امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 9 :کسی که قدم پنجم مرا گوش میدهد چه مشخصه های دارد که مرا جلب میکند
 به یک شخص دیگر:

سوال 9 :کسی که قدم پنجم مرا گوش میدهد چه مشخصه های دارد که مرا جلب میکند 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
گمنامی من را حفظ می کند ،
مرا درک می کند چون هم جنس من است ، مرا حمایت می کند تا آرامش داشته باشم و مرا از اشتباهاتم نمی ترساند ،
اگر لازم بود او نیز بخشی از قدم 5 خود را برای من می خواند
اینکه به واسطه اقرار از من بدش نیاید و از من دوری نکند
شنونده خوبی باشد و اجازه بدهد هر گونه راحت هستم اقرار کنم
مرا قضاوت نکند
قدم 5 را کار کرده باشد
توان پیدا کردن نقش من را در خطاهایم داشته باشد
همدرد باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد
از اصول روحانی اگاهی دارد به دلیل حفظ گمنامی که میکند به او اعتماد دارم هنگام خواندن تراز نامه قیافه اش را عوض نکرد مرا ترور و تحقیر نکرد در مورد اشتباهات من قضاوت نکرد مرا میفهمد و مسائل را برای من باز کرد و باعث شد من نقش خود را در چگونگی دقیق خطا هایم بپذیرم از خودش گفت از من سو استفاده نکرد مرا هنگام خواندن تراز نامه مثل سایر قدم ها حمایت کرد خودش این قدم را با راهنما کار کرده و تز شخصی نمی دهد ارام و متین و مودب و با ارامش تراز نامه ام را گوش داد مرا توبیخ و سرزنش نکرد وقت میگذارد و قدم مرا سمبل نکرد با من همدردی کرد و مهربان بود احساس امنیت به من میدهد میداند در مورد من چگونه رفتار کند و چه چیزی را کجا به من بگوید معتمد و امین است و گمنامی را بلد است از او نمی ترسم و روحانیت او مرا جذب میکند مرا درک میکند و محبت غیر مشروط به من دارد دوستش دارم ووقتی به او نگاه میکنم احساس میکنم مرا خوب میشناسد و احساس جزیی از کل بودن را به من میدهد با فکر کردن به او به عنوان حامی و راهنما احساس تنهایی ندارم الگویی رفتاری مناسبی برای من است به من در مورد من دروغ نمی گوید و به من خیانت نمی کند و همیشه واقعیت و حقیقت من را به من میگوید حتی زمانی که من ناراحت می شوم اسمش راهنماست 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ssaeedg ، حـمـیـد
بررسی مشخصات فردی که انتخاب
کرده ام کمکم می کند که این اقرار را
راحت تر انجام دهم.

مثلا راهنما داشته باشد وبا راهنمایش
در ارتباط باشد ، شنونده خوبی باشد ، بیماری اعتیاد راداشته باشد ، قدم هایش
راکار کرده باشد ودربهبودیش موفق
باشد ، قضاوتگر وگمنامی شکن نباشد ، چیزی را به من تحمیل نکند ومن را درک
کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
باید همدرد باشد و خود این مسیر را طی کرده باشد (12قدمی) فرد امینی باشد که حافط اسرار من نه اینکه ...آرام صبور به حرف هایم گوش دهد

بدون نصیحت وارشاد ،در پایان اگر پیشنهادی داشت بدهد ،نه دستور امر و نهی ،حرف هایم را نه تائید کند و نه مئواخذه ..بلکه راهنما خوب باشد تا در ادامه راه شهامت مرا برای ادامه دادن افزایش داده و همیشه فاز مثبت به من بدهد نه منفی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
قبل از هرچیز پاکی قابل قبولی داشنه باشد،راهنما داشته باشه، حداقل تجربه یکدوره کارکرد قدم مخصوصا دانش قدم 5رو داشته باشه وگمنامی منورعایت کنه تا بتونه ذات خطاهای منو تو قدم 5بیرون بکشه، تو برنامه وجلسات بی حاشیه، مشخصات نیروی برتر رو داشته باشه، قابل اعتماد باشه، حضور وخدمت فعال تو جلسات داشته باشه، قضاوت کننده نباشه.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، omed44 ، حسین یاری ، حمید65 ، سالار44 ، فریبرز۶۵ ، حـمـیـد ، ناظر2
سلام وقت بخیر 
کسی که قدم پنچ منو گوش میکنه خودش راهنما داشته باشه و در فراینده بهبودی باشه راز دار باشه . کسی که از جنس خودم باشه و منو قضاوت نکنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2
سلام
گوش میدهد با دقت-من را مورد سرزنش و قضاوت قرار نمی دهد.مشارکت من به جایی نمی برد.من را در جمع سرزنش و یا مورد تمسخر قرار نمی دهد-با او احساس آرامش می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2
سلام

گوش می دهد وبا دقت به حرف هایم فکر می کند-وضعیت روحی وبیماری ام را می داند وبه انچه که می گویم آگاه است و می تواند خود فریبی من را نیز تشخیص دهد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، ناظر2
ان شخص برای من راهنمایم میباشه
اولادقیقامنوبخاطرچیزی که هستم دوست
دارددوم هرگزقضاوت ویاکنترلم نمیکنه ورازدار
وشنونده قابلیست ومتوجه است من چه کارمهمیوانجام
میدم برای شنیدن من همیشه وقت داره
وخوشحال میشه بهم کمک کنه
وتجربه کافی درمورداعتیادوبهبودی وشخصیت
من معتادداره خودشوبالاترویاکمترازکسی که هست
نشون نمیده مهربانی واحترام دررفتارش
همیشه وجودداره وخودش هم راهنماداره
هم قدم کارمیکنه وخودشم
 تجربه اقرارقدم ۵
رادارداهل نصیحت نیست وقابلیت
ارایه کمک راازنظرمن داره ساده وقابل
فهم حرف میزنه وتجربیات ساده وملموسی
توبهبودی داره
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan ، ناظر2 ، یاسی ، راکی ، یثنا
صبورارام پایبندبه اصول برنامه
متعهدبه برنامه مشرف به قدمها
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، ناظر2 ، یاسی ، راکی ، یثنا
با سلام ..
فقط برای امروز رو هر روز میخونیم : به کسی در NA اعتماد خواهم کرد ؛ کسی که من را باور میکند و میخواهد در بهبودی ام به من کمک کند ..
 من با ایشان مدتی در ارتباط بودم و بهم دیگه اعتماد داشتیم . ایشان از خیلی از مسائل زندگیم با خبر بودن و همیشه در مسیر بهبودی به من کمک میکردن و از وقت و زمان دریغ نداشتند ضمن اینکه مدت شش سال با هم در یک گروه شرکت میکنیم . ایشون خودشون راهنما دارن که با من هم صمیمی هستیم . خودشون چند بار فدم پنج کار کردن ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2
ان شخص برای من همان راهنمایم است که صبورانه وارام همیشه مراباورداشته وسعیش این بوده که مرادربهبودیم یاری کند
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان