امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23: دوست دارم از کیفیتهایی که آرزوی دست یافتن با آنها را دارم چگونه استفاده ک
حرکت به جلو

سوال 23:  دوست دارم از کیفیتهایی که آرزوی دست یافتن با آنها را دارم چگونه استفاده کنم ؟ با شغل خود چکار خواهم کرد ؟ در اوقات فراغت خود چکار خواهم کرد ؟ چگونه پدری ، همسری ، فرزندی ، یا دوستی خواهم بود ؟ توضیح دهید . 
پاسخ
پیام این سوال برنامه ریزی برای بهبودی است و اینکه چگونه مسیر تغییر کردن  را از الان شروع کنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر10
سعی ام بر این است که همراه با تعقل ، تفکر ، مشورت و تعادل ، آرزوهایم را پیگیری و به آنها جامه عمل بپوشانم – سعی نمایم با افراد پیرامونم چه در محیط کار و خانه ارتباطی سالم بر اساس معیارهای اخلاقی و ارزش های معنوی داشته باشم و در اوقات فراغت وقتی را برای رشد و شکوفایی و حرکت به سوی کمال ، اختصاص دهم و اندیشه هایم را از خودمحوری به خدا محوری تغییر دهم – زمانی که بتوانم خود را بپذیرم و تعهد و مسئولیت هایم را درقبال آنهایی که به من احساس تعلق دارند را به نحو شایسته به انجام رسانم ، پدری ، همسری ، فرزندی یا دوستی  مهربان و قابل اعتماد خواهم بود.
پاسخ
باید شخصیت خوب ومورد علاقه خود را مد نظر داشته باشم ،وسعی کنم در آن جهت حرکت کنم ، شخصیت خوب فقط همان نیست که من می

پسندم ،باید مورد پسند خداوند ،خانواده ،جامعه ،و عرف هم باشد .باید مسئولیت رفتارم را به پذیرم در همه زمینه ها شخصیت قابل قبولی داشته باشم .
پاسخ
اگه به اون کیفیت برسم
به همه خدمت می کنم
شغلم رو گسترش میدم
با درآمدی که دارم حسرت سالها نداشتن رو از دل خونواده در میارم
بیشتر برای بچه هام و همسرم وقت میذارم
باهاشون بیشتر به تفریح و ورزش میرم
پدر و مادرم رو میبرم سفر و زیارت
و تمام وقت باقیمونده خودم رو صرف خدمت به انجمن می کنم
آمین
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
سلام.
خدمت و کمک کردن.توانایی برطرف کردن نیاز دیگران و برای آرزوی افراد بتوانم کاری انجام دهم.خدمت در کمیته روابط عمومی و زندانها برایم ارزش بالاتری دارد.احساس هم سانی با دیگران و خود را برتر و بزرگتر ندیدن.همدرد بودن و گوش دادن به اعضاء.
پاسخ
_همیشه ودرهمه حال درمسیربهبودی بوده ویک چارچوب مشخص برای زندگی وارتباطاتم داشته باشم به یک تعادل نسبی رسیده وزندگیم برپایه امیدوایمان واعتمادبخداوندونظم ومشورت وبرنامه ریزی بنابشه ،صبورباشم وباهدف وانگیزه صحیح ودرست ورفتاری انسانی زندگی کنم ازشغل وامکانات وتوانایی هام درراه خدمت به کشوروهمنوعانم خصوصا همدردانم استفاده کنم،مثلث بهبودیم درست وکامل باشه زیربنای خدمتم عشق باشه نه توقع وسوءاستفاده،مرتبا بااصول وانجمن ودوستان بهبودی درتماس باشم وباقدمهازندگی کنم وتحت تاثیراحساسات ومرضم تصمیم گیری نکنم.
_درشغلم صداقت داشته ومثمرثمرواقع شوم،مسئولیت پذیرباشم ومسئولانه عمل کنم،شغل خودم رارشدوتوسعه بدهم وبستری برای فعالیت چندنفردیگرهم فراهم کنم.
_دراوقات فراغتم مسافرت کنم،کتاب ونشریات رامطالعه کنم،ورزش کنم خصوصا شنا وبیلیارد،باغداری ودامداری وکشاورزی راخیلی دوست دارم ودر دل طبیعت بودن را،به دیدن دوستانم بروم وصله رحم رابجا بیاورم.
_دوست خوبی باشم صادق وصمیمی،هم کمک کنم وهم کمک بپذیرم،سنگ صبورخوبی باشم وگمنامی آنها راحفظ کنم،مشورت کنم،وبه دوستی هایم بدون توقع وچشمداشت ادامه بدهم.
_برای همسرم تکیه گاه خوب ومطمئنی باشم محبت وتوجه کافی کنم وقدردان زحمات وفداکاری هایش باشم نیازهای مادی ومعنوی اورابرطرف کنم به اواحترام بگذارم وپشتوانه محکمی برایش باشم.
_بافرزندانم رابطه ای خوب ومنطقی ودوستانه داشته باشم ورفتارم بدور ازهرگونه خشونت ورعب ووحشتی باشدودر وجودشان ترس ایجاد نکنم مشکلات آنهارادرک کنم ودرپیشرفت کردن یاریشان کنم وبرایشان الگوی خوبی باشم ورابطه ام را با آنها ارتقاء بدهم.
_احترام پدرومادرم راباید حفظ کنم وتاجایی که میتوانم امکانات راحتی وآسایش وامنیتشان رافراهم کنم آنهاراتنها نگذاشته وازحال احوالشان روزانه ومرتب باخبر باشم.
_من باید به یک تعادل نسبی برسم وباید درزندگیم تغییرکنم تاباکمک خداوند نواقصم برطرف شود تابتوانم درزندگی پیشرفت کرده وبه آرامش برسم وبرای دیگران هم مفید واقع شوم.من برای رسیدن به این کیفیت ها باید درمسیری روحانی بوده وحرکتی روبه جلو داشته باشم وبلافاصله شروع به کارکردن قدم هفتم کنم.?
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر10
من سعی دارمارزوهای دست یافتنی داشته باشم
براشون هدف تعین کنم دنبالشون باشم
بهشون فکرکنم ولذت ببرم ارزوهاموبه 
سه دسته کوتاه مدت میان مدت وطولانی مدت
تقسیم کرده ام امافقط برای امروزبرابدست اوردنشان
تلاش میکنم سعیدمیکنم روابط جدیدودوستی های
کارامدوهمراه بااحترام وتعهدایجادکنم روابط همراه
باچهارچوب وشغلمودوست دارم برای بهترشدنش
وپیشرفت درکارم ازاصول روحانی
خصوصاتمایل ومهربانی واعتماد
استفاده میکنم درکل دوست دارم درکنارخانواده
باشم وقت بزارم وبچه هاوهمسرم
مهمترین جمع زندگیم باشن وتاالانم 
تمام این ارزوهارودنبال کرده ام بلطف
خداوند
پاسخ
سلام

-دوست دارم از کیفیتهایی که آرزوی دست یافتن با آنها را دارم چگونه استفاده کنم ؟
کیفیت انجام هر کاری درست انجام دادن آن است بابت ان خسارتی به دیگران و خودم نزنم.
-با شغل خود چکار خواهم کرد ؟
در زمینه شغل خود سعی می نمایک بهتر عمل نمایم و حتما بابت ان فقط نیاز مالی را در نظر نگیرم
-در اوقات فراغت خود چکار خواهم کرد ؟
در کنار پسرانم و گاها برای خودم تفریح در نظر می گیرم.خواندن قدم ها هم تفریح است
-چگونه پدری ، همسری ، فرزندی ، یا دوستی خواهم بود ؟ توضیح دهید .
بر اساس خود خواهی ها یا رنجش ها عمل نمی نمایم.به دنبال تغییر باورهای گذشته ام هستم وبابت نوع رفتارهایم مشورت می گیرم...
پاسخ
دوست دارم ازداشته هاوکیفیتهاتوروابطم باخودم اجتماع خونواده خداوندتومحیط کارم برای تربیت بچهام برای ساختن روابط بهترصمیمی تروشادتراستفاده کنم 
درکل دوست دارم شادارام وبامحبت وخدمتگزارزندگی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان