امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 40 : ایمان من چگونه رشد کرده است ؟
سوال 40 : ایمان من چگونه رشد کرده است ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر14
خودم را در روند ایمان اوری قرار دادم یعنی مشورت کردم وگوش کردم و به راه کارهایی که به من دادند و عمل کردم .و توسط شواهد عینی که من در اطرافم مشاهده میکنم.باورهای غلط گذشته را کنار گذاشتم ودریچه افکارم را باز نگه داشتم و روشن بینانه به وقایع نگاه میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، admin ، ناظر10 ، ناظر14
ایمان من از امید شروع و به مرور زمان با دیدن اتفاقات و شواهد و دیدت معجزات در زندگی دیگر معتادان و سپس با دیدن تغییرات و معجزات زندگی خودم رشد کرد و به باوری رسیدم البته همچنان شاید بعضی از بادها من را بلرزاند اما دیگر خداوند را به عنوان منبعی قدرتمند در زندگیم احساس می کنم ایمان من همراه با رشد درکم و شناختم رشد کرده است کارکرد قدم و ادامه برنامه ارتباط با راهنما و دیگر معتادان شرکت در فرایند بهبودی باعث شد که ایمان من رشد کند و تمایل به انجام اعمال از روی بیماری در من کم رنگ و حتی در مواردی کاملا بی رنگ شود -
پیام سوال : برای رشد ایمان لازم است که ما حرکت کنیم و ایمان یک فرایند است و یک شبه حاصل نمی شود
برای دست یابی به ان من نباید بنشینم بلکه باید روی ان کار کنم اول تظاهر به ایمان و بعد عمل کردن به ان مثلا اگر در زندگی شخصی به کسی می گویم که دوست دارم باید کارهای را هم انجام دهم تا پیام دوستی من را دریافت کند و اکثر ما فرایند ایمان را از شرکت مرتب در جلسات مشارکت دعا کردن و گوش دادن به راهنمایمان شروع  می کنیم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، Nazer 5 ، ssaeedg ، alireza1444 ، ناظر14
به مرور و به صورت فرآیند، در جلسات حضور داشتم ، با باز گذاشتن دریچه افکار که کم‌کم باورهای جدید جایگزین افکار و باورهای قدیمی شد ، زندگی طبق روال برنامه ، کارکرد سلولی قدم و استفاده از نتیجه حاصل از برداشتن هر قدم در زندگی‌ام ،صبر کرده و هرچه در اصول به من یاد دادن، همه اش را در زندگی‌ام اجرا کردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ssaeedg ، ناظر10 ، ناظر14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۳۳ عصر)admin.a نوشته است: سوال 40 : ایمان من چگونه رشد کرده است ؟
با کارکرد قدمها وعمل به انها و اووردن انها در زندگیم-با دعا کردن-خدمت کردن-استفاده نکردن از نواقص-تغییر باور و افکار-باور به اینکه خداوندی وجود دارد که در تمام مراحل زندگی مرا یاری میکند و هوایم را دارد-با دیدن معجزات خداوند و دیدن داشته های امروزم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، Nazer 5 ، ناظر10 ، ناظر14
مشکلات دیگران یکی‌یکی حل شد، من هم ایمان آوردم که این اتفاق در مسیر بهبودی من هم خواهد افتاد، با افزوده شدن صداقت، دیدن دوستان بهبودی و مراحل رشدشان، تمرین به روشن‌بینی، تظاهر به ایمان کم کردن اشتباهات، شک کردن و رسیدن به یقین، دست برداشتن از تصورات باطل، رشد در کار و کسب حلال، تغییر در نوع شناخت خود وخداوند، ايمان كم‌كم در من رشد كرد.
اول تظاهر می‌کردم ولی بعداً ایمان آوردم. از اعتماد من باورم شروع به رشد کرد، دردهایم را گفتم و هنگامی که باور کردم کسی هست که رنجش‌ها را از من می‌گیرد و آلام درونی‌ام را تسکین می‌دهد ایمان آوردم، بعد از تظاهر کردن چشمانم باز شد اعتماد پیدا کردم و در پس آن ایمانم فزونی یافت. با گوش کردن، باورهای جدیدی را ساختم و تا این لحظه ایمان قسمتی از زندگی من شده و هر روز کاربرد دارد و روز به روز ارتقاء می‌یابد، با ایمان، بیماری توان ایستادن ندارد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر14
با تسلیم شدن و سعی بر دست برداشتن از خودمحوری و تمرین اصول روحانی صداقت، روشن بینی و تمایل ایمان من در حال رشد است.

با شرکت در جلسات و درخواست کمک از یک نیروی برتر و بکارگیری اصول روحانی قدمهای دوازده گانه ایمان من رشد کرده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر14
از تغییرات باور های غلط ، مانند این باور که من دیگه باید تا آخر عمر مصرف کنم و ......
تغییراتی: مانند درک از یک نیروی برتر ، که قرار است به من سلامت عقل بازگرداند و یا کارهای دیگر

به مرور در فرایند ایمان آوری قرار گرفتم .
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، Nazer 5 ، حـمـیـد ، ناظر14
با رهاکردن احساس دانایی و
ودست برداشتن از خودمحوری
و منیت هایم و با تظاهرکردن به
روندایمان آوری ازنا امیدی به
امیدرسیدم و از امید به باور وایمان

با داشتن شک وناباوری و ناصادقی
شروع کرد به روند صعودی
پیداکردن و با 5اصل روحانی قدم
دوم روشن بینی تمایل ایمان
اعتماد و فروتنی شروع به رشد
کرد...

رشدایمان و روند ایمان آوری من
یک فرآینداست که باحضورمرتب
درجلسات خصوصاجلسات جاذبه
وچیپ دهی وتولد دوستان بهبودی
گرفتن راهنما و کارکردن قدمها
وگرفتن رهجو وانتقال قدمها
دعاومراقبه وشکرگزاری وخدمت
و مطالعه وتماس با دوستان بهبودی
و باگوش کردن دیدن تغییرات و
با پذیرفتن مرضم و صبرکردن
و تسلیم بودن آگاه شدن..

و باداشتن صداقت و راست گویی
و کارکردن قدم دوم ، روز به روز
ایمانم ، روند روبه رشد پیدا کرده
است!
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، admin ، Nazer 5 ، حـمـیـد ، ناظر14
ﻣﺸﻮﺭﺕ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﺎ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎ ﻭ ﺩﺭ ﻣﺴﯿﺮ ﺑﻮﺩﻥ..
ﮐﻨﺎﺭ ﮔﺬﺍﺷﺘﻦ ﺿﻌﻔﻬﺎﯼ ﺍﺧﻼﻗﯽ ﺍﻡ ﺑﻌﻨﻮﺍﻥ ﺍﺑﺰﺍﺭ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﺤﻮﺭ ﺗﺮﺱﺑﻪ ﻋﺸﻖ ﮔﻮﺵ ﺩﺍﺩﻥ ﺑﻪ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻭﺁﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎﻗﺪﻡ ﺩﻭﻡ
ﺍﻭﻟﯿﻦ ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﻣﻬﻢ ﺍﺳﺖ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻦ ﭼﻘﺪﺭ ﺳﻌﯽ ﮐﺮﺩﻡ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﻧﻬﻔﺘﻪ ﺩﺭﺧﻮﺩﻡ ﺭﺍ ﺭﺷﺪ ﺩﻫﻢ ﻭﺣﻔﻆ ﮐﻨﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﻣﯿﺪﺍﻧﻢ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﻭﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﻗﺮﯾﻨﻪ ﻫﻢ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭﻫﯿﭽﮑﺪﺍﻡ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﻢ ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﭘﯿﺪﺍ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﺪ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﻣﻦ ﻗﻮﯼ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺩﺭ ﻣﻦ ﺷﮑﻞ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺭﺍﻩ ﮐﻤﮏ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﻭﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﺟﺎ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﺍﺻﻮﻝ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺍﺳﺖ.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، admin ، Nazer 5 ، حـمـیـد ، ناظر14
من هیچ راهی برای پاکی پیدا نمیکردم که انجمن راه پاکی را به من نشان داد و حتی در کنار ان کاری کرد که باکار کرد قدم نقصهایم را بشناسم وزندگی خوبی داشته باشم من حتی امروز کمتر دروغ میگویم و حق دیگران را رعایت میکنم و اینها از جمله کارهایی است که باعث رشد ایمان میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، Nazer 5 ، حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
ايمان من همون باورهاي باطلي بودكه به شكل نامفهوم به ما تحميل كرده بودن اينكه خودم روشناختم خودم روباوركردم اينكه تسليم شدم وبراي پذيرش واگاهيم تسليم برنامه وانجمن شدم وبه يك نفربه جزخودم اعتمادكردم ايمان من شكل درستي به خودگرفت
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، admin ، Nazer 5 ، حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
با سلام....
اولین نشانه آن بود که کاری رو که قبلا انجام میدادم نتیجه اش را با همان کاری که در برنامه انجام دادم مقایسه کردم دیدم چقدر نتیجه بهتری میگیرم.
وقتی به دست آویزهایم اقرار میکردم متوجه میشدم کله ام تخلیه میشود و اجبار به انجام نمیشم.
وقتی من باورهای جدید را انتخاب میکنم مثل سکوت کردن، با عشق رها کردن، تمیز کردن یک رابطه، چقدر با آرامش بیشتری زندگی میکنم.کلا با تکرار و تمرین اصول نو یافته و دیدن نتیجه دلجسب آن ایمان من به تدریج رشد کرد تا جایکه اگر بازسازی یک رابطه از دست رفته حتی درد هم داشت جنس دردش فرق میکرد یعنی بعدش حال خوبی رو تجربه میکردم و متوجه میشدم در چرخه معیوب و تسلسل نیستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، Nazer 5 ، ssaeedg ، ناظر20 ، ناظر14
سلام دوست همدرد شما هستم در حال بهبودی 
ایمان من چگونه رشد کرده است؟

امروز متوجه شدم که اتفاقی از بیرون نمی‌افتد ،اگر معجزه رخ دهد از عملکرد من است که بر مبنای روشن بینی تصمیمات درست و انتخاب خودم بوده است امروز سعیم بر این است که دیگران را درک کنم نه اینکه دیگران مرا درک کنند ابزار رشد من برای ایمان به مسائل مثبت از طریق دیدن آثار و شواهد یک نیروی برتر در زندگی هم رشد کرده در کل ایمان من از طریق صبر و تحمل رشد کرده است
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
سلام
 این که میدانم مشکلات من مساله هستند و این مسائل قابل درک و فهم و درست شدن امور است.این که به فرآیند بهبودی ایمان داشته و می دانم با اجرای اصول همه چیز به نسبت زمان مصرف بهتر می شود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، آریا داریوش ، ناظر20 ، ناظر14
ایمان من با انجام مرتب اوصول روحانی و دیدن معجزاتی که برایم رخ داده است و این جمله که در کتاب پایه آمده است و برایم اثبات شده است  "و خداوند دفعتا" کارهایی برایمان می کند که خود قادر به انجام آن نیستیم" با دیدن این معجزات در زندگی ام ، مانند آرامش و آزادی که پیدا کرده ام ، پیشرفت های روحانی و مادی و اجتماعی و خانوادگی که بدست آورده ام، یا جبران خسارت هایی که انجام می دهم و سلامت عقلی که به من برگشته است  که همگی با کمک نیروی برتر برایم انجام شده، و با دیدن معجزات در زندگی دیگر معتادان ،ایمانم رشد کرده است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
ایمان من باترس شک نامیدی وامکان نداردشروع شد
سپس باشرکت درجلسات وانجام دادن
پیشنهاداتدخصوصا۹۰شب ۹۰جلسات وازدست دادن وسوسه
امیدتازه ای گرفتم وباگرفتن راهنماوکارکردن 
قدمهاوتکراروتمرین همین راه معجزات
زیادی درزندگیم دیدم که امیدمن 
به باورنصفه ونیمه تبدیل شدوامروزبعدازسالهاپاکی وماندن
وبودن درانجمن ایمانم رشدکرده
گاهی متوقف میشودگاهی ترسهاوشکها
سدراهم میشوند
ولی درمسیرایمان اعتمادوباورقراردارم
ایمان من بابودن دربرنامه 
سعی تکراروتمرین وتلاش روزانه
به ارامی رشدکرده است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
 سلام

--ایمان یک فرآیند است و ممکن است مدتها طول بکشد. البته ایمان از باور قلبی ودرونی می آید واین مساله ای است که باید من از درون خود وتغییر باورهایم شروع نمایم.امروزه به بهتر شدن مسائل زندگی ایمان دارم-به زندگی بدون مصرف مواد با انجمن ایمان دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش ، ناظر20 ، ناظر14
با سلام امین هستم یک معتاد ایمان من از اونجایی شروع شد که باور کردن را در زندگیم عملی کردم  باور کردن نیروی فوق برتر باور کردن رهنمود های راهنمایم و تعغیراتی خوبی نسبت به گذشته که در زندگی من پیاده شد مسئولیت های زندگیم را بدون دوز و کلک انجام میدم کارکرد قدم ها ارتباط با راهنما و دوستان بهبودی که این عملکرد ها باعث شد ایمان من رشد کند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر14 ، حـمـیـد
روندرشدایمان درمن باانجام دادن پیشنهادات برنامه پی گیری روزانه برام اتفاق افتادروندی بسیارارام واهسته هرچقدراصول روحانی رودرک واجراکردم سلامت عقل برایم درهمان موردبهترکارکردواینهاتبدیل به نیروهای مثبتی شدتاایمانم ازشک وناباوری تبدیل به باورویقین قلبی به کارامدبودن برنامه شد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر14 ، ناظر۳ ، حـمـیـد
   سلام

ترس همیشه درکنار تمام فعالیت های من بود و من را برای اجرای اصول به مشکل وامی داشت.

اما امروز هر کاری بخواهم انجام دهم مشورت می نمایم و بعد عمل می کنم و ترس را دور نگه می دارم و برای اجرای اصول از خود اصول کمک می گیرم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر۴ ، ناظر14 ، ناظر9 ، ناظر۱۶ ، ناظر۳ ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان