امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23 : نیروی برتر من چه مشخصه های ندارد : ؟
سوال 23 : نیروی برتر من چه مشخصه های ندارد : ؟
پاسخ
کوچک نیست . گمنامی نمیشکند . محدود نیست . کینه توز و دروغگو نیست . ضعیف نیست . احمق ونااگاه نیست . سختگیر و نادان نیست . تلافی جو نیست

نا منظم و عجول نیست . دهن بین نیست . خشن و خسیس نیست . قضاوت نا روا نمیکند و در نهایت محدودیت ندارد....
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
ظالم نیست گمنامی نمی شکند انتقام نمی گیرد توقع ندارد رنجش نمی گیرد ترسو نیست مثل من ضعیف نیست تا من نخواهم انجام نمی دهد عجول نیست قضاوت نمی کند کج خلق و بد اخلاق نیست بی نظم نیست دانشش محدود نیست تنبل نیست گناهانم را به رخ نمی کشد مرا کنترل نمی کند احساس مالکیت ندارد از روی احساسات عمل نمی کند حسود نیست بی رحم و خسیس نیست خشن نیست محدود نیست محتاج نیست خود خواه نیست از دستم خسته نمی شود کار روزگار را به خاطر دل من و یا احساس من تقییر نمی دهد احمق نیست و نمیشه گولش زد و در نهایت نواقص اخلاقی را که من دارم ندارد 
پاسخ
باسلام۰۰این سوال وسوال بعدی میخواهد بگوید خداوند بصورت اختصاصی چه مشخصه ایی دارد یا ندارد ینی این خدا تحمیلی نیست۰ینی کسی نمیتواند برای ما چهارچوب مشخص کند که این باشد یا آن نباشد ( بدان گونه که خودت درک میکنی)
کنترول چی نیست۰مرا مختار آفریده۰فضولی ودخالت نمیکند۰نیازمند کسی یا چیزی نیست۰نیازمند شکر گذاری من هم نیست۰ومیزان برتر بودنش قدرتشه۰در کل اند مطلقیت است مطلق در رحمانیت ومطلق در بخشندگی و۰۰۰۰۰۰
(این سوال از ما نمیخواهد که خداوند راتعریف کنیم۰)
میگوید خداوند من چه کاربردی برای من دارد این مهمه
صحبت سر نظر دادن ودانش دادن نیست وگرنه میتوانیم در کتابها تعاریف خیلی زیبایی از خداوند پیدا کنیم 
اینجا بحث خودمان ورفتارهایمان ونیت هایمان است
چه مشخصه ایی هم داره مهم نیست کاربرد آن چیه مهم نیست
یه نگاه صادقانه به خودمان بندازیم 
زمانی که بیماری ما فعال میشود که اکثرا هم فعاله اصول روحانی ومعنوی درون من ضعیفه ینی داریم خودخواهانه زندگی میکنیم زندگیم بر مبنای ترسهاست۰در این هنگام خداوندی وجود نداره
اصول کیلو چند؟ روحانیت کجا بود؟
صادقانه امروز در زندگی من صفاتی که از خداوند گفتیم کجای زندگی من جای داره؟ همش جای بحث داره
خداوند در دسترس است من چقدر در دسترس خداوند هستم؟من کجا هستم؟ خداوند ارحم الراحمین است من چقدر در مورد خانواده ام ارحم الراحمینم؟ خدا نکنه یه اشتباه بکنن روزگارشون سیاهه۰خداوند عادل است۰من چقدر عادل و منصف هستم؟خداوند چنین است وچنان است۰۰۰
( نه)  اینها برای خود ما کار نمیکنه بهتره از این القاب فریبنده به خداوند ندهیم بهتره در خودمون نمالیم
نیروی برتر من امروز : کلاهبرداره۰خشمگین۰خودمحور۰خودخواه۰خیانتکار۰ظالم۰سواستفاده گر۰بیشعور۰نفهم۰ووووو
باید بسیار دقیق بشیم تا بتونیم روی آن کار کنیم
وقتی مصرانه به سمت قول دو میرویم ینی خداوند من هرزگی جنسی داره۰آب گیر نمیاریم وگرنه شناگر ماهری هستیم اگر فرصت پیدا کنیم برای منافع خودمون رحم به منافع دیگران نمیکنیم  پس هی نگو خداوند من ارحم الراحمین است نگو عادل است۰۰۰صادقانه این خداوند چه کار بردی تو زندگیت داره؟ پس چرا اندازه یه ارزن تو زندگیت کاربرد نداره
در کل در زندگی امروز هر چیزی که روی ان داریم کار میکنیم نیروی برتر ما آن است۰
پاسخ
 بی قانون .
بی نظم.
 بی مسئولیت.
محدود .
محتاج.
بی توجه.
 فاسد.
نادان.
 ضعیف.
ترسو.
ظالم.
دارای نواقص.
در برابر هر خطای راحت ببخشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آزاد۰ ، ناظر10
امروز بدون شک نیروی برتر به من کمک می کند و این من هستم که نیروی برتر را در ذهنم تصور می کنم .
نیروی برتر من به اندازه ذهن من بزرگ و کوچک است یعنی بزرگی و کوچکی نیروی برتر به اندازه تصوری است که من نسبت به او دارم و به همان اندازه برای من کار می کند.
بنابراین من خودم نیروی برترم و شخصیتش را می سازم .

اما نیروی برتر من این مشخصه ها را دارد؛
نیازمند نیست ، خودمحور نیست ، عاجز نیست ، ناتوان نیست ،
در کل ناقص نیست.

حریص ، طمع کار ، حقه باز ، انتقام گیر ، ظالم ، فرصت‌طلب ، ضعیف ، ناتوان ، خودمحور ، خودخواه ، نیازمند ، عاجز ، مجازات گر ، بی‌حوصله ، عجول ، بی تفاوت ، ترسو ، ناامید ، غایب ، بی عدالت ، سخت‌گیر ، ناصادق ، ویرانگر ، نامهربان ، جبار ، ظالم ، ستمگر ، سرزنش گر ، خسیس ، طردگر نیست.

نیروی برتر من فراتر از تمام نیروهاست

نیروی برتر هرچه و هرکسی هست مثل من نیست و آنچه در من است در او نیست یعنی هیچ بدی در او نیست.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
عاجز و ناقص و نادان نیست.
متعصب نیست.
بی انصاف نیست.
نامهربون نیست.
بی نظم و انضباط نیست.
حیله گر و مکار نیست.
بدقول و بدحساب نیست.
بدخواه کسی نیست.
و ستمگر نیست.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
[ نیروی برتر من مهم نیست که کیست و چیست اما بطور قطع کسی است که این مشخصه ها را نداشته باشد ]
-         خشمگین نباشد           - ناامید نباشد                -  کنترل کننده نباشد    - مخوف نباشد
-     متکبر نباشد                 - قهرو نباشد     -   وسواسی نباشد  -  جهنم نداشته باشد                              
-         ترسو   //                               -  خسیس نباشد       -  هوس ران نباشد
-         بی وفا  //                               - کینه جو نباشد       -   بدبین نباشه
-         جبار و زورگو نباشد                   - نامنظم نباشد        -   منت گذار نباشه
-         جنگ طلب نباشد                        - ظالم نباشد                -   بیرحم نباشه
-         کیفر دهنده نباشد                        - خود رای نباشد           -   بد اخلاق نباشد
-         متوقع نباشد                             -  خودمحور نباشد         -   مردد نباشد
-         سرزنش کننده نباشد                    - انتقامجو نباشد            -   بی شرف نباشد
-         مقایسه کننده نباشد                      -  تنبیح گر نباشد          -  خشک وعبوس نباشد           
-         ضعیف نباشد                           -  سخت گیر نباشد         -  خشن نباشد
-         تنبل نباشد نامهربان نباشد             -  دگم و بسته نباشد        -  نادان نباشد
-         حق ناشناس نباشد                      -   عجول نباشد            -  افراطی نباشد
-         حسود نباشد                             -  بی انصاف نباشد       -  تفریطی نباشد
-         بخیل نباشد                              -  ترسناک نباشد          - نا متعادل نباشد
این لیست باید همیشه باز باشد ممکن است در روند بهبودی ما به مرتبه و یا ارتقائی برسیم که بخواهیم چیزهای را به این لیست اضافه کنیم یا اینکه برعکس مشخصه ایی را پاک کنیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
نتقام جو نیست ,نصیحت گر,
تفاوت قائل نمیشود,زورگو,توقع ,
کنترل,سرزنش,فرم وشکل خاصی
ندارد
(بیماری نیست,پیچیده ومرموز نیست)
رفتارهای انسانی من رابرای بزرگ کردن من نمیخواهد.
چشم به خطاهای من ندارد.
بخاطرموقعیت های اجتماعی,
دارایی یا نداری ,بامن رفتارنمیکند
سوالات قبلی واین سوال مقدماتی میباشدبرای رسیدن به خداوند.
مشاهده,مدرک ودلیل که مثل گذشته ایمان آبکی نداشته باشیم .
باورگذشته من درست است ولی نمیتوانم انجام دهم.
چراکه امروزبایدباورهای جدیدم را به عمل بگذارم.
زمانی نیازبه مشخص داریم که میخواهیم انتخاب کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
ازکودکی نیروی مافوقی که میخاستم درک کنم برایم مهیا نبود بخاطراینکه نیروی برتر رابه صورت اکتسابی ودرک دیگران قبول داشتم
اطلاعاتی که داشتم یکسری اطلاعات جسته وگریخته وناکامی به من داده میشد
این اطلاعات بجای اینکه من به نیروی برتر نزدیک شوم  میگفتن هرکس خلاف کند دراتش جهنم میسوزد
وهرکاری که خلاف باشد خداوند یک محازات برای ان دارد ازجباریت خداوند صحبت میشد که فک میکردم یک شکنجه گر است که مرافراری میداد زیرا مشخصات ترسناک وغلطی  بود که ازدیگران به من انتقال داده شده بود وهرکس درون خودخدایی داشت

امروز یک سری ضعفها دروجود من هست که نمیخاهم نیروی برتر داشته باشد
ترسناک نباشد
تنبیه نکند
عقده ی نباشد
سخت گیرنباشد
بی عدالت نباشد
بین من ودیگران تفاوت قائل نباشد
ضعیف نباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
با سلام....
تعریف نیروی برتر(تجربه شخصی من)
هر چیزی یا کسی یا شیئی که در من تاثیر بگذاره و از درون منرا وادار به واکنش کند (چه مثبت و چه منفی) نیروی برتر نامیده میشه.
این سه سوال را میتوان از دو جنبه به آن توجه کرد

۱-آنچه که از نیروی برتر میفهمیم و میگوییم
۲-آنچه که با نیروی برتر به آن عمل میکنیم

در هر قدمی و در بعضی قسمتها هر سوالی زمینه ساز سوال بعدی ست در این سوال با توجه به سوال قبلی که پرسید چه شواهدی برای نیروی برتر دارم،سوال میخواهد ببیند آیا متوجه این مسئله هستم که یه نیروی درونی ما را به جلو میبرد بدون اینکه بتوانیم خیلی خوب آنرا احساس کنیم یا شناسایی کنیم یا کنترلش کنیم.
به همین خاطر در این سوال و سوال بعد میخواهد ببیند نیروی درونی من به کدام سمت مرا میبرود در واقع آن نیرویی که برایمان در حال کارکرد است.اگر در حال عملکرد به اصول روحانی قدم دو هستیم میتوانیم بگوییم: دروغ نمیگویم، ظلم نمیکنم، با خانواده و محیط کار با انصافیم خدمت را فقط برای خدمت انجام میدهیم، بیماریمان اقرار میکنیم و حال خوبی داریم.
و اگر در حال چهار نعل به سمت اعتیاد هستیم میتونیم بگوییم آزار میدهیم ،خسارت میزنیم ،تنبلی میکنیم ،پول و روابط سالم نداریم و غیره.
با توجه به ماهیت NA که بر اساس کمک به معتاد و رشد و سازندگی بنا شده نیروی برتر هم با همین ماهیت که سازنده است عامل رشد است توانمند است بنا شده تا من به آن ایمان قلبی داشته باشم که اگر از نیروهای مثبت و سازنده برتر استفاده کنم قطعا اعتیادم در لحظه متوقف میشود.
اینجا صحبت از نیروی برتر و شناخت نا و کاربری ما از این نیرو ست به سوال ۱۹ که توجه میکنم متوجه میشوم کتاب میخواهد مرا متوجه نیروهای اطرافمان و شاخصه های آنها کند و به من حق انتخاب بدهد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
تجربه من اینست که رابطه بین من و او یک رابطه روحانی است که در این رابطه مشخصه هایی که به نیروی برتر من راه ندارند عبارتند از : ترس و نا امیدی ضعف و ناتوانی و تنبلی، محدودیت و نداری فقر وبدبختی ، جهالت و نادانی ، ظلمت و تاریکی ، ظلم وکینه و نفرت  ، حسد و بی عدالتی ، توقع و سوء استفاده گری و سود جو، زورگویی و حق کشی، بی انصافی  ، خشم و عصبانیت و انتقام جویی نامهربانی، تبعیض و نژاد پرستی ، افراطی گر ی، دروغگویی و کم صبری و بی تعادلی ، خودخواهی، تنگ نظری و خساست،سخت گیری نیست و مثل من نقص و کمبود ندارد پس من دوست دارم که نیروی برترم مشخصه هایی برخلاف انسانیت نداشته باشه و من هم دوست دارم مثل نیروی برترم و به شکل و فرم او در بیام و این نواقص در من وجود نداشته باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سوال 23 : نیروی برتر من چه مشخصه های ندارد : ؟(قدم۲)
من احساسم اینجوریه که هرگاه بتونی نیسـت ها را پیدا کنی، هسـت ها پدیدار میشوند .
نیروی برتر خصوصیات ضداخلاقی ، ضد ارزش ها و درکل ضد اصول ندارد .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
نشانه های اعتیادی ومصرف ونابودگررانداردنابودگرنیست
کم حوصله وافراطی نیست 
درکل خصوصیات مخرب وضداجتماعی
وفردی دران نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
نیروی برترمن مشخصات بیماری مراندارد
نه نواقص شخصیتی نه وسوسه 
ن تراکم فکری نه خودمشغولی هیچکدام
راندارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
تموم نواقصی که من معتاد دارم رو نداره ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سوال 23  ـ  نیروی برتر من چه مشخصه های ندارد ؟
من در انجمن نیروی برتر را خداوند نمیدانم . من نیروی برتر را اصولی میدانم که زندگیم را تغییر داده و نیروهای برتر من جلسه ، انجمن ، اصول ۱۲ قدم و سنت و تجربه اعضا می‌باشد . که این عامل را نیروی واحدی که میشناسم یا همان خداوند برای زندگی صحیح به من داده است .
فضول نیست میپرسم جواب میدهد . گمنامی من را نمیشکند . دروغ نمیگوید اصول انجمن را بازگو میکند . بلوف نمیزند تجربه میدهد ، گوش میدهد بعد تجربه میدهد او جواب نمیدهد ، او گارد ندارد که او مطلق است میگوید برای من اینگونه است و تجربه من است ، خودش را بهبود یافته نمیبیند خودش را شخصی که در مسیر بهبودی قرار دارد معرفی میکند . نیروی برترش را تحمیل نمیکند اجازه میدهد طبق درک و فهم خود از او بگویی .

HH
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان