در این زمانها با صبر و فروتنی و همچنین دوباره دعا کردن مسأله مورد نظر را در متنی آماده کرده و آن را به شورای آن صحن خدماتی ارسال میکنم و برای نتیجه اصرار و پافشاری نمیکنم و همچنان خودم را تسلیم آن وجدان گرفته شده میدانم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

بر اساس اصول انجمن هر زمان که به دنبال احقاق حقی هستیم بهترین زمان است که معمولا تراز خدماتی نیز گرفته ایم وبا راهنمای خود مشورت کرده ایم. ودر زمانی که به دنبال تلافی کردن هستیم بدترین موقع است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
پس از مشورت کردن باراهنمانوشتن ترازنامه صادقانه ودعاومراقبه کردن.اگرقانع نشدم درآن جلسه درخواست دادخواهی میکنم و این مفهوم رابه کارمیگیرم.این امررامیتوانم بصورت شخصی هم دنبال کنم با تنظیم یک دادخواست و مراجعه به کمیته  مربوطه موضوع و موقعیت انراتشریح میکنم تابه آن رسیدگی شود.زمانیکه هیچکدام از شرایط بالا که همان مشورت ترازنامه دعامراقبه است را انجام نداده باشم آنوقت مناسبی نیست زمانیکه درحین خدمت به آزادی فردی و بهبودی شخصی ابرووشخصیتم لطمه خورده خودشه دار شده و اطمینان حاصل کنم که در حق من اعجاب شده زمانیکه خودمحورانه و احساسی فکر کنم زمان مناسبی نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام
-----------------------
-معمولا زمانی که اصول روحانی را در این مساله در نظر گرفته ایم وتراز خود را گرفته ام.
-بدترین موقع زمانی که از روی رنجش بخواهیم کاری را انجام دهیم وبه دنبال تلافی باشیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حـمـیـد
سلام

-موقع مناسب زمانی است که اهانت شده باشد
نوشتن تراز بهبودی - مشورت با راهنما- تجربه گرفتن از اعضاء قدیمی تر خدماتی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان