امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 16 : درک ما امروز از نیروی برتر از خود چه می باشد ؟
سوال 16 :  درک ما امروز از نیروی برتر از خود چه می باشد ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر14
درک امروز من از نیروی برتر مثل رابطه پدر و فرزندی است البته پدری مهربان ، صبور ، باگذشت و بخشنده و صاحب قدرت بی انتها .
دیگر مثل گذشته درکم بر پایه ترس نیست و بر پایه عشق و محبت است .
نیروی برتر کاری را برای من انجام می دهد که نه خودم و نه دیگران قادر به انجامش نیستیم.
درک من از نیروی برتر به مرور شکل می گیرد و این درک امروز من بود نه در گذشته و نه در آینده اینگونه نخواهد بود .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، admin ، ناظر10 ، ناظر14
درک من از نیروی برترم ( عاشق برتر مهربان )
درکم به اندازه برداشتی است که تا کنون از اصول روحانی برنامه داشته ام
خداوند مهربان که خود را در زندگی من تداعی می کند صبور و بزرگتر از همه که در غالب اصول روحانی برنامه مثل صداقت تمایل و روشن بینی عشق قدم ها و سنت ها و راهنما و خدمت نمود پیدا می کند خیلی مواقع زور می زنم که خداوند را در به چهارچوب بکشم اما ذهن من قدرت این کار ندارد چون هرچه در برنامه جلوتر می روم درک وسیع تری پیدا می کنم خیلی مواقع که به راهنما نزدیک هستمک لمس کردن این نیرو برایم راحت تر است و بر عکس
ضروری است که ما هرچه در برنامه جلوتر می رویم درکمان را از نیروی برتر ارتقاء دهیم و شروع به تفحص کرده تا درک از این نیرو برای ما کار کند و در طول مسیرو فرایند بهبودی از او نهایت استفاده را ببریم
هرگاه که بیماری بر من غلبه مبیکند و ایمانم ضعیف می شود و درکم تغییر می کند و یا شک می کنم راهنما دوستان بهبودی نشریات و غیره همگی وسیله ای هستند تا من به نیروی برتر نزدیک شوم و ایمانم را قوی تر کنم 
پاسخ
درک من از نیروی برتر مثل روز اوله راهنما جلسه و اصول روحانی و من نتوانستم از این فراتر بروم چون دیدگاهم اینه که اگر رابطه با اینها رو داشته باشم و پیروی کنم اونوقت میتونم از نیروی برتری که نام برده شده و خودم هم تا حدودی میشناسم درک کاملی پیدا کنم  ..
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ناظر14
درک امروز من ازنیروی برتر اصول
روحانی نهفته درقدمها ،جلسات وخدمت
است.اینها درکنارمن هستند ودورازدسترس من نیستند.

من به اومحتاجم ودرصورت تمایل من ،به من کمک می کند.

عاشق ، بزرگ ، بخشنده ومنبع قدرت
است . شهامت وآگاهی دارد وجهان حول
محور آن می چرخد وهرچه من درانجام
اصول برنامه تلاش بیشتری نشان دهم
درکم تغییر کرده وعمیق تر می شود.
پاسخ
درک من امروز از نیروی برتر خود همان نیروی حاکم بر فضای جلسات است که با عشق و همدلی پذیرای کسانی است که تمایل به بهبودی دارند می باشد.
پاسخ
نیروی برتر من عاشق و قدرتمند و مهربان است. او به من توجه داشته و هیچگاه بیشتر از حد توانم به من مسولیتی نداده و تحمل رنجهای دنیا را هم به من عطا کرده است!
نیروی برتر من کارهایی انجام میدهد که خود به تنهایی قادر به انجامش نیستم
من تا زمانیکه خود را کامل به او تسلیم نکنم رنج میکشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، admin ، ناظر14
وابستگی به خداوند بی نيازی به
بار مياره و متکی بودن به خداوند
آرامش...
درک کردن خداوند به خوده ما
بستگی داره و هر کس درکش به
اندازه کارکرد خداوند در زندگيشه
پاسخ
درک امروز من ازنیروی برتر اصول
روحانی نهفته درقدمها ،جلسات وخدمت
است.اینها درکنارمن هستند
ودورازدسترس من نیستند.
من به اومحتاجم ودرصورت تمایل من ،به من کمک می کند.
عاشق ، بزرگ ، بخشنده ومنبع قدرت است شهامت وآگاهی دارد وجهان حول محور آن می چرخد وهرچه من درانجام اصول برنامه تلاش بیشتری نشان دهم درکم تغییر کرده وعمیق تر می شود.
پاسخ
خداوندی مهربان، بخشنده و قوی تر از خودم
با او صحبت می کنم و در هر کاری دعا می کنم
پاکی امروز من از مهربانی خداوند است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
با سلام....
نیروی برتر یعنی منبعی که من برای ادامه برنامه تغذیه میکنم.
من در گذشته همیشه دنبال یک نیرویی میگشتم که بتواند زندگی کمبودهای احساس ، روانی ، و افکار مشوش مرا آرام کند که عموما به رفتارهای ناهنجار روی میاوردم. اما امروز با شناسایی منبع اون احساس و افکار و اعمال متوجه شدم عدم آگاهی از خود ، آموزشهای غلط ، نداشتن اعتماد به نفس و هدف........ (بیماری اعتیاد) باعث سقوط من شده بودند حالا کسب آگاهی ، آموزشهای صحیح(قدمها و مشارکت اعضاء) خودباوری و داشتن انگیزه و هدف تبدیل به نیروی برتر من در راستای یه زندگی توام با آرامش و سعادت شدند.
این نیرو دقیقا به اندازه فهم و درک من امروز من برایم کار میکند و هر چه بیشتر کنکاش میکنم ، صبر میکنم ، صحبت میکنم ، مشورت میکنم آرام آرام بزرگتر شده و در بُرهه از زمان کاربردش برایم متفاوت است.
نیروی برتر ۳ ویژگی از من میخواهد حقیقت/منبع انرژی/منبع آگاهی هر شخصی یا چیزی بتواند این ۳ ویژگی را در من پدید بیاورد نیروی برتر برایم کار خواهد کرد.
من که همه چیز و همه کس را خراب میکردم چع اتفاقی افتاده که امروز برعکس عمل میکنم؟آیا از من است؟
اگر امروز نیروی برتر و انجمن را از من بگیرند واقعا برای من چه میماند؟

نیروی برتر کمک میکند حرکت کنم بسمت رها شدن از هر چیزی که مرا در خودش حبس میکند و یا کرده است چه مواد باشد چه هر چیز دیگر.
پاسخ
بزرگترین نیروی برترمن خداوندمی باشدکه همه صفات خوب را دارامی باشدوهمیشه ودرهمه جاحامی وپشتیبان من بوده وهست وکمک هایش رااز طریق نیروهای برتردیگربه من می رساند که این نیروهای برتر که می تواننددربهبودیم به من کمک کنند مانند راهنما، نشریات انجمن، جلسات بهبودی،جلسات قدم،تجربه های دیگردوستان همدردو.....
پاسخ
درک من از نیروی یرتر باید کاربرد داشته باشد. امروز به کمک اصول کاربردی انجمن (جلسات-مشارکت-قدم کارکردن) میتوانم یک نیروی برتر را احساس کنم و کمک میکند یک روز پاک را پشت سر بگذارم .
ایمان داشتن به واژه خداوند به تنهایی کافی نیست و نیاز است ابتدا یک باور قلبی برای خودم شکل دهم و این باور را کسترش دهم. ممکن است در ادامه کسترش این باور در مسیر بهبودی به چالشهایی برخورد کنم که ریشه یکی از انها برای من  تعصب خاصی است که به کلمه خداوند داشته ام و موانعی که از نزدیک شدن من به خداوند مرا بر حذر میداشت.
 ابمان قدیمی من در رابطه با بیماری اعتیاد کاربردی نداشت در غیر اینصورت اگر کاربرد داشت دیگر به انجمن نیاز نداشتم و میتوانستم با کمک آن قطع مصرف کنم و به زندگی عادی خودم ادامه دهم.
پاسخ
سلام
چیزی قوی تر از مواد مخدر که برایم به معنی نیرویی برتر است.راهنما.جلسه.نشریات و...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
-نیروی برترمن خداوندمهربان من است وهمیشه درکنارمن ومراقب من است بالاترین نیروهاست حافظ ونگهدارمن است قادروتواناست وبخشنده ورازنگهدارهمیشه گمنامی منو حفظ میکنه همیشه بیداره وتکیه گاهیست محکم مالک تمام هستی وکایناته وازمشکلات من آگاهه عادل وصادقه راهنماونیروی پیش برنده ووجدان بیدارمنه روزی دهنده وآرامبخش وقابل اعتماده وهرگزخیانت نمیکنه کارش عشق وبرکت دادن وبراه راست هدایت کردنه توبه پذیره دروغگونیست ازتمام بدیها ونواقص وکمبودها به دوره وتمام کارهاش رونظم ونظامه مشورت ووجدان جمعی وخدمت بلاشرط وبدون زیربناوتوقع رودوست داره ومن باایمان واعتماد اراده وزندگیموبه دستان توانای نیروی برترم سپرده ام?
پاسخ
سلام
 یک نیرویی بالاتر از احساسات و وسوسه که بتواند در شرایط سخت به من کمک کند تا بتوانم خودم را از مصرف مواد مخدر دور نگه دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
درک من ازنیروی برتر
دقیقاهمان نیرویی عاشق مهربان
وبزرگترازخودم وهمان اصول روحانی
نهفته درقدمهاست
پاسخ
سلام
 یک نیرویی که می تواند به من در حل مسائل کمک نماید و برای بهبودی ام موثر واقع شود- در زمان هایی که مشکلی دارم از من حمایت می نماید...
پاسخ
انروزدرکم ازنیروی برترهمان درک عاشق مهربان بخشنده روزی رسان بزرگترازخودم اگاه وبدورازنواقص است خداوندی که بمن زندگی مجددراهدیه کردوازمرگ وبدبختی حتمی نجاتم دادیک پشتوانه محکم وبی انتهاشایدبتونم بگم درکم امروزازخداوندبقدردرکم ازاصول روحانیست
پاسخ
وابستگی به خداوند ؛ بی نیازی به بار میاره و متکی بودن به خداوند آرامش . درک کردن خداوند به خوده ما بستگی داره و هر کس درکش به اندازه کارکرد خداوند در زندگیشه.. خداوند دارای صفات خوب هست چون پاک بودنو دوست داره ، و خودشم مطهره. خداوند من دلسوز مهربان متواضع قدرتمند عاشق و راهنمای خوبی هست و به من کمک میکند تا درست را از غلط تشخیص بدم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر۱۶ ، ناظر14
سوال 16  ـ  درک ما امروز از نیروی برتر از خود چه می باشد ؟
درک من از نیروی برتر ، نیرویی است قدرتمندتر از من ، آگاه‌تر از من ، راه بلدتر از من
نیروی برتر من جلسات ، تجربه راهنما ، نشریات ، خدمت و کمک به همدرد می‌باشد که خداوند مهربان و عاشق برای من فرستاده تا با یادگیری و کمک گرفتن از آنها در مسیر صحیح قرار بگیرم و بتوانم بدون مصرف مواد زندگی کنم و راه و روشی جدید و درست برای زندگی بهتر به صورت فقط برای امروز پیدا کنم .

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر۴ ، ناظر10 ، ناظر۱۶ ، ناظر9 ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان