امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 37 : من تمایل دارم چه کارهای انجام دهم تا سلامت عقل به من باز گرد د ؟
سوال 37 : من تمایل دارم چه کارهای انجام دهم تا سلامت عقل به من باز گرد د ؟               
پاسخ
تمایل یعنی کارهایی که انجام می دهم و خواستن تنها کافی نیست .

رفتن به جلسه ، مشارکت ، قدم کارکردن ، تماس با راهنما، کتاب و نشریه خواندن ، گوش دادن و خوب شنیدن ، خوب دیدن و هر کاری که در روند بازگشت سلامت عقل به من کمک می کند
پاسخ
کارکرد باقی قدم ها ارتباط و اعتماد بیشتر به راهنما ارتباط دائم و موثر با یک نیروی برتر استفاده از تجربیات خودم و دیگران تمایل به مشورت و استفاده از اصول روحانی تمایل برای مسئولیت پذیری تمایل عنی امادگی برای اقدام و عملو نه فقط قصد ونیت داشتن خالی من امروز تمایل دارم که به دنبال تجربه های جدید باشم و شناختم را از بیماریم بالا تر ببرم و از نواقص خود دور شوم تمایل دارم که دنبال حس تناسب و تعادل باشم مشارکت صادقانه انجام دهم در تماس دائم با واقعیت بیماری و بهبودی باشم تمایل به قبول اشتباه و تغییر دیدگاه های بیمارگونه -....................
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، alireza1444
تمایل به هر کاری که این اصول و برنامه به من می‌گوید مثل حضور مرتب در جلسات و شرکت مداوم در جلسات ، مطالعه نشریات ،کسب تجربه و مشورت از اعضای بهبود یافته و صاحب نظران، دوری از خود محوری و خدامحور شدن، جایگزین اطلاعات جدید و اصولی و صحیح به جای باورهای غلط و اشتباه قدیمی ، خدمت کردن ،کارکرد قدم و اجرای نتیجه حاصل از برداشتن این قدم ها در زندگی ،ارتباط آگاهانه با خداوند. . .
پاسخ
سلامت عقل یعنی استفاده از هر مسئله ای یا هر چیزی در زمان و مکان مناسب و به مقدار لازم . منم تمایل دارم که افراط و تفریط در کارهام و امورات روزمره نداشته باشم . و توانایی انجام دادن اصول روحانی برنامه رو پیدا کنم . و در کنار مطالعه نشریات یک سری از کتابهای آموزنده را که خریداری کردم و داره خاک میخوره رو شروع به خواندن کنم ..
پاسخ
در روند باشم وصل باشم قدمها را کار کنم جلسه برم در کارهام مشورت کنم دست از خود محوری بردارم قبل از عمل فکر کنم تغییر رفتار و باور دهم البته با کارکرد قدمها و مرور زمان نه سر خود و با فکر خودم
پاسخ
مشورت باراهنما ودیگر اعضای باتجربه، برنامه ریزی در کارهایم، انجام دادن مسئولیتهایم، کارکردن قدم با تازه واردین، حضورمستمر درجلسات وخدمت کردن، انجام رهنمودهای برنامه درحد توان، سعی درتکرار نکردن اشتباهات گذشته، مشارکت کردن احساسات منفی ودردناکم، اجازه حضور نیروی برتر درزندگی ام سعی دربرقراری تعادل درزندگیم، بازبودن دریچه افکارم، دست برداشتن از تعصبات بیمار گونه، تغییر زاویه دید در دنیای اطرافم، نگاه واقع بینانه به خود.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد
داشتن صداقت و روشن بینی در بکارگیری اصول قدمهای دوازده گانه انگیزه تمایل به انجام هر کاری را در جهت بهبودی در من زنده می کند.

مثال:
تمایل به شرکت منظم در جلسات
تمایل به انجام رهنمودهای راهنما
تمایل به انتخاب یک نیروی برتر و سپردن اراده و زندگی به خدا
تمایل به نوشتن ترازنامه
تمایل به اقرار به خطاهای گذشته
تمایل به تغییر
تمایل به تمرین صبر و فروتنی
تمایل به تهیه فهرست خسارات وارده
تمایل به جبران خسارات
تمایل به انجام قدم دهم که یک ضرورت است
تمایل به ارتقاء رابطه آگاهانه با پروردگار
تمایل به کمک بلاشرط به دیگران و ...
پاسخ
 اصولاً اعمال و کارهایی که در راستای  با بهبودی انجام میدهیم ، محک تمایل ما را نشان میدهد .  در واقعه شاخص تمایل ما برای برگشت سلامت عقل بستگی به میزان اعمال و رفتار و همچنین حضور مستمر ما در فضاهای بهبودی دارد  ،  ضمن اینکه پذیرش  درونی(( واقعیت بیماری ))توام با روشن بینی  و صداقت مهمترین عامل در کیفیت و نوع شکل گیری تمایل را در ما تبین میکند ، بنابراین سعی و کوشش های ما در بهبودی نشانگر تمایل ما به برگشت سلامت عقل است . تمایل یعنی نشان دادن علاقه و شوق درونی توسط اعمال و رفتار و کردارمان ، بطور مثال کارهای که انجام میدهیم تا سلامت عقل به ما برگردد ؛

حضور مرتب در جلسات  - انتقال و منتقل کردن قدمها  - ارتقاء سواد بهبودی -  مطالعه  - مشورت با صاحب نظران – مشارکت در جلسات بهبودی – درخواست کمک از راهنما -  حرف شنوی و صبوری کردن – با برنامه زندگی کردن – فقط برای امروز زندگی کردن و ، و . . .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
فراموش کردن رفتاروگفتاروعادت قدیمی
اقراربه نواقص الویت بندی مالی
عوض شدن مفهوم عجزبرای من نسبت به اوایل پاکی
مشورت کردن،تماس باراهنما
برای دیگران دعاکنم وقضاوت وکنترل نکنم
داشتن عملکرد روی اصول
استفاده ازتجربه دیگران
پاسخ
امروز هر کاری را که کمک به ماندن
من در مسیر بهبودی می‌کند را
انجام خواهم داد. کمک گرفتن از
خداوند، مشورت مداوم با راهنما،
رفتن به جلسات و شنیدن
تجربه‌های دوستان بهبودی،
خدمت کردن، دست یافتن به
تواضع، فروتنی، تمایل، ایمان و
اعتماد!!

کمک گرفتن از دوستان بهبودی،
بازگذاردن دریچه‌ي افکار ، یعنی
حاضرم هر کاری برای برگشت
سلامت عقل انجام دهم...

حضور خداوند را در فرایند بهبودی
درک نمایم و از او کمک بخواهم تا
سلامت عقل به من بازگردد و خودم
هم نسبت به آن عملکرد داشته
باشم....

تمایل به کارکرد قدمها داشته
باشم.وقت بیشتری برای مطالعه
نشریات بگذارم...

برای خدمتگزاری عمل وحرکت
کنم و شرکت درجلسات را بعنوان
یک اصل بپذیرم...
پاسخ
مشورت بگیرم 
و اگاهی خودما بالا برم 
و قبل از عمل به عوابق کار بیشتر توجه کنم فکر کنم
عجله نکنم 
خیشتن پزیری خودما در هر کاری در نظر بگیرم 
خود واقعی باشم
پاسخ
با سلام....
میخوام در هیچ کجا هیچ کسی از طرف من احساس خطر نکند، برای پیشبرد زندگیم از راه های سالم استفاده کنم، با خودم صادق باشم، از احساسات ناراحت کننده فرار نکنم و آنها را بخشی از زندگی بدانم، دست از سر زندگی و انسانها بردارم و به خودم بپردازم، به کار گیری پیشنهاد راهنمایم زمانیکه نمیتوانم فکرم را از اصول روحانی رَد کنم، در مورد خانواده و جامعه مدتی ست کم توجه شدم بیشتر به آنها بپردازم.

یکی از قسمتهای عدم سلامت عقل من اینستکه افکارم را میبینم ولی اجازه دریافت ایده یا نظر به خودم نمیدهم.

تمایل دارم وقتی رنجش میگیرم تراز آنرا بگیرم که مجبور به تلافی نباشم یا احساسات بد با خودم حمل نکنم.
تمایل دارم قلم و کاغذ بردارم و جاهایکه از روی سلامت عقل عمل میکنم یا نمیکنم را روی کاغذ بیارم، تراز دیگران را نگیرم، به رفتارهای اجباری پناه نبرم، شهامت رسوا کردن وسوسه هایم را داشته باشم.

NA برای شروع حکم تخته سنگی را دارد که مرا از غرق شدن نجاتم داد ولی برای ادامه مسیر نیاز به اَدَوات دیگر مثل پارو قطب نما و غیره دارم منظور کارکرد باقی قدمها ، خدمت، مشارکت و مشورت، راهنما و تمام منابع روحانی در دسترس.
پاسخ
داریوش معتاد
کمک گرفتن از راهنما.شرکت در جلسه و مشارکت کردن و کار کرد قدم و خواندن تراز نامه و اقدام برای اجرای قدم ۵ در هر شرایطی.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20
سوال 37 : من تمایل دارم چه کارهای انجام دهم تا سلامت عقل به من باز گردد ؟(قدم۲) 
برگشت سلامت عقل یک فرایند است و فقط نیروی برتر میتواند این کار را برایم انجام دهد .
امروز تمایل دارم هر کاری را انجام بدهم ،چون لازمه بهبودی من است.
درخاست کمک و پرسیدن سوالاتم ،خواندن نشریات ، مشورت ، حرکت به جلو در قدم ها، باور پیداکردن، دست کشیدن از خودمحوری و فکر بسته، شناخت و توسعه ارتباطم با خداوند....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
تمایل به مسؤلیت پذیری بیشتر ، مشورت داشتن با اهل فن، گوش دادن فعال در جلسات ، انجام بی قید و شرط برنامه، داشتن عملکرد در قدمها، انجام خدمات، تمرین اصول در زندگی ، تمایل داشتن به انجام رهنمود های راهنما، گرفتن روزانه ترازنامه، و مطالعه نشریات
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
رفتن به جلسات بطوردایم ومرتب نشریه خوندن
کارکردن وکاربردی کردن قدمهادرزندگی
روش فکری سالمتروبدورازوسوسه وهیجان
ایجادخواهدکرد
وایندبهترین راه برای داشتن سلامت عقل است
برنامه ریزی کردن پرسیدن تماس بااعضا
وراهنمابصورت کاربردی 
وهمچنین باافرادمنفی درجازن وناامیدکننده
رابطه نداشتن هدف سالم بابرنامه ریزی 
سالمداشتن برای پن نقش حیاطی درجهت
برگشت سلامت عقل دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

-- هر کاری که لازم باشد- مانند شرکت منظم در جلسات- مشارکت کردن در مورد مسائل ومشکلات در جلسات بهبودی البته گاها با رعایت گمنامی--اشتباهات گذشته را دوباره تکرار ننمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20
این سلامت عقل نسبی بابودن دربرنامه عمل نکردن ازروی وسوسهدهای انی وکارکردقدمهاارام ارام برام اتفاق افتاد
من تمایل دارم همچنان ازروندبسلامت عقل رسیدن ازطریق قدمهارهنمودهای راهنماومطالعه وبرنامه داشتن دراین مسیربیشتروبیشترسلامت عقل بهم برگرده یعنی هرکاری که برای این امردربرنامه پیشنهادشده کارامداست ومن تمایل ب انجامش دارم
پاسخ
باز هم اصول روحانی را به مرحله اجرا بگذارم....باز هم دعا کنم و حرکت کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان