امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلمه به کلمه
کلمه به کلمه
کلمات و عبارات این سنت را تک به تک یا به صورت پیوسته و در ارتباط با یکدیگر بسط و توضیح دهید یا تعریف کنید تا از آن جهت نوشتن یا بحث و گفتگو با راهنمای خود و دیگر اعضای NA استفاده کنید .

مثال :به استثنا
زمانیکه جمله ای واقعیت داشته باشد اما درباره مورد خاصی صدق نکند ما از کلمه "استثنا" استفاده می‌کنیم استثنا ما را از انگیزه مطلق بودن رها می سازد ما از این کلمه در سنت چهارم و به نوعی در قدم نهم استفاده می‌کنیم تا انگیزه‌های خود را متعادل سازیم قبل از اینکه زیاده‌روی کنیم و خسارت به بار آوریم. ما یاد می گیریم که چگونه بین هوس اجبار ایده خوب و اراده نیروی برترمان تفاوت قائل شویم کلمه استثنا در این سنت از ما می‌خواهد تا هنگام تصمیم‌گیری دیگران را در نظر داشته باشیم تا باعث گیر افتادن خودمان نیز نشویم این ممکن است یک محدودیت باشد اما سد راه نیست در چارچوب اصول مان ما می‌توانیم خلاق مستقل متحد و فروتن باشیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، babak_s ، ناظر10 ، ناظر11 ، admin ، ناظر۳
مستـقـل = یعنی استقلال و آزادی داشتن . به کار گیری مسئولانه استقلال کمک میکنه تا روابطمان و تعهداتمان رو شفاف تر تشخیص بدهیم و اگه قادر باشیم به آزادی به عنوان یک شرط روحانی نگاه کنیم بیشتر به دنبال امکاناتی که در اختیار داریم هستیم .استقلال برای گروه یعنی بتونه به بهترین شکل ممکن پیام رو برسونه و کلیه مسئولیت هاشو انجام بده  مثل = توانایی سازگاری با جامعه و کمیته یا ساختار خدماتی رو داشته باشه و از طرفی اعضای گروه بتوانند در گروه بدون ترس از قضاوت و گمنامی راحت مشارکت کنند نه اینکه بعضی از اعضا برای اقرار کردن و مشارکت بخشی از مشکلاتشان با گروه های دور تر مراجعه بکنند . مستقل به معنی آزادیه اما  آزادی مطلق وجود نداره مثال = من در خانه خودم آزاد هستم برای زندگی کردن نه برای مردم آ زاری و مزاحمت من نباید صدای لوازم صوتی رو زیاد بکنم شاید همسایه مریض داشته باشه یا من آزادم با ماشین هر جایی برم اما با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و خیلی دیگه در گروه هم همینه آزادی (( با رعایت اساسنامه گروه )) تا جاییکه به دیگران لطمه نخوره ...
پاسخ
 سپاس شده توسط babak_s ، ناظر10 ، ناظر11 ، admin ، ناظر9 ، ناظر۳
اثر
زمانی که مبحث اثر گزاری و تاثیر پذیری به میان می آید یعنی من را یاد این جمله از کتاب پایه می اندازد که راهکاری که عملی نیست رو حانی هم نیست یعنی که ماباید در پیشنهادات و تصمیماتمان اصل ترجیح اصول بر شخصیت و منافع مشترک و نیت خیر و سنت پنج را در نظر بگیریم تا مبدا تصمیماتی که میگیریم بر گروه ها و در مهایت خوشنامی انجمن تاثیر بگزارد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان