امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 4:آیا هنوز به فرآیند بهبودی اعتقاد دارم ؟ آیا اعتقاد دارم که می توانم تغییر کنم
سوال 4:آیا هنوز به فرآیند بهبودی اعتقاد دارم ؟ آیا اعتقاد دارم که می توانم تغییر کنم ؟ تا کنون چگونه تغییر کرده ام ؟ دیگر از روی کدامیک از نواقص خود ، عمل نمی کنم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، مهدی1
بله باقرارگرفتن در روند ایمان آوری فرآیندبهبودی راباورکردم واگراین اعتقادراازدست بدهم درواقع ازمسیربهبودی منحرف شده ودرآغوش بیماری خواهم افتاد.
بله،شایدسرعت تغییرمان کم ویاکندباشد اماسعی میکنم بارعایت اصول روحانی در روند تغییرکردن باشم والبته چاره ای هم جزتغییرکردن ندارم اگربخواهم درمسیربهبودی باشم تغییر برای من یعنی ازسکون خارج شدن وحرکت روبه جلو.
اولین تغییرمن قطع مصرف موادمخدروعادتهای بدبود وبعدتغییرات ظاهری ام مانندلباس پوشیدن تکلم کردن پافشاری نکردن روی خواسته هایم واصرارنکردن برای رسیدن به آنهاو برنامه ریزی روزانه داشتن،برخوردم خیلی خوب شده کمترعصبانی میشوم وکمتررنجش میگیرم درموردچیزی که نمیدانم دیگر اظهارنظرنمیکنم به قوانین احترام میگذارم خوش قول وخوش حساب شده ام دیگرلجاجت نمیکنم به عواقب کارهایم فکرمیکنم درجلسات بطورمستمرشرکت میکنم وقدمها را کار میکنم استفاده ازنواقصم هم حال خودم رابدمیکندوهم برروی دیگران اثرات منفی میگذارد.
سعی میکنم دریچه افکارم بخاطرخودخواهی هایم بسته نشود کنترل وقضاوت ودروغ گفتنم خیلی کمترشده دزدی نمیکنم بخاطرتاییدشدن خدمت نمیکنم احساسات بدم رانگه نمیدارم ودرزمان خشم وعصبانیت تصمیم گیری نمیکنم حالاحق انتخاب دارم که بجای نواقصم ازاصول روحانی استفاده کنم وبجای پناه بردن به نواقصم به اصول روحانی پناه میبرم خیلی ازنواقص که باعث میشدزیرسوال وذره بین بروم رادیگرانجام ندهم قصاص قبل ازجنایت نکنم دیگر روابطم را بخاطر خودمحوری هایم سریع کات نمیکنم وسعی میکنم آنرا اصلاح کنم.
باپرده برداشتن از یک نقص وپذیرفتن مسئولیت آن به اختیار وحق انتخاب میرسیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg
من فکر میکنم اینجور سوال یک ترازنامه شخصی هست
مثلا من به حرف میگم باور دارم ولی در عمل یه سری کارها انجام میدهم که تناقص دارد مثلا تراز قدم۱۰منظم نمی نویسم با راهنما ارتباط موثر ندارم همیشه توی اعمالم بیماری اعتیاد و نواقص یه قدم از من جلوتر هست و من فقط نتیجه اعمال و رفتارم رو به عنوان یه اشتباه دیگه نظاره گرم....باید ببینم کجاهها اعمالم خلاف بهبودی و کجا روی بهبودی ونیاز به گسترش وتعمیم دارد مثلا بعد از ۹سال پاکی هنوز توی گروه خونگی خدمت دارم توی ساختار خدمت دارم جلسات بهبودی مرتب ومنظم شرکت میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، shapor z ، ناظر11 ، ssaeedg
بله با وجود تمام دردها و اشفتگی های که از دست بیماریم می کشم و با وجود اینکه خیلی از نواقصم سالهاست در من نهادینه شده و حتی با وجود این ترس قدیمی که من ظرفیت تغییر ندارم اما کاملا به فرایند بهبودی اعتقاد دارم
بله اعتقاد دارم که می توانم تغییر کنم : برای همین مرتب به جلسات می روم
مشارکت می کنم قدم کار می کنم و با راهنما در ارتباط هستم و داشته  های امروز م را می بینم من اعتقاد دارم که اصول این برنامه بر مخوف ترین نواقص من هم کار خواهد کرد
تاکنون : در خود محوریهایم تغییر کرده ام
مشورت می کنم از لذت انتقام می گذرم از مسائل خود اگاه هستم احساس اعتماد و و امید به نیروی برتر را دارم در مسائل دیگران خراب کاری و کار شکنی نمی کنم در مسیر بهبودی ثابت قدم هستم عمیقا از صدمه زدن به دیگران خجالت می کشم در روابط با دیگران تغییر کرده ام اگر با کسی مشاجره می کنم اول نقش خودم را می بینم منافع دیگران را در نظر نمی گیرم احساس دیگران را در نظر می گیرم 
پاسخ
بله، بهبودی یک فرایند توقف‌ناپذیر است. از بد و ورود به انجمن آرزوی برطرف شدن نقايص را یا دست كم تعدادی از آنها که زندگی روحانی مرا با مشکل مواجه کرده بود را داشتم.

با قرار گرفتن در مسیر قدم‌ها و رشد روحانی که در پس فرایند قدم‌ها بوجود آمد، تغییراتی در زندگی‌ام حاصل شد و توانستم تعدادی از آنها را مهار کنم. فقط کافی است کمک بگیرم و عملکرد داشته باشم، نمی‌توانم بگویم از روی هیچ نقصی عمل نمی‌کنم فقط طرز استفاده از آنها و تعداد دفعات تکرار آنها کمتر شده.

فقط سعی می‌کنم برای امروز با تمرین ،به چندتایی از آنها عمل نکنم و هر روز این قدم را در زندگی به اجرا بگذارم.
پاسخ
بله اعتقاد دارم به فرایندبهبودی و تسلیم عمل می کنم و از حرکت به جلو باز نمی مانم برای تغییر به اصول اعتقاد کامل دارم گزینشی انتخاب نمی کنم بهبودی را به تفکر خودم محدود نمی کنم ،بها تغییر کردن درد کشیدن است و پایه تغییرات آگاهی و استفاده از تجربه دیگران .خود محور نبودن و تکرار تمرین دعا برای خوب بئدن و کم رنگ شدن نواقصم
پاسخ
بهبودی یک سری اصول روحانی دارد.اعتقاد داشتن به بهبودی یعنی دم زدن از اصول و عمل کردن به آن?
کسانیکه اعتقاد دارندکه در فرآیند بهبودی هستند.?
برای من به مرور و تدریجی،با کم وزیاد شدن اعتقاداتم ،شکل گرفته است?
نشانه اعتقاد من،بودن من در مسیر است?
کمتر عمل میکنم ،نمیتوانم بگویم اصلا عمل نمیکنم،ناصداقتی کردم ولی
 امیدوارم
پاسخ
سلام
بله
من تمایل خودم را برای تغییر نشانم دادم والان دارم در اثر کارکرد قدم شش به نواقص خود پی میبرم وانها را شناسایی می کنم اما این یک فر ایند است.من باید با ارتباط موثر با راهنما و گرفتن تراز قدم شش به خودم در این فرایند کمک کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270
(۱۳۹۸/۱۰/۲۵، ۰۴:۳۷ عصر)admin.a نوشته است: سوال 4:آیا هنوز به فرآیند بهبودی اعتقاد دارم ؟ آیا اعتقاد دارم که می توانم تغییر کنم ؟ تا کنون چگونه تغییر کرده ام ؟ دیگر از روی کدامیک از نواقص خود ، عمل نمی کنم ؟ 
این یک سوال که به چهارپخش تقسیم شده یک شبه برای من اتفاق نمیافتدبلکه بایدیک سیرتکاملی باشد این پروسه چیدمانش ازخستگی شروع می‌شود یعنی گذشته نابسامان،منجلابی که درست کرده بودیم غبار بیماری ومصرف درماشکل گرفته بودبیماری وقتی هشدار جدی دادماخواستیمازاسارت بیرون بیاییم پس اعتقادماازبیماری به بهبودی عوض شدباامدن به جلسات روشن تر شدتصمیم گرفتیم تغییرراادامه دهیم باکمک یک نفر دیگر ادامه دادیم ازخودمحوری درامدیم شکرگزاری رایادگرفتیم وله خودودیگران علاقمندشدیم توخدمات شرکت کردیم خوب وبدراتشخیص دادیم قطع مصرف کردیم با چیدمان زندگی آشنا شدیم آموزش پذیرشدیم قدم کارکردیم تااینجایادگرفتیم که نواقص ماراازهدف اصلی دورمیکندکه دیگر به یکسری از آنان عمل نمی‌کنیم پس اعتقادیه بهبودی و تغییرات زیادشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، Mehran270
سلام

-آیا هنوز به فرآیند بهبودی اعتقاد دارم ؟
بله-معتقدم که این فرآیند درست است
-آیا اعتقاد دارم که می توانم تغییر کنم ؟
بله-من می توانم تغییر کنم ورفتارهای گذشته را اصلاح نمایم.
ا کنون چگونه تغییر کرده ام ؟ مدت پاکی- رفتارهای خود محورانه ندارم.
-دیگر از روی کدامیک از نواقص خود ، عمل نمی کنم ؟ ترس- خود خواهی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
بله صدردرصدمن ادم ایده الی نیستم ادم زمان مصرف
یااوایل بهبودی هم نیستم بمرورباکارکردقدمهاتکراروتمرین
روزانه اصول روحانی درزندگی نوشتن واقرارمرتب 
ازادمی که دروغگوسواستفاده گرورنجشی
وسرتاسرکینه ورنجش بود
وتمام اعمالش ازباورهای قدیمی
ونواقص بودوافکاربحرانزاداشت
به ادمی قابل تامل تربهترومهربانتر
تبدیل شدم واین همه بااعتمادبه
فرایندبهبودی قدمهااصول روحانی
کلام راهنما وکمک خداوندوتمایل خودم
رخ داده است وهرچه دراین راه
کوشاترباشم واین راه راادامه دهم
مسلمابهتروبهترهم خواهم شد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، راکی
بله
بله تا الان تغییر کرده ام و تجربه به من ثابت کرده.
باید با راهنما مشارکت نمایم و اصول انجمن را اجرا نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
بله صددرصداعتقاددارم معجزات زیادیوتوبرنامه دیده ام که مهمترینش پاک ماندن وازبین رفتن وسوسه بودباورهای من باورهای زمان مصرف نیست وباورهای اوایل پاکی هم نیست به ارامی باکارکردقدمهاجلسه رفتن دعاخدمت وتماس باراهنماروان ترارام تروبهترمیتونم توزندگی وروابطم عمل کنم واعتقاددارم درصورت تمایل وتکراروتمرین فرایندبرگشت سلامت عقل وبهبودی برای من کارمیکند
پاسخ
 سپاس شده توسط راکی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان