امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 35 : چگونه امید ، ایمان و اعتقاد در زندگی من تبدیل به نیروهای مثبت گردیده اند ؟
سوال 35 :  چگونه امید ، ایمان و اعتقاد در زندگی من تبدیل به نیروهای مثبت گردیده اند ؟ 
پاسخ
امروز امید من به پاکی بیشتر رشد اقتصادی . رشد بهبودی . آرامش . پذیرش واین گونه چیز ها است .
ایمان من یک نیروی برتر است که در حال مراقبت از من است .و ایمان من به این انجمن زیبا است . ایمان من به بهتر شدن هر روز از روز قبلی است ایمان به خودم است که من بهترین هستم .
واعتماد من به راهنمایم . به تعداد زیادی از دوستان بهبودی . به قدرت ذهن خودم .
حالا این موارد بالا همه برای من نیروی مثبت است و از این باورها انرژی مثبت می گیرم
پاسخ
پس از کارکرد قدم دوم شاید و فقط شاید یک امید من را امیدوار کرد که قدم سوم را شروع کنم و پس از ان با دیدن معجزات و انجام دادن کارهای کسی که به او ایمان داشتم من را به سمت اعتقاد به یک نیروی برتر رهنمون ساخت که می توانست از من حمایت کند امروز توسط این نیروها وسوسه هایم عملی نشده دست از رااده شخصی برداشته ام حرکت می کنم جنگ نمی کنم و از لذت های بیمارگونه و خودمحوریها و خودخواهی ها و خود رای بودن دست برداشته ام امروز این نیروها من را نگه می دارد . باعث تداوم بهبودی من می شوند و ترسهایم کم رنگ می شوند و از یک امید به ایمان رسیده ام
پیام سوال : امروز این سه اصل روحانی ضامن بهبودی و حرکت من در زندگی هستند - 
پاسخ
اعتماد همان به اجرا درآوردن امید و ایمان است تا بتوانم آنها را تجربه کنم با عمل کردن نسبت به اصول روحانی مورد بحث در قدم‌ها، اعمال و رفتارم مثبت می‌شود، دیگران را دوست خواهم داشت و دیگران نیز همین طور. تمام نیروهای پیرامون من چون خودم در جهت رعایت اصول روحانی که قدم برمی‌دارم مثبت خواهند شد.
ایمان که از قدم دوم شروع شد موجب می‌شود دست از خودمحوری بردارم، ترس‌هایم کمتر ‌شود.
پاسخ
با عملکرد به اصول روحانی قدمهای دوازده گانه
پاسخ
ما با امیدی که توسط قدم دو برای مان به وجود آمده قدم سوم را شروع می کنیم . امید از این آگاهی و دانش که زندگی ما سرشار از امکانات و احتمالات است و هیچ چیز یقین و ابدی وجود ندارد . و توسط اولین نجواها و پیش بینی های حاکی از آن که ما نیز می توانیم به آرزوهای نهفته در قلب خود دست پیدا کنیم به وجود می آید . شک و دو دلی ما در فرآیند تبدیل امید به ایمان از بین می رود. ایمان ما را به سوی عمل سوق می دهد و ما در واقع کارهایی را که افرادی که به آن ها ایمان داریم به ما می گویند انجام می دهیم تا به چیزهایی که می خواهیم دست پیدا کنیم .اعتماد نیز پس از این که ایمان را به کار گرفتیم شروع به اجرای نقش می کند . احتمالا پیشرفت زیادی در راه رسیدن به اهداف خود داشته ایم و حالا برای ما مشهود است که ما می توانیم از طریق عمل مثبت و سازنده بر روی زندگی خود تاثیر بگذاریم .
پاسخ
از زمانیکه باورم به ایمان تبدیل شد نقش آن را کاملا حس کردم در زندگیم اگر کمکی میکردم بی توقع از طرف بود چون ایمان داشتم مزدم را نیروی برترم خواهد داد
پاسخ
امید یکی از اسامی خداوند است .وقتی امید داشته باشی .ایمان خودش اروم اروم میاد .تکرار تمرین میخواد .
درک اینکه ما نمیتونیم ولی خدا میتونه .
به عینه دیدم که خواست وصلاح خداوند چطور میتونه به نفع بنده باشع .خوب این باعت شد ایمانم به اعتماد هم تبدیل بشه
پاسخ
برای زندگی کردن و پاک ماندن و سپردن زندگی ( به تدریج)
احتیاج به نیروی مثبت داریم که تجربه ثابت کرده با امید و سپردن زندگی به نیروی برتر می توان مسیر مثبت را انتخاب کرد
مثبت فکر کردن = مثبت رفتار کردن
پیشرفت روحانی قدم سه یعنی تبدیل امید به ایمان و اعتماد
امید یعنی زندگی سرشار از امکانات و احتمالات است و ما هم می توانیم به آرزوهای نهفته در قلب مان برسیم.
امید مار را به سمت ایمان می برد
و ایمان " ظرفیت لازم " برای تصمیم گیری و اقدام و عمل را به ما می دهد
پس از به کارگیری ایمان اعتماد آغاز می شود
پاسخ
با سلام....
من در گذشته هم امید و ایمان داشتم اما در مسیر منفی از آن استفاده میکردم.مثلا امید داشتم با جابجایی مواد یا کلاهبرداری زندگیم بهتر میشود اما نشد.
اما امروز....

مثلا من با امید به اینکه بتوانم انسان بهتری باشم به قدم سوم اعتماد میکنم و به دیکران احترام میگذارم ، صبر میکنم ، به هوای نفسم بها نمیدهم ، تا حد امکان سالم زندگی میکنم ، به تازه واردین خدمت میکنم ، دلیل مشکلاتم را اول در خودم جستجو میکنم ، زندگیم را همینطور که هست میپذیرم ، بیماری اعتیاد را جزیی از وجودم میپذیرم که بتوانم برایش کاری انجام بدم ، به انجمن و قدمها و دوستان اعتماد دارم که از تجربیاتشان استفاده کنم.
امید و اعتماد داشتن به برنامه کار آسانی نبست جدیت و تمرین میخواهد مثل کشتی گیری که هر روز تمرین میکند تا وزن کم کند.

امروز امید تبدیل به انرژی و انگیزه و اعتماد تبدیل به عملکرد شده اند تا در زندگیم موفق شوم.
پاسخ
باامیدبه قطع مصرف وزندگی کردن بدون موادبه انجمن آمدم وبا ایمان به اینکه اصول انجمن می تواند اصول زندگی بهتررابه من یادبدهد به برنامه هاواصول انجمن وبه یک نفربه عنوان راهنما درانجمن اعتماد کردم وازتجربیات راهنما ودوستان بهبودی استفاده کرده ودرزندگیم سعی کردم این اصول وپیشنهادات را به اجرا درآورم واززندگیم راضی هستم

پاسخ
سلام
امید به تغییر و بهتر شدن،ایمان به درست بودن مسیری که تا کنون آمده ام،اعتقاد داشتن به اصول بهبودی برای من انگیزه ایجاد می کرد که پیش بروم وقتی که پیش میروم اثر نیروی مثبت مشخص می گردد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر
امید ، ایمان و اعتماد هست اصل سوال
پاسخ
این سوال بستگی به بازبودن دریچه ذهن وعملکرمان نسبت به اصول میباشد و باعث دلگرمی ماست
بعداز انتخاب شدن یک خدمتگزارمتوجه گروه وخداوندمیشویم
به اصول بایدبیشترعمل کنم تانسبت به لطفی که به من شده مدارک بیشتروقابل گفتنی داشته باشم وداشتن صداقت خیلی به من کمک میکند.
پاسخ
سلام

چگونه امید ، ایمان و اعتقاد در زندگی من تبدیل به نیروهای مثبت گردیده اند ؟
ایمان به بهبودی وانجام فرایند بهبودی من
امید به بهتر شدن شرایط و از بین رفتن وسوسه
اعتقاد به راهنماو اصول روحانی انجمن معتادان گمنام...
پاسخ
من تنهامایوس ناامیدواردبرنامه شدم
پس از۹۰روزشرکت منظم درجلسات وسوسه رفت
راهنماگرفتم وامیدبه پاکی وبهبودی درمن قوت گرفت
باادامه جلسه رفتن وقدم کارکردن ایمانم به برنامه
زیادترشدوامروزپس ازسالهابودن دربرنامه
ایمانم به اعتقادویقین قلبی به برنامه نیروی برتر
واصول روحانی زیادوزیادترشده واینهانیرو
های مثبتی شدندتادراین مسیرباقی بمانم
پاسخ
زندگی من سراسردردخماری حسرت سرزنش تحقیروناامیدی بودتمام عمرموتوتنهایی ومقایسه گزروندم بی هیچ امیدی خوشحال ازبودن پول وموادوغمگین ازخماری روزبعدش ووحشت ازاینده ای نامعلوم امیدبه رهایی ازوسوسه وبدبختی امیدبه بهترشدن اوضاع اعتمادبه خودواصول روحانیوبهمراه داشت وسوسه رفت خماری رفت اروم اروم بهترشدهمچی تقریباارامش اومدتودلم توزندگیم واین نیروهای مثبتی بودکه ازته سیاهی ناکامی ونیستی راه گشای زندگیم شدند
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان