امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 17 : راه های که از ان طریق می توانم شهامت لازم را برای کارکرد این قدم پیدا کن
 سوال 17 : راه های  که از ان طریق می توانم شهامت لازم را برای کارکرد این قدم  پیدا کنم چه می باشند ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
اینکه با ترس‌هایم روبرو شوم و در مورد راهنمایم قضاوت نکنم، صداقت داشته باشم، روی تعهّد خود تمرکز کنم و بدانم هدف از کارکرد قدم پنجم چیست و چرا آن را کار می‌کنم، به اصول روحانی نهفته در این قدم نزدیک‌تر شوم، افکار مخرب در مورد این قدم را دور بریزیم، دعا کنم و از خداوند کمک بگیرم و حضورش را احساس کنم، سناریوسازی نکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10
صحبت کردن با راهنمایمان به ما ابزار و ایمان بیشتری میدهد که در مواجه شدن با احساستمان تنها نیستیم و قرار نیست این مسیر را به تنهای طی کنیم صحبت کردن از ترسهایمان باعث شکل گیری شهامت درون من میشود درخواست کمک از نیرویبرتر و اعتماد به قدم 2 و 3 شهامت و ایمان ما را افزایش می دهد حضور مرتب در جلسات مطالعه نشریات تبادل تجربه با دیگر اعضاء فکر کردن و نوشتن در مورد منافع قدم 5 نوشتن در مورد ترسهایم و دعا و مراقبه 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، ناظر10 ، حـمـیـد
ارتباط  دائم وموثربا راهنما وایجاد یک رابطه قلبی ومعنوی با او که این باعث ایجاد شهامت در درون ما می شود ، بررسی اینکه چراباید با یک شخص دیگرقدم پنج راکارکنیم ، مشاهده بازتاب قدم پنج در زندگی خودم ودیگران ، توجه به تاثیرات اقرار در زندگی دررابطه باقدمهای قبلی ، دعاکردن ومشارکت درجلسات واقراربه‌ ترسها ، اعتماد به نیروی برتر در فرایند بهبودی وبکارگیری اصول روحانی نهفته در قدمهای قبلی مثل روشن بینی ، تسلیم ، صداقت ، اعتماد ، فروتنی وتمایل.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
من هرجا که ترسیده ام اسیرتصورات باطل بوده ام یاچیزی راداشته ام انکارمیکردم.تو برنامه یادگرفتم اول باید به ترسم اقرارکنم وبعدازدیکران کمک بگیرم وبه منافع اینکار توجه کنم.بنظرمن دراین شرایط بهتره بیشترجلسه بریم وارتبطمان راباراهنما ودوستان بهبودی وکسانی که این قدم راکارکرده اند بیشتر کنیم وباانها مشورت کنیم تاانگیزه لازم درماایجادشود.چون یک معتادتاچیزی برایش منافع نداشته باشد انجامش نمی دهد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سوال 17 : راه های  که از آن طریق می توانم شهامت لازم را برای کارکرد این قدم  پیدا کنم چه می باشند ؟(قدم۵)
 به یادآوردن اینکه در گذشته تسلیم شدن در برابر ترس چه تاوان سختی را بهمراه داشت،باعث میشود راه توأم با شهامت و انگیزه کافی جهت بکارگیری اصل شهامت را به ما میدهد.
ایمان و اعتماد داشتن به خداوند و همچنین سپردن اقرارهایم به او باعث افزایش شهامت در من میشود ، دعا کردن، 
اقرار خود ترس هایم به من شهامت لازم برای ادامه دادن میدهد، فکر کردن به هدف روحانی از برداشتن  این قدم به ما شهامت لازم را میدهد، ....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
شناسایی واقرارترسها یکباراول ترازنامه روبراخودم باصدای بلندتویجای
خلوت بخونم دعای بیشتروجلسات اضافه ترخدمت گرفتن وتماس موًثر
ترباراهنمادرموردچگونه اقرارکردن ازکسانی که 
این تحربه رودارندتجربه گرفتن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
نوشتن واقرارترسهاخیلی کارامده
دعاکردن خدمت گرفتن مطالعه
نشریات دراین خصوص ونوشتن منافع
کارکردن این قدم درمیان گزاشتن ترسهاباراهنماوافرادی