امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 47 : انجام چه اعمالی می تواند به من در فرایند ایمان اوری کمک کند ؟
           ( حرکت به جلو  )

سوال 47 : انجام چه اعمالی می تواند به من در فرایند ایمان اوری کمک کند ؟                
پاسخ
فکر کردن به نتایج مشورت و کمک از راهنما و فهمیدن این مطلب که خود محوری جز مشکل ساز بودن چیزی نیست .
خودم را با اوایل پاکی مقایسه کنم تا تاثیر قدم ها را در زندگیم ببینم .
از اعضاء قدیمی در خصوص تاثیر کارکرد قدمها و برنامه و جلسه در زندگی و بدست اوردن آرامش بپرسم .
از اطرافیان و خانواده نظرشان را نسبت به خودم بپرسم و نظر سنجی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط shapor z ، حـمـیـد ، ناظر9 ، s.s ، ناظر11 ، ناظر10
بالا بردن شناخت و اگاهی از خودم و نیروی برتربیماری و نواقص دعا و درخواست کمک از نیروی برتر رابطه با راهنما و اعتماد به او و انجام رهنمودهای راهنما بازکردن دریچه افکار و اموزش پذیر بودن تظاهر به ایمان داری تمرین صداقت و روشن بینی و فروتنی و تسلیم کارکرد قدم ها جلسه رفتن مشارکت خدمت کردن مطالعه نشریات اعتماد نکردن به افکار خودم و بیماری اعتیاد حضور در محیط های روحانی بها ندادن به غرغر های کله ام مسئولیت پذیر شدن و تغییر باورها
پیام سوال : به باور رسیدن یک فرایند است و باید درک کنم که در حال تغییر و تحول اساسی هستیم و فعلا قادر به فهم و نتایج و اثرات کامل ان در زندگی خود نیستیم
در این مسیر با اتکاء به اصول قدم دوم که در بالا اشاره شد امیدوار شده و با انجام این اصول به فرایند بهبودی و به باور رسیدن خود کمک می کنیم البته این فرایند باید دائمی ومرتب باشد و قطع نشود 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ssaeedg ، ناظر10
جایگزین کردن باورهای گذشته با باور و فهم جدید . استفاده کردن از اصول ساده انجمن مثل گوش دادن فعال . کمک گرفتن از دیگران . تسلیم شدن و خدمت کردن و چیزی که به من خیلی کمک کرد دیدن و پذیرفتن واقعیتهای موجود چون ورودی ذهن و دریچه افکارم واقعا بخاطر مصرف موادهای مختلف کاملا بسته شده بود و بغیر از خودم و مصرف و موادم ظرفیتهای اجتماعی رو از دست داده بودم و این عقاید جدید با پذیرفتن رهنمودهای دیگران به ذهن بسته من پیوند خورد و روند ایمان آوری به یک نیرویی برتر در من شروع شد و در این جا ایمانم تغییر و رشد کرد و مطمنا در ادامه فرایند بیشتری طی میشود...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ssaeedg ، ناظر10
اعتماد به نیرویی برتر و تسلیم بودن به اهداف پیش رو فکر کردن مشورت کردن صبرداشتن و اینکه من به تنهایی نمیتوانم ما میتوانیم را اقرار کردن و پذیرفتن
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، toobchi ، eshgholi ، ناظر10
نگاه کردن به آنچه پشت سر گذاشته ام و چیزهایی که در این مسیر دیدم . نگاه کردن به زندگی سایر اعضا و حضور نیروی برتر در زندگیشون . هر چه بیشتر از این فرآیند مشارکت میکنم باعث میشه این باور برای خودمم تجدید بشه . مشورت کردن با راهنما .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر10
تواضع و فروتنی، امید، باور، مشورت و عملکرد، پیدا کردن باورهای جدید و مثبت، اعتماد به خداوند و درخواست کمک از آن برای حل مسايل، تسلیم شدن و پذيرش اینکه من قدرت مطلق نیستم و یک معتادم، دعای روزانه، قرار دادن شواهد عینی در مقابلم برای باور بیشتر، ادامه دادن قدم‌ها و بالابردن سطح آگاهي از اصول برنامه، زندگی، خودم و خداوند و در نهايت امید داشته باشم که اعتمادی که از طریق اعتقاد به دست آورده‌ام مرا در مسیر بهبودی کمک خواهد کرد و برای شناخت خداوند لازم است تا بیشتر با او باشم و ارتباط برقرار کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر10
انجام پنج کار روزانه که در پمفلت فقط برای امروز در آخر هر جلسه بهبودی خوانده میشه میتونه به من در فرایند به باور رسیدن کمک کنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
کارکرد قدم ، انتقال آنها ، شرکت در جلسات بهبودی (نود دقیقه) عضویت را تجربه کردن ، تمرین روزانه سه اصل ضروری روحانی ، از ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر استفاده کردن ، و این اصول را در تمام امور زندگی خود به اجرا درآوردن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
شرکت درجلسات،اقرارکردن،کمک گرفتن،دعاومراقبه،شناخت نیروی برتر،مطالعه نشریات
اغلب فرآیندی های مامطلق نیستند یعنی تمام شدنی نیست مثل
سپردن،ایمان آوری،شناسایی موانع سرراه با باور فقط برای امروز
وقتی تغییرمیکنم،اگربادردوسختی باشددرفرآیندایمان آوری هستم
قسمت سوم دعای آرامش
(همیشه بایداین رابدانم که یک فکرویک فردا بهترازمن وجوددارد)
انتخاب بهبودی بعنوان یک نیروی برترمیتواندمرادراین فرآیندکمک کند
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد
حصور مرتب در جلسات .مشارکت کردن صادقانه وحامل پیام عشق وامید . .امنیت جلسه رو حفظ کردن .
داشتن راهنما و مشورت کردن .
کارکردن قدمها به صورت مرتب وپی در پی .
خدمت به دوستی تازه وارد .
احترام اعصای قدیمی رو نگه داشتن .
خدمت در naسه در اصل تقویت 3اصل روحانی برنامه است .
صداقت .
تمایل .
روشن بینی .
که این 3اعتماد منو به نیروی برتر وپایبندی به اصول naمنو در فرایند به باور رسیدن قرار میده
پاسخ
غرور و منیت را کنار بگذارم به کسی در برنامه اعتماد کنم (راهنما )از تجربیات دیگران استفاده کنم کوته بین نباشم نشریات را مطالعه کنم مراقب دشمن زیرک بی تفاوتی و بی حوصلگی باشم چگونه (اینکه با نوشتن تراز و اجازه بررسی دادن به راهنما )به فکر خودم اکتفا نکنم شکهامو به امید تبدیل کنم با بیماریم خلوت نکنم چون من همنشین خوبی برای خودم نیستم پذیرش خودم را داشته باشم از افراد موفق برنامه الگو برداری کنم ....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
وقتی من کاری رو درست انجام میدم بوسیله مشارکت کردن واعتماد به نیروی برتر واستفاده از تجربه دیگر دوستان وبودن سلولی در انجمن وعملکرد به راهکارهای انجمن به این باور میرسم که من هم میتونم ممنونم از خدمتگزارها
پاسخ
با سلام....
درک کلمه مرور و فرآیند.
اگر میگویم تسلیم هستم واقعا تسلیم وار زندگی کنم.یکی از اعمال اینستکه اعتمادی را که به سختی با تکرار و تمرین بدست آورده ام حفظ و تقویت کنم.در بهبودیم همیشه تکیه گاه درست و محگمی داشته باشم مثل راهنما ، کارکرد قدمها و خدمت تا اعتماد بنفسم را برای حرکت به جلو حفظ کنم.
از درد کشیدن نترسم ، داشته هایم را (مادی و معنوی) غلو نکنم و پشت حُسن های اطرافیانم مخفی نشوم در ذهنم بجای دیگران زندگی نکنم و در پوست خودم زندگی کنم.
یکی از اعمال مهم اینستکه قضاوتی که در مورد خودم و دیگران کردم را اقرار کنم یعنی اعتیاد در سکوت و تاریکی رشد میکند باید آنرا به روشنایی بیاورم.

جایکه نتیجه مطابق با بهبودی من نبود (نتیجه روحانی) برمیگردم به رفتارهای پوسیده ایی که انجام دادم و دوباره انجامش نمیدهم.

اگر جواب نگرفتم باید ۲بار ۳بار ۱۰بار آنرا انجام دهم تا به این باور برسم که اگر بخواهم میتوانم کاری را از روی بهبودی انجام دهم و موفق شوم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg
توجه کردن به این نکته بسیار مهم است که :
ایمان آوری یک فرآیند است :
یعنی به مرور ایجاد می شود، پس من با رعایت اصول برنامه مثل روشن بینی، امید، باور، تمایل و اعتماد و فروتنی
ارتباط با راهنما و نیروی برتر
حرف زدن و دعا کردن نزد نیروی برتر و از او کمک خاستن
شرکت در جلسات و کار کردن قدم ها
به دنبال ایمان آوری هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
اولین اقدام باور داشتن انجمن و جلسه رفتن و در بعد انتخاب راهنما وکمک گرفتن از راهنما در قدم ها و تغییر باورهایم که باعث ناامیدی وخدشه به اعتقاداتم می گردد.کاکرد قدم ها به من کمک می کند تا در این رابطه بر انکار قالب شوم وچیز های اطراف خودم را ببینم وبتوانم تا با این تغییرات اصول انجمن را در زندگی ام به کار بندم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
*باعرض سلام ودرودوادب واحترام*

*محسن معتاد*

*اول پرهیز کامل،،،،*

*آشنایی بااصول روحانی برنامه ورعایت آن درزندگی،،،،*

*رابطه خوب ودرست باخدا،،،،*

*خدمت،،،،*

*مشورت،،،،،*

*اعتماد ودرروند وتقویت ایمان آوری بودن،،،،،*

*تمایل،،،،، روشن بینی،،،، صداقت باخودداشتن،،،،*

*سخت نگرفتن به خودم اما جدی بودن،،،،*

*دست ازخودمحوری برداشتن وخدامحورشدن،،،،،*

*دعاوشکرگزاری،،،،*

*شرکت مرتب درجلسات،،،،،*

*تماس با راهنما ودوستان بهبودی،،،،،*

*والگوبرداری ازافرادموفق انجمن،،،،*

*شرکت درکلاسهای قدم وانتقال آن،،،،،*

*خدمت به تازه واردین،،،،*

*مشارکت صادقانه درجلسات وکلاسهای قدم،،،،،*

*غیبت وبدگویی وکنترل وقضاوت نکردن،،،،*

*وتهمت نزدن،،،،،*

*حفظ اسرار وگمنامی دیگران،،،،*

*احترام به خود ودیگران وقانون،،،،،*

*تغییرپیداکردن درافکارورفتار،،،،*

*وشرکت درکارهای خیرخواهانه،،،،،*

*وبازنگه داشتن دریچه فکر وقلب...*
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan
ما با دیگران صحبت کردیم و حرفهاي شان را شنیدیم و کسانى را دیدیم که حال شان رو به بهبودى بود. آن ها گفتند که چه چیزى کمک شان کرده است. به مرورعلائم و آثار قدرتى را دیدیم که تشریح آن چندان آسان نبود. در اثر روبرو شدن با این شواهد، کم کم شروع به پذیرفتن وجود نیرویى برتر از خود کردیم. مدتها قبل ازآن که بتوانیم این نیرو را درك کنیم، میتوانیم بهره بردارى از آن را شروع کنیم. در اثر اتفاقات و معجزاتى که در زندگى خود میبینیم، باورمان به مرور تبدیل به اعتماد می شود و ما به نیروى برترمان به عنوان یک منبع قدرت خو مى گیریم. کم کم یاد می گیریم که به این نیرو اعتماد کنیم و بر ترسمان از زندگی غلبه نمائیم.
فرایند به باور رسیدن، سلامت عقل را به ما باز میگرداند. 

__پایه__
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد
حضور مرتب در جلسات، گوش دادن فعال به مشارکت ها، دعا کردن و درخواست کمک کردن از نیروی برتر در جلسات، کارکردن آگاهانه قدمها، داشتن صبر و حوصله و پرهیز از گرفتن تصمیمات آنی ، داشتن ایمان و باور به برنامه و تقویت روزانه آن، داشتن مشارکت صادقانه و مشورت در کارها با راهنما و اعتماد کردن ، مقایسه خودم با گذشته ام بطور مرتب برای درک بهتر پیدا کردن از حضور نیروی برتر در زندگی ام ، قبول مسؤلیت بهبودی و زندگی ام و روبرو شدن با واقعیات
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
فرایندایمان اوری برای من باجلسه رفتن داشتن راهنما
وکارکردقدم خدمت ودعاومطالعه نشریات اغاز
شدامادراین نقطه نماندم مراحل گفته شده رادارم همچنان
وتکراروتمرین وازمون وخطابمن درفرایندایمان
اوری کمک بسیارکردومیکندپرسیدن ومشورت
خواستن هم نکته کلیدی دراین راه است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
وقتی حرف انجام باشه منظورعملکرده وبهترین روش برای این کارانجام دادن روشهای پیشنهادی برنامست جلسه رفتن ازسکوت اول تااخرمشارکت واقرارداشتن تماس فعال باراهنماخدمت کردن وبکارگیری وتکراروتمرین روزانه قدمهادرزندگی وباهدف وبرنامه برای هرروزپیش رفتن
پاسخ
  درود
من باید با راهنما تماس داشته باشم باید از اصول انجمن پیروی نمایم- من باید قدم ها را کار کنم تا برای این فرآیند آماده باشم...
پاسخ
سوال 47  ـ  انجام چه اعمالی می تواند به من در فرآیند ایمان آوری کمک کند ؟         
اول اینکه به صورت مرتب و مداوم به جلسات بروم قدم‌ها را به صورت صحیح کار کنم یعنی تجربه بگیرم با تجربه خودم تلفیق و درک و فهمم را از آنها بنویسم . ارتباط موثر با راهنمایم داشته باشم یعنی مشورت کنم قبل از وقوع و ارتکاب اشتباه یعنی عمل به وسوسه‌ها بپرسم و طبق آن حرکت کنم .
اصولی را که از برنامه ، قدم‌ها ، سنت‌ها و مشورت‌ها یاد می‌گیرم به فعل عمل درآورم یعنی به آنها عملکرد داشته باشم .
وقتی طبق اصول و با مشورت ، حرکت و عمل می‌کنم ، تغییرات در من اتفاق می‌افتد . زمانیکه تغییرات را میبینم روشن بینی در من شکل می‌گیرد ، اینکه با تمرین ساده این اصول و مشورت در زندگیم چه اتفاقات خوب و تغییرات مثبت و موثری در حال وقوع است تمایل به ادامه انجام این فرآیند یعنی درخواست کمک از طریق مشورت و کارکرد قدم‌ها در من شکل میگیرد .
این یعنی همان فرآیند ایمان آوری

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان