امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2: ایا می توانم این تصمیم را فقط برای امروز بگیرم ؟ آیا ترس و بهانه‌ای در مورد
سوال 2:  ایا می توانم این تصمیم را فقط برای امروز بگیرم ؟ آیا ترس و بهانه‌ای در مورد آن دارم؟ آنها چه هستند؟
پاسخ
بله میتوان که این تصمیم رو هرروز گرفت چون در سوال قبلی گفتیم که تصمیم گیری یک فرایند یا یک پروسه است تا اخر عمر پس بنابراین من میتونم این تصمیم رو هرروز وهر ساعت ودر هر موقعیتی بگیرم وترس من هم وشایدهمه ی ما ترس از دست دادن یابه خطر افتادن یا گذشتن از منافع شخصی یا همون امیالمون است.یا ترس از زندگی ناشناخته ای که اسمش هست زندگی بر اساس خواست خداوند یا همون رفتار سالم وراه حقیقت است
پاسخ
قسمت اول: بله ـ تصمیمات امروز من بر پایه‌ی باورهای جدید و روشن‌بینی است و فقط برای امروز با تمرین کردن تصمیم، به صورت دایم به حمایت نیروی برتر می‌رسیم و چون من فراموش‌کار هستم بهتر است که به‌طور دایم این تصمیم را به اجرا درآورم.حتی در صورت نیاز هر روز- در واقع این تصمیم اقدامی یک باره نیست و پیام سوال این است که من به عنوان یک معتاد خود رای و خود محور و نا فرمان که دائما به واسطه بیماری اعتیادم در حال جنگ و کشمکشو وسوسه های مختلف هستم قدرت انجام گرفتن تصمیم را برای یک بار ندارم و چون به واسطه همین فاکتور ها بارها شکست می خورم و ممکن است ناامید شوم و تصمیم می گیرم که دوباره خودم همه چیز را کنترل کنم پس باید یاد بگیرم و متعهد شوم که چه اوضاع خوب و چه بد باشد دائما این تصمیم را برای خود تکرار کنم

ترسها
: اگر بسپارم شکست می خورم از دست دادن لذت طلبیها - گاهی اوقات بابت کاری که می‌خواهم انجام دهم، ترس دارم چون با تصمیم گرفتن باید آن را اجرا و برنامه‌ریزی کنم، برای رسیدن به آن، این خود بهانه‌ای می‌شود برای عمل نکردن به تصمیم - ترس از اینکه نتوانم به خواست خداوند عمل کنم و بگویم که خواست خدا بوده چون آگاهی مطلق را ندارم و از این تصمیم‌گیری هراس دارم که او برای من تصمیم بگیرد. - می‌ترسم به چیزهایی که دوست دارم، نرسم. -  ترس از اینکه خدا برای رشد من راه‌هایی را انتخاب کند یا پیش رویم بگذارد که من تمایلی به آنها ندارم. ۶) ترس از اینکه چیزهایی را که دوست دارم از دست بدهم. ترس از اینکه چیزهایی را که می‌خواهم بدست نیاورم.
 بهانه ها :بهانه می‌آورم و می‌گویم الآن وقت آن نرسیده (تصمیم) و خدا الآن وقت ندارد.خودش اتفاق می افتد هنوز دارم جواب می گیرم عاجز نشدم قرار نیست قدیس شوم و این جوری راحت ترم 
پاسخ
 سپاس شده توسط بهادر ج ، admin.a ، حـمـیـد ، admin ، ssaeedg ، ناظر9 ، alireza1444 ، mosafer8707
برنامه فقط برای امروز است وبرای تحکیم بهبودیم و به کار گیری قدمها نیاز دارم بصورت روزانه این تصمیم را بگیرم تا درونم رسوخ کند وقالبی از زندگی من شود
قسمت دوم سوال
ترس مساوی است با نداشتن ایمان
ترسها وبهانه ها =ترس از مسولیت وتعهد ترس از انکه نتوانم به خواست خدا انطور که هست عمل کنم .ترس از اینکه خواست خدا با خواست من یکی نباشد.ترس از اینکه اشتباهی بکنم و نتوانم از خدا پس بگیرم .ترس از اینکه نتیجه باب میل من نباشد .
ترس از دست دادن و بدست نیاوردن .ترس از اینکه زندگی بر وقف مراد من نباشد ترس از دست دادن لذت ها ترس از گناه
با شناخت ترسهایم میتوانم ایمانم را قوی کنم وفقط برای امروز از خداوند در خواست کمک کنم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، admin ، ssaeedg ، ناظر9
قسمت اول:بله ـ تصمیمات امروز من بر پایه‌ي باورهای جدید و روشن‌بینی است و چون فراموش‌کار هستم بهتر است که به‌طور دايم و هر روزه این تصمیم را به اجرا درآورم.

قسمت دوم:بله ـ 1) گاهی اوقات بابت کاری که می‌خواهم انجام دهم، ترس دارم چون با تصمیم گرفتن باید آن را اجرا و برنامه‌ریزی کنم، برای رسیدن به آن، این خود بهانه‌ای می‌شود برای عمل نکردن به تصمیم 2) ترس از اینکه نتوانم به خواست خداوند عمل کنم و بگویم که خواست خدا بوده چون آگاهی مطلق را ندارم و از این تصمیم‌گیری هراس دارم که او برای من تصمیم بگیرد. 3) می‌ترسم به چیزهایی که دوست دارم، نرسم. 4) بهانه می‌آورم و می‌گویم الآن وقت آن نرسیده (تصمیم) 5) ترس از اینکه خدا برای رشد من راه‌هایی را انتخاب کند یا پیش رویم بگذارد که من تمایلی به آنها ندارم. 6) ترس از اینکه چیزهایی را که دوست دارم از دست بدهم.
پاسخ
اگه گام اول و دوم رو محکم برداشته باشم میتونم در این قدم مصمم باشم.
برای من سخته به یکباره همه چیز رو بسپارم بخدا و رها کنم همه وابستگی هامو.
من ترس از دست دادن وابستگی هام و ترس از برآورده نشدن نیازها و خواسته هامو دارم.
بهانه های من برگرفته از اراده شخصی همان خودخواهی و خودمحوری، انتظارات و توقعات غیرواقع گرایانه، کینه و نفرت، تنبلی و تن پروری، طمع و زیاده خواهی، غرور و تکبر و کلیه نواقص شخصیتی که مانع تصمیم گیری من در لحظه می شوند هستند.
پاسخ
قسمت اول بله تصمیمات امروز من بر پایه ای باورهای جدید وروشن بینی است وفقط برای امروز با تمرین کردن تصمیم به صورت دام به همایت نیروی برتر میرسییم وجون من فراموش کار هستم بهتر است به طور دایم این تصمیم را به اجرا دراورم
قسمت دوم بله گاهی اوقات بابط کاری که میخواهم انجام دهم ترس دارم چون با تصممیم گرفتن باید ان را اجرا وبرنا مه ریزی کنم
دوم ترس از اینکه نتوانم به خواست خداوند عمل کنم
سوم میترسم به چیزهای که دوست دارم نرسم
چهارم بهانه می اورم ومیگویم الان وقت ان نرسیده وخدا الان وقت ندارد
پنجم ترس از اینکه خدا برای رشد من راهای را انتخاب کند یا پیش رویم بگذارد که من تمایلی به انها ندارم
ششم ترش از اینکه چیزهای را که دوست دارم از دست بدهم
هفتم ترس از اینکه چیزهای را که میخواهم به دست نیاورم[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
بله من ایمانی سست واعتمادی ضعیف دارم وفراموشکارم پس فقط برای امروزاین تصمیم رامیگیرم
تصمیم چون یک سری مسئولیتهاواقدام وعمل برام ایجادمیکنه دچارترس میشوم چون تنبل وراحت طلبم وهمچنین میترسم به نتایج دلخواهم نرسم،یاچه اتفاقی رخ میده
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، kakam04 ، ناظر9 ، alireza1444
با سلام....
بله....

اصلا من توانایی تصمیم گیری و به اجرا گذاشتن کلی را ندارم و به یکباره نمیتوانم تمام قسمتهای اعتیادم را رها کنم.
میتوانم تصمیم گیری کلی را خُرد کنم و هر روز و هر هفته به یک قسمت آن بپردازم.
مثلا امروز تصمیم گرفته بودم شوخی های زننده و رکیک نکنم و تا حدودی موفق بودم.
یا تصمیم میگیرم با همسرم مشورت کنم یا در کار خانه کمک کنم اما ترس دارم که نکند همسرم بخواهد سوءاستفاده کند اگر مدتهاست از این کارها نکردم طبیعی ست که ترس داشته باشم اما میتوانم در مورد این ترسها با راهنما صحبت کنم تا ببینم ترس و توجیه و بهانه من ریشه در چه چیزی دارد.
ما در قسمتهایی که خیلی نیاز به تغییر داریم بیشترین ترس را داریم چون بیشترین اعتقادات پوسیده را در آن قسمتها داریم که هنوز سالم سازی نشده اند.

بعضی تصمیمات در زندگی ما کلی و دراز مدت است مثل انتخاب شغل و کار کردن یا پرداخت حق بیمه یا انتخاب همسر یا تربیت فرزندان...

ما تصمیمات بلند مدت میگیریم و هر روز فقط سهم خودمان را در قبال تصمیمی که گرفتیم انجام میدهیم و خودمان را غرق در آینده نمیکنیم.
تصمیمات روزانه مشکل را کوچکتر و قابل حل و درمان میکند همیشه تصمیم گیری برای من ترس به همراه دارد..... ترس از تغییر ترس از تنهایی ترس از قضاوت ترس از درد کشیدن ترس از سوءاستفاده ترس از لذت نبردن از زندگی و غیره اما چرا ترس داریم چون تصمیم به تغییر میگیریم ولی دنبال نتیجه دلخواه هستیم و میترسیم نتیجه آنچیزی که ما میخواهیم نشود به همین خاطر توجیه و دلایل بظاهر موجه میاوریم که از تصمیم فرار کنیم.
پاسخ
بله به چند دلیل من این تصمیم را روزانه میگیرم. 
یکی این که بار ها و بار ها تصمیماتی گرفتم که بعد از چند مدت فراموش کردم.
یکی دیگر از دلایل من این است که برنامه ما تاکید در زمان حال و فقط برای امروز دارد. 
و در نهایت هم ما زمانی جز زمان حتی در اختیار نداریم. 
ترس هایم، عبارت هستند از این که نتوانم آن را حفظ کنم. 
و این که سپردن برای من منتقد نباشد و بر خلاف خواسته های من باشد.
پاسخ
اصل برنامه‌ تاکیدش زندگی فقط برای امروزه تا من دچار فراموشی نشم وتولحظه زندگی کنم وازاصولم استفاده کنم ومن برای تجدیدوتمدید روزانه ایمانم بهتره سپردنم بروز باشه تابتونم اقدام وعمل خودمو انجام بدم ورابطم کمرنگ نشه ودچارخودمحوری نشم مث گذشته وقتی فقط برای امروز این تصمیمو بگیرم دچارترس بدبینی نمیشم بلکه‌مسولیت کارهامو قبول میکنم ومن میخوام تصمیم رو باعملکردم به اجرا درارم وهمیشه ترس وبهانه بامن هستند که تصمیم رو عملی نکنم میترسم نتونم ازنقصها ولذتهام ‌بگذرم واینکه زندگیم چه شکلی میشه ومن به ادم‌یوبس وبدرد نخوری تبدیل میشم وقابلیت انجام کارهای گذشتمو ندارم ولی این ترسها باعث شدن من تصمیمات خوبی نداشته باشم ولی حالا میخوام تصمیم خودمو عملی کنم وبرای ترسهام دعام میکنم ودنبال بهونه نیستم مهم پذیرش نیروی برتر وکنار رفتن ازسرراهشه.
پاسخ
بله- زیرادرانجمن یادگرفته ام که فقط برای امروززندگی کنم .زیرا افسوس زندگی گذشته برای من فایده ای ندارد وهمه آنها برای من یک خاطره شده اندومن باید سعی کنم ازتجربیات تلخ گذشته ام برای آینده ام استفاده کنم وفردارا هم فقط خدامیداند و یک رازاست پس من بایدسعی کنم فقط برای امروزش زندگی کنم وتلاشم همراه باصداقت باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
سلام
عمل به اصول به صورت روزانه است.اجرای قدم ها به صورت روزانه در زندگی تاثیر بهتری دارد. این تصمیم را می توان به صورت روزانه اجرا کرد.ممکن است ترس از عدم موفقیت باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
درود بله تصمیم گیری در قدم سه باید روزانه تکرار شود

چرا که من معتاد فراموش کارم و خودمحور وهمین باعث میشه که من باید فقط برای امروز زندگی کنم و تصمیم گیری را فقط برای امروز انجام بدم

قسمت دوم سوال بله ترس ریشه بیماری من است

ترس دارم ایا درست انجام میشه یا نه

ترس دارم اونی که من بخوام بشه یا نه؟

پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
سوال 2:  ایا می توانم این تصمیم را فقط برای امروز بگیرم ؟ آیا ترس و بهانه‌ای در مورد آن دارم؟ آنها چه هستند؟(قدم۳)
کتاب پاک زیستن اشاره ای به این موضوع دارد که میگوید؛ 
تصمیمات ما بایست دائمی باشد .
اما این سوال ازمن میخواهد که به یک تعهد پایبند بشم که تصمیم گیری در من باثبات و دائمی شود ، برای همین من بایست بطورروزانه و حتی تکرار آن در طی روز تصمیمم را مدام تمدید کنم ، این روال روزانه باعث میشه من مدام در حال انجام این تصمیم باشم، و روال روزانه باعث میشه که ترس های من در مورد این تصمیم کمتر و کمرنگ شوند.
و معمولا ترس های من از عدم توانایی من در بکارگیری این تصمیم و فراموش کردن آن میباشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام
من یک سری برنامه ها و تصمیمات برای آینده دارم اما برای هر روز که بخواهم تصمیمات خود را به صورت روزانه پیگیری و برایشان برنامه دارم باید این تصمیم را روزانه دنبال کنم و پیگیری نمایم تا هر زمان متوجه اشتباهی شدم مسیر خودم را درست نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
-        بله این تصمیم یک تصمیم مادالعمر و برای هر روز و حتی برای هر لحظه در زندگی من می باشد چون باید دائما" آن را تمیدد کنم تا یادم نرود چون بیماری من مرموز بوده و بر اساس ترس و نامیدی می باشد و من هر لحظه باید این تصمیم را اجرا کنم
-        ترس و بهانه من برای این است که نمیخواهم با مسؤلیت ها و واقعیات روبرو شوم یا اینکه چون ایمان و اعتمادم در برخی موارد ضعیف است از نتیجه آخر کار می ترسم که شاید آن چیزی که من میخواهم نباشد یا اتفاق خوبی در آخر رقم نخورد
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر10 ، حـمـیـد
گرفتندتصمیم شرطی نیست به من وتواناییم بستگی دارد
برای یک کاربرای چنددقیقه برای یک روز
یاهرچی مهم خودتصمیم گیری وشهامت لازم
برای این عمل است که من سالهاوشایددرتمام 
طول عمرانجام نداده ام حتی گرفتن تصمیمات بزرگوهم
بایددرفرمول فقط برای امروز
انجام شودتصمیم به پاک ماندن وحفظ پاکی
جلسه رفتن وهرچیزدیگه
اگریک روزیک روزانجام شودترسش کمتروتوانایی من
بیشترمیشود
من برای یک دقیقه یک دقیقه پاک شدم اوایل پاکی
ویک دقیقه یک دقیقه یک ساعت یک ساعت ویک روزیک روز
تاالان پاک مانده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
بله-می توان تصمیم را بر اساس هر روزگرفت. هر روز به جلسه بروم و با مصرف کننده تماس نداشته باشم. هر روز برای کم کردن نقصی یک تصمیم بگیرم و اجرا نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بخاطرترس کمترونرفتن توترسهای اینده فرمول فقط برای امروزبسیارکارسازه خیلی چیزهاوتصمیمات هست که فقط برای یک لحظه یک کاریک دقیقه یک نه گفتن داشتن یک شجاعت وشهامت برای یک اقرا یک عمل نکردن بوسوسه است واین شروع وتمرینه من خودم یک ساعت یک ساعت شایدم کمترازموادفاصله گرفتم واین ارام ارام تبدیل به یک روزیک روزشد
پاسخ
 سپاس شده توسط mosafer8707 ، ناظر۱۶
زیبایی وسرلوحه برنامه ما زندگی فقط برای امروز است و این تصمیم گیری هم مثل بهبودی یک پروسه و یک فرایند است و من میتونم برای هر روز آن را تکرارکنم. این تصمیم گیری میتواند ترس و شک و تردید رو از ما دور کند و اعتمادم را به نیروی برترم بیشتر کند. با تصمیم گیری روزانه سپردن در روح وجانم نهادینه میشود.
میدانم که ترس من از نداشتن آگاهی و ایمان من است که به مرور از بین خواهد رفت ، شناخت و آگاهی از ترسهایم میتواند ایمان و اعتمادم را قویترکند تا فقط برای امروز تصمیم گیری کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر۴
باید اینگونه باشد زیرا برنامه فقط برای امروز است تصمیم روزانه تکرار و تمرین است و من را برای تصمیمات بزرگتر قوی میکن هر چند که تصمیمات بزرگ هم را باید تقویت کنم...تصمیمات دراز مدت توجیه و ترس به همراه دارد ترس... از تعهد از مسولیت از اینکه ایا میتوانم.از اینه نتوانم خواست خدا را اجرا کنم و.... ام همگی این ترسها غیر واقی است و با مشورت مشارکت از میان میرود من بایست به جای فکر کردن حرکت کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر۱۶

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان