امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8 : ایا پیگیری اهدافم ، باعث صدمه به دیگران می شود ؟ چگونه ؟
سوال 8 : ایا پیگیری اهدافم ، باعث صدمه به دیگران می شود ؟ چگونه ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
اراده شخصی من وقتی که موفقیت برایم مهم باشد و به خداوند نسپرده باشم حتما به دیگران ضرر خواهد زد.چون آرامشم را ازدست میدهم و به چیزی جز پیگیری و موفقیتم نمیتوانم فکر کنم و دیگر نمیتوانم خیر و صلاح دیگران را در نظر گیرم.
بدون سپردن به خدا نمیتوانم زندگی کنم و درکارهایم موفق باشم.
چون آنقدر دانش ندارم که بتوانم تشخیص دهم کجاها را میتوانم تغییر دهم و کجاها را نمیتوانم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، kakam04 ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸
بله  مثلا برای ارضاع کردن لذت طلبی خودم وسایلی می خرم که باعث صدمه مالی به خانوادهام می شود و اصلا هم نیاز زندگیم نبوده است
چگونه : با خودخواهی و خومحوری کامل
عمل از روی نواقص اصرار به براورده شدن هدفم بدانگونه که می خواهم افکار خراب و رفتار ناعاقلانه -
پیام سوال :من در اکثر مواقع وقتی می خواهم من به هدفی برسم یا به دنبال براورده کردن خواسته هایم هستم از حق انتخاب و تصمیم گیری سواستفاده می کنم و از دیگران پلی برای رسیدن به اهدافم می سازم اما باید یاد بگیرم پیگیری اهدافم باید با نیت سالم
وجدان بیدار رعایت اصول روحانی و در نظر نگرفتن خواست خدا همراه باشد 
پاسخ
 سپاس شده توسط Saghar d ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸
پیگیری اهدافم چون بیشتر بر پایه اراده شخصی خودخواهی وبی ملاحضگی است باعث صدمه به دیگران میشود گاهی چون شرایط دلخواه ما نبوده وما سعی در تعقیر ان داشته ام تا به هدفم برسم وفقط دنبال خواسته خودم بودم صدمه زدم
چون اینقدر سرگرم تعقیب افکار و خواسته های خودم میشوم که نا صادقی میکنم.داستانهارا خود فریبانه وبا رویا پردازی برای خودم موجه میکنم وهیچ کس وهیچ چیز را نمیبینم وبرایم هم مهم نیست چون رابطه ام با نیروی برتر قطع شده از نواقصمان به عنوان ابزار استفاده میکنیم.من انسان مسولیت پذیری نیستم ودر رسیدن به اهدافم مسولیت رفتار واعمالم را نمیپذیرم.لذت رسیدن به هدف تمام وجودم را میگیرد ودر نتیجه به دلیل اراده شخصیم از هدف درستم نتیجه عکس میگیرم....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ssaeedg ، ناظر14 ، ناظر۸
پیگیری اهداف در بیشتر موارد چون بر پایه خودخواهی و بی‌ملاحظگی بود و یا هر گاه شرایط دلخواه ما نباشد سعی می‌کنیم به هر نحو ممکن آن را به گونه‌ای تغییر دهیم تا به اهداف خود برسیم حاضریم به هر قیمتی به خواسته‌ي خود برسیم و چنان سرگرم تعقیب افکار و خواسته‌های خود هستیم که کاملاً رابطه‌يمان با وجدانمان و خداوند قطع می‌شود و باعث بروز هر واکنشی نسبت به دیگران و صدمه زدن به آنها می‌شود و کسانی که با ما در ارتباط بودند خسارت می‌دیدند و رنجیده می‌شدند.

از نقايصم به عنوان ابزار استفاده می‌کردم تا به هدفم برسم هر لحظه که منابع مشترک را در نظر نمی‌گیرم.

نمی‌توانم خواست خدا را از رفتار ناسالم تشخیص دهم، فقط کافی است متوجه باشم چه هدفی را دنبال می‌کنم با مشورت کردن متوجه خواهم شد هدف من منفی است و مخرب یا مثبت و سازنده.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸
بله.
با نداشتن آگاهی کافی
با نداشتن انگیزه درست
با نیت شوم
با تمایلات نفسانی
با اراده شخصی هرچند که با نیت خیر باشه
و در کل با عوامل حساسیت (نواقص شخصیتی) در فعال شدن بیماری باعث صدمه زدن به دیگران میشم.
پاسخ
پیگیری اهداف در بیشتر موارد چون بر پایه خود خواهی و بی ملاحظگی بود و یا هر گاه شرایط دلخواه ما نباشد سعی می کنیم به هر نحو. ممکن ان را به گونه ای تغییر دهیم تا به اهداف خود برسن حاضریم به هر قیمتی به خواسته ی خود برسیم و چنان سرگرم تعقیب افکار و خواسته های خود هستیم که کاملات رابطه یمان با وجدانمان و نیروی برترمان قطع می شود و باعث بروز هر واکنشی نسبت به دیگران و صدمه زدن به انها می شود و کسانی که با مندر ارتباط بودند خسارت می دیدند و از من رننجیده می شدند از نقایصم به عنوان ازار استفاده می کردم تا به هدفم برسم هر لحظه که منابع مشترک را در نظر نمی گیرم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، بَرمک ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸
اگر از روی اصول برنامه عمل کنم ومشورت کنم و پیگیر اهدافم باشم کمتر  خسارت و صدمه میزنم به دیگران 

ولی زمانی ک از روی بیماری عمل کنم اهدافم از روی اراده شخصی که همراه با هوای نفس است مثل خودخواهی .افراط تفریط .از روی وسوسه اجبار .عادات مخرب .رعایت نکردن حقوق دیگران و ...که باعث خسارت زدن به اطرافیانم و دیگران می شود
پاسخ
با سلام....
منظور سوال:هر کجا هدف درست است باید طریقه رسیدن به هدف هم باید درست باشد.

مثلا برای خدمت یا راه اندازی یک جلسه بهبودی وقتی پای اعتیاد میاید وسط من فکر میکنم همه چیز را میدانم و میفهمم بعد میشم صاحب جلسه.
وقتی راه را درست میروم و به هدفم نمیرسم شاید برداشت دیگران این باشد که چون درست عمل نکردم به هدفم نرسیدم اما به خودم میگویم من باید از راه نادرست عمل میکردم و با این مردم نباید از راه درست وارد میشدم<<یعنی ترس از قضاوت باعث میشود را نادرست رو انتخاب کنم.
گاهی هم هدف هم راه آن بیمارگونه است.
گاهی هدف درست است راه آن غلط یا بلعکس
گاهی هدف بزرگتر از اندازه من است که مجبور میشوم از راه نادرست به آن برسم.
گاهی هر دو درست است ولی به اندازه کافی سعی و تلاش نمیکنم.
چون خودخواه ، زیاده طلب ، و خود محور ، حقارت درونی دارم پیگیری اهدافم به دیگران آسیب میزند.

در کل هدف هرچقدر هم سالم باشد مسیر رسیدن به آن به هر قیمتی را توجیه نمیکند.
پاسخ
خودمحوری من همیشه باعث ایجاد صدمه و خسارت  به دیگران می شود .
خدمت کردن عکس مطلب فوق است.
هر جا که خدامحوری باشد و خدامحوری باعث و انگیزه کارها باشد به دیگران صدمه نمی خورد.
پاسخ
درگذشته بخاطررسیدن به اهدافم ازصدمه زدن به دیگران ابایی نداشتم والان هم اگرتصمیماتم خودمحورانه وازروی اراده شخصی باشد بازهم احتمال صدمه به دیگران رادارد ولی اگربرطبق اصول روحانی برنامه باشد احتمال صدمه ناچیزویاحتی صفرمی باشد
پاسخ
سلام
بله ممکن است زمانی که من به فکر خودم باشم و منفعت خودم را در نظر بگیرم و نگاه به خسارت که ممکن است به دیگران بزنم نداشته باشم باعث صدمه میشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸
دلسوزی هانصیحت کردنهاوتصمیمات خودخواهانه
من هروقت حق ازادی راازدیگران 
بگیردویاتصمیمم تک بعدی وخودخواهانه
وازروی هوای نفس باشداسیب زننده
ونتیجهدمعکوس دهنده است
گاهی ازروی دلسوزی یاحسرتهای گذشته
خودم توکاردیگران بنام درست وغلط بایدونباید
دخالت میکنم 
گاهی برای رسیدن ب هدفیدهمچیزرازیر
پامیگزارم ویاعملی انجام میدهم که 
بنظرم درسته ولی ته کارهمچی بهم ریخته
واشتباه میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸
اهداف من اگر بر پایه اراده و نفع شخصی پایه ریزی شوند می توانند با نواقصم همراه شده و  با خود رأیی و خود محوری ، خود خواهی و عدم دیدن منافع و حقوق دیگران آمیخته شود  و  مجدد باعث خسارت و صدمه به دیگران شود و اگر بر پایه اراده خداوند باشد با استفاده از اصول روحانی و اصل مشورت تصمیم گیری می کنم  و منافع و خواسته های دیگران را هم در آن می بینم و خسارت نمی زنم
پاسخ
سلام
بله- 
گاهی من بر اساس خودخواهی به دنبال یک سری مسائل میروم و هدفی را دنبال می نمایم که گاها باعث خسارت نیز می شود اما بدلیل خودمحوری و انکار آن را قبول ندارم و...
پاسخ
اگر از روی اصول و مشورت پیگیری اهدافم باشم به کسی صدمه نمیزنم. اگر با اعتماد و ایمان به نیروی برتر هدف را دنبال کنم میدانم که محقق نشدن هدفم حتماً به نفع من بوده و شکست نخوردم و می‌دونم که قراره قشنگتر شو بدست بیارم
پاسخ
خودخواهی خودمحوری وندیدن هیچکسدجزخودم وامیالم همیشه براهمه وخودم خسارت باربوده بخاطررسیدن سریع تندرفتن رعایت نکردن قوانین رانندگی بخاطرراحتی ونعشگی خودم که هرکاری ازدستم اومدمیکردم واصلاکسی ویاچیزی مهم نبودبخاطربدست اوردن پول یاهرچیزدیگه همینطورمن درهدفهام مردم داری ودیدن نیازهای دیگران اصلامهم نبودفقط من وهدفم وهرچی سرراه بودنابودمیکردم حالاهرکی وهرچی بهرروشی
پاسخ
بله وقتی پیگیری میکنم یعنی اصرار دارم که هر چه زودتر طبق میل من همه چیز پیش بره
بنابراین نه متوجه فرایندم...نه صبر و تلاش دارم...بیشتر توی توهمم...خدا رو نادیده میگیرم و فقط به فکر ارضای نواقصم هستم
اگه هدفم اینه قدم بنویسم پیگیری درسته ولی نباید از وقت ناهار درست کردن...شام و ....کار و ....و بچه بزنم 
تعادل و خواست خدا که همان تعادله رو اجرا نمیکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۸
مجموعه از احساسات در من نهادینه است مثل حقارت خشم ترس خود کم بینی و...که من بیشتر از اینها برای هدف گذاری استفاده میکنم .بزرگترین مشکل من اینست که در هدف گذاری مشکل دارم واین مشکل نرمش را در مسیر از من میگیرد حال فرق نمیکند هدف مالی .جنسی. ملکی ویا... باشد وقتی هدفی بدون مشورت و بی برنامه باشد من برای رسیدن به ان هدف دست به هر روشی برای رسیدن میشوم و مشکل و صدمه اغاز میشود

من باید با روشن بینی و واقع گرایانه هدف گذاری کنم باید ببینم من قابلیت رسیدن به ان هدف رادارم وسایل ان سن وسال و شرایط ان را دارم اگر اینها رعایت شود خیلی از اهدافیکه داریم از مدار ذهنی من خارج میشود....تنها اهداف روحانی است که نیاز به برنامه ریزی ندارد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر14 ، ناظر9 ، ناظر۸
سوال 8  ـ آیا پیگیری اهدافم ، باعث صدمه به دیگران می شود ؟ چگونه ؟
برای رسیدن به اهدافم با خود محوری و اراده شخصی وقتی عمل می کنم و با خودخواهی دیگران را در نظر نمیگیرم همیشه باعث صدمه زدن به دیگران یا خودم شده . که این اهداف ، معمولاً درست و سالم نبوده و از روی نواقص، کمبودها یا ترس‌هایم بوده اند .
وقتی از روی وسوسه و اجبار عمل می‌کنم و فقط می‌خواهم غرایزم یا همان غریزه‌هایم را به صورت ناسالم ارضا کنم یا خلع‌های درونم را پر کنم هم به خودم و هم به دیگران صدمه می‌زنم .
اما هدف درست، با آگاهی که توسط اصول به دست آمده و با مشورت باشد ، می‌شود سازنده . که این سوال هم می‌خواهد همین را به من یادآوری کند یعنی پیگیری اهداف بدون خودمحوری و اراده شخصی

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۸ ، ناظر۴ ، ناظر20 ، ناظر9 ، ناظر۱۶

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان