امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 28 : برگشت سلامت عقل به چه دلیل یک فرایند می باشد ؟
سوال 28 : برگشت سلامت عقل به چه دلیل یک فرایند می باشد ؟
پاسخ
تا افکار مثبت به رفتار مثبت تبدیل شود نیازمند فرایند است و با تمرینات روزانه اصلاح افکار و رفتار من صورت می گیرد.
همه افکار و رفتار من به خاطر نداشتن سلامت عقل اسیب دیده و نسبت به سنمان چیز های کمی را تجربه کرده ام و حالا که مواد نمی زنم شاید در شرایطی قرار بگیرم که تجربه انرا نداشته باشم و هر چه در مسیر بهبودی بیشتر پیش می روم بیشتر می دانم که چیزی را نمیدانم و نیازمند تجربه و سلامت عقل هستم .
برداشت امروز من از سلامت عقل با برداشت اوایل پاکی و یک سالگی فرق می کنه و قطعا در اینده هم دید گاهم نسبت به امروز فرق خواهد کرد و به مرور در برنامه رشد خواهم کرد
پاسخ
چون بیماریم خیلی بزرگ است و باید لایه لایه به بهبود ان پرداخت چون خیلی از مسائل و مشکلات من نیازمند زمان است مثل نواقص به باور رسیدن و سلامت عقل اگر به یک باره انجام شود من قدرت پذیرش ان را ندارم و برایم شک اور می شود و ممکن است دچار اختلالات روانی و روحانی شوم سلامت عقل نیاز به تجربه دارد و برای تجربه کردن هم نیاز به زمان است -
پیام سوال : برای برگشت سلامت عقل نیاز به زمان است که از نقطه ای شروع می شود و تا بی نهایت ادامه دارد
مرحله مرحله است اول باید به امیدواری برسم و بعد باور یک نیروی برتر که می تواند به من کمک کند بعد نیاز به داشتن شواهد و مدارک و تجربه هاست و سپس دور ریخت باور ها و اعتقادات نا کارامد و پوسیده و دست برداشتن از خود محوری -
برگشت سلامت عقل من رابطه مستقیمی دارد با ارتباط من با نیروی برتر + هرچه باور و ایمان من رشد کند سلامت عقل من کامل تر می شود - 
پاسخ
اگر مثل یک کوه فرض کنیم تا به قله برسم به نسبت ارتفاعی که پیموده ام من جهان اطرافم را وسیع تر می بینم و در ارتفاعات بالا اشراق را خواهم دید.
 پس در هر رشد عقلی، من نیاز جدیدتری به سلامت عقل پیدا می‌کنم و در نهایت جهان بینی من روز به روز بیشتر و اطلاعات نیز بیشتر خواهد شد ، که این خود فرآیند می باشد.
 و هرچه بیشتر قدم‌ها را ادامه می‌دهم و در اصول هستم و بیشتر یاد میگیرم وسعت دیدم بیشتر می‌شود که خود باز فراهم می باشد.
پاسخ
بهبودی آغاز دارد ولی پایانی ندارد و برگشت سلامت عقل هم مثل بهبودی آغاز دارد ولی پایانی در آن نیست چرا که برگشت سلامت عقل یک تحول و تغییر از لحاظ ذهنی انسان است و ذهن انسان بی نهایت است و نقطه پایانی ندارد..

امروز من به این درک رسیده ام که هرچه به جلو می روم نیاز بیشتری به برگشت سلامت عقل دارم چرا که وظیفه و قدرت تصمیم گیری من سنگین تر می شود.
از جهت دیگر من سالهای سال از عقلم نادرست استفاده کرده ام که به یک عادت برای من تبدیل شده است و سال ها طول می کشد تا بتوانم آن عادات را از بین ببرم و تازه زمانی بتوانم آنها را از بین ببرم تازه نیاز بیشتری به سلامت عقل دارم در نتیجه من هرچه بزرگتر و رشدم بیشتر می شود نیاز به عقلی قویتر دارم.

برای اینکه در این فرایند رشد داشته باشم نیاز شدید به کارکرد قدم ها دارم و باید همیشه در زندگیم قدم دوم ( مشورت ) جاری کنم..

به دلیل اینکه فرایندی طی شد که من سلامت عقل را از دست دادم ( با مصرف موادمخدر و بهاء دادن به بیماری اعتیاد ) بنابراین فرایندی باید طی شود و با تمرین اصول برنامه اعم از کارکرد قدم ، خدمت کردن ، راهنما داشتن ، استفاده از تجربه دیگران ، مشورت کردن و غیره..... نیاز است تا سلامت عقل به من باز گردد و اینکه باید روزانه آنقدر تمرین کنم تا افکار ، رفتار و گفتار مثبت تبدیل به سلامت عقل شود و به یک عادت تبدیل شده تا در ضمیر ناخودآگاه من ضبط شود.

تغییرات به زمان نیاز دارد و ما نباید کمال گرا باشیم.

جمله به این باور رسیدن ثابت می‌کند بازگشت سلامت عقل یک فرآیند است -- برگشت سلامت عقل در افراد،، متفاوت و بستگی به تلاش دارد.
پاسخ
اعتیاد من یک بیماری مزمن، پیشرونده و لاعلاجه که فقط با متوقف کردن این بیماری در یک نقطه میتونم مسیر بهبودی رو طی کنم تا از شر اعتیاد در امان باشم.

اولین رنجشی که از اطرافیانم گرفتم زمینه ساز رفتارهای ناهنجار من بود که این رفتارهای خودمحورانه بمرور بصورت عادت در آمد تا برای فروکش کردن این سرکشی ها به مخدرات رو آوردم و در این سراشیبی تخدیر بمرور سلامت عقلم رو به زوال بود.

تا اینکه تمام اعمال و رفتارهای من بصورت غیرارادی در آمد و عرصه بر زندگیم تنگ شد تا اینکه بدنبال راه نجات بودم.
با عشق وارد برنامه نشدم ولی عشق رو در جلسات پیدا کردم.

این نقطه شروع بهبودی بود یعنی بهتر از آنچه بودی رو با حضور در جلسات متوجه شدم.

با کارکرد قدمها متوجه شدم برای برگشت سلامت عقل باید در فرایند ایمان آوری قرار گیرم.

با ترازی که در مقاطع مختلف از تغییراتم می گیرم به این موضوع پی می برم که راه عشق انتها ندارد و هرچه پیش برم احساس آزادی و آرامش بیشتری تجربه می کنم.
پاسخ
طبیعتا زندگی ما تغییر خواهد کرد . اکثر ما وقتی که زمان مصرف خود را با اوایل بهبودی ، اوایل بهبودی را با زمانی که مدتی است در برنامه هستیم و همین طور اواسط بهبودی را با وقتی که مدت ها است در برنامه هستیم ، مقایسه می کنیم ، مشکلی برای تشخیص برگشت سلامت عقل نخواهیم داشت . اینها همه یک فرآیند است و نیاز به برگشت سلامت عقل در ما نیز نسبت به زمان متغییر می باشد .
پاسخ
دراین برنامه متوجه شدم که سلامت عقل توسط ایمان کارکشیدن میشودیعنی قبول کردن اینکه دراین برنامه صداقت کار میکند.
امروزبهبودی من نیازبه تجربه های جدیددارد,نظربه اینکه بهبودی وبیماری اعتیادامروزمن با دیروزمن فرق میکند.
بایدسلامت عقل نیز روبه رشدباشد
به دلیل غلط ازآب درآمدن ازرفتارهای گذشته یعنی جنگیدن با کسانی که غیراصولی کارهایی را میکنند.
مثال کنترل رهجو,بردن سم زدا 
وقتی کارهای گذشته را انجام نمیدهم,قدرت تصمیم گیری بالاتر میشود
پاسخ
دقیقا مثل بهبودی اون هم یک فرایندهست

تمرین وتکرارکردن

خودمحوری نکردن

مشورت کردن

سلامت عقل باکارکردقدمها بامشورت باراهنما بارعایت اصول اتفاق می افتد نیازبه صبرداردیک شبه اتفاق نمی افتد
پاسخ
با سلام....
با یک مثال شروع میکنم روزی سفر به کره ماه یک ایده خنده دار مسخره و تقریبا غیر ممکن بود اما از یک ایده شروع شد در دستور کار قرار گرفت و کار بر روی آن شروع شد آزمون و خطاهای زیادی صورت گرفت قطعه های معیوب زیادی از نو ساخته شد و زمان زیادی صرف شد تا کم کم محصول نهایی ساخته شود.

چقدر شبیه من است برای من هم ایده سلامت عقل یک پیشنهاد تقریبا غیره ممکن بود چون در قدم یک از خودِ واقعی ام چنان ناامید شده بودم که سلامت عقل محال بنظر میامد اما من باید رو به جلو حرکت میکردم سالها خود اتکایی به اندیشه های شخصی تا مغز استخوانم پیش رفته بود و به زمان زیادی نیاز بود تا کم کم ایده ها و تجربیات جدید رو بشنوم بعد باور کنم بعد اعتماد کنم بعد امتحان کنم و به نتیجه برسم. اولین موفقیت حاصله از مشورت کمک کرد امید تازهایی درونم شکل بگیرد تا بیشتر مشورت کنم.
سالها طول کشیده بود تا از آن کودک معصوم که قطعه ایی از خداوند را درون خود داشت تبدیل شد به انسان خودخواه و خودمحور و غیر قابل قبول امروز هم سالها زمان میبرد تا به آهستگی و با تکرار و تمرین مشورت قسمتی از شخصیتش شود.
انسال موجودی ست که تمایل به کمال دارد اما اعتیاد قدرت انجام آنرا میگیرد.

به این دلیل یک فرایند است که هنوز به بد بودن بعضی از باورهای گذشته خود پی نبردیم من در برابر تغییر مقاومت و سرسختی میکنم و این فرایند را کند میکند انسان قدرت و ظرفیت بالایی برای یاد گیری دارد پس تا روزی که اعتاد من هست فرایند هم ادامه خواهد داشت.

کارکرد باقی قدمها کمک میکند تا سلامت عقل برایم قابل فهم و اجرا شود.

با سلام....
با یک مثال شروع میکنم روزی سفر به کره ماه یک ایده خنده دار مسخره و تقریبا غیر ممکن بود اما از یک ایده شروع شد در دستور کار قرار گرفت و کار بر روی آن شروع شد آزمون و خطاهای زیادی صورت گرفت قطعه های معیوب زیادی از نو ساخته شد و زمان زیادی صرف شد تا کم کم محصول نهایی ساخته شود.

چقدر شبیه من است برای من هم ایده سلامت عقل یک پیشنهاد تقریبا غیره ممکن بود چون در قدم یک از خودِ واقعی ام چنان ناامید شده بودم که سلامت عقل محال بنظر میامد اما من باید رو به جلو حرکت میکردم سالها خود اتکایی به اندیشه های شخصی تا مغز استخوانم پیش رفته بود و به زمان زیادی نیاز بود تا کم کم ایده ها و تجربیات جدید رو بشنوم بعد باور کنم بعد اعتماد کنم بعد امتحان کنم و به نتیجه برسم. اولین موفقیت حاصله از مشورت کمک کرد امید تازهایی درونم شکل بگیرد تا بیشتر مشورت کنم.
سالها طول کشیده بود تا از آن کودک معصوم که قطعه ایی از خداوند را درون خود داشت تبدیل شد به انسان خودخواه و خودمحور و غیر قابل قبول امروز هم سالها زمان میبرد تا به آهستگی و با تکرار و تمرین مشورت قسمتی از شخصیتش شود.
انسال موجودی ست که تمایل به کمال دارد اما اعتیاد قدرت انجام آنرا میگیرد.

به این دلیل یک فرایند است که هنوز به بد بودن بعضی از باورهای گذشته خود پی نبردیم من در برابر تغییر مقاومت و سرسختی میکنم و این فرایند را کند میکند انسان قدرت و ظرفیت بالایی برای یاد گیری دارد پس تا روزی که اعتاد من هست فرایند هم ادامه خواهد داشت.

کارکرد باقی قدمها کمک میکند تا سلامت عقل برایم قابل فهم و اجرا شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، Darush sistan
سلام
این که توقع داشته باشم به صورت یکجا تمام رفتارها و اشتباهاتم تغییر کند و درست شود یک توقع است.من نتوانستم به درستی عمل کنم و این اشتباهات به صورت یکجا امکان تغییر نداره .من با تغییر کم و کم رفتارها و افکارم و اعتقاداتم می توانم به درستی عمل کنم که این خود زمان بر است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر9
در پیــــشگاه خــــداونـــــد فروتـــنانه گام برداشــــتن مســــتلزم فــــروتــــنی است و فــــروتــــنی راســتین به درســـتی کلـــید رهــــــایی از تمام نقایــــص شخصـــیتی است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، Darush sistan
تعریف فرآیند در برنامه : یعنی  ترکیب کردن و انجام  چندین کار ساده اما جدی و بطور منظم و مرتب تکرار و تمرین آنها برای یک مدتی طولانی می شود فرآیند. حال برای برگشت سلامت عقل نیاز است تا پکیج کامل برنامه و اصول روحانی را مثل شرکت منظم در جلسات، قدم کار کردن، تماس با راهنما و دوستان بهبودی ، خدمت کردن، مشورت داشتن در کارها ، به خرج دادن صبر و حوصله ، داشتن آرامش ، و پشتکار ،روشن بین ماندن ، تمرین صداقت، و داشتن تمایل، می باشد  تا سلامت عقل به ما کم کم برگردد و این فرآیند یک شبه اتفاق نیافتاده ،همانطور که من یک شبه معتاد نشده و سلامت عقلم به مرور تخریب شد تا از بین رفت
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سوال 28 : برگشت سلامت عقل به چه دلیل یک فرایند می باشد ؟(قدم۲)
من سپاسگذار خداوند هستم که این امر به یک شبه اتفاق نیفتاد ،
چون من فعلا ظرفیت و گنجایش تمامی این فرایند را به یکباره در خودم ندارم .
ما یک شبه عقل مان را از دست ندادیم، و یک شبه هم به ما باز نمیگردد.
در ضمن برای برگشت سلامت عقل به ابزار بیشتری لازم است، که در قدم های بعدی میتوانم به آنها دست پیدا کنم .
علاوه بر آن عدم سلامت عقل من به مرور برای من آشکار میشود و برای همین من هم به مرور و در یک فرایند به سلامت عقل میرسم .
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد
تغییریک روش فکری بایدباتغییردیدگاه همراه باشدیعنی شناخت
واگاهی ازاحساسات نحوه درست بروزدادن
احساس صبروتامل درتصمیم گیری هاومشورت وکمک خواستن
علاوه بران باورهای قبلی وکهنه بایدتغییرکند
واین بااگاهیدتنهاممکن نیست
تمام اگاهی هابایددرطول زمان بصورت ازمون
وخطاانجام شودتابه ارامی روش فکری
درمن تغییرکندوسلامت نسبی عقل درطول
زمان بدست ایدواین یک شبه ممکن نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

همیشه مشکلات و مسائل یک شکل نیستند و نواقص هم همین گونه -وقتی که به صورت روزانه امکان تجربه کردن احساس متفاوتی را دارم در مورد اشتباهات نیز یک مدل نیستند وامکان دارد من تصمیم اشتباهی را بگیرم که قبلا نوع آن را تجربه نکرده باشم.پس این به صورت یک فرآیند است برای هر مرحله از بهبودی شکل ظهور آن متفاوت است.
پاسخ
برگشت سلامت عقل در بهبودی در هر مقطعی یک مفهوم برای من دارد سلامت عقل یک فرایند است به شرط انکه من در مسیر باشم 

فرایند چیست... همان پروسه  مرحله به مرحله قدم به قدم    سلامت عقل یک خط تولید است  هر فرایند نیاز به زمان دارد 
پاسخ
زندگی بروال برنامه واصول تغییردیدگاه اعتیادی ودرک واجرای قدمهابسیارزمانبرونیازتمریندصبروازمون وخطاست من تابدرک وفهم چیزی نرسم دران موردزیادتکراراشتباه میکنم درثانی من انسانم وهرروزبامسایل جدیدروبرومیشم ک برام نااشناست مثل احساسات وافرادجدیدکهدهمیشه نیازمنداموزش پذیری هستم
پاسخ
سوال 28  ـ  برگشت سلامت عقل به چه دلیل یک فرایند می باشد ؟
من پر از نواقص و کمبودهای اخلاقی هستم و بسیاری از کینه‌ها و رنجش‌هایم را ، هنوز با خودم حمل می‌کنم و یک سری احساسات بد از روابط اشتباهم را هنوز دارم که برای برطرف کردن نواقصم و مرتفع کردن کمبودهای اخلاقی و کنار گذاشتن احساسات بد ناشی از کینه‌ها و رنجش‌هایم و خودخواهی‌ها و خودمحوری‌هایم باید در مسیر بازگشت سلامت عقل باشم . این اتفاقات یک روزه برایم نیافتاده یک روزه هم برطرف نخواهد شد ولی وقتی در مسیر بهبودی و به باور رسیدن قرار بگیرم ( یعنی شرکت مرتب در جلسات ، کارکرد قدم‌ها و سنت‌ها ، مشورت گرفتن از راهنما و اهل مشورت و عملکرد به این‌ها) کم کم آنها برطرف شده یا از بین رفته یا خاموش می‌شوند .
بازگشت سلامت عقل مستلزم داشتن رابطه مستمر و همیشگی با نیروهای برتر بوده تا این فرآیند شکل بگیرد.

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان