امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 11: ایا تمایل دارم تا به شخصی که قرار است قدم 5 مرا گوش دهد اعتماد کنم
سوال 11: ایا تمایل دارم تا به شخصی که قرار است قدم 5 مرا گوش دهد اعتماد کنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله هر چند اعتماد کردن به یک شخص دیگر برایم بسیار دشوار بود اما برای ماندن در مسیر بهبودی ودریافت کمک باید اعتماد کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
بله تمایل دارم  - به دلیل شناختی که از او در این مسیر پیدا کرده ام اعتماد نسبی پیدا کرده ام ترسهایم را شناخته ام و به خود او گفته ام دعا کرده ام و از خداوند کمک گرفته ام هر چند کتاب می گوید : ما از ایجاد چنین رابطه ای وحشت داشتیم اما امروز دیگر اعتماد دارم و می دانم اگر اعتماد نباشد خواندن و اقرار صادقانه نیست و حالت رهایی به من دست نمی دهد و فقط رفع تکلیف می شود 
پاسخ
کمک گرفتن از دیگران قابلیتی است
که در اثر کارکردن قدمهای قبلی در من
بوجود می آید.برای طی کردن یکی دیگر
ازپله های نردبان بهبودی قدم پنجم را کار می کنم واصول روحانی تمایل واعتماد ،  کمک فراوانی به کارکرد موثر وبهتر این قدم دارد.

عملکرد شخصی ومشخصات فردی که
قراراست قدم پنج مرا گوش کند تمایل
من رابرای اعتماد بیشتر به آن زیاد می کند ومسئله دیگری که به من کمک می کند ، آگاهی از این مطلب است که دلیل
اقرارقدم پنجم من به شخص دیگرچیست ؟ اعتماد می کنم وقتی که
آگاه باشم ازاین اعتماد چه بهره ای می
برم وچه تاثیری در روند بهبودی من
دارد ، یعنی آیا من نیازمند اقرارواعتماد
هستم.
پاسخ
بله چون تا به امروز اعتماد من موجب شد در بازیابی ام کمک کند اگر اقرار و اعتماد نکنم بازیابی من در نقطه ی متوقف خواهد شد و بیماری ام دوباره عود خواهد کرد هر گاه تمایل پیدا می کنم تا با او اعتماد کنم شرایط به بهترین شکل ممکن مهیا می شود
پاسخ
سلام
بله
من سالها بود در بی اعتمادی زندگی کردم در شک و تردید و ترس.زمانی که وارد انجمن معتادان گمنام شدم برای یکبار دیگر اعتماد کردم و راهنما انتخاب کردم.شروع به صحبت و گفتن احساسات خودم کردم.نتیجه اعتماد اولیه من خوب بود.رازداری و قضاوت نکردن را حفظ می کرد.پس تصمیم گرفتم که در قدم ۵ به راهنما همچون گذشته اعتماد کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، Mehran270
بله تمایل دارم وجزاین راهی هم ندارم
من  ر یسک اعتمادبه شخصی که
مشخصات مورداعتمادوتوجه مراداردراپذیرفته
ام وبادهااین قدم رابرایش اقرارکرده
ام وهرباردریچه رهایی وازادی بیشتری
راحس کرده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan ، یاسی ، راکی ، یثنا
درانجمن بکسی که مراباورکرده وبرای من همان راهنمایم میباشد
اعتماددارم وتمایل به