امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 32 : ایا توقعات واقع گرایانه من در مورد پیشرفت بهبودیم به واقعیت پیوسته یا نه ؟
سوال 32 : ایا توقعات واقع گرایانه من در مورد پیشرفت بهبودیم به واقعیت پیوسته یا نه ؟ ایا درک می کنم که بهبودی در طول زمان اتفاق می افتد و نه یک شبه ؟
پاسخ
تا حدودی به واقعیت پیوسته . متوجه شدم با تمرین زیاد به مهارت میرسم . بهبودی نقطه پایانی ندارد . مواد مخدر مصرف نمیکنم . ایمان را تجربه کردم و با مشورت کردن به تعادل میرسم . توقع دارم با وجود مشکلات ارامش خود را حفظ کنم و به من اعتماد کنند و من نیز اعتماد کنم . توقع دارم با مشورت کردن کارهایم را درست
انجام دهم .
بله درک کردم که بهبودی در طول زمان اتفاق می افتد........
پاسخ
 هرچند گاهی از مدت زمان طولانی برای رسیدن به سلامت عقل خسته می شوم و می خواهم همه چیز را رها کنم اما انهایی که طبق اصول برنامه بوده به واقعیت پیوسته : مثل طول مدت پاکی ام روابط سالم با خانواده راهنما و رهجو ها خدمت کردن حضور نسبی نیروی برتر در زندگی ام کم رنگ شدن نواقص اخلاقی ام احساس ارامش اعتماد اطرافیان و پذیرش اجتماعی -
قسمت دوم : بله من یک شبه که معتاد نشده ام که یک شبه بهبود پیدا کنم و این کاملا برایم روشن است که تا اخر عمر باید در این پروسه و فرایند باشم
و همیشه به مرور زمان نیاز به تغییر کردن دارم تا سلامت عقل به من باز گردد تمرین نکرده و بدون زحمت بهبودی حاصل نمی شود و برای  بهبودی نیاز به زمان است مقصد نهایی من تکامل نیست ارامش است 
پاسخ
بله حتی بیشتر از توقع من؛
 این که قدم ها را سلولی و دقیق کار کنم به بهبودی خوبی خواهم رسید خود توقع واقع گرایانه و خوبی است .
 اینکه در اصول باشم و طبق روال برنامه زندگی کنم، چون ایمان به برنامه دارم پس توقع بهبودی خوبی را هم دارم.
 من اعمالم را به نحو احسن انجام دهم و چه بهتر که بدون توقع باشد، مسلماً هم نتیجه خوبی خواهد داشت و حتی حال احساس خوبی خواهد داد.

قسمت دوم: بله کاملاً درک می کنم به صورت فرآیند اتفاق می‌افتد و بستگی به تلاش و عملکرد من هم دارد.
پاسخ
توقعات واقع گرایانه من مرا ملزم به ایمان آوری می کند واینکه بهبودی یک فرایند است ویک شبه اتفاق نمی افتد به من کمک می کند که تسلیم من عمیق تر
وصبر وایمانم بیشتر شود.
جایگاه من دربهبودی بستگی مستقیم به عملکردم دارد.من براساس توقع
وانتظاراتم می خواهم زودبه نتیجه برسم واین واقع گرایانه نیست ،آنچه که امروز درمورد بهبودی من اتفاق افتاده این است که من کمتر به هم می ریزم ،کنترل احساسات وعواطف خود راخفظ می کنم وقدرت روبه روشدن با آنها را ازطریق برنامه بدست آورده ام.

انگیزه انجام کارهایم وایجاد روابطم
بااطرافیان باانگیزه درست انجام می
پذیرند وکمتر ازروی ترس هستند ،بیشتر
در پی انجام مسئولیتهایم بوده و وابستگیهایم کمترشده اند ،استقلال
بیشتری دارم وچاپلوسی نمی کنم ومتکی به خود وخدای خود هستم وتوقعات واقع گرایانه من مثل خریدخانه،ماشین ،روابط و هرکدام بستگی به تلاشی دارد که من از
خود نشان می دهم.
پاسخ
بله.
امروز پاک هستم دارم بهبودی شخصی مو دنبال می کنم.
با کسب آگاهی نسبی از اعتیاد پرهیز می کنم از آنچه که منو از بهبودی دور می کنه.
آموزش پذیر شده ام و در امور بهبودیم با مشاورین کاردان مشورت می کنم.
با اعتماد به راهنمام و اصول انجمن در حال تهیه لیست قدم چهارم هستم.
با هر مفهومی از بهبودی که آشنا میشم سعی بر تمرین و اجرا می کنم.

اینکه میگم سعی بر تمرین و اجرای اصول برنامه دارم چون بهبودی من یک فراینده و تغییرات با مداومت و استمرار در من ایجاد میشه نه یک شبه.
من یک شبه معتاد نشدم که یک شبه هم بهبود پیدا کنم.
هر روزم که از دیروز بهتر باشه نشان دهنده عملکردم در بهبودی است.
امروز یاد گرفته ام سخت نگیرم ولی با جدیت برنامه رو دنبال کنم.
پاسخ
هرموقع عقب ایستادم وهیچ عملی درموردبهبودی وزندگی ندارم ,توقعات من غیرواقع گرایانه میشودمثال?درجلسه خدمت نمیگیرم ولی درجلسات اداری ازهمه توقع دارم وتیراندازی میکنم
درموردارتباط من با بهبودی نشان میدهدکه یک شبه اتفاق نمیوفتد.
توقعات واقع گرانه طبق عملکردخودت میباشد
توقعات واقع گرانه دیدگاهم را نسبت به تصمیماتم عوض میکند
نسبت به تعصباتم نیز عوض میکندمثالتعصب دردین که نیروی برترم هرچه که هست ازاو کار بکشم.
دیدگاهم نسبت به رابطه هایم عوض شده است 

توقعات واقع گرایانه را برای خود لیست کنید؟
مثال مشورت کردن ,پاک بودن 
توقع واقع گرانه یعنی دراجتماع ,جلسه,صاحب کار,خانواده
پاسخ
توقع و انتظارات ما چه به حق
و چه به ناحق، چه واقع گرایانه
و چه غیرواقع گرایانه برگرفته
از بیمارے ما مے باشد.
چرا ڪه توقع و انتظار در نهایت
 قضاوت و ڪنترل را در بردارد ڪه
 بهبودے مارا به مخاطره مے اندازد.
و درنهایت یاس،ناامیدی،بی تفاوتی،
سرخوردگي، خودآزارے را در بردارد.
ما در مسیر بهبودے و طبق روال
برنامه به پیش مے رویم ودرنهابت
برگشت سلامت عقل طے فرآیندے
با ڪمک نیروے برتر حاصل مے شود
پاسخ
توقعات واقع گرایانه من در مورد پیشرفت بهبودیم به واقعیت بستگی به تلاش من دارد یعنی همان عملکرد با مشورت و اینکه یک شبه این اتفاق نمی افتد.وبهبودی که یک شبه به دست بیاید یک شبه هم از بین میرود.بهبودی یعنی برخلاف باورهای گذشته زندگی کردن.واین برای من با تکرار وتمرین وایمان به اصول امکان پذیر است وباید در این راه  صبر پیشه کرد.....
پاسخ
  قسمت اول سوال  //   ما معتقدیم توقعات از هر دست و از هر قبیل که باشند فرقی نمیکند و با صول بهبودی همخوانی ندارد ( مثل قضاوت کردن  ، مقایسه کردن ، و یا سرزنش کردن ) میماند و با معیارهای امروز ما از هر جنسی که باشد چه واقعگرایانه و چه غیر آن ، به هر صورت پیامدهای مثبتی در نهایت برایمان ندارد و از بیماری ما سرچشمه میگیرد . ما اکنون بدون توقع بدنبال بهبودی خود هستیم زیرا بیماری خود را پذیرفته ایم و اگر بخواهیم از خودمان به هر ترتیب ، توقع داشته باشیم مجبوریم دست به قضاوت و یا مقایسه کردن خود با دیگران بزنیم ، این کار برای ما در غایت سرخوردگی و ناامیدی و حال خرابی به همراه می آورد . ما بطور روزانه به بهبودی خود عاری از هرگونه توقع ادامه میدهیم و تاکنون با حمایت از نیروی برتر توانسته ایم به پیشرفته های مهمی دست یابیم و در بسیاری از قسمت های مربوط به برگشت سلامت عقل دست یابیم  که شواهد آن برای ما مسجعل می باشد .

قسمت دوم سوال   //    ما  وقتی خود را از بند توقعات بیمارگونه رها میسازیم به این درک میرسیم که در فرایند بهبودی باید صبور باشیم و بطور روزانه متمرکز به روی بهبودی خود باشیم و ایمان داریم اتفاقات خوب در زمان مناسب برای ما رخ خواهد داد ، بدیهیست در این راه نباید عجول باشیم بقول کتاب که میگوید ما یک شبه بیمار نشده ایم ، بنابراین ما نیاز داریم تا همچنین در مسیر بهبودی گام برداریم ، ما باید مثل یک باغبان صبور باشیم و  از نهال بهبودی خود مراقبت کنیم تا نهایتاً زمان میوه دادن آن  فرا رسد .  وبقول کتاب مقدس پایه که میگوید
پاسخ
با سلام....
یکسری بله-یکسری خیر
بهتره اول توقعات غیر واقعی خودم رو شناسایی و آنها را کنار بگذارم تا بتوانم بهتر قسمتهای پیشرفت کرده ام را شناسایی کنم که امید و انگیزه پیدا کنم برای قسمتهای پیشرفت نکرده.
توقعات واقعی آنهایی هستند که با واقعیت زمانی و مکانی و توانایی من همخوانی دارد.هر وقت توقعاتم از خودم بیشتر میشود بهبودیم اتوماتیک وار متوقف میشود.

توقعات غیر واقعی من همان انحراف فکری و تصورات باطل و انتظارات بیش از توان من هستند که نشان میدهد من هنوز درک درستی از دعای آرامش پیدا نکردم.

جاهایی که با بهبودی ام عمل میکنم قسمتهای رشد کرده بهبودی و واقعی من هستند مثل قطع ارتباط با کسانی که وقتی کنارشان قرار میگیرم وسوسه هایم فعال میشوند.امروز در جامعه و خانواده احساس امنیت بیشتری میکنم.امروز در زندگیم نیروی برتر دارم.امروز توجه ام به خودم و اعمال و رفتارم بیشتر شده.امروز در بعضی موارد حتی با آدمهای بیرون از NA هم مشورت میکنم.
بله اینها پیشرفتهایی هستند که در طول زمان برایشان وقت گذاشتم و آنها را تمرین کردم و واقعا کار یکشب و دوشب و یک حادثه نبود بلکه به مرور زمان اتفاق افتاد.
من در بهبودیم باید یا به اندازه تلاشم توقع داشته باشم یا به اندازه توقعاتم تلاش کنم.
پاسخ
سلام
بله
واقعیت مصرف نکردن مواد و بدون مواد زندگی کردن و گرفته شدن وسوسه به واقعیت پیوسته و همچنین ادامه راه ممکن است و خبرها و شرایط بهتری در راه زندگی بدون مواد مخدر وجود دارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، ناظر9
بله کاملا" به واقعیت پیوسته چون هنوز در قطع مصرف و پرهیز کامل از مواد و نیکوتین هستم، در حال پیگیری مستمر بهبودیم با اجرای  برنامه  می باشم، در آرامش زندگی می کنم ، و روی پای خودم ایستاده ام به لحاظ مالی ، و در حال جبران خسارت هستم، صبر پیشه می کنم و در جاهایی که کاری از دستم بر نمی آید خودم را به چالش نمی کشم و از کنترل کردن دست برداشته ام بله همچنین متوجه شده ام بهبودی در طول یک عمر و یک روز به یک روز بدست می آید
پاسخ
سلام

توقع واقعی بله-مثل این که من دارم قدم ها را کار می نمایم وبه جلسات میروم وبرای ادامه مسیر بهبودی رهجو می گیرم
پاسخ
بله کاملامن دقیقاهم انجایی هستم ک بایدباشم
ازوسوسع سنگین موادمخدررهایی پیداکرده ام زندگی بیرونی ودرونیم بصلح وارامش رسیده وهرانچه که نیازمن بوده برایم ایجادشده است من نسبت به تلاش وکوششم درضمینه قدمهاکاروروابط تاجایی ک بایدتوقعات واقع گرایانه ام انجام شده ترسهارنجشهاگناه خجالت ونواقص اخلاقی تاحدلازم مرتفع شده اند
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان