امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1 : امروز من به چه چیزهای امید دارم ؟
 امید 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، سارا23 ، ناظر9 ، ناظر14
نگاه امروز من این مثبت ترین و قشنگترین سوال است چون من همیشه به چیزهای خوب امید دارم .مثل آرامش.تعادل.سلامتی.پولداری.شادی.زیبایی.موفق بودن.اعتمادبه نفس.و هرچه که خوب ومثبت است .و تا حدی هم به آنها رسیده ام و در مسیر رشد و بهبودی هستم به نظر من زندگی زیبا خواهد بود با امید
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، ناظر11 ، سارا23 ، ناظر6 ، ناظر9 ، آرین ی ، ناظر10 ، ناظر۳ ، ناظر14
به اینکه پاک می مانم به اینکه با کارکرد قدم ها تغییرات اساسی و بنیادین در باورها و اعتقادات ناسالم من شکل می گیرد امید به ایجاد رابطه ای سالم و کارامد با نیروی برترم که باعث تحول زندگی ام میشود امید به یافتن ارامش امید به از بین رفتن خلاء ها و وسوسه ها امید به اینکه معتادان گمنام برای من کار می کند و مهمترین امید من که پیام سوال نیز هست اینکه امید دارم که نیروی برتر از خودم سلامت عقل را به من باز گرداند -
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، داراب م ، admin.a ، Saghar d ، ssaeedg ، سارا23 ، ناظر9 ، ناظر10 ، ناظر۳ ، ناظر14
امید به اینکه انجمن معتادان گمنام برای انکار میکند کارکرد قدم ها تغییرات اساسی در باورها و اعتقادات من ایجاد می شوند امید به راه تازه‌ای برای زندگی و رهایی از ناامیدی و از همه مهم تر امید به نیروی برتر و مهربان که درکش می کنم آفرین
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، داراب م ، admin.a ، Saghar d ، سارا23 ، ناظر9 ، ناظر10 ، mohamad89 ، ناظر۳ ، ناظر14
امروزه اول به لطف خدا امید دارم لطفی که باعث شد نا امیدی و انزوای گذشته به واسطه اشنایی با انجمن از بین برود و مواد مصرف نکنم و این امید در من رشد کرد . باعث شد که شاد باشم و بهبودی را به هر طریقی دنبال کنم تا ارامش و رضایت درون را تجربه و لمس کنم . امید به معجزه ای دارم که یکبار برای همیشه اتفاق افتاد امید به زندگی کردن بدون مواد مخدر .
امید به جلسات راهنما کارکرد قدم رعایت اصول و باورهای تغییر یافته که باعث رشد درونی و شناخت خودم شده و اینکه دیگر حق انتخاب دارم و به امید این برنامه انتخابهای مثبت و درست را همراه با مشورت و سلامت عقل انتخاب کنم
پیوسته در فرایند کارکرد قدمها امید به بازگشت سلامت عقل دارم و بزرگترین امید من امید به بازگشت روشن بینی به جای منفی بافی و منفی نگری است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، داراب م ، admin.a ، ssaeedg ، سارا23 ، ناظر9 ، ناظر۳ ، ناظر14
امروز من به اصلاح شدن خودم امید دارم . چون وقتی به طرز تفکر خودم با دقت توجه میکنم با افرادی که با آنها ارتباط دارم مخصوصا با کسانی که زندگی میکنم خیلی فاصله دارم و باید تغییری بنیادی در افکارم شکل بگیره . با تغییرافکار بیمارگونه امید دارم که گفتار و رفتارم و عملکردم تغییر پیدا کنه  و به انسانی شایسته زندگی کردن تبدیل بشوم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، admin.a ، Saghar d ، سارا23 ، ناظر9 ، ناظر۳ ، ناظر14
امروز من امید دارم،چیزی که قبلا اصلا نداشتم.
کلمه‌ی امید در گذشته برایم اصلا وجود و مفهومی نداشت.
الان امید دارم که سلامت عقل بازگردد،بهبود پیدا کنم،عضوی موثر و قوی درna باشم،زندگیم را بطور صحیحی بتوانم مدیریت کنم،خواست خداوند در زندگیم جاری باشد ک این یعنی موفقیت به بهترین نوع ممکن،ب آرزو ها وهدفم برسم،با گذشته کنار بیام،سلامت روان و بهبود روح احساس،امید ب کسب و کار خوب،زندگی بدون ترس و استرس توام با آرامشی درونی و عمیق،ازتباط عمیق و وسیع با خداوند.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، سارا23 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر۳ ، ناظر14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۱۶ عصر)admin.a نوشته است:  امید 
بعد از کارکرد قدم یک و تسلیم شدن احساس یک خلا جدیدی کردم که متوجه شدم که در این برنامه جایی برای ساکن ماندن و در جا زدن ندارم این برنامه فقط حرکت رو به جلوست و با شرکت در جلسات امیدوار تر شدم به هر انچه که دست نیافتم از این به بعد با حرکت اصولی به هر انچه که صلاح باشد می رسم امید دارم بهترینها برایم اتفاق خواهد افتاد امید دارم همانطور که از وسوسه مواد رها شدم از نواقصم هم رها خواهم شد و به ازادی و آرامش می رسم.
من اول از همه به بهبودیم امیددارم

چون من وقتی وارد برنامه شدم با کلی درد و آشفتگی و با دنیایی از ناامیدی به برنامه آمدم ولی وقتی که دوستان بهبودیم را دیدم من هم امیدوار شدم چونکه آنها هم مثل من رنج و درد کشیدن وقتی رشد آنها را دیدم امیدم به برنامه بیشتر شد ، امید دارم که من هم می توانم مثل آنها رشد معنوی و مالی کنم ، امید دارم که می توانم با کمک برنامه پاک زندگی کنم و من باوردم به برنامه امیدهای زیادی پیدا کردم و دارم سعی تلاشم را می کنم که به چیزهایی که امید دارم برسم بشرطی که با اصول باشم و پایبند اصول باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط سارا23 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر۳ ، ناظر14
با حضور مرتب در جلسات و ارتباط با دوستان در حال بهبودی و بکارگیری قدمها،
امید به پاک ماندن و پاکزیستن،
امید به برگشت سلامت عقل،
امید به تغییر،
امید به اینکه بتونم ببخشم،
امید به آزادی،
امید به خود باوری،
امید به خدا باوری،
امید به بخشیده شدن،
امید به مسولیت پذیر شدن،
امید به رهایی از بیماری اعتیاد،
امید به بهبودی،
امید به بیداری روحانی و رشد و نمو در تمام قسمتهای زندگی و گسترش روابط سالم دارم.
پاسخ
وقتی فهمیدیم که اعضای دیگر که مانند خود ما معتاد هستند توانسته اند پاک بمانند و رهایی پیدا کنند ، برای اولین بار امید را تجربه کردیم . در طول پاکی هم این امید برای ما بارها تجدید می شود . هر بار که کشف جدیدی درباره بیماری مان می کنیم ، درد و ناراحتی از این کشف جدید ، توسط موجی از امید همراهی می شود . علی رغم این که فرآیند ریزش و فرو ریختن انکار ممکن است بسیار درد آور باشد . اما هر بار چیز دیگری در درون ما جای آن را می گیرد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر۳ ، ناظر14
سلام 
زنده ام وبه زندگی امیدوارم با تمام هستی ومشکلات چون جزعی از وجود وپروسه ی من است.
پاسخ
درگذشته,که هیچ امیدی به زندگی نداشتم وهرروز خودم را بامصرف موادمخدرمی گذراندم ویاس وناامیدی وانزاء مطلق

امازمانی که واردانجمن شدم امید درمن شکل گرفته ولی پایدارنشد هرگزفکرش را نمی کردم مه قطع مصرف موادکنم اما امروز به پاکیم امیدوارم یعنی فقط برای امروز هرچیزی که امید عشق وایمان رادرمن قوی ترمی کندمثلراصول روحانی برنامه چیزهاییکه به من اعتمادبه نفس میدهد یایک تجربه کوچک ازیک دوست بهبودی گمنامی جزءباورهای من هست

چیزهای را که لمس کردم باوردارم مثل نیروی قوی تروبزرگترازخودم که تااین لحظه قدرتش رادرمسیرمثبت زندگی کردن لمس کردم ودست مرا گرفته وباامید راه می بردحالااین قدرت می تواندوجود انیانی مهربان ودلسوز به نامه راهنما یا دوست همدرد وبهبودی باشد کهذبه من عشق وامید واعتمادبه نفس میدهد
پاسخ
با سلام....
امروز این را فهمیده ام مادامیکه به برنامه NA اعتماد کنم میتوانم امیدوار باشم.
امروز امیدوارم به یک شخصیت استاندارد برسم_به نقاط آسیب پذیر شخصیتم پی ببرم_به رسیدن جایگاه واقعی یک انسان،یک پدر،یک همسر،یک همکار متعادل امید دارم.امید دارم در خانواده و جامعه شخصیتم را به شخصیت دیگران گِرِه نزنم.امید دارم بدون ترس هر تصمیمی که برای بهبودیم لازم است را بگیرم.از اشتباهات تکراری و خسته کننده پرهیز کنم.

بهترین امیدواری من اینستکه بطور کلی زندگیم از این که هست بدتر نخواهد شد.

امید یک منبع انرژی و یک کیفیت ست که باعث میشود من با انرژی بیشتر و انگیزه بیشتر حرکت کنم.سلامت عقل به معنای این نیست که همه چیز درست خواهد شد شاید بعضی چیزها اصلا درست نشود بلکه سلامت عقل به این معناست که من زندگیم را همینطور که هست میپذیرم و در هر موضوعی تصمیم متناسب و متعادل با همان موضوع را میگیرم.
من امید را اینجوری فهمیدم.....‌
امید انرژی حاصل از اعتماد و ایمان به برنامه و باور به چشم اندازی مثبت به آینده است و کاملا کسب کردنی ست.

هر کجا نا امید هستم حتما سِرِ روشن بینی را بُریده ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، سارا23 ، ناظر9 ، ناظر۳ ، ناظر14
امید یک منبع انرژی و یک کیفیت ست که باعث میشود من با انرژی بیشتر و انگیزه بیشتر حرکت کنم.سلامت عقل به معنای این نیست که همه چیز درست خواهد شد شاید بعضی چیزها اصلا درست نشود بلکه سلامت عقل به این معناست که من زندگیم را همینطور که هست میپذیرم و در هر موضوعی تصمیم متناسب و متعادل با همان موضوع را میگیرم.
من امید را اینجوری فهمیدم.....‌
امید انرژی حاصل از اعتماد و ایمان به برنامه و باور به چشم اندازی مثبت به آینده است و کاملا کسب کردنی ست.

هر کجا نا امید هستم حتما سِرِ روشن بینی را بُریده ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، سارا23 ، ناظر9 ، mehdi9666 ، ناظر۳ ، ناظر14
اول امید داشتم ولی بعد از گذشت 9 ماه هنوز نه رفتار کسی با من عوض شده نه سرزنش ها کم تر شده نه زندگیم تغییری کرده فکر کنم دیگه امیدمو از دست دادم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، سارا23 ، ناظر9 ، mehdi9666 ، ناظر۳ ، ناظر14
امید:
باوری است که باید بارور شود.
امید ما را به اعتدال در زندگی و رابطه آگاهانه و صحیح با خداوند، راهنما، هدف انجمن و اعضای قدیمی می رساند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، سارا23 ، ناظر9 ، ناظر۳ ، ناظر14
سلام دوستان همدرد شما معتاد درحال بهبودی هستم...
خداروسپاسگزارم برای حضورش درزندگی ام نه برای بده بستونهای دنیایی اش بلکه برای اصل خودش ...
باور دارم اصول انجمن کمکم میکند ،خدمت کردن رو باور دارم، باور دارم قدمها و راهنما کمک میکند، باور دارم قدرت خداوند از هر قدرت بیمارگونه ای بیشتر است، باور دارم نشریات کمکم میکندتا از بیماری خود آگاهی داشته باشم باورم این است خداوند ناامیدم نمی‌کند وهرلحظه که تسلیم او باشم کمکم میکند ،باور دارم صبر داشتن باعث رشد روحی وروانی من بوده واعتماد بنفسم را بالا می‌برد ونقش قدمها و خداوند را درزندگی ام بیشتر میکند...
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، ناظر9 ، حـمـیـد ، mehdi9666 ، ناظر۳ ، ناظر14
همین امید به بهبودی باعث شد تا ما شروع به کارکرد قدم کنیم و نهایتاً با کارکرد قدم دوم ، امید ما به اوج خود رسید .   بنابراین ، امید در زندگی ما بازتابهای مثبت فراوانی دارد بطور مثال ، ما همین بهبودی فعلی خود را مدیون ، همان امید اندک خود می باشیم ، و لذا باید متوجه باشیم که امید چقدر نقش اساسی در بهبودی ما دارد  ، و بی شک اگر ما ، بتوانیم هر چقدر امید را در درون خود ارتقاء دهیم ، بدیهی ست که بیشتر آثار مثبت و باز تابهای آنرا در زندگی خود مشاهده خواهیم کرد .  ما در روند بازیافت خود سرانجام ، متوجه شدیم که یکی از بازتابهای مهم و مثبت امید در بهبودی ، آن است که ، نهایتاً در نقطه ای منجر به تولید ایمان در ما میشود  .تمام امید ، ایمان و اعتماد ما در قدم دوم ،  متمرکزاین است که  ، ما میتوانیم با کمک یک نیروی برتر به سلامت عقل برسیم ، ، فقط متمرکز به روی یک بخش از وجودمان ، مثلِ سلامت عقل نیستیم . اصول روحانی  ، امید ، ایمان ، اعتماد ، در قدم سوم ، ما را دلگرم میکند ، همانطوریکه باورداریم به سلامت عقل میرسیم  ، بنابراین ، ما بطور قطع ، هم  ، این امکانات را داریم  ، و هم این توانایی را داریم ، که زندگی خود را با تصمیمی که گرفته ایم بطور کلی دگرگون کنیم و به آرزوهای قلبی و نهفته خود دست یابیم . در قدم دوم متوجه شدیم که برای رسیدن به سلامت عقل باید چه اعمالی را انجام دهیم ، اصول روحانی ، امید ، ایمان ، اعتماد ، عاقبت ما را در روندی قرار داد تا از عوامل و شاخصه های منفی خود دور شویم و رفته رفته این عوامل منفی را به مثبت مبدل کنیم  ما باید یکسری اعمال بیشتر ومنظم ترانجام دهم بعنوان مثال  جلسات میروم اما به ندرت ،  و یا اگر مرتب هم به جلسات بهبودی میرویم ، اما خدمتی نمی گیریم ، و یا اینکه قدم کار میکنیم ، ولی قدم انتقال نمیدهیم و یا اینکه راهنما داریم ولی رهجو نمیگیریم و و . . بنابراین ، اصل روحانی امید ، ما را وامیدارد تا اعمال خود را در راستای بهبودی افزایش داده
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، mehdi9666 ، ناظر۳ ، ناظر14
سلام
امید جزو اولویت های بهبودی من است.اگر امید نداشتم نمی توانستم افکار خود را در اختیار انجمن معتادان گمنام بگذارم تا بهبودی بر زندگی من مستولی شود.من امیدوار بودم که مواد مخدر را ترک کنم و بتوانم ساعتی بدون درد و خماری و عذاب مواد مخدر زندگی کنم پس امیدوارم که بهبودی را در زندگی اجرا کنم و با دوستان انجمن بهتر رفتار کنم در کنار خانواده به راحتی  دوستانه باشم.خدمت بنمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، mehdi9666 ، ناظر10 ، ناظر۳ ، ناظر14
با سلام
 امید یعنی آرزو وانتظار برای به دست آوردن اهداف ، امید یعنی یک عمل محرک در مسیر تحقق اهداف ، امید به آرام کردن روح وروان سرگردان خود، امید به پاکی و پاک ماندن مثل سایر اعضا ،امید به تغییر زندگی ، امید به رهایی و آزادی از بیماری اعتیاد ، امید به اینکه دیگر دیوانگی نکنم ، امید به اینکه سلامت عقل به ما بازگردد ، امید به داشتن یک زندگی خوب با بهبودی و آرامش ، امید به آینده ای بهتر ، امید به اینکه ترس هایم کمتر شود ، امید به رسیدن به رابطه ای معنوی با نیروی برتر Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، mehdi9666 ، ناظر10 ، ناظر۳ ، ناظر14
-امروزه به چیزهایی امید دارم که نسبت به آنهاشناخت ومعرفت پیداکرده ام وبرایم معنادارنددرزندگی هدفمند خودم اول به لطف وعنایت خدابه بهبودی وزندگی سالم واینکه قدم یک رو به درستی کار کرده باشم امید به آینده ای روشن وبرنگشتن به زندگی گذشته امید به کارکردن اصول روحانی درزندگیم به بازگشت سلامت عقلم پرتلاش باشم تغییر کنم وروبه رشد باشم ازترس ووحشت رهابشم رابطه ام باخودم ودیگران بهتر بشه درشرایط بحرانی وسخت بهم نریزم درخدمت خانواده باشم کمک پذیر ومشورت پذیرشوم درلحظه زندگی کنم به روند ایمان آوری برسم ودست از ماسک زدن بردارم به روحانیت وآرامش برسم پاک بمانم ودرمسیر بهبودی باشم علاوه برسلامت عقل ایمان واعتماد وعزت نفس وصداقت وامانت داری وتمام محسناتم بمن برگرددناامیدنشوم ناامیدی بدترین حس دربهبودی من است امیدبه اینکه 12قدم رو با صداقت کارکنم وزندگی سالمی داشته باشم واین باور که اگربه چیزی امید دارم باید درمسیر آن حرکت کنم سرچشمه امیدهای من انگیزه وباورهای من است?
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر9 ، mehdi9666 ، ناظر۳ ، ناظر14
فرایند به باور رسیدن بیشتر معتادان به یکدیگر شباهت دارد. اکثر ما رابطه کارآمدى، با یک نیروى برتر نداشتیم. ما این رابطه را به سادگى، با اقرار به این که ممکن است قدرتى بالاتر از قدرت ما وجود داشته باشد، به مرور شروع و آن را پرورش میدهیم. براى اکثر ما، اعتراف به این که اعتیاد، به صورت یک قدرت نابود کننده زندگى ما در آمده بود، کار چندان مشکلى نیست.

(پایه)
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر9 ، mehdi9666 ، ناظر10 ، ناظر۳ ، ناظر14
امروز من برنامه انجمن معتادان گمنام را باوردارم وبهش امیددارم واینو میدونم اگر بابرنامه زندگی کنم ورهنمودهای برنامه را انجام بدم  زندگیم تغییر ات شگرفی خواهدکرد و شرایط من روزبه روز بهترخواهدشد  امروز به حضور دریک جلسه بهبودی به یک مشارکت عمیق وصادقانه به بررسی خودم به راهنمام امید دارم وباوردارم معجزات اتفاق می افتد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، mehdi9666 ، ناظر۳ ، ناظر14
امید وانگیزه قسمتی از زندگی من است.با این نیروی نامرئی در زندگی من است که توانسته با وجود مشکلات و بیماری ها  من را به بهترین شکل به سمت اهداف و تلاش برای آینده ایی روشن هدایت می کند این امید به بهتر شدن بیماری ام امید به سعادت مند شدن در زندگی وسعادت در زندگی ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، mehdi9666 ، حـمـیـد ، ناظر۳ ، ناظر14
(۱۴۰۰/۱۰/۳، ۰۳:۲۰ عصر)kakam04 نوشته است: با سلام
 امید یعنی آرزو وانتظار برای به دست آوردن اهداف ، امید یعنی یک عمل محرک در مسیر تحقق اهداف ، امید به آرام کردن روح وروان سرگردان خود، امید به پاکی و پاک ماندن مثل سایر اعضا ،امید به تغییر زندگی ، امید به رهایی و آزادی از بیماری اعتیاد ، امید به اینکه دیگر دیوانگی نکنم ، امید به اینکه سلامت عقل به ما بازگردد ، امید به داشتن یک زندگی خوب با بهبودی و آرامش ، امید به آینده ای بهتر ، امید به اینکه ترس هایم کمتر شود ، امید به رسیدن به رابطه ای معنوی با نیروی برتر Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، mehdi9666 ، حـمـیـد ، ناظر14
امروز من به جلسات ، اصول برنامه و به دعا کردن و مشارکت کردن صادقانه و نیرویی که مرا پاک نگه داشته است امید دارم، امروز امید به بهبودی و پاک ماندن تا آخر عمر ، امید به داشتن زندگی پر از آرامش ، عشق و شادی، موفقیت و امید به داشتن یک رابطه با کیفیت دو طرفه با نیروی برترم و شناخت و درکی جدید از این نیرو
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر9 ، mehdi9666 ، حـمـیـد ، ناظر14
سوال 1 : امروز من به چه چیزهای امید دارم ؟(قدم۲)
امیدبرای من معتاداز نان روزانه واجبتراست، من بدون غذا چندروزی ممکن است دوام بیاورم ،اما بدون امید ممکن است حتی یک ساعت خودم را زنده نزارم.
امید همون قدرمهم است که برای یک پرنده بال هایش مهم است.
من امروزامید دارم که دراین مسیرخداوندمراراهنمایی میکند.
بزرگترین امیدمن دراین قدم برگشت سلامت عقل، شناخت خداوندو ارتباط با او ، و امیدوارم بودن به اینکه میتوانم بواسطه این برنامه پاک بمانم،نواقصم کمرنگترشوند، و زندگی خوبی داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdi9666 ، حـمـیـد ، ناظر14
سلام
 برای بهبودی به کمک راهنما امید دارم و برای خدمات به حمایت اعضاء گروه امید دارم و میدانم اگر حمایت اعضاء باشد من می توانم خدمت بهتری انجام دهم و پاسخگویی بهتری داشته باشم.برای برنامه ها و مسائلی که در زندگی دارم مانند بیماری امید به سلامتی دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdi9666 ، حـمـیـد ، mohamad89 ، ناظر10 ، ناظر14
امروزامیدم بخداداشتن روزی خوب وبدون موادمخدر
وسوسه هاست امیدبه موفقیت دارم
امیددارموبتوانم شخصی مسمرثمردرجامعه خانواده
وجلسات باشم 
امیدبخودباوری رهایی ازنواقص و
درکل داشتن روزی سالم وروابطی کار
بردی رادارم
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdi9666 ، حـمـیـد ، یاسی ، راکی ، ناظر14
امید باوریست با پشتوانه بر علیه بی تحرکی یاس و ترسهای فریبنده 
امید به اینکه در هر شرایطی توان رسیدگی به هدفهایمو دارم امید به غنی تر شدن بهبودیم تقویت کننده این باورها اصول روحانی قدم اول اقرار و مشورت قدم دوم 
ایمان دارم  که وعده های انجمن مححقق میشود 
امید زیر بنای محکم برای اینده است امید به اندازه نفس کشیدن برای زنده ماندن برای بهبودی لازم است 
هر انچه که باور کنیم اتفاق می افتد 
امید انگیزه میدهد انگیزه عملکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
سلام

ترس ونا امیدی همیشه در زندگی من وجود دارد وگاها بر اثر بیماری ام بیشتر نمایان می گردد.من توانستم در انجمن یاد بگیرم علی رغم این مسائل باید امیدوار باشم وامید خودم را از دست ندهم وبرای بهتر شدن تلاش نمایم ضمن اینکه ارزوهایم را نیز دنبال نمایم.
پاسخ
من قبل از آشنایی با انجمن هیچ امیدی به آینده خود نداشتم، ولی با پاکی نسبی که به دست آورده ام ، امروز به آینده و برگشت سلامت عقل امید دارم،
پاسخ
درود به دوستان همدردم

با وارد شدن به انجمن، امید واقعی پس از سال ها در من جانی دوباره گرفت. امیدی که با خدامحوری و مشورت شروع شده و با چاشنی ممارست و پشتکار در اقدام و عملِ من ادامه پیدا میکند. امید به همه چیزهای خوب. البته اول از همه، امید به ادامه پاکی و بهبودی چرا که بدون پاکی و بهبودی عملاً امیدم را از دست می دهم.

خدا را شکر میکنم امروز در همه زمینه ها امیدوارم (بهبودی در روابط، بهبود مسائل مالی، بهبود جسمی و ...)

قدم 2 برای من قدم ورود نور به دنیای تاریکم بود.

قدم 2 یعنی امید.

اندکی صبر سحر نزدیک است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan ، ناظر10 ، ناظر14
امید باوریست با پشتوانه که بر علیه بی تحرکی .منفی بافی .ترس های فریبنده .امید کلید پاکی و بهبودی است  امید مثل نفس کشیدن اهمیت دارد امید به اینکه در هر شرایطی میتوان به هدف رسید 
امیدهای که من باور دارم ....به اینکه با داشتن بیماری اعتیاد میتوان خوشبخت زندگی کرد.به اصول  به راهنما به قدرت جلسات  به مشورت و مشارکت 
تقویت کننده ای باور و امیدها اصول روحانی قدم یک اقرار و مشورت است  Cool Cool Cool Smile Smile Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
سلام

- ادامه زندگی بدون مصرف مواد مخدر- شاد بودن- انگیزه برای ادامه راه بهبودی- خدمت کردن- مفید بودن در کل...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش ، ناظر9 ، ناظر14
امروزبه لطف نیروی برتربه معجزات برنامه
بپاک ماندن رهایی ازادی زندگی بدون
موادمخدرووسوسه هاامیددارم
امیددارم ک پیام انجمن مادرسراسرجهان
بگوش تمام معتادان باگویش وزبان
خاص خودشان برسه وامیدب خوشبختی
وارامش دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، یاسی ، راکی ، ناظر14
سلام دوستان حمید معتاد 
دنبال کردن ردپای کسانی که مشکل ماراداشته ونجات پیدا کردند و هرگز درنظرنگرفتن که ما که هستیم ویاازکجاامده این ویا چه کردیم شرکت در جلسات و آموزش دیدن اعتمادبه راهنما قدم کارکردن وغیره که بنفع ماست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر14 ، حـمـیـد
با سلام رضام معتاد
امروزه من بالاترین چیزهایی که امید دارم نیروی برتر و انجمن معتادان گمنام است 
روزهای اول کاملا ورشکسته و نامید بودم اما با شرکت در جلسات انجمن و کلاس قدم روز به روز امیدم بیشتر شد 
من امروز ب اینده کاملا امیدوارم امید به روزهای بهتر از دیروز امید ب زندگی امید به خانواده امید به بازگشت سلامت عقل
پاسخ
سوال 1 ـ امروز من به چه چیزهایی امید دارم ؟
من بارها بارها دنبال راه حلی برای پاک ماندن از مواد مخدر را امتحان کردم ، ولی نتوانستم تا جاییکه نا امید و سرگردان و با تمام ترس های درونم وارد انجمن شدم ولی پس از کارکرد قدم یک و تسلیم شدن در برابر مواد مخدر و بیماری اعتیاد راه جدیدی برای من در زندگی بدون مواد ایجاد شد .
ولی دوباره آشفتگی : من بواسطه نبود سلامت عقل بارها وبارها رفتارهایی از از روی بیماریم انجام دادم اما برایم همان تکرار یک اشتباه بود و نتیجۀ متفاوتی برایم نداشت و بواسطه همین اشتباهات زندگی ام غیر قابل اداره شد و باز اراده ام را برای ادامه زندگی از دست دادم .
[b]اینجا هم دوباره نیاز به اقرار به عدم توانایی و ناتوان بودنم ، بواسطه نبود سلامت عقل در مقابل افکار و رفتارم را داشتم و به دنبال شیوه و مسیر جدیدی برای ادامه راه و رسیدن امید برای ادامه زندگی[/b]
این امید را ادامه کارکرد قدم ها و قدم 2 به من برمیگرداند امید از طریق اصول :یعنی جلسه ، راهنما ،  کمک خواستن و مشورت گرفتن از راهنما و افراد آگاه ، و کارکرد اصول روحانی و عملکرد به آنها برای رسیدن به توانایی ، شعور و آگاهی برای ادامه مسیر
امید برای رسیدن به خداوندی که اصلاً نمیشناسمش و هیچ درکی از او ندارم
امید به تغییر باورها و اعتقادات اشتباه گذشته
امیدی برای بخشیدن برای رهایی از درد کینه ها و رنجش ها
امید برای رسیدن به توانایی برای زندگی بدون احساسات بد
امید به زندگی ای مملو از آرامش و آسایش
امید به زندگی بدون ترس از دست دادن ها
امید برای بهبودی از بیماری اعتیاد
امید برای رسیدن به ذهنی ثروتمند نه فقط پول زیاد

HH
پاسخ
سلام خداروشکر هزار بار شکر
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر10 ، Raza7088 ، ناظر14 ، حـمـیـد
درود

[b]-- امروز من به چه چیزهای امید دارم...[/b]
[b]همه چیز امید ایجادمی کند هر کاری که نتوانستم در زندگی انجام دهم جزو امیدهای من است[/b]
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، حـمـیـد
باسلام
غیر قابل تصورترین کلمه ای که از مشارکت اعضا زمان تازه واردیم  میشندیدم و هرگز باور نداشتم به دستش بیاورم بحث امید بود، اما مهم اینجاست این اصل روحانی چگونه به دست می آید ومهمترین چیز چگونه حفظ میشود، در این برنامه که  فقط برای امروز است من با اصول ساده به دستش می آورم و بی تفاوت باشم خیلی ساده هم از دستش می دهم باید به صورت روزانه ارتباطم را با این اصول حفظ کنم مهمترین ابزار برای به دست آوردن آن حضور در جلسات ، ،راهنما، قدم ها، خدمات و...است.در این برنامه زمانی میتوانم امیدمان را حفظ کنیم که در چرخه قدم ها ها باشیم در راستای قدم دوازده و سنت پنج گام بر داریم  چون با امید دادن به دیگران ما امید پیدا میکنیم، در نهایت زمانی که سپاسگزار چیزهای که این برنامه بهمان داده نباشیم دیر یازود آنها را از دست خواهیم داد پس این برنامه امید به من داده و من باید سپاسگزار آن باشم و این سپاسگزاری امروز باید عملی باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳ ، ناظر14 ، حـمـیـد
امید به راهی که قدم در آن گذاشته ام و امید به اینکه برایم کار میکند، امید به باز گشت سالمت عقل ... امید به نداشتن جنگ ، امید به آزادی از اسارت مواد، امید به پیدا کردن راهی برای زندگی، امید به سالمت روح و روان ، امید به بهبودی... امید به زندگی خوب، امید به زندگی بدون ترس و فشارو استرس ، امید به کسب و کار خوب ودرآمد خوب و ده ها امید دیگر.
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran21 ، ناظر۳ ، ناظر14 ، حـمـیـد
امروزبعدازسالهاکشیدن رنج وعذاب اعتیادوحضورمرتب درجلسات وپیگیری روزانه برنامه امیدبه رهایی وازادی دارم امیددارم منم مثل یک انسان ارام وشادوبدورازدیوانگی های اعتیادواجبارهای ناخواسته زندگی کنم وامیددارم باکمک نیروی برتربتوانم عضوی سازنده مسیول وقابل قبول برای خودم خانواده واجتماع باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۳ ، ناظر14 ، حـمـیـد
با ماندن در مسیر بهبودی و صبر و شکیبایی مشکلات پیش رو حل میشه همون جور که مشکلات اوایل قطع مصرف حل شدن 
رشد روحانی در برنامه
بهبود وضعیت خانواده
بهبود وضعیت جسمی
به عملکرد خودم 
که همه اینها مستلزم پاکی و بهبودی است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۱۶ ، ناظر۴ ، ناظر۳ ، ناظر14 ، حـمـیـد
امروزامیدبه بهبودی پاک ماندن زندگی بهتر
ورهایی ازافکارهاورفتارهای دردسرسازرادارم امیدبه ازادی وارامش
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر20 ، ناظر۳ ، ناظر14 ، ناظر۱۶ ، حـمـیـد

پرش به انجمن: