امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1 : ایا چیزهای در من هستند که انها را دوست دارم اما ممکن است جزء نواقص باشند ؟

کاملا اماده برای چه کاری 

سوال 1 : ایا چیزهای در من هستند که انها را دوست دارم اما ممکن است جزء نواقص باشند ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9 ، مهدی1
نواقص اخلاقی علائم و عوارض بیماری من هستند و بیماری من به عنوان ابزار از این نواقص استفاده می کند و این روی من و زندگیم تاثیر منفی می گذارد واقعیت این است که من در تمام عمر از این نواقص استفاده کرده ام و کار مرا راه انداخته است و حالا سخت است که از این وابستگی جدا شوم چون قسمتی از بیماری من لذت جوئی است و همین موجب شده که از بعضی از نواقص لذت ببرم به عنوان ابزارهائی که دوست دارم انها را حفظ کنم ممکن است در کوتاه مدت این نواقص به من جواب بدهند و کارم را راه بیندازند و من هم از انها لذت ببرم اما واقعیت این است که در دراز مدت تاثیر منفی برروی زندگیم خواهد داشت مثلا به تاثیرات شهوت در زندگیمان نگاه کنیم می بینیم در کوتاه مدت لذت داد اما در دراز مدت من را تبدیل به ادمی کرد که تمام وجودش ترس و شک بود به تنهائی و انزوا رساندم احساس گناه به حدی بود که خود را لایق مرگ میدانستم رشد روحانی متوقف و سپس از بین رفت و ... واقعیت این است هرکدام از نواقص را که بررسی کنیم به همین نتایج می رسیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10 ، ssaeedg ، ناظر9
بله تنبلی و خانه خوابیدن- رهجو گرفتن و خدمت افراطی- تائید طلبی مخصوصا در جلسات فحش دادن و بد دهنی لودگی و شوخی کردن با دیگران - شهوت‌رانی، دلسوزی، خودبزرگ‌بینی، و  گاهی اوقات نفهمی خود را نترس جلوه دادن، لجاجت، کنترل دیگران، گاهی عدم تمایل در بخشش، حق به جانبی، لذت‌جویی،.
پیام سوال : خیلی از نواقص هستند که من هنوز انها را دوست دارم و برایم لذت بخش هستند و منافع و لذت ( کاذب ) زیادی برایم دارند( حرافی
اصرار ) و برایم به صورت اشکار دردسر درست نکرده اند و من بابت اینگونه رفتارها هنوز به صورت محرز ضرری را تجربه نکرده ام و فقط شاید گاهی در درون ودم بابت انها ازار شده باشم و حال روحانی خوبی رو بعد از استفاده از انها تجربه نکرده ام باید بدانم وقتی در این مرحله هستم احتمالا یواش یواش دارم به تمایل برای نداشتن انها نزدیک می شوم  و من در این سوال باید انها را شناسایی کنم تا اگر در اینده بابت رفتار از روی انها دچار صدمه شدم امادگی روحانی برای نداشتن انها در من شکل بگیرد

پاسخ
قسمتی ازبیماری من لذت جوئی است وهمین باعث شده تابعضی ازنواقص راکه ازبه کاربردن آنها لذت می برم ، وقتی باعث آشفتگی زندگی من می شوند وباعث خسارت به خودم ودیگران می شوند رابامیل ورغبت دنبال کنم
وازآنها استفاده کنم .

من سالها ازنواقص به عنوان ابزاری
برای سوء استفاده وزندگی کردن استفاده کرده ام وامروزسخت است که
ازاین ابزارها که به آنهاوابسته شده ام
دست بردارم ، به خصوص نواقصی که
ازآنهالذت می بردم .  مثل خود آزاری ،
تنوع طلبی ، افراط دربعضی ازکارها مثل پول درآوردن ، میل جنسی ، مظلوم نمائی ، احساس قربانی شدن ، احساس
متفاوت بودن ، بهتربودن وخدمات افراطی .

چیزی که احساسات ماراتبدیل به نواقص شخصیتی می کند ، افراط وتفریط است
پاسخ
بله لازم است به طور روزانه آنها را تمرین کنم و لیست کنم تا متوجه شوم که آیا نقص است.
چیزهایی که آگاهی نسبت به آنها ندارم مثل اعتراض به دیگران،
شوخی در روابط،بددهنی کردن،خراب کردن دیگران،زیاده خواهی،لذت طلبی،خودمحوری،تنبلی،شهوترانی،
فرارازمسئولیت،خودارضایی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
بله

البته نواقص شخصیتی در ما غیر فعال نمی شوند ولی امکان کمرنگ شدن آنها بسیار است و رفتارهایی از روی این نواقص ما انجام میدهیم که ناخوداگاه یا از روی عدم آگاهی و یا از روی اجبار کشید است مثال مانند سیگار کشیدن . که از نقص لذت طلبی سرچشمه میگیرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
بله لازم است به طور روزانه آنها را تمرین کنم و لیست کنم تا متوجه شوم که آیا نقص است.?
چیزهایی که آگاهی نسبت به آنها ندارم مثل?اعتراض به دیگران،
شوخی در روابط،بددهنی کردن،خراب کردن دیگران،زیاده خواهی،لذت طلبی،خودمحوری،تنبلی،شهوترانی،
فرارازمسئولیت،خودارضایی
پاسخ
نقایصِ درونِ من هست که با آن ها زندگے میکنم و هنوز دوستِ شان دارم و دارم فکر میکنم عدمِ إستفاده از آن ها زندگےِ مرا با مشکل مواجه میکند.
مثلِ :
دلسوزے.
خود کم بینے.
تأیید طلبے.
گاهی اوقات نفهمےِ خود را نترسیدن جلوه دادن،لجاجت،کنترلِ دیگران.
گاهے اوقات عدمِ تمایل در بخشش چون از روےِ نواقص إقدام و عمل میکنم به دیگران نیز خسارت وارد کردم.
پس این عوامل نقایصِ من نامگذارے میشود !
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، مهدی1 ، ناظر9 ، ناظر2
سلام
 بله
من مشکل قلب دارم اما از خوردن غذای آماده وفست فود دست نمی کشم.پرخوری در غذای چرب نیز برای کبد که مشکل اساسی دارد را جزو کارهایم است.نگران آینده بودن نیز جزو نواقص من هستند.ترس از شروع هم یکی دیگر از این مسائل هستند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، مهدی1 ، ناظر9 ، آرین ی ، ناظر10
_بله،چیزهایی مثل خوشگذرانی وتفریح که حالت افراط پیداکرده شهوترانی خودبزرگ بینی تاییدطلبی خوردن وخوابیدن غرورم زیاده خواهی ولذت طلبی هایم بازی اسنوکر حضور در رختخواب دوستی ورابطه باجنس مخالف مسئولیت پذیربودن افراطی یعنی اینکه مسئولیت دیگران راهم به گردن میگیرم افراط در داشتن کفش ولباس وکتانی وچیزهای دیگر(زیاده خواهی)ولخرجی کردن برای نمایش دادن خودم (تاییدطلبی)بحث کردن باکله گنده ها درموردمسائل خاص .....
نواقص ما ابزاری است برای پرکردن خلاء های ناشی از کمبودهایمان .
یکی از چیزهایی که باعث میشود نواقصم راخوب ببینم ریشه یابی اعمال وافکارم است بایدزیربنای آنراپیداکنم وبپذیرم وبه این باوربرسم که من باید تغییرکنم .
زیربنای بیشتراین نواقص،تاییدطلبی،زیاده خواهی،لذت طلبی،وخودمحوری ودرکل بیماری ماست.?
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2
(۱۳۹۸/۱۰/۲۵، ۰۴:۳۵ عصر)admin.a نوشته است:
کاملا اماده برای چه کاری 

پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر2

سوال 1 : ایا چیزهای در من هستند که انها را دوست دارم اما ممکن است جزء نواقص باشند ؟(قدم ۶)

متأسفانه بله ، خیلی چیزها هست که من دودستی به آنها چسپیدم و سالها به عنوان ابزار زتدگی از آنها استفاده کردم .
راستش در این لحظه و این سوال تشخیص اینکه چه چیزهایی در من هستن و جز نواقصن سخته ، من هنوز هنوزه همه چیزهای درونم را خوب میپندارم ،بایست برم جلوتر و با گرفتن تراز نواقص و شناسایی و تأثیر آنها برروی زندگیم ، آنها را تفکیک کنم .
در کل نواقص همون ویژگی های انسانی هستند که باخودمحوری ما از مسیرخارج شدند.

پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد ، ناظر2
ماجاهلانی هستیم که با منطق حرف میزنیم وبه آن عمل نمی کنیم تمایل من به انجام خیلی کارهاولذت بدون از خیلی چیزها بالاست
نقص یعنی چه؟ چیزهایی که من ازانهااگاهی داشته باشم. دچاروسوسه ودچارعادت شده باشم وقتی ولخرجی میکنیم میگیم پول مال خودم میباشد به کسی ربطی نداردیاتنبلی میکنیم میگیم کار مال تراکتور. یکسری باورهای غلط که نمیتوان گفت
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر2
سلام

-معمولا در زمان پیگیر نبودن قدم ها من یک سری نواقص را انجام میدهم و در لایه انکار میروم مانند ترس ها- دروغ-تردید و...اما به هر حال من پذیرفته ام که اشتباه می نمایم مهم این است که با راهنما خود ارتباط داشته باشم و برای بهبودی ام تلاش نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، ناظر2 ، ناظر10
بله شوخی باهمه دلسوزی برای همه رک وبی
پرده حرف زدن صمیمیت بیش ازحد
بیش ازحدخودموفدای دیگران میکنم طمع
پرحرفی دخالت

ولخرجی کم توجهی بخودم مصرف سیگار
پرخوری سخت گیری درامور
ترس ازموردسواستفاده قرارگرفتن
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، راکی ، یثنا
سلام
با اینکه با نه گفتن آشنایی نسبی‌ دارم باز هم رو در وایسی یکی از مشکلات اساسی من است.
اصلا نمیدونم یک راهنما به عنوان نیروی برتر راهکار به من میده چرا دوباره وچندباره از این نواقص استفاده میکنم.
خدایا به ما کمک کن بیشتر حرف گوش کنیم و کمتر حال بدی بکشیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
درسته خوش رویی وخنده وشوخی خوبه ولی افراطیش ازاردهندست
من این اخلاقودوست دارم ولی شایدجزونواقص باشه من ادم پرکاریم وهمیشه سرکارم این ازدیدبقیه خوبه ومن اینومیپسندم ولی افراط درهرکاری باعث اسیبه وباعث میشه بخیلی کارهای دیگه حتی بخودم نرسم واستراحت وتفریح کافی نداشته باشم
توخدمات هم ادم افراطیی هستم وامکان داره اینم جزونواقصم باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، راکی ، یثنا ، mosafer8707
معمول بدلیل بسته بودن دریچه افکار و ذهنیت معتادگونه برایم سخت است که از بعضی از خصیصه های فردی که به آنها وابستگی دارم اما جزء نواقص من هستند جدا بشوم و این برایم ترس آور است تمام اینها ترسهائی است که یک تفکر معتاد گونه در من بوجود می آورد که در صورت برطرف شدن نواقصم به شخصی که دوست ندارم تبدیل شوم ، واقعیت این است که من سالها از این نواقص بعنوان ابزار استفاده کرده ام و وابستگی شدیدی به آنها دارم و یک باور در من بوجود آمده که بدون آنها زندگی برای من سخت خواهد بود .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان