امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 39 : آیا هیچ دلیلی برای تصمیم گرفتن جهت واگذاری و سپردن اراده و زندگی خود به مر
حرکت به جلو 

سوال 39 : آیا هیچ دلیلی  برای تصمیم گرفتن جهت واگذاری و سپردن اراده و زندگی خود به مراقبت خداوند دارم ؟ 
پاسخ
بزرگترین بهانه من این است دیگر همینی که هستم نباشم و همین داشته هایی که دارم را از دست بدهم. ذهن بیمار من برای من امروز اینگونه تداعی میکند که صلاح خدا این است که تو پیشرفت نکنی. و این باور از گذشته به من ارث رسیده است. یکی دیگر از بهانه هایی که امروز جلوی سپردن به خداوند را میگیرد این است که صبر ندارم و عجولم و سریعا عنان زندگی خودم را به دست میگیرم ولی خداوند تحت هر شرایطی از من مراقبت میکند. من باید دست از توجیه و بهانه دست بردارم . تمرین کنم برای سپردن
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر11 ، حـمـیـد
بله محکمترین دلیلم رابطه با خود اوست ارامش نسبی امروزم هرجا که این تصمیم را عملی کردم رنگ ارامش را دیدم اینکه کاملا برایم مشهود است که زندگی و بهبودی من خیلی ناقص است و خودم به تنهای از پس نواقص ام بر نمی ایم یکی دیگر اینکه که افکار من هنوز درگیر است و متوجه خلاء درونی ام شده ام - گاهی هم به خاطر روالی که در زندگی‌ام عادت شد حس کنجکاوی و پیگیری مسایل دستاویزی برای سپردن به خداوند می‌باشد.
پاسخ
یکی از بهانه‌ها و دستاویزها می‌تواند این باشد که من در پس سپردن نمی‌دانم که شرایط زندگی‌ام چگونه خواهد شد. آیا اعتماد به خدا دستاورد خوبی و خوشایندی دارد چون برایم ناشناخته است می‌ترسم و با خود می‌گویم شاید آن طوری که من فکر می‌کنم نباشد
پاسخ
بهانه یا دستاویز عاملی برای فرار از واقعیت زندگی است که نمیتونم بگم ندارم.
ترس و خودخواهی مانع تصمیم گیری جهت سپردن اراده و زندگیم به مراقبت خداوند میشه.
پاسخ
    من بر اساس تصمیمی که گرفته ام ، بسیاری از نواقص خود را به خداوند می سپارم اما از فلان نقص خود لذت میبرم و بقول بعضی از دوستان فعلاً بمن جواب میده  و لذا فکر میکنم فعال بودن این نقص میتواند عاملی باشد برای حفظ بهبودیم .
-         من بر اساس تصمیمی که گرفته ام ، بسیاری از اختیارات زندگی خود را به خداوند می سپارم ، اما فکر میکنم  ، خودم در مواردی که جزو شرح وظایف خداوند است بهتر عمل میکنم .
-         من بر اساس تصمیمی که گرفته ام ، میترسم همه بخش های زندگی خود را بخداوند بسپارم چون ممکن است  ، خواست خداوند مطابق میل و خواست و اراده من نباشد .
پاسخ
بله،بدلیل داشتن بیماری لاعلاج اعتیاد وسالها استفاده از اراده شخصی ونتایج بد اراده شخصی ترس از اینکه شاید اراده خداوند هم کارنکند ودرنهایت ترس از ناشناخته ها میتواند
پاسخ
بزرگترین بهانه من برای نسپردن اراده و زندگیم بخداوند اینه که نکنه بسپارم و اوضاع باب میل من پیش نره ...
اگر خداوند حواسش به من نباشه چی !!
پاسخ
در این مسیر احساس نیاز و امنیت در پیشگاه خالقم و در قلب و روحم وجود دارد.
و دیگر بهانه و دستاویزی نمی بینم
خوشبختی = زندگی در زمان حال و بهره کامل از آن
پاسخ
با سلام....
زمانیکه امنیتهایم برقرار است فکر میکنم همه چیز درست شده و دیگر نیازی به وصل بودن نیست و اینجا نقطه پنهان بیماریم میباشد که میگوید حالا وقتشه یه مدت بری دنبال پول.
مثلا به خودم میگویم فلان سال پاک هستم و با قدمها و سنتها آشنا هستم رهجو دارم پس همه چیز را میدانم و این باعث میشود مشورت نکنم و بستر اعتیاد را فراهم کنم .
من همیشه اولش با سپردن مشکل دارم چون انگیزه هایم در راستای بُرد بُرد است و فکر میکنم اگر بسپارم حتما باید پیروز شوم در حالیکه سپردن یک شیوه و روش سالم زندگی کردن است نه تضمین کننده پیروزی.درک نکردن این مسئله باعث میشود که انواع و اقسام دست آویز هارو بکار بگیرم که زندگیم همانطوری شود که دوست دارم.
گاهی دست آویزهای من برای نسپردن ندیدن تاثیر سپردنهای قبلی ست.
من هنوز معتاد به یکسری رفتارهای اجباری هستم که باید همینجا آنهارا زمین گذاشته و علیرغم دردی که خواهم کشید آنها را بسپارم و رها کنم چون میخواهم تغییر کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، tazarviman
بله بزرگترین دلیل من این است که وقتی اول ورودم به انجمن با استفاده ازتجربیات راهنماودیگردوستان بهبودی وقتی چندبار به خداوندسپردم ونتیجه خوبی گرفتم ، وقتی باکارکرد قدم ها فهمیدم که خودبه تنهایی نمی توانم وبرای بهبودی به یک نیروی برتر ازخوداحتیاج دارم، وقتی به این باوررسیدم که خداوندهمیشه حامی من است وهیچ موقع تصمیم اشتباه نمی گیرد ومرادوست دارد
پاسخ
سلام . متن سوال کاملا در این تاپیک اشتباه نوشته شده  Heart
پاسخ
سلام
بله
عدم شناخت کافی واولین مسیر بهبودی من که حتما چیزهای ناشناخته زیادی در آن وجود دارد من را مسر می کند که دلایل زیادی برای سپردن دارم واکنون آماده هستم تا بسپارم.
پاسخ
بله وجودداردمن برای تصمیمات بزرگ ترس دارم
برای رهاکردن خیلی چیزهادلیل وتوجیح دارم
برای تغییرمقاومت میکنم
ازاینکه باورهای کهنه وکاربردی زندگیم
دست کاری شودنگران میشوم
بنابراین این کاررایک روزیک روزویک کاریک کارانجام میدهم
تاترس ونگرانیم کمترشود
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی
سلام

-آیا هیچ دلیلی  برای تصمیم گرفتن جهت واگذاری و سپردن اراده و زندگی خود به مراقبت خداوند دارم ؟
بله- من برای تغییر باورهایم ونیز تغییر روش زندگی ام نیاز به یک نیروی برتر دارم تا بتوانم قبل از اینکه دوباره اشتباه نمایم جلوی اشتباهات خودم را بگیر وبرای هر کاری تلاش خود را انجام دهم.
پاسخ
همیشه بهانه هاترسها خودمحورانه
وشدت بیماری تاثیرخودشوداره این ک کلابگم ندارم
درظاهربله هیچ بهانه ودلیلی ندارم ولی گاهی تولحطه وتوموقعیت
دلیل پیدامیشه وراه حلشم مشارکت بادوستان وراهنماو
وصل شدن مجددوتعهدببرنامه ودعاکردنه عجله یکی
ازاین دلایله که نمیزاره باصبرکاردرست انجام بشه ولی درکل
الان حاظرهیچ ایرادی نیست
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان