امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 14 : چگونگی دقیق خطا هایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است ؟
اعمال من ظاهرونمای کارم است ولی چگونگی دقیق خطاهایم،علت وریشه ونیت وقصدی است که درباطن دارم واینکه چگونه وچه عواملی باعث میشود تااین خطاراانجام دهم.(خطا ، همان اشتباهی است که آگاهانه انجام میدهم) چگونگی دقیق خطاهایم بیانگروگویای ریشه وزیربنای رفتاروافکارامروزم درگذشته ام است.اعمال ورفتارمن زیربناهایی دارد که موجب این خطاهاشده است وحتی ممکن است ناخودآگاه بوده باشدمانند دروغگویی امروزمان که زیربنای آن ترس، خودکم بینی،تاییدطلبی،کینه ونفرت، انتقامجویی،خودخواهی وخودمحوری احساسات بد واحساس گناه وخجالت واحساس قربانی شدن درگذشته بوده است بابیان کردن واقراربه چگونگی دقیق خطاهایم ازانکارخارج شده وفقط به گفتن اکتفانمیکنم بلکه ازیک الگوی غلط ونادرست رفتاری که باخودمحوری انجام میدادم وبه خودم ودیگران اذیت وآزارمیرساندم آگاه شده وجلوگیری میکنم ودیگراین الگوی رفتاری مخرب واشتباه را تکرارنمیکنم وپی به نواقصی که باعث انجام این خطاهامیشودمیبرم مانندخودخواهی، خودمحوری،حسادت، رنجش،خشم وعصبانیت و......
بررسی چگونگی دقیق خطاهایمان دریچه افکار ودریچه قلبمان راباز نگه میدارد

من چگونگی دقیق خطاهایم را به دو دسته کلی تقسیم میکنم.یکی رفتارهایی که از روی ترس هستند مانند نا صادقی در کار به دلیل ترس از بی پولی.مورد سو استفاده قرار گرفتن از روی ترس از تنهایی.خشمکین شدن به دلیل ترس از اینکه امور بر اساس اراده شخصی من پیش نروند و غیره...
دوم اینکه رفتارهایی که برای پر کردن خلا و حس نکردن عواطف دردناک درونم انجام میدهم.مانند به دنبال رابطه با جنس مخالف.پر خوری.استفاده بی رویه از اینترنت.کنترل و قضاوت دیگران
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 14 : چگونگی دقیق خطا هایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است ؟ - توسط Mohsen49 - ۱۴۰۰/۱۱/۷، ۱۱:۴۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان