امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 32 : قدم سوم چگونه به من کمک می کند تا اصل تسلیم که در قدم یک ودو تمرین کرده ام
سوال 32 :  قدم سوم چگونه به من کمک می کند تا اصل تسلیم که در قدم یک ودو تمرین کرده ام را تقویت کنم و توسعه دهم ؟ 
پاسخ
قدم یک من را متوجه آشفتگی های افکاری .گفتاری و رفتاری کرد و قدم دوم من رامتوجه نا امید و بی پناهی کرد و حال در قدم سوم من را متوجه این کرد که من میتوانم با مشورت . و با راز این که عقل را جلو کلام قرار بدهم و با امید به آینده وبهبودی وبرگشت سلامت عقل و در پناه یک نیروی برتر .میتوانم ایمان خودم را توسعه بدهم و روزانه از انرژی این کائنات بهره مند شوم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، Darush sistan
قدم سوم به تسلیم من در این برنامه رنگ و بویی تازه داد و مزه ان را به من فهماند
قدم سوم به من کمک کرد تا متوجه شوم که چگونه عمل از روی اراده شخصی بود که در قدم 1 زندگی من عیر قابل اراده شود و کمکم کرد تا در مقابل اراده خداوندتسلیم شوم و جایی که عاجز هستم با کمک نیروی برتر حرکت کنم
قدم سوم همچنین به من کمک کرد تا تسلیم شوم و عوامل خطرناک سر راه بهبودی من که مانع از برگشت سلامت عقل من در قدم دوم هستند را به مراقبت خداوند بسپارم و از نیروی قدرتمند تر درخواست کمک کنم
چگونه : وقتی عاجز بودن خودم را می پذیرم
وقتی که از توقعات غیر واقع گرایانه دست بر می دارم وقتی از روی اراده شخصی عمل نمی کنم وقتی به رهنمودهای راهنما توجه می کنم  و عمل می کنم وقتی دعا می کنم و خودم را در اختیار خداوند قرار می دهم وقتی علیرغم میل باطنی دست از خود محوری بر می دارم   
پاسخ
مهمترین کمکی که به من کرد شناختن اراده شخصی بود و اینکه متوجه تاثیرات اراده شخصی در زندگیم و قدرت تخریب اون شدم . و به نتایج مثبتی دست پیدا کردم . با رعایت تسلیم قدم یک همیشه عاجزانه رفتار کردن و تسلیم قدم دوم مشورت پذیر بودنم باعث شد تا حدودی دست از اراده شخصی بردارم ..
پاسخ
تسلیم قدم یک موجب شد متوجه شوم هیچ راهی به جز این راه وجود ندارد به من یادآوری کرد که همواره در مقابل ناتوانی خویش و در مقابل بیماری اعتیاد، اقرار صادقانه کنم و تسلیم باشم.

تسلیم قدم دوم: با تمرین به تسلیم هر روزی خود اصرار دارم و این تمرین کمک می‌کند که از رهنمودهای برنامه و خداوند ، استفاده کنم مشورت کنم و جویای آگاهی از اراده‌ي او در زندگی‌ام باشم. تسلیم در قدم سوم کمک می‌کند اصول روحانی قدم یک و دو را توسعه دهم و اعتماد را تجربه کنم و به مرحله اجرا بگذارم چرا که گاهی بدترین اتفاقی که برایم می‌افتد بهترین چیزی است که نیاز دارم وبه من کمک می‌کند تا تسلیمی را که در قدم یک و دو انجام داده‌ام بهتر درک کنم و بپذیرم و تسلیم قدم سوم را به اجرا بگذارم.
پاسخ
تسلیم شدن در برابر قدم اول کمکم کرد تا پاک شدم.
قدم دوم روش پاک ماندن رو آموخت.
و در قدم سوم با پذیرش، ایمان و تعهد در بکارگیری قدمهای دوازده گانه بطور روزانه پاکزیستن رو تجربه می کنم.
پاسخ
قدم سوم در واقع باعث شد تا ما درک عمیق تری از مقوله تسلیم شدن را دریابیم و به مزایا تسلیم شدن بیشتر پی ببریم و لذا همین مسئله ما را برانگیخت تا برای دست یافتن به بهبودی و همچنین مزایای بهبودی ، اصل تسلیم را در قدم یک و دو بهتر درک و بیشتر تمرین کنیم .

ما در اثر تسلیم درقدم سوم ، به مرحله بلوغی  رسیدیم که با تمایل تن به این پذیرش دادیم  ، تا از اراده شخصی خود دست برداریم و خود را مطیع و فرمانبردار نیروی برتر کنیم و بقول معروف به جایگاهی رسیدیم
پاسخ
تسلیم در قدم سوم کمک می‌کند اصول روحانی قدم یک و دو را توسعه دهم و اعتماد را تجربه کنم و به مرحله اجرا بگذارم چرا که گاهی بدترین اتفاقی که برایم می‌افتد بهترین چیزی است که نیاز دارم وبه من کمک می‌کند تا تسلیمی را که در قدم یک و دو انجام داده‌ام بهتر درک کنم و بپذیرم و تسلیم قدم سوم را به اجرا بگذارم.
پاسخ
تو قدم یک متوجه شدم ،سنگ بزرگ رو اگه نمی تونم بر دارم ،از سایه اش استفاده کنم ،من زورم به بیماری نمی رسه ،،،قدم دو تسلیم اینجوری شکل گرفته ،که با کله خودم راه نرم ،فکرم برا خودم خوب کار نمی کنه
پاسخ
تسلیم قدم یک = عجز و ناتوانی
تسلیم قدم دو = امید و شناخت نیروی برتر از خودمان
تسلیم قدم سوم = رشد معنوی و روحانی
پاسخ
با سلام....
در قدم یک تسلیم من از روی اجبار بود یعنی کاری رو شروع میکردم و تا آخر آن میرفتم و بعد به مشکل میخوردم بعد آنرا رها میکردم در تسلیم قدم دو با اقرار به نداشتن سلامت عقل تمایل در من بوجود آمد تا مشورت کنم تا میل و اراده شخصیم رو شناسایی کنم تا بتوانم عادتهای خودمحورانه بیماریم را متوقف کنم.
حالا کم کم تاثیر تسلیم داشت برایم جا میافتاد که چقدر کارآمد است.
در قدم سوم تسلیم کمک کرد آگاهانه و با تمایلی که دیگر جبر پشتش نبود و با عشق اراده زندگیم را به مراقبت خداوند بدانگونه که.....بسپارم.

معتاد با جبر باعث میشود ترک کند ولی تغییر نیاز به آگاهی ، تمایل دارد تل تداوم داشته باشد.
پاسخ
بانشان دادن راه های چگونه سپردن وچگونه اعتمادکردن به نیروی برتر.زیرامادراعتمادکردن وسپردن زندگی به نیروی برتر مشکل داریم ومواقعی که منافع مادرخطرباشدسعی درمداخله وبه دست گرفتن وبرگرداندن اوضاع به نفع خودمان داریم وقدم سوم راه مقابله بااین نقص رابه مانشان می دهد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، Darush sistan
ما موقعی میتوانیم مسئولیت زندگی و اعمالمان را بپذیرم که
نسبت به مسئولیت هایمان شناخت  ،مهارت ، و آگاهی داشته باشیم  و
در رابطه با آنها حق انتخاب داشته باشیم و براساس پذیرش ، آنمسئولیت را بعهده گرفته باشیم ،بنابراین ، زندگی ما به دو بخش
اساسی تقسیم میشود ، اول ؛ در شرایط بیماری  
زمانی که ما هیچگونه شناختی ازخود و بیماری خود نداشتیم و غالبا
ٌ افسار زندگی ما در دست بیماریمان بود و اعتیادمان باعث شده بود
تا هیچگونه حق انتخابی نداشته باشیم ،ما در این بخش از زندگی اختیار
خود را از دست داده بودیم در واقع مَثَل ما ، مانند بیماریست که مسموم شده باشد و بدون اختیار در هرمکانی که باشد قی و یا استفراغ
میکند و بدیهیست که به علت
مسمومیت و عدم اختیار نمیتواند مسئولیت آنرا بعهده بگیرد زیرا
که این عمل را غیر اختیاری انجا م داده است  ،

بنابراین ، ماهم در شرایط  اعتیای که قرار داشتیم در اثر مسمومیتی
 در ابعاد و شاخصه های گوناگون در ما بوجود آمده بود ، اختیار و
اراده زندگیمان را از دست داد بودیم و لذا نمیتوانیم مسئولیت
اعمالی که خارج از اختیار ما بود
را بپذیریم .دوم ؛ در شرایط بهبود ی ما اکنون در زندگی ما لحظه ایی
فرا رسیده است که تا حدودی خودرا شناخته ایم و حداقل متوجه
شده ایم که بیماریم و نیاز به درمان داریم و بهترین روش
درمانی برای ما بهبودی می باشد ،بنابراین ما در این بخش از زندگی
سعی میکنیم که با شناخت از مبانی بهبودی اختیار و افسار زندگی خود
را بدست بگیریم و با آگاهی ومهارتهای لازم و حق انتخابی که
از برکات بهبودی بدست آورده ایم ،مسئولیت اعمال خود را بعهده
بگیریم ، بنابراین دستاوردها  Undecided امروز ،  ما را وا میدارد مسئولیت اعمال و رفتار خود را
بپذیریم 
قسمت دوم یکی از عوامل موثر در مواجه شدن با مسئولیتها ، شناخت و
الویت بندی کردن بین اقسام و اشکال آنهاست و لذا موقعی که
بتوانیم بین این اقسام و اشکال  در رابطه با مسئولیتهای روزانه
بالانس و تعادل بوجود بیاوریم ،زندگیمان در چرخه طبیعی قرار
میگیرد ، و هر گاه  ، در هر یک ازاین اقسام گرفتار افراط و تفریط
شویم بدیهیست زندگیمان از چرخه طبیعی خارج و سرانجام زندگیمان
غیر قابل اداره میشود .

گاهی ما به علت علاقه خاص به یک جنبه از زندگی در رابطه با
مسئولیت آن افراط میکنیم و تمام وقت وانرژی خود را صرف آن
میکنیم و در واقع غرق در آن میشویم و در عوض نسبت به
مسئولیتهای دیگر تفریط وکم کاری میکنیم ،

بطور مثال در رابطه با مثلث  بهبودی [ کار –  خانواده – جلسه ]
رعایت توازن و میزان را نمی کنیم ،یا آنقدر غرق در کار کردن و پول
در آوردن میشویم که خانواده وجلسه را ازدست میدهیم ، و یا آنقدر
افراط در رفتن به جلسات میکنیم ک Heart ه کار وخانواده را از دست میدهیم 
در هر صورت یکی از مهمترین
ارکان بیماری ما افراط و تفریط هست و لذا باید مراقب باشیم تادر امور و مسئولیتهای مختلف اندگی دچار این افراط وتفریط ها
نشویم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام

-قدم سوم چگونه به من کمک می کند تا اصل تسلیم که در قدم یک ودو تمرین کرده ام را تقویت کنم و توسعه دهم ؟  در قدم اول اجرای اصول اولیه انجمن را باید انجام دهم ودر قدم دوم مشورت در اموری که باید انجام دهم برای رسیدن به اهداف بهبودی ودر قدم سوم سپردن برای امور وانجام مسئولیت خودم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
اگراصول روحانی دوقدم قبلیو
انجام بدم وتوزندگیم صداقت وروشن بینیو....همراه بامشورت 
ودعاومودداشته باشه
تصمیماتم درامتداد
خواست واراده خداوندتواهد
بودوتسلیم قدم سوم خواهم 
شدوازاراده شخصی دست
برخواهم داشت
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، حـمـیـد ، حـمـیـد
سلام

=برای این کار سهم خودم را انجام بدهم و قطع مصرف نمایم و تکرار اشتباه ننمایم تا برای اجرای بهبودی سهم خودم را انجام بدهم و نتیجه ان را بسپارم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
تسلیم درقدم سوم معنیش تمرین اصول روحانی قدمهای قبلی وعاجزواررفتارکردنه یعنی درمقابل اراده خودم عاجزوارباشم وزیادازروش مانورندم وازفکروتوانایی شخصیم استفاده نکنم بجاش اصول روحانی وابزاربرنامه رواستفاده کنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان