امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 21 : نگاه واقع بینانه به خود چه ارتباطی با فروتنی دارد ؟
سوال 21 : نگاه واقع بینانه به خود چه ارتباطی با فروتنی دارد ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
فروتنی یعنی خود واقعی را پذیرفتن
اینکه من یک معتادم و باید یک سری چیز ها را رعایت کنم . مثل اینکه با مصرف کننده نمی توانم باشم . و باید از محل بازی ، یار بازی و زمین بازی تو همه ابعاد بیماری دوری کنم
من وقتی صادقانه به زندگیم نگاه کنم می توانم خود واقعیم را بپذیرم و بعد از آن می توانم صادقانه رفتار کنم
بنابراین فروتنی یعنی پذیرفتن هر آنچه که هستم و برای این کار و شناخت خودم باید صداقت داشته باشم .
صداقت زیر بنای فروتنی است و نباید به عمد یا سهوا" خودم را خیلی بد و یا خیلی خوب نشان دهم و درست اینست که هر آنچه که هستم را بگویم و بپذیرم .( زندگی با صداقت یعنی پذیرش)
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، admin ، ناظر10
نگاه واقع بینانه که از صداقت با خود سرچشمه میگیرد باعث می شود که من خوب و بد وجودم واشتباهات و عواقب ان و مسئولیت خساراتم را بپذیرم و برای برطرف کردن ان دست کمک دراز کنم احساس تفاوت من از بین میرود و من همینجوری ساخته شده ام و خداوند مرا همینطور دوست دارد بنا براین نیازی نیست برای اینکه دیگران من را دوست داشته باشند یا بپذیرند به خود و دیگران دروغ بگویم حس کنم با انسانیت مرتبط هستم و جزیی از جامعه و مردم هستم و مثل هعمه مردم حق اشتباه دارم علیرغم بیماری اعتیادی که دارم خودم را بد نمی دانم * پذیرش خودم به عنوان یک انسان نه یک هیولا و نه یک فرشته *
وقتی نگاه واقع بینانه به خود دارم میبینم که گاهی خسارت و تخریب به جا گذاشته ام و همچنین متوجه قدرتها استعدادها کمبودها و ضعف های خود می شویم و این معنای واقعی فروتنی است که من از دیگران کمتر یا بیشتر نیستم
فروتنی پنجره ای است تا با ان درون اتاق واقعیت خودم را ببینم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، admin ، ناظر10
نگاه واقع بینانه به خود ودیدن خود
به همان شکلی که هستیم یعنی فروتنی .

من یک انسان وبیمارهستم ، با نقاط
قوت و ضعف که ازحمایت یک نیروی برتر برخوردارهستم وازطریق صداقت
باخود واقرار صادقانه زمینه ای فراهم
می شود که خودم رابه همان صورت که
هستم بپذیرم و فضائل اخلاقی راکه در
درون من بصورت بالقوه هستند را شناسائی کنم وهمینطور بانواقص
واشکالات درونی ام آشنا شوم .

وقتی  صادقانه  به خودم نگاه  می
کنم  دست از رفتارهای بیمارگونه  خودم
برمی دارم ، چرا که درمورد آنهاآگاهی
پیدا میکنم.همه اینها کمکم می کندتاپی
به گوهره وجود خود برده وجایگاه واقعی خودم را پیداکنم وهمه اینها می
شوند فروتنی .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر10
نگاه واقع بینانه یعنی دیدن و پذیرفتن همه چیز به شکل خودش
دیدن نقش خودت و پذیرفتن وعمل کردن و پیدا کردن خودت یعنی?فروتنی
وقتی خودم را درقدمها پیدا میکنم،متوجه میشوم که چقدر کوچک هستم،این یعنی فروتنی
اگر نگاه واقع بینانه نباشد وفروتنی درآن نقش نداشته باشد،در هرکاری تورا به سرزش و دیوانگی میکشاند 
وقتیکه ارتباط این دورا میفهمی،متوجه میشوی که داری یک خلأ بزرگ هستی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، Darush sistan ، ناظر10
نگاه واقع بینانه یعنی دست از خودفریبی کشیدن وانکارنکردن شخصیت واقعی خود باگرفتن ترازنامه قدم4 وبرسی دقیق خطاهای خود مارا از دو افت مهم دربهبودی درامان نگه می دارد.خودبزرگ بینی وخودکم بیننی هرموقع این دونقص درمن فعال می شود من بیشتر به انزواوتنهایی فرو می روم در واقع پذیرفتن خود بعنوان یک انسان برایم سخت میشود دراین حالت فروتنی برایم کارنمی کند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، Darush sistan ، ناظر10
خودم...اخلاقیاتم...نواقصم...وداشته هایم را انطوری ببینم که درواقع هست ..نه اینکه انطور که من دوست داشتم باشد....نگاه واقع بینانه به خود باعث شد خیلی از انچه هستم نترسم وبرای انچه دوست دارم باشم تلاش کنم...باعث صلحی در درون من شد که تاکنون تجربه نکرده بودم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر10
_نگاه واقع بینانه به خود،کمک میکند راحتتربپذیرم اصل روحانی فروتنی را.
پذیرفتن خودم ودنیایی که درآن زندگی میکنم ، همینطورکه هستم خودم رامیپذیرم،بیماریم را،اشتباهاتم را، وهمچنین خطاهایم را،دیگراحساس حقارت وخواری وذلت ندارم. واقع بین بودن مرا به فروتنی رساند وکمکم کردتا ازانکارخارج شوم.نگاه واقع بینانه یعنی دست برداشتن ازتاییدطلبی وپذیرش خودم باتمام کاستی هاوخوبیهایم واین نگاه کمکم کرد دیگراحساساتم راسرکوب نکنم وبافروتنی وصادقانه بپذیرم واقعیت موجودزندگیم رابدورازآوردن هرگونه توجیه وبهانه ای.دیگرغلونمیکنم مسئولیت رفتارواعمالم رامیپذیرم ونقاب نمیزنم وبادست برداشتن از غروربیمارگونه ام مسئولیت پذیر شده ام فروتنی یعنی پذیرش همین که هستم واین بدون نگاه واقع بینانه بخودم امکان ندارد.زیربنای نگاه واقع بینانه وفروتنی، صداقت باخود است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan ، ناظر10
سلام

من یک انسان هستم با یک سری ویژگی های اخلاقی و رفتاری که همیشه خوب نیستند وهمیشه هم بد نیستند اما باید قبول کنم که این ویژگی ها را دارم و باید برایشان کاری انجام دهم اما تا زمانی که خودم را این گونه واقعی که هستم نپذیرم مانند انکار برای آن نمی توانم کاری انجام دهم .پس باید بپذیرم که چنین هستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، Mehran270
من نه اونقدربدووحشتناکم نه پاک ومعصوم
نگاه واقع بینانه بخودیعنی من هم خوبی دارم
هم اشکال وایرادواین مفهوم همان فروتنیست
من یک انسانم که بیماری اعتیادنواقص افکار
منفی داره ولی خیلی خصوصیات منحصربفرد
وخوبم داره فقط یک انسانم واین نگاه مفهومش
فروتنیست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
فروتنی یعنی دیدن خودم ن باغرورن باخودکم بینی همانطورکه هستم دیدن خوبیهاوبدیهام وسعی دربهترشدن وبهترعمل کردن خودشناسی ودیدن خودواقعی یعنی قبول هرانچه هستم بدون احساس گناه شرم خجالت ترس وسرزنش یابرعکس ریزدیدن دیگران مغروربودن وقلوو
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان