امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 24 : نیروی برتر من چه مشخصه های دارد ؟
سوال 24 : نیروی برتر من چه مشخصه های دارد ؟
پاسخ
خداوند دریایی از نیرو و قدرت است که هر کس به اندازه توانش از ان استفاده می کند . من در انتخاب نیروی برتر سعی می کنم نیروی برتری را انتخاب کنم که توانایی داشته باشه نیازهایم را برطرف کند .

نیرویی مهربان و عاشق و بخشنده که فرصت اشتباه و تجربه کردن را به من می دهد و میگذارد بدون ترس زندگی کنم .نیروی برتری که همیشه در دسترس است و مرا درک می کند و بدون منت و چشم داشت به من روزی می دهد .خدایی که ارتباط برقرار کردن با او خیلی ساده است . نیروی برتری عالم و دانا و البته عادل .
پاسخ
پاک عاشق مهربان برتر
فرصت اشتباه می دهد
پرقدرت ترین است توانایی اش بی حد و وصف است صبور و بخشش گر است در سکوت بیشتر جلوه می کند از بیماریم بزرگتر است سلامت عقل کامل دارد و معتادان را دوست دارد همیشه در ناامیدی ها پیدایش میشود مثل باران فرا گیر است و همه جا می بارد همیشه در دسترس است گمنامی خدمتش را به من حفظ می کند دانش کافی دارد تسلی دهنده و ارام بخش است بهتر از هر کسی صلاح مرا می داند همسان و یکنواخت به همه لطف دارد اسرار و گمنامی مرا حفظ می کند جایی می اید که به او نیاز باشد تا دعوت نکنم نمی اید نیاز های مرا در نظر دارد می دانم برای من طرح و برنامه دارد قدرت دارد تا من را پاک نگه دارد و به من بهبودی بدهد کارهای برای من انجام می دهد که خودم نمی توانم انجام دهم بهترین گرداننده است از من با هوش تر است - 
پاسخ
شعور مطلق.
منبع قدرت.
بسیار هوشمند .
منبع آرامش.
قانونمند و منظم.
 منطقی.
سخاوتمند.
صبور و دقیق.
 محرم اسرار.
 بخشنده و مهربان .
عاشق.
قاضی.
پاسخ
برای من نیروی برتر در قدم دوم همدلی و مهربانی اعضا بود چون من در زندان بودم قبل از شروع جلسه اون مکان رو جارو میزدیم نشریاتو میچیندیم مشخصش چشم انتظاریمون برای استارت جلسه خودش نیروی برتر بود و بعد ما امیدی به بیرون ار زندان نداشتیم و نیروی برتر ما مشارکت اعضا و پیامرسانهایی که میامدند و تجربه میدادند و مشخصه هاش ابراز درد دوری همدردانمان بود خصوصا اینکه همه نیروها معتاد در عذاب بودند اما در مسیر بهبودی ..
پاسخ
درک انسان متغیر و با شرابط تغییر می کند یعنی روز به روز که آگاهی من بالا می رود درک من تغییر می کند و هرچه درک من تغییر کند مشخصه نیروی برتر نیز برای من تغییر می کند.

اما نیروی برتر من عاشق ، مهربان ، توانا ، رازدار ، غنی ، صبور ، بی نیاز ، دلسوز و....است.

نیروی برتر خواهان رشد من است و برای اینکار تمام نظام هستی را برای استفاده من خلق کرده است

بخشنده و مهربان ، توانا ، رازدار و رازنگه دار ، غنی و صبور ، دلسوز و بی نیاز ، آشتی دهنده و صلح جو است.

نیروی برتر یک درک شخصی است و به اندازه ذهن شخص توانا و ناتوان است.

مربی و آموزگار ، هدایت‌گر و امیدوار ، خستگی‌ناپذیر و مالک ، صادق و یاری گر ، دستگیر و مراقب ، دوست داشتنی و بی همتا ، خالق ، شجاع و نترس ، قوی و بالغ ، مستقل و واحد ، آرامبخش و پرتوجه است.

دیدش از کل دنیا بالاتر است -- من باید از خصوصیات خداوند استفاده کنم -- مسیر درست زندگی را به من نشان می‌دهد.

نیروی برتر = تمام خوبی ها
پاسخ
قدرتمند، عاشق و مهربان است.
همین خصوصیات کمال خوبیهاست.
پاسخ
ما می توانیم برداشت های متفاوتی از نیروی برتر برای خود داشته باشیم ، درک ما از نیروی برتر می تواند اصول روحانی یا نیروی موجود در انجمن NA باشد و یا یک راه مستقیم و درست و یا هر چیز دیگری که امکان داشته باشد و برای ما کار کند . تا جایی که این نیرو مهربان ، بخشنده و بزرگتر از خودمان باشد ، مشکلی نیست .درواقع نیاز نیست که ما حتما درکی از نیروی برتر داشته باشیم تا بتوانیم از آن نیروی برای پاک ماندن و بهبودی درخواست کمک کنیم
پاسخ
مهربان‌است‌
دلسوز‌است
عادل‌است‌
همیشه‌درحال‌کمک‌کردن‌به‌‌است‌
اگاهی‌کامل‌در‌مورد‌ان ای‌دارد‌
انلاین‌است
قاطح‌است
پذیرش‌بالا‌است
به‌من‌ارامش‌میدهد
پاسخ
درک من از نیروی برتر ومشخصه های در مسیر بهبودی ود طول بهبودی تغییر میکنه مشخصه های نیروی برتر من از زمان ورود به برنامه تا الان ودر شرایط برام فرق کرده
نیروی برتر من

مهربان
پرقدرت
دردسترس .کارگشا
رئوف
و.......
کافی هست از نیوری برتر درخواست کمک کنم
پاسخ
 سلام....
تعریف نیروی برتر(تجربه شخصی من)
هر چیزی یا کسی یا شیئی که در من تاثیر بگذاره و از درون منرا وادار به واکنش کند (چه مثبت و چه منفی) نیروی برتر نامیده میشه.
این سه سوال را میتوان از دو جنبه به آن توجه کرد

۱-آنچه که از نیروی برتر میفهمیم و میگوییم
۲-آنچه که با نیروی برتر به آن عمل میکنیم

در هر قدمی و در بعضی قسمتها هر سوالی زمینه ساز سوال بعدی ست در این سوال با توجه به سوال قبلی که پرسید چه شواهدی برای نیروی برتر دارم،سوال میخواهد ببیند آیا متوجه این مسئله هستم که یه نیروی درونی ما را به جلو میبرد بدون اینکه بتوانیم خیلی خوب آنرا احساس کنیم یا شناسایی کنیم یا کنترلش کنیم.
به همین خاطر در این سوال و سوال بعد میخواهد ببیند نیروی درونی من به کدام سمت مرا میبرود در واقع آن نیرویی که برایمان در حال کارکرد است.اگر در حال عملکرد به اصول روحانی قدم دو هستیم میتوانیم بگوییم: دروغ نمیگویم، ظلم نمیکنم، با خانواده و محیط کار با انصافیم خدمت را فقط برای خدمت انجام میدهیم، بیماریمان اقرار میکنیم و حال خوبی داریم.
و اگر در حال چهار نعل به سمت اعتیاد هستیم میتونیم بگوییم آزار میدهیم ،خسارت میزنیم ،تنبلی میکنیم ،پول و روابط سالم نداریم و غیره.
با توجه به ماهیت NA که بر اساس کمک به معتاد و رشد و سازندگی بنا شده نیروی برتر هم با همین ماهیت که سازنده است عامل رشد است توانمند است بنا شده تا من به آن ایمان قلبی داشته باشم که اگر از نیروهای مثبت و سازنده برتر استفاده کنم قطعا اعتیادم در لحظه متوقف میشود.
اینجا صحبت از نیروی برتر و شناخت نا و کاربری ما از این نیرو ست به سوال ۱۹ که توجه میکنم متوجه میشوم کتاب میخواهد مرا متوجه نیروهای اطرافمان و شاخصه های آنها کند و به من حق انتخاب بدهد
پاسخ
سلام.
پاسخ من را می دهد_به حرفهایم گوش می دهد_خود را هم سان من ارائه می دهد_به من کمک می کند_با من  همراهی می کند_به من امید می دهد_انگیزه هایم را تقویت می کند.
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۲۹ عصر)admin.a نوشته است: سوال 24 : نیروی برتر من چه مشخصه های دارد ؟
نیروی برتر من راز دار است مهربان و بزرگ است دستم را می‌گیرد صلاح مرا خوب می‌داند از من سواستفاده نمی‌کند همیشه بیدار است مافوق همه قدرت هاست همیشه مواظب من است بخشنده است همیشه در دسترس است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
نیروی برتر من دارای مشخصه هایی مانند: عاشق و مهربان و با گذشت است ، پوشاننده خطاها و عیب ها و حافظ گمنام است و در گمنامی کارهایی برایم می کند که خودم و هیچ کس قادر به انجامش نیست، لطیف و پرتوان و شنونده قابل اعتماداست و قضاوتگر نیست ، همیشه در دسترس ام هست و مراقبم ، آرامش بخش و دستگیر کننده و پناهگاهم است و اول می بخشد و بعد مهربانی می کند و بسیار صبور است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
عاشق مهربان وبزرگترازمن ودنیایدبی قدرتی 
من است واینکه همیشه وهمجابامن
کنارمن وپشتیبانمداست
نیرویست که
ترسهای درونی مراازبین میبرد
مشخصاتش همان اصول 
روحانی نهفته درقدمهاست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
 فروتن و متواضع است- بخشنده است-حس همدردی دارد- به حرف من گوش می دهد-راز دار است- مهربان است- دلسوز است- من را آرام می نماید-تجربه دهنده است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
عاشق مهربان وبزرگترازمن است
یعنی تمام صفات وخصوصیاتی روکه لازم است جهت کمک به بهبودی من راداردمیتواندتکیه گاه باشدمیتواندسلامت عقل رابمن با گرداند
میتواندکمبودهای اخلاقی مرامرتفع کند
میتواندغیرقابل اداره بودن واشوب زندگیم راسروسامان دهد
میتواندوسوسه های مرابگیردو....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سوال 24  ـ  نیروی برتر من چه مشخصه های دارد ؟
همانطور که در سوال قبل به این سوال جواب داده ام در این سوال هم نظرم همان است :
نیروهای برتر من جلسات ، اصول 12 قدم و 12 سنت ، راهنما ، تجربیات اعضاء میباشند که همگی در کنار هم پکی کامل از نیروی برتر است که توسط نیروی برتر و واحدی که میشناسم مثلاً خداوند برای من فرستاده شده تا با آموزه هایشان به من ، و من هم با عملکرد به آنها ، در مسیر درست قرار بگیرم . او مهربان است .  قدرتش بیشتر از من است چون آموزه هایش بیشتر است . غلط گیر نیست وقتی اشتباه میکنم تجربۀ خودش را میدهد و کمک میکند تا در مسیر درست قرار بگیرم ، در بیشتر اوقات در دردسترس است ، کمک میکند با ترسهایم مواجه شوم و آنها را بپذیرم . قاضی نیست و قضاوت نمیکند گوش میکند تا کمک کند ، صبور است و در انتها اصولی است که هیچ شکی در آن نیست و طبق تجراب به اثبات رسیده ولی تحمیلی برای انجامش وجود ندارد کاملاً پیشنهادی ولی وقتی باورش کنی و به آموزه هایشان عملکرد داشته باشی در مسیر رسیدن به سلامت عقل قرار میگیری .

HH
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان