امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 48 : من چه اعمالی انجام میدهم تا برتوقعات غیر واقعی خود در مورد پیدا کردن سلامت
#1
سوال 48 : من چه اعمالی انجام میدهم تا برتوقعات غیر واقعی خود در مورد پیدا کردن سلامت عقل غلبه کنم ؟
پاسخ
#2
پیدا کردن توقعات غیر واقعی و و بررسی انها تغییر دیدگاه نسبت به بهبودی و باور این موضوع که بهبودی در فرایند اتفاق می افتد و یک شبه نیست اهمیت دادن به توقعات واقعی و حرکت برای بدست اوردن انها پایان دادن به جنگ های معتاد گونه در درون و بیرون از خود پی بردن به این مسئله که ما معتادان همواره به اجرا گذاشتن این اصول برایمان سخت است و باید برای اجرای ان از یک نیروی برتر کمک بگیریم  در این فرایند خیلی مهم است که از راهنما استفاده کنم و مهمترین راه کار این مسئله اشکار و لغو کردن توقعات غیر واقعی است
پیام سوال : حتی پس از سالها پاکی و عمل به برنامه بهبودی بعضی اوقات زندگی ما بی معنی می شود و دچار رنجش و دوگانگی می شویم که دوری از ان درد اور است و در چنین مواقعی فکر می کنیم دوباره از سلامت عقل دور شده ایم و احساس می کنیم تعهد خود را از دست داده ایم و حتی ممکن است افکار وسوسه الود ما را در بر بگیرد و فکر کنیم زندگی زمان مصرفمان خیلی راحتر و بهتر بود
اما در چنین دورانی باید هرچه سریعتر عهد و پیمان خود را در قبال بهبودیمان تجدید کنیم و درک کنیم که بهبودی یک شبه امکان پذیر نیست چون یک شبه معتاد نشده ایم و اگر درک کنیم که پس از این درد رشدی نهفته است عبور از ان برایمان اسانتر خواهد بود و باید در این مواقع موارد بالا را رعایت کنیم 
پاسخ
#3
اشتباهات خودم را می بخشم و خودم را سرزنش نمی کنم اگر در رابطه با موضوعی مشورت نکردم و آسیبی خوردم مسعولیت آن را قبول می کنم .و باور دارم که من هیچ وقت کامل نمی شوم پس به خودم سخت نمی گیرم و زندگیم را فدای دیگران نمی کنم و اجازه می دهم هر کس خودش مسعولیت کارهای خودش را به عهده بگیرد .
پاسخ
#4
توقعات واقعی وغیر واقعی راازهم تفکیک نمایم ، متوجه باشم که سلامت عقل یک شبه اتفاق نمی افتد ویک فرایند است ،اشتباهاتم را اقرارکنم ، واقعیت بیماریم رابپذیرم ، بافروتنی به خود نگاه کنم ،متوجه باشم که بیمارم ولی درحال بهبودی هستم ، حق اشتباه دارم ولی سعی می کنم تکرار اشتباه نکنم ، تکامل پرست نباشم ،با بکارگیری اصول دوراندیش باشم ولی فقط برای امروز زندگی کنم ، به احساسات ونیاز دیگران توجه داشته باشم وازمقایسه کردن خودم بادیگران پرهیز نمایم.
پاسخ
#5
بطور روزانه قدم یک رو کار میکنم تا پاک بمونم
قدم دو رو کار میکنم تا بفهمم هیچ نمی دانم و باید دائم در حال یادگیری باشم
قدم سه رو کار میکنم تا بتونم با وصل شدن به منبع قدرتمند تر از اعتیاد مشکلات روانی خودم رو با کار کرد قدم چهار و پنج پیدا کنم و در قدم شش و هفت با کمک آفریدگار تمیز کنم تا به تزکیه روحانی در قدم هشت و نه بپردازم.
بعد از بررسی روزانه اعمال و رفتارم در قدم ده و شناخت بیماری اعتیاد رو به درگاه خداوند میارم تا در قدم یازده بهبودی رو در زندگی من جاری کنه تا در قدم دوازده در خدمت اجتماع باشم.

نتیجه : سعی می کنم مثلث خودمشغولی رو متلاشی و خویشتن پذیدی رو تمرین کنم.
پاسخ
#6
خودم را بشناسم و ببینم هدفم چیست و به تسلیم همیشگی ام اقرارکنم سعی کنم واقع بین باشم و توانایی ها محدودیتها و شرایطی که در آن زندگی میکنم را بپذیرم دست از جنگهای بیهوده بردارم و خویشتن پذیر باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط بَرمک ، admin ، ناظر5 ، ناظر10
#7
توقعات غیرواقعی من چیست؟
یک شبه به همه چیز برسم ولی بدون تلاش
رهجوهایم مثل من باشند،برآورده شدن نیازهایم بدون استفاده ازتوانایی هایم
همه بامن درموردکارشان مشورت کنند
درموردخدمت کردن توقع دارم مطرح شوم
بدون نقص زندگی کنم باتوقعات غیرواقعی حتی موقعی که دراصول زندگی میکنم به سراغم می آید.
مهم این است که من چگونه باآنها برخوردمیکنم
اگرنخواهم بدانم که توقعات من غیرواقعی است موقعی است که دنبال پاداش ومجازات آن هستم
جاهایی که بیشتربه من احترام میگذارندوبه من نزدیکترندمثل
خانواده،همکاری های راهنما
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، بَرمک ، admin ، hamed.f28 ، ناظر5 ، ناظر10
#8
تند پیشروی ڪردن دربهبودی و همه چیرو زود فهمیدن توقع بیجاس
روی تصوراتم پافشاری ڪرن
اشتباه خودمو نپذیرفتن
ایده ونظراتم را به ڪرسی نشوندن
اینها توقع بیجاست
برای مقابه مشورت ڪردن
ڪمڪ خواستن ازنیرؤی برتر
صبر وشڪیبای
بهبودی را. یڪ پروسه دیدن
وتوفرایند قرار گرفتن
پذیرفتن اصل بیماری
فرصت اشتباه به خودم ودیگران دادن
پاسخ
#9
 یکی از ویژگیهای ما بعنوان یک بیمار معتاد این است که هر چیزی را در زندگی بشکل ( زود ، تند ، سریع ) میخواهیم  و بقول کتاب فقط برای امروز که میگوید؛ (( چیزی را میخواهم که دلم میخواهد و آنرا همین الان میخواهم )) ، یعنی با عدم صبر و شکیبایی میخواهیم که بخواسته خود خیلی زود و فوری دست پیدا کنیم ، و لذا در گذشته بعلت همین خصلت بود که برای دست یافتن به نشئگی سریع و فوری خیلی از ما به موادهای گوناگون پناه بردیم و یا با دیوانگی تمام اقدام به تزریق کردیم و عاقبت زندگی خود و اطرافیانمان را به تیره گی و آشفتگی و سیاهی کشاندیم  ، بقول کتاب مقدس پایه که در این باره میگوید ؛ (( در تله نیاز به ارضای فوری که مواد مخد در ما ایجاد کرده بود ، به دام افتادیم  )) . بنابراین ، اولین کاری که ما باید در این راستا انجام بدهیم این است که نقطه تحمل و وسعت صبر و شکیبایی خود را گسترش دهیم ، در واقع توقعات غیر واقعی همان خواسته های ناعاقلانه و عجولانه ما می باشد که بر اساس فرمول غلط ( زود ، تند ، سریع ) پی ریزی شده است ، به عبارت دیگر توقعات غیر واقعی اوهامی هستند که از بیماری ما ریشه میگرند و همیشه کاهنده انرژی و باعث ناامیدی در ما میشوند .
پاسخ
#10
اینکه توقع نداشته باشم سلامت عقل یک شبه بهم برگرده .
از پا فشاری بر روی خواستها وتصوراتم دست بردارم 
مشورت پدیر باشم .
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، admin ، ناظر5 ، ناظر10
#11
با سلام....
اولین کار اینستکه ببینم چه انتظار و توقعی از خودم دارم که اگر برآورده شوند آنوقت میتوانم بگویم سلامت عقل پیدا کرده ام؟؟؟
مثلا آیا توقع دارم بواسطه آشنا شدن با اصول NA بصورت یک درمانگر همه را شفا دهم؟؟
هر عملی انجام بدهم که به این باور و یقین برسم که:

من یک انسانم هستم با یکسری قابلیتهای محدود و یکسری ارزشهای انسانی و اینکه من به تکامل کامل نمیرسم ولی میتوانم هر روز یک چیز جدید یاد بگیرم و رو به بهتر شدن در حرکت باشم تا روزیکه زنده ام.

پیدا کردن یک تناسب نسبی بین آنچیزیکه هستم و آنچیزیکه دوست دارم باشم مثلا دنبال این نباشم که فقط با دعا کردن من به سلامت عقل میرسم یا معجزات بزرگی در زندگیم اتفاق میافتد حداقل برای من که اینطور نبود.

باید از برنامه طوری صحبت کنم که برای من قابل اجرا و در دسترس من و دیگران باشد نه کوچکتر از من و نه بزرگتر از من باشد یعنی حرف و عمل م با هم همخوانی داشته باشد یعنی به اندازه ایی که برایم کار کرده.
مثلا داشتن هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به آن میتواند برای کسی یک برنامه هفتگی یا ماهیانه باشد ولی برای من سالانه نباید انتظار داشته باشم مثلا با عباس به یک اندازه رشد داشته باشم.
مشارکتهایم بروز باشد.زندگی رو همینطور که هست بپذیرم.از ساعت و زمان و موقعیت درست استفاده کنم آنرا نسوزانم.


نیایم سلامت عقل را در بهبودیم با چیزهایی که بدست آورده ام و یا از دست داده ام بسنجم بلکه ببینم امروز چقدر با دنیای پیرامون خودم به صلح و آشتی رسیده ام.

مثلا آیا فکر میکنم با کارکرد قدمها و سنتها و همه اصول NA و تحصیلات عالیه و خواندن دوهزارتا کتاب متفرقه وووووو دیگر نباید اشتباهی از من سر بزند؟؟؟؟ اگر اینطور است پس معنی واقعی انسانیت و بشریت را نفهمیده ام چون انسان تا آخر عمر جائزالخطاست.
پاسخ
#12
با کارکردن قدم ها و به مرور دریافته ام که سلامت عقل یک شبه اتفاق نمی افتد زیرا ما یک شبه معتاد نشدیم
بلکه یک فرآیند است که با شرکت منظم در جلسات،کارکردن قدم ها، مشورت کردن با راهنما و کمک خواستن از نیروی برترم اتفاق می افتد و اینطور نیست که پس از زمان مشخصی یا کارکردن قدم 2 سلامت عقل به ما برگردد
پاسخ
#13
سلام
شناخت خود و باورهایم و چیزهایی که به آن اعتقاد داشتم.باورهایم را باید تغییر دهم.دیدگاه خودم را از حالت توقع باید بیاورم بیرون.من یک سری کارها را خودم باید انجام دهم.نه اینکه توقع داشته باشم که این توقعات به زودی رفع گردد.فرایند یک سری مراحل نیاز دارد.صبر
پاسخ
#14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۳۵ عصر)admin.a نوشته است: سوال 48 : من چه اعمالی انجام میدهم تا برتوقعات غیر واقعی خود در مورد پیدا کردن سلامت عقل غلبه کنم ؟
سلام استفاده از اصل روحانی روشن بینی و مشورت کردن گوش کردن و آموزش پذیر بودن غرور را کنار گذاشتن شرکت در جلسات و خدمت کردن دعا کردن اقرار به عجز نشریه خواندن انتقال. و دریافت قدم و اجرای آن در زندگی عملکرد  داشتن خودم را در شرایط بیماری قرار ندادن
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 1 ، ناظر5 ، ناظر7 ، ناظر10
#15
اول اینکه با صبر کردن به فرآیند بودن برنامه اعتماد می کنم من همانطور که یک شبه معتاد نشدم یک شبه هم بهبود نیافته و سلامت عقل من به تدریج بر می گردد ، انجام دادن اصول برنامه بطور مستمر ( حضور مرتب در جلسات، کارکرد قدمها و جبران خسارات، و خدمت کردن و گرفتن تراز) دست از خود محوری کشیدن و داشتن مشورت، تکرار نکردن اشتباهات، از رویا پردازی دست بردارم و واقعیت زندگی خودم و مسؤلیت های زندگی ام را بپذیرم، خودم را همانطور که هستم  بپذیرم و با دیگران مقایسه نکنم چه در انجمن و جه در خارج انجمن ، تسلیم باشم، توانایی ها و محدودیتها و شرایطی که در آن زندگی میکنم را بپذیرم و دست از جنگهای بیهوده بردارم و بگذارم زندگی روال عادی خودش را طی کند و اصول را در زندگی ام جاری کنم، از دعا کمک بگیرم و در جلسات شش دنگ گوش بدهم به مشارکتها
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان