امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 33 : تاکنون به چه راه هایی تمایل خود برای بهبودی را نشان داده ام ؟
سوال 33 :   تاکنون به چه راه هایی تمایل خود برای بهبودی را نشان داده ام ؟ 
پاسخ
رفتن به جلسه ، مشورت ، قدم کار کردن ، خدمت ، دعا و مراقبه ، رعایت مثلث بهبودی ، رعایت اصل یار بازی توپ بازی و زمین بازی ، برنامه را به طور کامل پذیرفته ام و آنرا تغییر ندادم ، توجیه نکردن اشتباهاتم
پاسخ
مفهوم تمایل در قدم سوم : معمولا ما بعد از تسلیم شدن بیشترین تمایل را احساس می کنیم تمایل برای ما بیشتر بعد از این دو موضوع شکل می گیرد- یا بعد از احساس یاس و انزوا و یا بعد از خسته شدن از جنگ و درگیری برای کنترل
هر چند من باید بدانم که تمایل را قبل از این موضوعات نیز می توانم تمرین کنم و ان را همیشه زاپاس داشته باشم تا در صورت نیاز از ان استفاده کنم و مانع از درد کشیدن من شود
راه های ان :  رفتن به جلسات
مشارکت کردن اقرار به وسوسه ها عمل نکردن از روی اراده شخصی خدمت کردن ارتباط و اعتماد و به راهنما و تمایل به انجام رهنمودهای او دعا کردن و ارتباط با خداوند تسلیم بودن در مقابل اراده خداوند کارکرد قدم ها کار کردن و برنامه ریزی در ان خدمت به خانواده و سرویس به تازه وارد 
پاسخ
خدمت کردن و مشورت کردن بهترین راه برای نشان دادن تمایل من است و همچنین انجام ندادن رفتارهای ناعاقلانه‌ي گذشته، رعایت زندگی به روال برنامه انجمن و فقط برای امروز، سعی کردم تمام راههایی که مرا به سمت بهبودی حرکت می‌دهم انجام دهم، تمرین اصول روحانی دو قدم قبلی، حضور مرتب در جلسات، دعا کردن برای تصمیمی که برای زندگی و اراده‌ام گرفته ام.
پاسخ
از راه تسلیم شدن
حضور مرتب در جلسات
دعا و سکوت
مشارکت و مشورت با اعضا
درخواست کمک و کمک به دیگران
پاسخ
زمانی که در قدم یک من تسلیم شدم ، آمادگی پیدا کردم که تغییر کنم . برای تغییر کردن من می بایست تمایل خود را نشان میدادم . اولین کاری که برای تمایل انجام دادم دست

کمک به سوی راهنمایم دراز کردم و از او برای ادامه بهبودیم کمک خواستم. وقتی قدم کار میکنم یعنی برای بهبودیم تمایل دارم . وقتی که اقرار به اشتباهاتم میکنم نشان دهنده

تمایل است. خدمت ، راهنما شدن ، راهنما گرفتن ، جلسه رفتن ، کمک به یک معتاد دیگر و .... از جمله کارها و راهایی است که تمایل خود را برای ادامه بهبودی نشان داده ام
پاسخ
عجزهای حاصل از اعتیاد ما را به
انجمن معتادان گمنام سوق داد چرا
که این عجزها زمینه ساز احساس نیاز
به پاکی گردید.
و با حضور در انجمن با روشن بینی
حاصل از دیدن مقاطع پاکی سایر
اعضاء یک شوق و انگیزه در ما ایجاد
گردید که بصورت منظم در جلسات
حضور پیدا کنیم
پاسخ
جلسه، راهنما، قدم، مشارکت، خدمت، رعایت یار، توپ و زمین بازی، دعا و نیایش، نشریات..
پاسخ
با امید به خداوند
دعا کردن و مراقبه کردن
کارکردن قدم ها
شرکت در جلسات
ارتباط با راهنما و دوستان بهبودی
پاسخ
با سلام....
عجز و ناتوانی بخاطر رفتارهای بیمارگونه در نهایت خسته شدن از جنگ و ستیز تمایل را در من بوجود میاورد که به بهبودی رو بیارم.

و سعی کردم از طریق انجام یکسری کارها عجز و ناتوانی رو کمتر تجربه کنم.
سعی کردم اتحاد رو بین اعضاء خانواده ام و همچنین همکارانم برقرار کنم - وقتی با راهنما چیزی رو مشورت میکنم نتیجه را هم با او چک کنم - در خانواده و انجمن به عنوان یک عضو عمل کنم نه کُل - اگر حرفی زدم به آن عمل کنم و فرار نکنم - سعی کردم رابطه هایم را اصلاح و ترمیم کنم - باز گذاشتن دریچه افکارم برای دریافت پیام خداوند از طریق گوش کردن و توجه کردن به حرفهایی که میشنوم.
پاسخ
باشرکت منظم درجلسات بهبودی وقدم،باشکرگزاری واینکه سعی میکنم درمسیروخواست واراده نیروی برترگام بردارم،باارتباط با راهنمابرای مشورت درکارهایم واستفاده آنهادرزندگی،بامشارکت درجلسات ودراختیارگذاشتن تجربیات دراختیاردیگرمعتادان،با خدمت کردن ،کمک به تازه واردین،باتمرین اصول انجمن وصبرجهت تغییرخودم
پاسخ
سلام
ادامه کارکردقدم ها -گرفتن رهجو-شرکت در جلسه-مشارکت و تماس با دوستان بهبودی.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، آرین ی ، ناظر10
سوال 33 :   تاکنون به چه راه هایی تمایل خود برای بهبودی را نشان داده ام ؟(قدم۳)
دیگر لازم نیست من دردهای غیر ضروری را تجربه کنم و بعد به اصول بهبودی روی بیاورم ، امروز تمایل در قدم سوم برای من یعنی ؛
قبل اینکه سـرم به سنـگ بخورد و اشتبـاه بکنـم،
 حاضر باشم از اصول پیروی بکنم .
امروز قدم ۳به من میگوید که تمایل را قبل از تسلیم شدن بکار بگیرم ، لازم نیست که اول از روی اراده شخصی و طبق میل خودم کارها را به پیش ببرم و هر جا عرصه بر من تنگ شد آن وقت خودم را تسلیم کنم و تمایل بکارگیری اصول در من بوجود بیاید .
تمایل یعنی،قبل از اقدام و عمل اصول را به اجرا بگذارم.
پاسخ
سلام

قطع مصرف و ادامه قطع مصرف موادخودش نشانه تمایل من است-کمک کردن به تازه وارد حمایت از جلسات مختلف-گرفتن خدمت در گروه و...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
جلسه رفتن بصورت منظم خدمت داشتن تماس باراهنما
شرکت درکلاس قدم زودترازبقیه ودعا
مطالعه نشریات
پاسخ
سلام
 با تغییر باورها وکارکرد قدم ها- تغییر الگوهای مخرب زندگی برای تصمیم گیری به جهت بهتر شدن شرایط از جمله تصمیم به ادامه بهبودی- تصمیم به خدمت در انجمن- تصمیم به کار کردن وامرار معاش...
پاسخ
درتمام سالهایی که درانجمن بودم وپاکم بطورمرتب جلسه رفتم ازوسوسه هااقرارکردم راهنمادارم وبه پیشنهادات راهنمام عمل میکنم خدمت داشته ودارم هم انتقال قدم وسنت میگیرم هم انتقالشون میدم دعاجزوکارهای روتین زندگیمه وهرروزمطالعه دارم درضمن روزانه درهرقدمی که باشم سوال همون قسمتوباش زندگی میکنم ترازاموباراهنمام چک میکنم وهرکاری که برابهبودی بهم پیشنهادشده روانجام میدم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان