امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 11 : توضیح دهید چه زمانهایی نیروی اراده خودتان جهت انجام کاری کافی نبوده ؟ ( مثل
امروز به کمک نیروی برتر قدرتی پیدا کرده ام که بعضی کارها را
خودم می توانم انجام دهم که البته این به واسطه خواست و حمایت نیروی برتر است ..ولی در بعضی چیزها مثل سلامتی ،
آینده ، مشکلات مالی ، وسوسه ،
کنترل نقص ها ، شناخت بیماری ،رسیدن به ارامش ، رفتار سازنده باخانواده و اجتماع ، کمک به دیگران تغییر دادن دیگران به تنهایی قادربه انجامش نیستم ..من زمانی که در بیماریم و بیماری من فعال است قادر به انجام ساده ترین کار ها نیستم و زمانی که در
بهبودیم ، قدرت نیروی برتر در من باعث می شود من هم فردی
قدرتمند شوم..اراده من  همان  اراده شخصی  است که ابزاری شده در جهت خواسته های نفسانی وبیماری اعتیاد ، لذا اراده من همیشه ماهیتی بیمار گونه و شهوانی و اهریمنی دارد .

اراده نیروی برتر  ، یعنی همان اراده واقعی و حقیقی که سرشار از معنویت است.

نیروی اراده من همیشه در تضاد و مقابله با نیروی اراده خداوند است ، ولذا همیشه در جنگ و پایداری می باشد و نمی خواهد تن به اراده خداوندی بدهد ، و سعی میکند با تمام امکانات خود از قبیل ؛ دانش منفی ، انکار ، توجیه و بهانه ، و سفسطه و استدلالهای بی پایه و اساس ، از موجودیت و ماهیت خود پاسداری و در مقابل اراده و روحانیت خرد جمعی تا آخرین سنگرهای خود مقاومت کند ، تفاوت نیروی اراده من با نیروی اراده خداوند در واقع همان مشخصه های  است که ما درقدم دوم  با کار کردن دو سوال (( نیروی برتر من چه مشخصه های ندارد و چه مشخصه های دارد )) به عبارت دیگر تفاوت بین نیروی برتر منفی ( بیماری ) و نیروی برتر مثبت ( بهبودی ) همان تضادهایست که  بطور مثال این تفاوت   در تضادهای زیر بخوبی مشهود است .

نیروی اراده من:
مخرب
منفی
ضعیف
لذت جو
خودمحور
منفعت طلب
و....
و نیروی اراده نیروی برتر:
قوی
سازنده
شایسته
مهربانانه
پاسخ
 سپاس شده توسط sepher1877 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 11 : توضیح دهید چه زمانهایی نیروی اراده خودتان جهت انجام کاری کافی نبوده ؟ ( مثل - توسط حوریا ___Bu - ۱۴۰۰/۱۲/۱۲، ۰۵:۳۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان