امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 4 : منافع به تعویق نیاندختن ان چیست ؟
#1
سوال 4 : منافع به تعویق نیاندختن ان چیست ؟
پاسخ
#2
با کارکرد قدم های گذشته در من شور و انرژی به دست آمده که به همین خاطر با انرژی کمتر و ترس کمتر و تمایل بیشتری می توانم این قدم را کار کنم .

مثل ماشینی که با طی کردن یک سرازیری با یک نیش گاز از سربالای بعد از سرازیری بالا می رود .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، s.s ، ناظر2
#3
اول اینکه از منافعی که در سوال قبلی نوشتیم محروم میشویم- قدم های قبلی فاسد می شود و از منافع انها محروم می شوم شور قدم سوم را از دست می دهم و دوباره باید به جنگ و حال بدی با خود و دنیای اطراف بپردازم فرایند را قطع کرده ام و ممکن است کامل دست از این فرایند بردارم به تنبلی بها داده ام بعد از مدتی اسیر توجیه و بهانه ها می شوم و دست از نوشتن تراز نامه بر می دارم دوباره باید درد حمل کنم و بعد از مدتی ممکن است از برنامه به طور کلی دور شوم
پیام سوال : اکنون که تنور بهبودی من داغ است باید سریعا و بدون تعویق این قدم را کار کنیم تا مسیر بهبودی خود را متوقف نکنیم 
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ssaeedg ، kakam04 ، ناظر9
#4
روزهای اول که وارد جلسه شدم با خود شناسی آشنا شدم و در قدم چهارم انگار خودشناسی رو به صورت حرفه ای شروع میکنی بهر حال منافعش برای من تجزیه و تحلیل شخصیت خودمو زود تر شروع کردم و با شناخت جنبه های منفی شخصیتم راه های ارتباط با اطرافیانم باز شد و تونستم با اونها زمینه های دوستی رو فراهم کنم و به تعادل و توازن دوستیهام با خانواده و جامعه پیرامونم تا حدودی رسیدم و شروعی برای فعالیتهای اجتماعیم شد ..
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، kakam04 ، ناظر9 ، ناظر14
#5
داشتن حال بهتر , مسئولیت پذیری بیشتر , شناخت بیشتر و جزئی تر خودم . رابطه بهتر با دیگران
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
#6
با کارکردن این قدم هرچه سریع تر به
صورت مسئولانه ، جستجوگرانه وباشهامت فصل جدیدی ازبهبودی شروع می شود وتعهدمان رانسبت به بهبودی باکارکردن این قدم نشان می دهیم.


پس بهبودی جاری وادامه دارمیشود
ودچاربی تفاوتی وتنبلی نخواهیم شد
وزمینه وبستری که برایمان فراهم شده
راازدست نمی دهیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
#7
رها میشم از گذشته و در حال زندگی می کنم و به آینده امیدوار میشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
#8
قدم چهارم به وجود آورنده دوره جدیدی در بهبودی ما است. از قدم چهارم تا قدم نهم را می توان فرآیندی در درون یک فرآیند نامید. ما از اطلاعاتی که در قدم چهارم به دست می آوریم ، برای کار کردن قدم های پنجم ،ششم ، هفتم ، هشتم و نهم استفاده می کنیم . این فرآیند قرار است که بارها و بارها در بهبودی ما تکرار شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، omed44 ، ناظر9 ، ناظر2 ، ناظر14
#9
بهانه ودست آویزهای خود را میشناسم.
سریعترمیتوانم ازتوانایی هایم استفاده کنم 
ازانگیزه هاواعتقاداتم سریعترآگاه میشوم 
کارهایم را نیمه کاره رهانمیکنم 
مثالهایم به روز میشود
سمت وسو به زندگیم میدهد
رابطه هایم شکل درست میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، omed44 ، ناظر9 ، ناظر14
#10
موجب اصلاح رفتار من با دیگران خواهد شد، روابطم بهتر خواهد شد، شناختم نسبت به خودم بیشتر خواهد شد، یک قدم دیگر به جلو خواهم رفت، گذر از دردهای ناشی از یادآور شدن گذشته، خلاصی از افکار و بیهودگی، ادامه سیر و سلوک روحانی در برنامه، اعتماد به خدا و نیرویی که در قدم سه شناختم، شخم زدن درون و بیرون کشیدن نخاله‌های درونی که گهگاهی دردآور است، شناخت ریشه‌ای خودم، هدفمند کردن ادامه‌ي حرکت در بهبودی، امروز کار می‌کنم چرا که شاید هیچ وقت فردایی نباشد من باید هر چه زودتر جلا پیدا کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر6 ، ناظر5 ، ناظر14
#11
با سلام....
تجربه های تلخ و درد آور تکرار نمیشوند یا کمتر میشوند ، فرصت توجیه و بهانه هام گرفته میشه فرصت تنبلی و عدم مسئولیت پذیری بخاطر رفتارهایم گرفته میشه ، زودتر نقش خودم رو در گرفتاریهایم پیدا میکنم ، از شَر دفینه های احساسات دردآور گذشته خلاص شده و برای آینده بهتر برنامه ریزی کرده و از حق انتخابی که خداوند در اختیارم گذاشته بهتر استفاده میکنم ، منطق رو در زندگی تمرین میکنم ، مسئولیت اشتباهاتم رو میپذیرم  و فرصت خیمه زدن بیماری بر روی خودم برای کار نکردن این قدم رو از خودم میگیرم و انگیزه حرکت به جلو داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آرین ی ، omed44 ، ناظر9 ، ناظر6 ، ناظر5 ، ناظر14
#12
زودترمی توانم باخودواقعیم روبروشوم وهمانطور بارنجش ،کینه و کدورت هاو دیگرنواقص پنهانم روبروشده وبرای ازبین بردن و یا متوقف کردن آنهااقدام کنم، می توانم محاسنات وخوبی هایم رابهترشناسایی کنم وباشناخت خوبی ها ورفع نواقصم می توانم تبدیل به انسان قابل قبولی دراجتماع شده ودرمسیر بهبودی بهتر قدم بردارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آرین ی ، omed44 ، ناظر9 ، ناظر6 ، ناظر5 ، ناظر14
#13
سوال 4 : منافع به تعویق نیاندختن ان چیست ؟
ناعاقلانه است که ما در آینه نگاه کنیم و کثیفی روی صورت خود که دیدیم پاک نکنیم.
من زودتر پالایش پیدامیکنم.
به خودشناسی دست پیدامیکنم ،که خودم را از شر خودم نجات دهم ، من خود باعث تخریب خودم میشوم ، هر چقدر از خودم شناخت پیدا کنم راحت تر از سر راه خداوند کنار میروم.
برنامه صلیقه ای کار کردن ندارد،من به اطلاعات این قدم برای زنده ماندن نیاز دارم ، کارکردن و نکردن این قدم حدفاصل بین مرگ و زندگیست برای من .
یک قدم دیگر به رهایی وآزادی نزدیکترمیشوم.
و به صلح با خود و گذشته میرسم.
پاسخ
 سپاس شده توسط omed44 ، Darush sistan ، ناظر9 ، رسول۴۴ ، ناظر2 ، ناظر6 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، حبیب ۶۶۶
#14
تجربه های تلخ تکرار نمیشود و یا کمتر میشود فرصت تنبلی و عدم مسئولیت پذیری گرفته میشود آرامش نشاط در زندگی برای امروز عملی میشود زودتر از دردهای به ظاهر غیرضروری خلاص میشوم وگرنه بیماری و نااگاهی از الگوهای غلطم بیشتر فرصت تخریب پیدا میکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول۴۴ ، ناظر2 ، ناظر10 ، ناظر6 ، حـمـیـد ، ناظر14
#15
انجام اصول روحانی وسپردن
ارادهدبخداوند
تمرین صداقت تمایل روشن بینی
وشهامت وانجام یک کاربشکل
درست واحساس رضایت وشادی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر5 ، یاسی ، ناظر14
#16
سلام
 یکی از معضلات زندگی من احساسات ناشناخته و معمول زندگی ام بود که نمی دانستم چه باید کرد- رنجش ها ویک سری مسائل که در روابط هم داشتم وناتوان بودم در اداره ان در قدم 4 برایم مشخص گردید و وقتی این ها را شناسایی نمایم مسلما برای ادامه بهبودی ام مشکل کمتری خواهم داشت...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر5 ، حـمـیـد ، ناظر14
#17
من هرکاریوگزاشتم برافردابراشنبه برا...دیگه انجامش ندادم نمیخام توبرنامه درجابزنم بعدشم ازادی وشناختی که ازخودم پیدامیکنم به همچی میارزه اتفاقامن ازاون ادمام که علاقهدعجیبی به این قدم دارم چون منافع وازادی که برام بباراورده رودیدم مثل صلح درونی روابط بهترقدرت نه گفتن رهایی ازاحساس خجالت وگناه و...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر5 ، حـمـیـد ، یاسی ، ناظر14
#18
زودتر بهبود یافته و از دردهای مضاعف و غیر ضروری خلاص میشوم وگرنه بیماری ام و ناآگاهی از الگوهای غلطم بیشتر فرصت تخریب میابد. به همان نسبت که من رازهایی را در درونم نگه دارم به همان نسبت بیمارخواهم ماند. پاک ماندن منافع است رسیدن به خدا منافع است ، رسیدن به اعتماد نفس و شهامت منافع است ، رسیدن به آرامش درون و تخلیه چیزهایی که من را آزار می داد، منافع است !!.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، ناظر9 ، حـمـیـد


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان