امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3:چه عملی جهت اجرای تصمیم خود انجام داده ام؟
سوال 3:چه عملی جهت اجرای تصمیم خود انجام داده ام؟
پاسخ
اول کارکرد همین قدمها به روشن بینی و صداقت . و مشورت ومشارکت . جلسه رفتن . تمرین تصمیم گیری . ترس نداشتن از آزمون خطا . اعتماد کردن . وامید داشتن به این مسیر
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، s.s ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14
جواب: تمایل مهم‌ترین عامل برای به اجرا گذاردن این تصمیم می‌باشد. تا تمایل نباشد هیچ وقت نمی‌توانیم این تصمیم را بگیریم. ، آگاهی از انجام سهم خودم در قبال کارها، دعا کردن، انتقال چیزهایی که آموختم و در تمام روز سعی می‌کنم با مشورت و رفتار سالم آنچه را که خدا در نظر دارد انجام دهم حتّی اگر برخلاف نظر و عقاید من باشد. صبح را با دعا کردن و کمک خواستن از نیروی برتر شروع می‌کنم و سعی دارم دست از خودخواهی‌ها و خودپسندی‌ها بردارم و در پس وسوسه‌ها هیچ اقدامی نکنم، در انتهای روز خودم را ارزیابی کنم و برنامه‌ای برای فردای خود خواهم داشت و در انتها از خداوند برای یک روز پاک شکرگزاری خواهم کرد-مرتب به جلسات می روم - کار کردن قدم‌ها، مشورت کردنارتباط و اعتماد به راهنما ترسها و بهانه ها را مشارکت کرده تصمیم گیری به صورت روزانه و راجع به این تصمیم مشارکت کردن در خانه نمی نشینم بلکه حرکت می کنم و اقدام و عمل دارم
کتاب چند راه ساده را پیشنهاد می دهد : رابطه شخصی با خداوند برقرار کنم
دست از کنترل بردارم با کارکرد باقی قدم ها به بهبودی خود ادامه دهم داشتن راهنما و اجرای اصول روحانی به کمک او
پیام سوال : من باید بدانم تصمیم گرفتن بدون اقدام و عمل مثل یک رویای شیرین است که با بیدار شدن از بین می رود باید عوامل و موانع و ترسها و بهانها را شناسایی کنم و انها را از میان بردارم تا وارد اجرای عملی قدم سوم شوم 

*گاهی دست برداشتن از عمل از روی اراده شخصی در حد بی وصفی درد اور است اما نگذشتن از ان مانع اجرای تصمیم من در قدم سوم می شود *
پاسخ
 سپاس شده توسط بهادر ج ، admin.a ، ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14
درلحظه وفقط برای امروز زندگی کرده ام سعی میکنم روشن بین وحقیقت بین باشم وزیربنای سپردنم عشق وباور واعتماد باشد امروزه باتمرین روزانه، تسلیمم دربرابرنیروی برترم راحت ترمیشه دعاوشکرگزاری ومراقبه میکنم ودر راستای این تصمیم وسپردن همیشه اقدام وعمل میکنم تمایل به اجرای این تصمیم وسپردن دارم ومسولیت آنرامیپذیرم درچارچوب اصول روحانی حرکت میکنم درجلسات بهبودی شرکت میکنم قدم کارمیکنم خدمت میکنم تصمیم خودراهرروزتکرارمیکنم کاردرست راانجام میدم ودرنهایت نتیجه را به اوواگذارمیکنم روشن بینی تمایل تسلیم وشهامت رمز موفقیت درتصمیم گیری ماست برروی ترسهایم پای میگذارم صبورهستم دریچه قلب وافکارم رابازنگه میدارم واز روندایمان آوری خارج نمیشوم تصمیم گیری بدون ایمان وعمل واعتماد سرابی بیش نیست وتوهم است این اعمال ماست که بیانگرتصمیم گیری ماست.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر11 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14
تصمیم گیری در قدم سوم نیاز دائم به اقدام و عمل داره و از همه مهمتر زمانی هست که ما قدمهای بعدی رو کار کنیم تا تاثیر تصمیم جدید که هنوز هم برایم ناشناخته است یواش یواش تو زندگیم بیاد و کم کم دست از کنترل و قضاوت بردارم هرچی فکر میکنم بیشتر متوجه میشم که تمام گیر کار و گرفتاری های من بابت اتکاء به اراده شخصی خودم بوده اراده خودمحورانه من که کاملا برعکس اراده خداونده .  اراده من که کاملا مشخص بود نتیجه آن کاملا برایم روشن شد خرابکاری در زندگی و برای اولین بار در زندگیم یک تصمیمی گرفتم که از اراده خودم دست بردارم و یا به نوعی اراده ام را به اراده خداوند نزدیک کنم همان خداوندی که درکش کردم خداوندی که کمکم کرد چند صباحی رو بدون مصرف مواد مخدر سپری کنم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14
اول تمایل برای انجام ان عمل , مشورت با راهنما , تعهد با خودم . اتکا  نیروی برتر , دست بر داشتن از خود محوری , دیدن واقعیت ها که همون روشن بینی هست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14
تمایل مهم‌ترین عامل برای به اجرا گذاردن این تصمیم می‌باشد. تا تمایل نباشد هیچ وقت نمی‌توانیم این تصمیم را بگیریم. کار کردن قدم‌ها، مشورت کردن، آگاهی از انجام سهم خودم در قبال کارها، دعا کردن، انتقال چیزهایی که آموختم و در تمام روز سعی می‌کنم با مشورت و رفتار سالم آنچه را که خدا در نظر دارد انجام دهم حتّی اگر برخلاف نظر و عقاید من باشد. صبح را با دعا کردن و کمک خواستن از نیروی برتر شروع می‌کنم و سعی دارم دست از خودخواهی‌ها و خودپسندی‌ها بردارم و در پس وسوسه‌ها هیچ اقدامی نکنم، در انتهای روز خودم را ارزیابی کنم و برنامه‌ای برای فردای خود خواهم داشت و در انتها از خداوند برای یک روز پاک شکرگزاری خواهم کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14
قدم اول و دوم رو برداشتم و با دعای قدم سوم گذشته خودم رو به روی کاغذ آورده ام تا با کمک راهنمام در حضور خداوند نقش خودمو پیدا کنم و با تمرین مسئولیت پذیری در مسیر بهبودی به اقدامات سازنده بپردازم.

نتیجه : دعا و عمل باعث رشد میشه نه آرزو کردن و منتظر معجزه بودن.
پاسخ
تمایل مهم ترین عامل برای به اجر ا گذاردن این تصمیم می باشد تا تمایل نباشد هیچ وقت نمی توانیم ایت تصمیم را بگیریم کار کردن قدم ها مشورت کردن اگهی از انجام سهم خودم در قبال کارها دعا کردن انتقال چیزهایی که اموختم و در تمام روز سعی می کنم با مشورت و رفتار سالم انچه را که خدا در نظر دارد انجام دهم حتی اگر بر خلاف نظر و عقاید منباشد صبح را با دعا کردن و کمک خواستن از نیروی برتر شورع می کنم و سعی دارم دست از خود خواهی ها و خود پسندی ها بردارم و در پس وسوسه ها هیچ اقدامی نکنم در انعای روز خودم را ارزیابی کنم و برنامه ای برای فردای خود خواهم داست و در انتها از خداوند براییک روز پاک شکر گزاری خواهم کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر14
اولین باره تصمیم روخودم گرفتم وبرای اینکه این تصمیم روعملی کنم وبه مرحله اجرادرارم نیازه اقداماتی بکنم مث تسلیم شدن روزانه درمقابل اصول درخواست کمک کردن ازخداوند ودوستان بهبودی مشورت کردن ارتباط باراهنما کارکرد قدمها خوندن نشریات خدمت کردن ودعا کردن وسپردن روزانه زندگیم بخداوند ودست ازاراده شخصی برداشتن وخدامحور شدن وتعهدات خودمو انجام میدم وکنار گذاشتن باورقدیمی که‌من میتونم وباوری جدیدساختن بنام خداوند
پاسخ
درقدم دوم یادگرفتم که دست ازخودمحوری وتنهایی بردارم ومشورت پذیرباشم،چراکه اگربخوام بازهم برتصمیمات خودم پافشاری کنم نتیجه ای جزخودخواهی ونفع شخصی دربرنخواهدداشت.
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۱:۰۹ عصر)admin.a نوشته است: سوال 3:چه عملی جهت اجرای تصمیم خود انجام داده ام؟
درود فروان بر یاران همدرد و همسفر شناخت عجز و ترس و عمل از روی باورهای بیمارگونه و عدم اگاهی که منجر به اشفتگی های درونی و بیرونی شده بود باعث میشود که اعمالی را با روشن بینی جهت اجرای تصمیم دنبال کنم که متعهد بودن به تصمیم و وفادار بودن و افزایش تمایل همراه با اقدام وعمل در راستای تصمیم و بدنبال نتیجه نبودن میباشد و در نهایت نتیجه هر چه بود اگر به دلخواهم نبود اعتماد به خداوند را تمرین کنم و با شرایط خودم را وفق دهم و بهراهم ادامه دهم و صبر و استقامت را تمرین کنم و اراده خود را در جهت اراده خداوند قرار دهم و ارتقا ایمان و قدم چهار و پنج کمک بسیاری به این اقدام میکند. Heart
پاسخ
با سلام....
منظور سوال تصمیم روحانی گرفتن است مثل جلسه رفتن و بعد جلسه با بچه ها صحبت کردن چون ما آدمهای نتیجه گرایی هستیم.
تصمیم خود را روزانه بگیرم و نتیجه آن را بنویسم.
هر تصمیمی را به سه قسمت تقسیم کنم
۱-قبل از تصمیم
۲-هنگام تصمیم
۳-بعد از تصمیم
قبل از تصمیم انگیزه هایم را بنویسم و ببینم چرا میخواهم این تصمیم را بگیرم؟

هنگام تصمیم با راهنما و اهل تجربه مشورت کنم مثلا ترسها را رسوا کنم.

بعد از تصمیم توجیه و بهانه هایی که باعث میشود تصمیم به عمل تبدیل نشود را به مشارکت بگذارم مثل قضاوت خودم روی خودم یا کجا هر تصمیمی خواستم بگیرم اعتیادم مانع آن شد.

چه عملی.......یعنی مشورت میکنم،به تواناییهایم نسبت به آن تصمیم آگاه میشوم،دست از اراده شخصی بر میدارم،مشکلاتم را ریز میکنم و یکی یکی تصمیم به درست کردنشان میگیرم و مهمتر از همه قسمتهایی که در آن تصمیم را تمایل به مخفی کردن دارم را به مشارکت میگذارم.
پاسخ
سعی میکنم درهرکاروتصمیمی سهم خودم راصادقانه انجام داده وبه آخرونتیجه کارفکرنکنم وبه دنبال پیروی ازاصول انجمن باشم وسعی درکارکردن برروی نقصهایم برای کمرنگ کردن وبرطرف کردن آنهاباشم
پاسخ
سلام
شروع قدم سوم کاری است که انجام می دهم.ادامه کارکرد قدم  و شرکت در جلسه برای اجرای این قدم و مشارکت درباره نحوه سپردن .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر14
درلحظه وفقط برای امروز زندگی کرده ام سعی میکنم روشن بین وحقیقت بین باشم وزیربنای سپردنم عشق وباور واعتماد باشد امروزه باتمرین روزانه، تسلیمم دربرابرنیروی برترم راحت ترمیشه دعاوشکرگزاری ومراقبه میکنم ودر راستای این تصمیم وسپردن همیشه اقدام وعمل میکنم تمایل به اجرای این تصمیم وسپردن دارم ومسولیت آنرامیپذیرم درچارچوب اصول روحانی حرکت میکنم درجلسات بهبودی شرکت میکنم قدم کارمیکنم خدمت میکنم تصمیم خودراهرروزتکرارمیکنم کاردرست راانجام میدم ودرنهایت نتیجه را به اوواگذارمیکنم روشن بینی تمایل تسلیم وشهامت رمز موفقیت درتصمیم گیری ماست برروی ترسهایم پای میگذارم صبورهستم دریچه قلب وافکارم رابازنگه میدارم واز روندایمان آوری خارج نمیشوم تصمیم گیری بدون ایمان وعمل واعتماد سرابی بیش نیست وتوهم است این اعمال ماست که بیانگرتصمیم گیری ماست?
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر14
مهم ترین بخشی که تمایل من را برای تعقییر تفکر معتادگونه به وجود می آورد دست از انکار کشیدن وپی به تسلیم بودن میباشد هر زمان از من بودن استفاده میکنم تصمیم گیرنده خوبی نیستم  ولی از ما بودن استفاده میکنم زندگی  غیر قابل اداره نمیشود پس هرزمان مشورت کنم اعتماد به نیروی برتر را به اجرا بگذارم واز سلامت عقل بهرمن باشم واز خود خواهی وخود بزرگ بینی دست بکشم آماد هستم تابتونم تصمیم بگیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر14
سلام
 اجرای قدم ها که شامل یک درست شناختن مسیر و در قدم دوم مشورت کردن و برنامه ریزی و بهتر است اول با راهنمای خود همیشه در تماس باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
اینکه اصول برنامه ، جلسات ، دعا ، قدم ، و تماس با راهنما و خدمت کردن را در اولویت قرار دهم، دوم اینکه برنامه داشته باشم و اهدافم را بنویسم و مشخص کنم و تراز روزانه بگیرم ، برای هر کاری به عواقب آن کار فکر کنم مشورت کرده و برای انجام آن اقدام کنم ، ترس هایم را رها کرده و ایمان داشته باشم و در هر لحظه دعا کنم و بسپارم ، اگر در شرایط سخت قرار گرفتم به گذشته رجوع کنم و سعی کنم اطمینان  کنم و تنها سهم خودم را به خوبی انجام دهم ، و در هر کاری مسؤلیت پذیر و واقع بین باشم و از واقعیات فرار نکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
وقتی میخواهم تصمیمی بگیرم اول توجه میکنم که این تصمیم
بچکارم میایدایاارزشش رادارد
ایازندگیم رابجلومیبردو....بعدتواناییم استفاده ازمنابع
پیرامون تحقیق ومشورت 
مقدارزمان لازم جهت اجرایی شدنش
وچقدرهزینه بطورنسبی برای انجامش نیازاست
رادرنظرمیگیرم درموردش باادم اهل فن
مشورو میکنم ودعایکی ازعوامل اساسی است
برای تمایل برای استقامت وبرای توانایی سپس سراغ 
اجرای تصمیم یعنی عملکردی کردن ان 
میروم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
سلام
 اجرای قدم یک و دنبال کردن مسیر بهبودی-تماس با راهنما و مشارکت در مورد مسایل پیش آمده. تبادل تجربه جهت بهتر اجرا کردن تصمیماتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
برای انجام تصمیم اول ان رامیسنجم یابهترازاون مینویسم براش برنامه ریزی میکنم اگه تصمیم بزرگ باشه درموردش میپرسم تحقیق میکنم زمان وقت پول استفاده ازمنابع وکوچک کردنش برای انجامهای روزانه واگرتصمیم کوچک وفقط برای یک مطلب خاص باشه عمومامکث میکنم تاتصمیم هیجانی وانی نگیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط حبیب ۶۶۶ ، ناظر14
اعتماد و شناخت خداوند درقدم دوم کمک می کند بتوانم در قدم سوم راحت تر تصمیم بگیرم و به تصمیم عمل کنم . برنامه داشتن ، رابطه با راهنما ، و خداوند ، کارکرد قدم سوم و عشق ورزیدن بدون توقع ، حرکت در راستای بهبودی می شود، عمل کردن به تصمیم.اعمال ما نشانه تصمیم گیری ماست.
پاسخ
 سپاس شده توسط حبیب ۶۶۶ ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر20
رعایت اصول روحانی تمایل.صداقت .روشن بینی .شناخت انچه که میخواهم بسپارم .مشورت مشارکت در خواست کمک. دیدن نتیجه اراده شخصی در زندگیم .بهترین عمل حرکت کردن است یعنی دیدن ترسها ولی حرکت کردن .پذیرفتن مسولیت هایم فقط برای امروز متمرکز بودن بر روی تصمیم. من باید انگیزه قوی داشته باشم تا در مسیر منجر به اقدام و عمل شود و توجیه بهانه ها نتواند سد راه من شود اجرای قدم اول و دوم کمک میکند و اینکه در مورد تصمیم هایم قبل از تصمیم گیری با راهنما مشورت کنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر9 ، ناظر۱۶ ، ناظر14 ، ناظر20

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان