امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 39 : آيا تا بحال به خاطر اعتياد به كسي صدمه رسانده ام ؟ توضيح دهيد.
سوال 39 : آيا تا بحال به خاطر اعتياد به كسي صدمه رسانده ام ؟ توضيح دهيد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
خاصیت اعتیاد و بیماری اعتیاد صدمه رسانیدن به دیگران است مثل سیلی که هر چیزی را در راه خود نابود می کند .

عدم هماهنگی من با دیگران و اجتماع و خانواده یعنی بیماری و هماهنگی من با دیگران یعنی بهبودی پس وقتی با دیگران هماهنگ نیستیم پس به آنها خسارت و صدمه هم می زنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10 ، ناظر14
 خانواده دوستان محل کار و کل جامعه
در این قسمت متوجه شدم که به خاطر وجود بیماری اعتیاد در من و مخصوصا بعد از مصرف مواد مخدر و اجبار به ان با هر کسی رابطه داشتم به نوعی به او اسیب می رساندم
همیشه دیگران را مورد ازار های جسمی عاطف و احساسی و مالی و روانی قرار داده ام
در واقع پیام سوال این است که من به صرف غیر قابل اداره بودنم با هر کسی در ارتباطط بودم به نحوی به او بدون اینکه متوجه باشم و گاهی هم متوجه بودم صدمه می زدم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
بله 
به خاطر بیماری اعتیاد و عدم شناخت نسبت به بیماری و عدم استفاده از روشن بینی و عملکرد از روی عصبانیت و رنجش انتقام و بددهنی خودمحوری کنترل قضاوت شهوت قدرت تایید درک نادرست و بینش و فکر بیمارگونه اجبار به مصرف و غیره عمل می‌کردم ،جز اینکه به خواسته‌ام برسم به چیز دیگری فکر نمی‌کردم.
 همواره از جایگاه و قدرت و غیره ،فقط خودمحوری کرده و سوء استفاده می کردم.
و در اول به خودم و بعد به کسانی که بهم نزدیک بودند و به کسانی که با انها سروکار داشتم و مواجه می‌شدم مورد سوء استفاده قرار می گیرفتند حتی ناخواسته چه با میل خودم و چه بدون میل باطنی، بیماری مرا خودمحور کرده بود و امکان نداشت نتایج و عواقب کارهایم خوب باشد .

وقتی ندا از بیماری باشد یعنی خسارت وقتی خدامحور نباشم یعنی خسارت با هر ماسک به ظاهر خوب
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۰:۲۸ عصر)admin.a نوشته است: سوال 39 : آيا تا بحال به خاطر اعتياد به كسي صدمه رسانده ام ؟ توضيح دهيد.
بله .صدمه آگاهانه
                ناآگاهانه
چه موقعی صدمه میزنم موقعی که زندگی به خاست من پیش نرود
به چه کسانی صدمه میزنمازکسی که میترسم پشت سرم غیبت کند,به کسی که زورم به اومیرسد,مثال همسر,فرزند
خانواده
چه تاثیری درزندگی خودم ودیگران دارد ایجادرنجش,وکینه,گوشه گیری ومنزوی,رک گویی نمیکنم ,غیبت وبدگویی میکنم.
به چه شکلهایی صدمه میزنم
روحی وعاطفی
جسمی
مالی
پاسخ
بله می شود مصرف کننده باشی به کسی صدمه نه زده باشی اولین صدمه را به خودم زده ام به معتادان میگوینده دیکتا تور کوچک که قلمرو آن در حیطه خانوادگی است وهر چه ظلم وبیداگری است در این محیط انجام میدهد من هم به عنوان یک دیکتاتور بد ترین صدمه ها را به خانواده ام روا ساختم که الان هم به یاد آنها می افتم خجالت میکشم
پاسخ
توی نشریات ما میگه که رفتارهای ما تا سرحد حیوانی نزول کرده بود و این دیگه برای همه ملموس و روشنه که هر کسی بواسطه مصرف خسارتی هم به خود و هم دیگران زده . ولی توی قدم اول من متوجه شدم که نه میزان مصرف ،نه نوع مصرف ، هیچ کدام دلیل اعتیاد من نبود بلکه اینا فقط یه خراش سطحی به زندگیم من بود چیزی که من متوجه شدم این بود که مشکل توی تفکر و دیدگاه من نسبت به مسائل و دنیای پیرامونم هست . ذهن من بعنوان معتاد دائم در حال دسیسه و توطئه بر علیه خودمه کافیه فقط از اصول فاصله بگیرم نگاه نمیکنه چه میزان تحصیلات دارم . چقدر رهجو دارم . و چند ساله که تو برنامه م و پاکم . مهم این هست مستمر برنامه ایی برای خودم داشته باشم . به توصیه های راهنمام توجه ویژه بکنم . قدم اول صحبت یکسری عادات مخرب و رفتارهای تکرارشونده ایی هست که من علی رغم اینکه میدونم ، ولی باز در عمل ناتوانم . میبایست این اصول که در بستر قدم اول تعریف شده ، مثل سایر عادات زندگی ،مث خوردن ، خوابیدن ، نفس کشیدن ، دقیقا بصورت یک غریزه بشه . برام درونی بشه تا کار کنه

توی سنت های ما میگه

تازمانی که جملات به عمل تبدیل نشوند

نطفه های عقیمی بیش نیستن
پاسخ
با سلام
بله.هر کسی که روبروی اعتیاد من قرار بگیرد صدمه و آسیب میبیند.عمل از روی اعتیاد همیشه خسارت بار میباشد.
من در دو قسمت از اعتیادم بیشترین خسارت را زده ام
۱-مالی یعنی جایکه پای پول در میان باشد
۲-روابط جنسی یعنی جایکه پای جنس مخالف در میان باشد.
من بخاطر اعتیادم که شامل ترس.غرور.خوخواهی.زیاده خواهی.لذت طلبی.نداشتن اعتماد بنفس.رنجشها.احساس حقارت.خودکم بینی.مقایسه.بدقولی.بی ملاحضه گی. وووو به خودم (بیشتر از همه) و به خانواده و جامعه و خسارت و آصیب زده ام بعداز آشنایی با انجمن و در روند بهبودی هم آگاهانه یا ناآگاهانه به اطافیانم خسارت زدم همزمان با تغییر کردنم در انجمن اطرافیان را هم وادار به تغییر میکردم مثلا با مصرف سیگار یا بکار نگرفتن تمام تواناییهایم باعث عقب ماندن خانواده ام شدم جایکه تحمیل عقیده کردم یا خواستم در خدمات خودم را به دیگران اثبات کنم یا جایکه خودم اطلاعاتی نداشتم ولی به دیگران پیشنهاد دادم با ریختن زباله در محیط یا اخلال در نظم جامعه و بطروق مختلف به دیگران آسیب زده ام.
پاسخ
(۱۳۹۹/۴/۲۱، ۰۱:۱۵ عصر)essi.toobchi نوشته است:
(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۰:۲۸ عصر)admin.a نوشته است: سوال 39 : آيا تا بحال به خاطر اعتياد به كسي صدمه رسانده ام ؟ توضيح دهيد.
بله .صدمه آگاهانه
                ناآگاهانه
چه موقعی صدمه میزنم موقعی که زندگی به خاست من پیش نرود
به چه کسانی صدمه میزنمازکسی که میترسم پشت سرم غیبت کند,به کسی که زورم به اومیرسد,مثال همسر,فرزند
خانواده
چه تاثیری درزندگی خودم ودیگران دارد ایجادرنجش,وکینه,گوشه گیری ومنزوی,رک گویی نمیکنم ,غیبت وبدگویی میکنم.
به چه شکلهایی صدمه میزنم
روحی وعاطفی
جسمی
مالی

معتا د مثل پلنگ حالت درندگی داره تا زما نی که مصر ف میکنه به همه کس خسارت می زنه زیا نبا ره
پاسخ
سلام
بله.اولین نفر به خودم خسارت و صدمه زده ام.بعد در کنار آن به کسانی که به خاطر تهیه و مصرف مواد سوء استفاده کرده ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر20
باسلام

بله ،به خودم : سهل انگاری وتنبلی و مصرف بی رویه موادمخدر ودارودرمانی ، بی خوابی ، آزارجنسی خودم ، درگیری وکتک کاری ، کار سخت ، پرخوری ،صدمه به مال واموال وبی توجهی وبی خیالی وتنبلی درمورد آن .
درمورد دیگران : یعنی خانواده ، همکاران ، همسایه ها ، کارفرما ، مشتری ، مسئولین و.. عدم توجه به نیاز وخواسته های دیگران ( احساس وگوش کردن و بودن درکنار آنها و....) بدقولی وعدم انجام تعهدات ، بی مسئولیتی ،آزار جنسی ، صدمات مالی ، صدمات روحی و روانی ، باقضاوت کردن آنها ،باتوهین ، شایعه پراکنی ،باحرف زدن پشت سردیگران وبادخالت کردن درکاردیگران Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
بله من ازبیماریی رنج میبرم که بصورت قانون گرزی  تک روی وخودمحوری شدیدخودرانشان میدهدواسیب زدن بخودودیگران جزوبدیهی ترین حالات ان است اسیب روحی روانی مالی احساسی وهرنوع اسیبی به هرکسی حتی خودم هرگاه خلاف میل وخواسته ام باشدکاملاطبیعیداست
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
سلام
-الان که سوال را می خوانم خنده ام می گیرد اعتیاد ومصرف بدون خسارت مگر امکان دارد مگر در لایه انکار باشم. بله مصرف مواد باعث خسارات جانی ومالی وعاطفی زیادی گردید...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر20
درود برخالق بخشنده ومهربان     بله من بخاطر بیماری اعتیاد که داشتم ودارم هرکه درنزدیکی وارتباط بامن داشت رااسیب زدم چه با حرف چه باباورهایم با رفتارهایم هرطور که شدسواستفاده کردم ازانها دقیقن مثل این بود که کرونا داشتم وماسک نمی زدم وبادیگران قاشق پستای می کردم ومریض شان می کردم وتازه بعد می گفتم چرا شماها مریض شده اید وطلبکارشان میشدم بخاطر اعتیادم فوش وبددهانی باصدای بلند بحث کردن وحرکات مخرب انجام دادن ولی اطرافیانم واقعن ارام بودند ولی بعدازمدتی انها که مخالف این گونه رفتارها بودند خودشان تغییر رفتار دادند وتازه من دوباره طلبکارشان شدهام که چرا اینگونه رفتار می کنید این نمونه خیلی کوچکی ازخرابی هایم است
پاسخ
اول ازهمه بخودم بجوانی سلامتی اعتبارزیبایی ابرووهمه چیزخودمونابودکردم بعدبه خانواده ام تربیت بچهام همسرم  فامیلم همسایه هام همکارام وهرکی بمن نزدیک بودازصدمه مالی فیزیکی اعتباری وغیره درامان نبوداعتیاداین نیروی ویرانگردرونی باعث شدپن بخودم ودیگران هرصدمه ای که شدواردکنم
پاسخ
بله زمان مصرف که فراوون

الانم که قدم کار میکنم با یه گمنامی شکستن صدمه میزنم
با سرزنش کردن احساس گناه میدهم به طرف مقابل

وقتی نیاز های طرف مقابل رو در نظر نمیگیرم

درکل هر جا مسئولیت پذیر نیستم صدمه میزنم
پاسخ
سوال 39 : آيا تا بحال به خاطر اعتياد به كسي صدمه رسانده ام ؟(قدم۱)
زمانی که اعتیاد فعال داشتم بیش از اندازه صدمه میرساندم ، هیچ تسلطی بر روی خودم نداشتم، توان اداره زندگی و مدیریت رفتارم دست خودم نبود و کس دیگری(بیماری) منا کنترل میکرد.
امروز که تو برنامه هستم خیلی کم پیش میاد اما جاهایی هم هست که بیماری منا اداره  میکنه و حاکم سالاری میکنه، اونجا قطعا حداقل یک نفر آسیب میبیند .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۷ ، ناظر9 ، ناظر14
بله من بخاطراعتیادفعالم بدیگران خسارتهای مالی اعتباری احساسی وجسمی وحتی اعتقادی زیادی وارد کرده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر۷ ، ناظر۱۶ ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان